0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #180 -: Април 05, 2012, 22:41:16 pm »
Трамвай 4, от ЖП гарата в посока център, спора близко до клиниката на пазара на Красно село, след това има малко пеша и си там.
Благодаря osi_9
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #181 -: Април 05, 2012, 22:44:52 pm »
Също можеш да хванеш от гарата към клиниката Трамвай № 7,слизаш на спирката на HYPO(това е една висока сграда)т.е на кръстовището на бул. България и Гоце Делчев,това е предната спирка преди детския мазазин Джъмбо.Попитай хората те ще те опътят.Успех!Клиниката е много близко от спирката.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #182 -: Април 05, 2012, 23:29:17 pm »
Момичета, за хетчинга като гледам не са ми взимали допълнителни пари, изобщо не го бяхме обсъждали. Разбрах, когато д-р Стаменов попита ембриолози докато гледахме ембриончетата:"Хетчинг правихте, нали?". Казаха, че били много добри двата ембриона, но явно при мен проблемът е другаде. После платих всичко заедно и сега си мисля, че може да съм се объркала в сметките или да съм разбрала грешно. Извинявайте, ако съм ви подвела. Аз до сега никога не съм била на подобна "лека" стимулация. Имала съм едно самофинансирано ин витро по дълъг протокол, което ми излезе към 6000 лв. и един опит по ФАР. Останалите три опита са ЗЕТ, за които си имах ембриони от двата опита ин витро. И една стимулиарана инсеминация имам, но нея не я броя. Никога не съм правила опит на ЕЦ и плащала само пунцкия и като гледам, май аз съм се объркала нещо. Може и по-евтин да е този цитротид.   

Pimi, стискам ти палци!
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #183 -: Април 06, 2012, 09:41:28 am »
Здравейте! Имам въпрос към момичетата, които са ползвали финансиране от ФАР - Какво се прави след като се вземе заповедта и колко време е необходимо, за да се пристъпи към процедура? Възможно ли е в един и същи ден да се вземе заповедта и след като се представи в клиниката да се пристъпи към процедура?
Sara68 пиши как вървят при теб нещата!
Pimi, стискам палци всичко да мине добре!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #184 -: Април 06, 2012, 09:46:27 am »
Здравейте! Имам въпрос към момичетата, които са ползвали финансиране от ФАР - Какво се прави след като се вземе заповедта и колко време е необходимо, за да се пристъпи към процедура? Възможно ли е в един и същи ден да се вземе заповедта и след като се представи в клиниката да се пристъпи към процедура?
Sara68 пиши как вървят при теб нещата!
Pimi, стискам палци всичко да мине добре!

Това дали ще стартирате процедурата веднага зависи единствено от преценката на наблюдаващият те лекар. Иначе по принцип няма пречка като ти връчат заповедта и я представиш в клиниката, да стартирате, ако няма медицински причини за отлагане.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #185 -: Април 06, 2012, 10:09:47 am »
Здравейте! Имам въпрос към момичетата, които са ползвали финансиране от ФАР - Какво се прави след като се вземе заповедта и колко време е необходимо, за да се пристъпи към процедура? Възможно ли е в един и същи ден да се вземе заповедта и след като се представи в клиниката да се пристъпи към процедура?
Sara68 пиши как вървят при теб нещата!
Pimi, стискам палци всичко да мине добре!
Моята заповед я получих на 10.02 и стартирах процедурата на 14.02 , но преди това имах преглед на 10-ти ден от цикъла.Бяха ми се обадили за заповедта малко преди прегледа и след като д-р Персенска видя ,че всичко е наред ми каза да си запиша час за 13 или 14.02.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #186 -: Април 06, 2012, 10:10:16 am »
disi22, взимаш заповедта, носиш я на Силвия Стефанова и се разбираш с лекаря ти кога започвате. Като започнете процедурата по ФАР, се обаждаш на Силвия Стефанова, за да ти даде карта за лабораторията за хормоните. Принципно не е невъзможно да се направи в един ден, ако няма противопоказания, денят от МЦ е подходящ и имаш записан час по-късно сутринта (доста необходими условия), но ми се струва доста стресово.
« Последна редакция: Април 06, 2012, 10:12:38 am от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #187 -: Април 06, 2012, 10:34:03 am »
Благодаря за отговорите момичета! Трябваше да си взема заповедта на 04.04., но не успях да я взема по обективни причини. Помолих да отложата получаването, като обясних, че съм след трансфер. Започнах да се притеснявам, че и този път нещата не вървят добре и ако се наложи да правим следващ опит ми се искаше да ползвам финансирането по ФАР, че вече не ни останаха никакви пари. Все още е рано, но искам да съм спокойна, че ще мога да се възползвам своевременно от паричките на фонда.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #188 -: Април 06, 2012, 10:37:46 am »
Обадиха ми се от клиниката-няма да има трансфер нито ще замразяваме,ембриончето не се дели нормално.Това беше с този опит,другия месец на поправка.Доктор Персенска ме вика слетобяд-така и така съм в София,да обсъдим нещата и да решим какво ще се прави следващия месец.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #189 -: Април 06, 2012, 10:51:11 am »
pimi  :bighug:
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #190 -: Април 06, 2012, 11:02:14 am »
Пими, много съжалявам. Единствения начин да се преживее по-лесно такова разочарование според мен е да започваш да мислиш за следващия опит. Важно е и какво ще ти каже днес доктора разбира се. Успех нататък!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #191 -: Април 06, 2012, 11:08:00 am »
Обадиха ми се от клиниката-няма да има трансфер нито ще замразяваме,ембриончето не се дели нормално.Това беше с този опит,другия месец на поправка.Доктор Персенска ме вика слетобяд-така и така съм в София,да обсъдим нещата и да решим какво ще се прави следващия месец.

Много съжалявам Пими, но горе главата, по-добре от рано да се разбере, че не е добро ембриончето, отколкото да се тормозиш още 2 седмици. Сигурна съм, че следващия път всичко ще бъде наред. Само напред.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #192 -: Април 06, 2012, 12:28:58 pm »
Към Меги79 - здрасти, предполагам си в попаднала при д-р Стаменов/Персенска със смяна на клиниката... аз съм същия случай и се получи някакво недоразумение с мен - заповедта ми е от края на ноември, дадоха ми час за д-рПерсенска за края на януари. Сега е април и още нищо не съм почнала /процедура имам предвид/. Съветвам те при всяко посещение да напомнияш че си по Фонда,защото при мен се оказа че това никъде не е отбелязано. Аз не подозирах, мислех че всички прегледи и изследвания които правим са с цел да почваме процедура всеки момент, НО на 4-тия месец д-р Персенска каза: "ОК, предлагам сега да пробваме с инсеминация, ако не стане да ПОДАДЕМ документи за Фонда"...Тогава разбрах че трябва сам да си гониш и следиш нещата. Жената ми е симпатична и принципно й имам доверие, всичко което правихме е логично и закономерно, но загубихме адски много време и сега ще удължавам заповед. Конкретният проблем е че ми излезе леко завишено ТСХ , което се оказа адски важно и се лекува адски бавно /и което можеше да се види още януари/. Всички знаем как лети времето от цикъл на цикъл /аз се занимавам с стерилитет вече 5 години непрекъснато/ и съм леко бясна . 
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #193 -: Април 06, 2012, 12:37:19 pm »
Обадиха ми се от клиниката-няма да има трансфер нито ще замразяваме,ембриончето не се дели нормално.Това беше с този опит,другия месец на поправка.Доктор Персенска ме вика слетобяд-така и така съм в София,да обсъдим нещата и да решим какво ще се прави следващия месец.

Много съжалявам Пими, но горе главата, по-добре от рано да се разбере, че не е добро ембриончето, отколкото да се тормозиш още 2 седмици. Сигурна съм, че следващия път всичко ще бъде наред. Само напред.

Абсолютно си права!Още 2 седмици надежди-няма смисъл!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #194 -: Април 06, 2012, 13:02:46 pm »
Пими, прегръдки и от мен. Горе главата и наистина мисли за следващите стъпки. Хубаво е, че д-р Персенска е готова да обсъдите въпроса още днес, така поне няма ти да се тормозиш с безброй въпроси до следващия цикъл.

И да се отчета и аз. Днес един фоликул вляво - 17 мм; отдясно един 14 мм, 12мм, 10мм и ако правилно съм разбрала 2 по-малки. LH - 4.23, E2 - 804. Д-р Стаменов ми каза, че му се е искало повече Я да извадим, но според него, се очертават 3. Имаме и 1 замразено ембрионче. Пункцията ще е в понеделник сутринта, а днес ми предписа 8 меногона, тъй като менопурът бил много скъп  :lol:
А аз му казвам: "Каквото трябва, това предписвайте!" В крайна сметка ми спестява едни 90 лв., то къде не сме ги дали де.
Покрай това стана дума и за цената на цетротида - 66 лв., както бях написала и по-рано. Добре съм чула се оказа все пак.
Аз пуснах и една ПКК, а пратих мъжа ми да вземе по-късно лекарствата, дето ще трябва да ги бием днес и утре, че като приключих с прегледа манипулационната още не работеше.
« Последна редакция: Април 06, 2012, 13:05:11 pm от Bogi »
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #195 -: Април 06, 2012, 13:53:47 pm »
Към Меги79 - здрасти, предполагам си в попаднала при д-р Стаменов/Персенска със смяна на клиниката... аз съм същия случай и се получи някакво недоразумение с мен - заповедта ми е от края на ноември, дадоха ми час за д-рПерсенска за края на януари. Сега е април и още нищо не съм почнала /процедура имам предвид/. Съветвам те при всяко посещение да напомнияш че си по Фонда,защото при мен се оказа че това никъде не е отбелязано. Аз не подозирах, мислех че всички прегледи и изследвания които правим са с цел да почваме процедура всеки момент, НО на 4-тия месец д-р Персенска каза: "ОК, предлагам сега да пробваме с инсеминация, ако не стане да ПОДАДЕМ документи за Фонда"...Тогава разбрах че трябва сам да си гониш и следиш нещата. Жената ми е симпатична и принципно й имам доверие, всичко което правихме е логично и закономерно, но загубихме адски много време и сега ще удължавам заповед. Конкретният проблем е че ми излезе леко завишено ТСХ , което се оказа адски важно и се лекува адски бавно /и което можеше да се види още януари/. Всички знаем как лети времето от цикъл на цикъл /аз се занимавам с стерилитет вече 5 години непрекъснато/ и съм леко бясна . 


Благодаря много lubadim , определено тогава ще спомена за това за да не се получи подобно недоразумение  :bighug:
Много съжалявам че нещата при вас са се стекли така. Чакам с нетърпение понеделник и ще пиша.
Ще се боря до край, за да те имам!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #196 -: Април 06, 2012, 13:56:55 pm »
Пими, прегръдки и от мен. Горе главата и наистина мисли за следващите стъпки. Хубаво е, че д-р Персенска е готова да обсъдите въпроса още днес, така поне няма ти да се тормозиш с безброй въпроси до следващия цикъл.

И да се отчета и аз. Днес един фоликул вляво - 17 мм; отдясно един 14 мм, 12мм, 10мм и ако правилно съм разбрала 2 по-малки. LH - 4.23, E2 - 804. Д-р Стаменов ми каза, че му се е искало повече Я да извадим, но според него, се очертават 3. Имаме и 1 замразено ембрионче. Пункцията ще е в понеделник сутринта, а днес ми предписа 8 меногона, тъй като менопурът бил много скъп  :lol:
А аз му казвам: "Каквото трябва, това предписвайте!" В крайна сметка ми спестява едни 90 лв., то къде не сме ги дали де.
Покрай това стана дума и за цената на цетротида - 66 лв., както бях написала и по-рано. Добре съм чула се оказа все пак.
Аз пуснах и една ПКК, а пратих мъжа ми да вземе по-късно лекарствата, дето ще трябва да ги бием днес и утре, че като приключих с прегледа манипулационната още не работеше.
Боги, с теб май вървим долу горе заедно, кой ден от цикъла ти е днес? Лигавицата колко мм ти е?
 Аз започнах от снощи да слагам еротона, а утре хормони и пак преглед и ще видим!!!


*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #197 -: Април 06, 2012, 15:02:15 pm »
Здравейте! Имам въпрос към момичетата, които са ползвали финансиране от ФАР - Какво се прави след като се вземе заповедта и колко време е необходимо, за да се пристъпи към процедура? Възможно ли е в един и същи ден да се вземе заповедта и след като се представи в клиниката да се пристъпи към процедура?
Sara68 пиши как вървят при теб нещата!
Pimi, стискам палци всичко да мине добре!

Диси,какви са тия настроения,защо с такива мисли??Доколкото се сещам би трябвало да си 8-ми ден след трансфер , нали? - имаш още време преди да разбереш истината и в никакъв случай не се настройвай пораженски- не ти давам!!!Сподели какво се случва.
Аз съм ден 5-ти след трансфер - на мен д-р Стаменов ми каза повече да лежа,да се пазя ,да не се натоварвам,но и да не се пренавивам - опитвам се са спазвам съветите му :)Малко ми е замаяно,имам някакви усещания ниско долу,корема ми се подува ,та незнам какво да кажа - всеки ден се събуждам с надежда :)
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #198 -: Април 06, 2012, 15:15:34 pm »
Да ви питам- понеже имам инжекции Клексан ,които се бият в корема- нали като място от ляво и от дясно на пъпа е ок-просто се чудя дали правилно си ги бия?
Доктора ми каза тест на 15ден,но аз за сега съм решила да го направя на 14,04 когато ми е 13-ти ден- не е рано нали?Пък да видим тоз Велик ден дали ще е по- велик от обикновенно :)
Боги,днес към 11 бях в клиниката да си плащам и да си взема клексан и беше странно тихо и спокойно и ми стана толкова мило..
 стискам палци всичко при теб да е  ок !
Успех на всички!
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #199 -: Април 06, 2012, 15:25:09 pm »
Пими, много съжалявам,  :(!Ти си силна и ще се справиш, вярвам, че следващият път ще се получат нещата!
Момичета вчера се роди моят племеник, първият в моя живот, който също е ин-витро бебе!Толкова се радвам за моите братовчеди! :welcome_1:Андрей да е жив и здрав!