0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #600 -: Декември 17, 2013, 12:06:23 pm »
За задна хрема какво давате?

В момента давам 10 дни изопринозин, после 10 дни бронховаксом, но имам и пауър коктейл джуниър, мога ли едновременно да давам?

Според мен по-добре да пръскаш с физиологичен разтвор и после да теглиш с аспиратор-Бейбивак върши страхотна работа.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #601 -: Декември 17, 2013, 16:26:23 pm »
Здравейте д-р Бърди,
имам нужда от Вашето мнение
От 5 дена синът ми (на 3 декември стана на 1 годинка) има ужасна кашлица. Започна през нощта със задух, сподавена суха кашлица и промяна на гласа. Заведох го на педиатър, много притеснена, защото на двумесечна възраст детето изкара бронхиолит и мислех че пак се е разболял от същото.
Педиатърът го прегледа и ни каза, че няма спазъм. Изписа ни Флудитек (2x2мл - за 5,6 дни), Ксизал (2x3капки - за 10 дни) и Еуфорбиум (4x1 впръскване).
Минали са 5 дена с тези лекарства: кашлицата от суха със задух стана мокра, къртеща. Всяка нощ има по два три пристъпа на кашляне с повръщане и не се подобрява. Кашля и повръща почти само нощем.
Не знам да продължавам ли с тези лекарства?
Притеснява ме и фактът, че на всички листовки пише да не се приема от деца под 2 години, а моето е на една!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #602 -: Декември 17, 2013, 16:37:23 pm »
Д-р Бърди не пише от известно време. Защо не го заведете за преглед?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #603 -: Декември 17, 2013, 17:00:21 pm »
Да, май ще трябва.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #604 -: Декември 20, 2013, 14:20:40 pm »
Момичета, едно въпросче....Моят син вдигна 38 градуса след четвъртия прием на Инфанрикса - петвалентната срещу дифтерит, тетанус и т.н, но имам едно подозрение, че температурата не е от ваксината - досега имаме над 10 ваксини (Ужас!) и нито веднъж не е вдигал! Опасно ли е ако съвпадне някакъв вирус с ваксината? Може ли ваксината да не даде имунен отговор? Утре чак сме на лекар и ми е притеснено това съвпадение... А уж го прегледа добре преди да я сложи...
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #605 -: Декември 20, 2013, 17:17:00 pm »
Момичета, едно въпросче....Моят син вдигна 38 градуса след четвъртия прием на Инфанрикса - петвалентната срещу дифтерит, тетанус и т.н, но имам едно подозрение, че температурата не е от ваксината - досега имаме над 10 ваксини (Ужас!) и нито веднъж не е вдигал! Опасно ли е ако съвпадне някакъв вирус с ваксината? Може ли ваксината да не даде имунен отговор? Утре чак сме на лекар и ми е притеснено това съвпадение... А уж го прегледа добре преди да я сложи...
Възможно е ДА Е от ваксината. Големият ми племенник не беше реагирал на нито една, на четвъртия прием /същата/, реагира с такава Т. Казват, че като поотраснат е по-вероятно да "дадат" реакция. Спокойно, моят пък реагира ВИНАГИ :wink: Дай му Нурофен или Панадол следи, до 1-2 дни симптомите /ако са ваксина/ ще изчезнат, ако не- на лекар.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #606 -: Декември 20, 2013, 18:03:28 pm »
И на мен педиатърът ми каза, че е възможна реакция, нищо че е минал няколко приема. При нас нямаше де. Давай Нурофен или друго и дано е само днес.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #607 -: Декември 26, 2013, 13:00:48 pm »
Nevena Darakchieva
Моля ви, копирайте това на стената си, за да го видят повече хора! Митко е шестгодишно момченце, което на 24.12.2013г, сутринта, получи гърч и въпреки спешната помощ, която му оказват и медикаментите, които му вливат не може да дойде в съзнание и да спре периодичните гърчове. Настанен е в интензивното отделение на русенската болница, под денонощно наблюдение. Направени са му всички видове изследвания, скенери и снимки. Всички резултати са нормални, но състоянието му е критично! Докторите не могат да намерят причината! Моля ви, ако сте извън страната, преведете този текст, за да може той да достигне до всеки доктор, който би могъл да помогне с мнение и опит! Телефона ми е 0885 549073 Благодаря ви! Копирам това, ако все пак Бърди надникне и може да даде съвет...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #608 -: Декември 28, 2013, 14:27:25 pm »
 На първо място да го махнат от Русенската болница! При първа възможност! Да го транспортират до Варна и София! Легенди се носят за бездарието на русенските лекари, та те не могат да се справят и с най-банални случаи! Направени са скенери, които там няма кой да разчете! Махнете детето от там , ако има подобен шанс!
 :(                                                             
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #609 -: Януари 02, 2014, 11:52:36 am »
ЧНГ ! Бъдете здрави!

Габи беше с ангина отново, след като изпи Зинат-а започна да кашля много. Изписаха и сироп Синекод, фенистил и инхалации с вентолин.  Вече седмица с това лечение и ефект няма, днес и изписали таблетки за дъвчене Спирокаст, но пише че е за деца с астма над 6 год, а тя няма астма и е на 5, та се чудя да давам ли. Моля, ако някой има опит да сподели мнение..

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #610 -: Януари 03, 2014, 09:30:35 am »
ЧНГ ! Бъдете здрави!

Габи беше с ангина отново, след като изпи Зинат-а започна да кашля много. Изписаха и сироп Синекод, фенистил и инхалации с вентолин.  Вече седмица с това лечение и ефект няма, днес и изписали таблетки за дъвчене Спирокаст, но пише че е за деца с астма над 6 год, а тя няма астма и е на 5, та се чудя да давам ли. Моля, ако някой има опит да сподели мнение..
Не мога да ти кажа дали да даваш, но колкото до възрастта, изписват се и на 1 годинка дори. Спирокаст е с генерично име монтелукаст т.е. това е същото като Сингюлер. На Ивана бяха изписани в доза от 4мг/ден до колкото помня.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #611 -: Януари 03, 2014, 20:42:55 pm »
Благодаря Боби!
На Габи изписаха 5мг/ден

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #612 -: Януари 03, 2014, 20:53:47 pm »
Благодаря Боби!
На Габи изписаха 5мг/ден
Ето тук има информация повече. http://www.healthcentral.com/druglibrary/408/singulair-indications_dosage.html


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #613 -: Януари 03, 2014, 21:55:29 pm »
На нас ни  изписаха за голямото ми момче на 5и половина Монтелукаст тъй като направи бронхит след бронхит  един след друг за 6 месеца вторият път беше без спазми и т.н. екстри но изписаха за 3 месеца да давам
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #614 -: Януари 04, 2014, 17:26:00 pm »
Какво мислите за клеева тинктура за подсилване?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #615 -: Януари 04, 2014, 17:59:47 pm »
Не бих давала клеева тинктура (спиртен разтвор на прополиса) на малко дете.

Ползвала съм я когато имам проблем с венците, но не мисля, че от това, което съм чела/чувала е подходяща за самолечение на малки деца.



Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #616 -: Януари 05, 2014, 15:16:11 pm »
Аз давам клеева тинктура като имуностимулатор, но три капки в лъжица сребърна вода сутрин в продължение на един месец. Следващият месец давам ехиначи после пак тинктура със сребърна вода. Не съм много стриктна и често пропускам и едва ли е кой знае колко ефикасно, но 90% го правим за наше лично успокоение. :D
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #617 -: Януари 06, 2014, 14:33:31 pm »
На моята хубавица педиатърката й го "предписа", но не съм посмяла да давам да пие... Слагах два-три пъти в носа (разреден!), като имаше сополи и после сетих да опитам на себе си.. Не съм повторила - ами то отвратително! Дано не съм успяла да нанеса някакви поражения с това чудо... :(
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #618 -: Януари 07, 2014, 11:00:53 am »
Честита Нова Година на всички

Какво мислите за клеева тинктура за подсилване?

Не се дават на малки деца/ а за какво изобщо се произвеждат???/ подобни маркетингови продукти.
Имунната система е толкова сложна и комплексна , дори не напълно изучена от съвременна медицина, и да смятаме, че давайка клеева тинктура, ще се повиши имунитета, е смешно и нелепо.
Има  имуно - стимулатори, които се дават с рецепта, но трябва да бъде проверено, че имунната система е компрометирана, а това се прави със специални тестове. Смята се, че до 5-6 годишна възраст децата изграждат имунитет и затова боледуват повече.
Забравете ги тези продукти, защото наистина само си давате парите.
По логично е да се правят анти грипни ваксини, за по-често болудеващи деца, и тези, които ходят на ДГ.

Поздрави

П.П Само да допълня, смятам че е ясно, че хубавата храна, повече навън, дори и при студено време и  висока двигателна активност, ще подобрят способността на организма да се бори с инфекциите. Ако държим постоянно удома едно дете, навлечено с елеци и терлици, .......
« Последна редакция: Януари 07, 2014, 12:47:08 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #619 -: Януари 07, 2014, 19:29:25 pm »
По логично е да се правят анти грипни ваксини, за по-често болудеващи деца, и тези, които ходят на ДГ.

Цитат
Само да допълня, смятам че е ясно, че хубавата храна, повече навън, дори и при студено време и  висока двигателна активност, ще подобрят способността на организма да се бори с инфекциите. Ако държим постоянно удома едно дете, навлечено с елеци и терлици, .......
:good_post: