0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Зимна идея от Наха :)!
« -: Декември 19, 2006, 14:16:36 pm »
Малко ми е сконфузено(:balk_122:) ама така де зароди ми се една идея в главата, т.е. мислила съм го и друг път, но сега събрах смелост да предложа. Та става дума ако може нали да пуснете и една темичка за бременните момичета  preggo аз не, че съм бременна нали, но вече с няколко момичета започваме разговор за това, че има форум за бременността, но тема за дискусии м/у бременните, както на пример  са седмичните теми за вече родилите дами(да са ни живи и здрави :balk_21:), няма и те не могат да обсъждат тук бременните ситуациики около себе си, новите усещания и т.н. :balk_600:. Може малко объркано да предлагам, но се надявам в общи линии да е ясно какво искам да предложа. Ако се одобри подобна тема ще се радвам да чета за вълненията на току що забременелите или за тези, които са в по-напреднал стадии мадами. Ще черпим опит в емоционално отношение. Прегръщам всички и с пожелание този форум да се разширява ехееее до небесата голям да стане. :bighug: :jump12:
П.С. Ако вече има такава тема моля да бъда извинена за недовиждането. 
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #1 -: Декември 19, 2006, 14:26:29 pm »
 :youwoman:
*
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #2 -: Декември 19, 2006, 14:43:21 pm »
В седмичната тема на този форум пишат не само родилите момичета, а и бременните. Идеята за такава тема беше именно да се споделя опит през бременността и след това, така че всеки може да пише в нея :)
А на не бременните още, пожелавам съвсем скоро да започнат и те да пишат в темата :D
*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #3 -: Декември 19, 2006, 14:46:35 pm »
Страхотна тема Наде! :balk_47:
Наскоро имах леки пробождания в корема и се оказа, че няма къде да проверя(или кой да питам) дали това е нормално или да тичам към лекаря! Пък от друга страна не ми е удобно да звъня на Док при всяко пробождане или присвиване! И сами можете да се досетите как всеки дискомфорт (бил той и незначителен) ме хвърля в ужас да не би да загубя тъй дълго чаканото ми дете :? Много по-спокойна  се чувствам сега, когато има към кой да се обърна:D
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #4 -: Декември 19, 2006, 14:58:09 pm »
Кро,и мен ме наболява корема от време на време,но док казва,че е напълно нормално,е стига да са търпими болкиите.Ние вече си чухме сърчицето и си имаме първи снимки за албума. :bighug:
*
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #5 -: Декември 19, 2006, 15:07:00 pm »
Аз докато бях бременна си пишех в седмичните теми. Мили мои беременелки, не се притеснявайте да пишете и споделяте притесненията си, всички сме минали по този труден в очакване път. С радост ще ви дадем съвет от преживяно :lol: дай боже всички от този сайт да пишат в седмичните теми  на Дългоочаквана бременност, раждане и майчинство след стерилитет :goodluck:
Адаш не че е лоша идеята, но ми се струва че бременелките когато пишат в седмичните теми тук, вече родилите ще могат да дават съвети, пък и не е лошо да четат бъдещите мами за проблемите и изникващите въпроси след раждането. Оказа се че след раждането има нови и нови купища въпроси . . . :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #6 -: Декември 19, 2006, 15:11:31 pm »
Перденце,четем ви с голямо удоволствие :D.Седмичната тема е наистина винаги много интересна и съдържа страшно много полезна информация.Аз до сега не съм смеела да пиша там,защото имам чувството,че ще ви разводня темата.Ох не знам,стана объркано.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #7 -: Декември 19, 2006, 15:15:20 pm »
Наде идеята не ми е била да ви засегна с нещо или да кажа, че сте негостоприемни във вашата тема просто ми е споменато,  че ако има такава тема по на спокоиствие и без да се разводняват вашите (как да го кажа) загриженостти за бебчетата и всичко около тях теми, бременните все още в началото на това ново усещане момичета ще обсъждат техните си трепети. То е пределно ясно, че съветите ще идват от вас как инъче.  :balk_21:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #8 -: Декември 19, 2006, 15:17:30 pm »
Хихихихи повторили сме се без да искаме Иве. :balk_21: :bighug:
*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #9 -: Декември 19, 2006, 15:29:14 pm »
Разбира се, че четем седмичните теми, но няма нищо лошо в идеята за тема, която да е само за въпроси!
Разбира се, че е по-добре да има повече хора, но от друга страна някой въпрос може да остане незабелязан във суматохата.

Мерси Иве за бързия отговор :D
Наде, пожелавам на теб и на всички не бременелки скорошно присъединяване!:balk_21:
*
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #10 -: Декември 19, 2006, 15:57:59 pm »
Абе не съм казала че сме се обидили от негостоприемство, няма такова нещо. Просто аз нямам много време да влизам по другите теми и следя най вече седмичната, та затова  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #11 -: Декември 19, 2006, 16:46:58 pm »
Нахита, ние нямаме нищо против такава тема. Въпроса е, че не всички момичета успяват да четат повече от седмичната тема и не успяват навреме да дадат съвет. Лошо няма да пишат в нашата тема. Там най-бързо ще получат помощ.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #12 -: Декември 19, 2006, 16:59:49 pm »
И аз съм на мнение да е една темата - хайде влизайте и питайте! :welcome:
Ако някоя остане незабелязана, пак да пита, докато не и се отговори! Без да се стеснява, че ще е нахална или нещо такова!
Матей - 1.04.2006 г
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #13 -: Декември 19, 2006, 17:43:17 pm »
Аз няма да пиша вече в темата. Беше ми дадена идея, на която откликнах вече как е ще се приеме не зависи от мен. Всеки да си пише където си иска живеем в демокрация  :balk_602:. Исках да съм от полза. Мерси за вниманието. Успех на всички и бременни, и родили вече. За нас остава надеждата да се дотътрим до тука. Прегръдки за всички.  :bighug:
П.С. А моето скромно, лично мнение е, че някои все пак се убидиха, което ме натъжава.
*
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #14 -: Декември 19, 2006, 17:49:51 pm »
Аз няма да пиша вече в темата
И защо да попитам аз ?

П.С. А моето скромно, лично мнение е, че някои все пак се убидиха, което ме натъжава.
И защо реши че някой се е обидил ?

Мила ми Наде не го приемай толкова навътре, просто си изказваме мненията. Много ясно че един пердлага а другите ще решат дали да го приемат. Споко и не си го слагай  :bighug: :balk_21:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #15 -: Декември 19, 2006, 18:05:30 pm »
Наде, никой не се е обидил - просто ви искаме при нас! И вярно ще се обидим, ако не дойдете! :lol:
Матей - 1.04.2006 г
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #16 -: Декември 19, 2006, 18:18:41 pm »
Та става дума ако може нали да пуснете и една темичка за бременните момичета  preggo аз не, че съм бременна нали, но вече с няколко момичета започваме разговор за това, че има форум за бременността, но тема за дискусии м/у бременните, както на пример  са седмичните теми за вече родилите дами(да са ни живи и здрави :balk_21:), няма и те не могат да обсъждат тук бременните ситуациики около себе си, новите усещания и т.н. :balk_600:.
Наде, за това съм на твоето мнение. Струва ми се, че ще бъде по ясно за всички момичета, които преминават по този път. А нищо не пречи на мамчетата, които вече се радват на своето сладко бебче също така да се включат и да ни помагат.  :D
А на теб ти пожелавам в най-скоро време да се присъединиш към темичката.

Наскоро имах леки пробождания в корема
kro, точно вчера аз също имах пробождания и направо изпаднах в паника. Все още нямам обяснение какво беше това, но наистина ме накара през целия ден да бъда много напрегната и притеснена. Днес се радвам, защото нито веднъж не съм имала пробождания и в общи линии се чувствам добре.
Пожелавам ти лека бременност и много сладко бебче накрая.  :)



Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #17 -: Декември 19, 2006, 18:30:49 pm »
Пробождания ниско долу - най-вероятно разтегляне на връзки! Спазматични, разки и краткотрайни, нали?
Матей - 1.04.2006 г
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #18 -: Декември 19, 2006, 18:33:32 pm »
Пробождания ниско долу - най-вероятно разтегляне на връзки! Спазматични, разки и краткотрайни, нали?
Да, точно такива бяха. БЛАГОДАРЯ ти за успокоението.  :kiss:


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #19 -: Декември 19, 2006, 18:51:32 pm »
Вижте, тук не е място за обиждане и декларации от сорта на - няма да пиша повече. Решавате, пускате си тема и пишете. Вие сами ще си изберете дали да се присъедините към темата на мамите или ще си пишете в своя собствена. До сега на никой не е отказана помощ, подкрепа или информация.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #20 -: Декември 19, 2006, 19:59:00 pm »
Пробождания ниско долу - най-вероятно разтегляне на връзки! Спазматични, разки и краткотрайни, нали?
Да, точно такива бяха. БЛАГОДАРЯ ти за успокоението.  :kiss:

Живот и здраве ще имате още много такива болки! Колко ще се разтягат връзки, ехе! Може да ви долят и костите на таза, но не е задължително!
Матей - 1.04.2006 г
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #21 -: Декември 19, 2006, 21:27:35 pm »
 :bighug:

Пробождания ниско долу - най-вероятно разтегляне на връзки! Спазматични, разки и краткотрайни, нали?
Да, точно такива бяха. БЛАГОДАРЯ ти за успокоението.  :kiss:

Живот и здраве ще имате още много такива болки! Колко ще се разтягат връзки, ехе! Може да ви долят и костите на таза, но не е задължително!

дано всички болки на мен и другите момичета да са поради такива хубави причини.  :D и ти благодаря че носиш успокоение в притеснените ни душички.  :balk_21:


Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #22 -: Декември 20, 2006, 08:10:24 am »
 :bighug:
Матей - 1.04.2006 г
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #23 -: Декември 20, 2006, 09:15:40 am »
4 месеца имам блоки ниско долу в дясната част на корема, нищо ново,, проблеми с червата- ентерит , а не каквото си мислех
:D Абе, Фанта, идеята е бременните да питат, не ние. :D
Обикновено, при бременност, усещанията са по-различни от нормалното и са цял коктейл, като за всяко си има обяснения. :D
*
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #24 -: Декември 20, 2006, 09:20:22 am »
Разбрах ,но изтрих първото си мнение за тази тема защото явно моето мнение не е за тази тема...  :P :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #25 -: Декември 20, 2006, 09:22:24 am »
Половин ден не съм влизала и олелелееееее
Надинооооо! :balk_21:Успокой се слънце....
Това място е страхотно,за мен свещеннооооо :babydust:
 :sunshine:Дай боже всички да минем от другия бряг :rainbow:,
и да споделяме трепетите от бъдещите си бременности!
Нахита ,знаеш колко си важна за мен,най-важна!
Лудетино,мирнииииииииии,обичкам те :heartbeat:!

 :grouphug2:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #26 -: Декември 20, 2006, 09:58:25 am »
Разбрах ,но изтрих първото си мнение за тази тема защото явно моето мнение не е за тази тема...  :P :)
Миличка, не е нужно да си триеш мненията. Просто, чети малко по-внимателно и мисли, преди да напишеш нещо. Човек не бива да се отказва от мненията си така лесно. ПО-добре спори с мен и ме убеди, че си права. :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #27 -: Декември 20, 2006, 10:24:03 am »
момичета, нека изрично да подчертая, че имаме ЦЯЛ ФОРУМ, посветен на бременността, раждането и майчинството след стерилитет!
целта му е там да се пускат всякакви теми, въпроси, притеснения и вълнения, свързани с тези три прекрасни събития.
не виждам какво повече е нужно като отделяне на място за бременните?
отделно се направи и седмична тема, в която да се въртят по-дребни ежедневни въпроси, клюки, споделяния.
писането в тези форуми и теми е изключително полезно, защото информацията там ОСТАВА - тоест, следващите могат чрез търсачката да намерят какво, примерно, навремето Вени е посъветвала или успокоила naha.

седмичната тема първо беше замислена за бременни, но понеже неизбежно бременните раждат, а нашите потребителки все повече забременяват и раждат (дай Боже всички до една!), неизбежно тя стана смесена бременско-мамска. в момента е повече мамска, но това е временно.

не бива да се притеснява някой да пише там и да си задава въпросите. отговор всеки получава. подкрепа - също.

хубав ден на всички коремчета!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #28 -: Декември 20, 2006, 10:42:54 am »
Цитат
седмичната тема първо беше замислена за бременни, но понеже неизбежно бременните раждат
:good_post:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #29 -: Декември 20, 2006, 11:50:26 am »
Здравейте. Аз пък искам да попитам следното. Къде да пишат всекидневните и седмичните си въпроси тези, които още не са бременни, но правят опити? В коя седмична тема!? Както виждам в седмичната тема 99% от въпросите и темите са за вече родените бебета, кой как спал, болничък и т.н. по-малко е за бременните в очакване, а къде сме ние останалите? Просто питам....


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #30 -: Декември 20, 2006, 11:58:05 am »
Ох, стига де, никой на никого нищо няма да трие!
Небременните пишат обикновенно в Опити за забременяване или в дурги форуми, в които са момичета с подобни на техните проблеми!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #31 -: Декември 20, 2006, 11:59:05 am »
Здравейте. Аз пък искам да попитам следното. Къде да пишат всекидневните и седмичните си въпроси тези, които още не са бременни, но правят опити? В коя седмична тема!? Както виждам в седмичната тема 99% от въпросите и темите са за вече родените бебета, кой как спал, болничък и т.н. по-малко е за бременните в очакване, а къде сме ние останалите? Просто питам....

Където пожелаеш мила  :balk_21:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #32 -: Декември 20, 2006, 12:02:24 pm »
Заглавието на тая тема, (която забележете дори не е за мен) е- Зимна идея при тва с усмивка, а не- Хайде на караниците, споровете и всеобщатата критика. Не че не искам да пиша в темата, но има един факт Не съм бременна и просто нямам все още такива трепети. Това е от мен. Весели празници на всички.
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #33 -: Декември 20, 2006, 12:06:23 pm »
Така е, караници никуму не са нужни!
Пожелавам ти скоро да имаш повод да пишеш и при нас, а винаги си добре дошла и така - не сме забравили, че и ние бяхме правещиопити!
Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #34 -: Декември 20, 2006, 12:09:38 pm »
не сме забравили, че и ние бяхме правещиопити!

Целувки за Вени и Пердето от мен  :bighug: :balk_104: :balk_103:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #35 -: Декември 20, 2006, 12:11:57 pm »
И Джам не съм търсила "специално място" за бременните, то е ясно, че целия под форум е за забременелите вече. Става дума за точно това, което пита Касси и други момичета и много други въпроси. Но може би най-удачния отг на нейното запитване ще е -Касии мила има търсачка!!! Ти сама написа, че може да се пускат предложения- моето беше точно такова . Явно не съм подходящия човек да пусна "запиване даже" за подобна тема. даже не разбирам защо трябваше да се превърне в спор всичкото това. Идеята беше да е в полза на бременните в ранните седмици. Ама вие това вече го знаете. Така, че си спестявам излишните словоизлияния.
П.С. Най-отдолу на първия ми постинг пише нещо, на което май никои  не обърна внимание.
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #36 -: Декември 20, 2006, 12:21:51 pm »
Надето искаше само да помогне,а сега се чувства виновна и то заради нас. :( Аз вече съм много объркана,и направо не знам какво да напиша.Мамчета вие ни приемате във вашата темичка,за което благодаря.Далече сме от мисълта да правим скандали,това е последното нещо,което бихме искали.Поздрави и прегръдки на всички. :bighug:
*
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #37 -: Декември 20, 2006, 12:22:46 pm »
Момичета ама какви каранци за какво става въпрос или поне аз не съм го разбрала така като Нахита. Защо такива нерви, празници идват недейта така. Аз само изказах своята гледна точка ...  :D

Айде който където иска да пише и се усмихнете  :lol: :lol: :lol:
Весели празници на всички и се обичайте  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #38 -: Декември 20, 2006, 12:25:12 pm »
И аз не видях караници, спорове, критика и т.н. 8O. Нормално е бременните да пишат в седмичните теми тук.
Наха, не се сърди, усмихни се  :lol:
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #39 -: Декември 20, 2006, 12:28:18 pm »
Има ли смисъл от това противопоставяне?
Всички сме зрели и разумни хора.
Независимо, дали е пуснат някой въпрос в седмична тема или е формулиран като отделна тема, винаги получава отговор. :)
Хайде, момичета, усмихнете се.
Нахинка, не се сърди. :bighug:
Дай боже, да имаме скоро въпроси както за ранните седмици, така и за захранването. :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #40 -: Декември 20, 2006, 12:46:58 pm »
     Момичета, мога ли да се опитам да синтезирам предложението на Наха? Така, ще се опитам поне.
     Значи Наха предлага да има сдмична тема за момичетата, които правят опити за забременяване и за вече забременелите. Защото в прекрасната "Седмична тема", се пише за бебенцата, за техните проблеми, съвети около отглеждането им, захранването и така, тоест по-малко за тези от нас, които са в процедури, или които чакат бебе.
      Не отричам, че когато съм питала, винаги съм получавала отговор в седмичната тема, но някак си съм се чувствала неловко да питам за някои неща, просто защото ще наруша подхванатата тема от вас и така просто не питам.
    Затова мисля, че такава тема трябва да има в раздел: Опити за забременяване! или тук но под друго заглавие, за да не се чувстваме некомфортно все още незабременелите.  Например: "АЗ искам бебе и Аз чакам бебе!" или нещо подобно, не знам. Подобна хубава тема има в Арт раздела: "Не е ли време за зимната серия...", където пишат тези от нас, които са в процедура инвитро или икси. Има тема и "Инсеминации по Коледа...."
    Ако смятате, че ние борещите се за дете можем да пишем в седмичната тема в раздел Дългоочаквана бременност, ок! Но така нарушаваме вашите разговори за бебета.
Изобщо бих искала да чуя повече мнения по въпроса, дали да има отделна тема в този раздел за бебеправещи и бебечакащи? За да няма сърдити и недоволни.
С намерение за мир и разбирателство: Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #41 -: Декември 20, 2006, 13:10:02 pm »
naha, ти си прекалено "тънкообидна", щом успя от толкова доброжелателни постинги да извлечеш намек за обида и упрек... много ми е неприятно да ме тълкуват така, но ако не искам - явно не трябва да пиша изобщо.

хайде сега отново, накратко:

който иска да пуска тема от някакъв род - просто пише и пуска! забрани за писане по същество няма.

само че, Касси, като си направите темичка за ранните бременни някъде из "Опити за забременяване" - какъв е шанса да ти отговорят на въпросите онези, дето вече са минали по пътя и знаят отговорите? те там не влизат...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #42 -: Декември 20, 2006, 13:14:07 pm »
Здравейте. Аз пък искам да попитам следното. Къде да пишат всекидневните и седмичните си въпроси тези, които още не са бременни, но правят опити? В коя седмична тема!? Както виждам в седмичната тема 99% от въпросите и темите са за вече родените бебета, кой как спал, болничък и т.н. по-малко е за бременните в очакване, а къде сме ние останалите? Просто питам....

Спомням си, че преди месеци като и аз бях опитваща, в подфорума "На чаша кафе и халба бира" имаше седмична темичка в която се споделяха разни ежедневни проблеми, пък и не само такива. Напоследък нещо не я виждам. Жалко, беше хубава традиция...


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #43 -: Декември 20, 2006, 13:19:13 pm »
само че, Касси, като си направите темичка за ранните бременни някъде из "Опити за забременяване" - какъв е шанса да ти отговорят на въпросите онези, дето вече са минали по пътя и знаят отговорите? те там не влизат...


Джам, аз питам дали е удачно да си направим тема "АЗ ИСКАМ БЕБЕ И АЗ ЧАКАМ БЕБЕ" тук, в "Дългоочаквана бременност", дали не се разводняват нещата, след като има подобни теми в "Опити за забременяване" и "АРТ методи". Попитах за вашето мнение, и аз ти благодаря от сърце за твоето. Така както разбирам, удачно е тук да си пуснем тема, нали? А пък аз с удволствие чета и седмичната тема, и трупам опит.
Сега дали ще ми дадете идея за новата тема, как да се казва? Поздрави: касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #44 -: Декември 20, 2006, 13:58:34 pm »
"Тънкообидна"  :lol: тва ми хареса...
Касси прекрасни идей. Аз може би не помислих да синтезирам темата в заглавието. А за другото така съм усетила нещата така съм реагирала. Както и вие. Много благодаря за пожеланията Наде...и ей ама това твоето бебе ли е  :D :D :D на снимката Надеее прекрасен е пупупууп да ти е жив и здрав юнака :D. Сега намерих повод да ти го кажа. И още нещо както казах аз само поздравявам тук не счетох, че е нужно да изчета целия подфорум преди да предложа нещо. И се надявам искренно да се стигне до консенсус и ако (както се и вижда) допадне идеята на току що забренелеите и все още очакващи в трепет новината момичета нека си свормират тяхна си темичка.  :D Поздрави на всички и прегръдки. Ей и дай боже повече да се преместят тук. Това е целта все пак. 8)
*
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #45 -: Декември 20, 2006, 15:00:21 pm »
И според мен е по добре да е отделена темата, но по добре да има примирие отколкото да стават караници и да има делене / не че го няма деленето/ и все повече расте броя на момичетата, които са бременни и не казват, а се споделя радостната вест от скайп, по лс и т.н....лично аз  ако правя АРТ не бих могла да си задавам въпросите в седмичната тема за бебенцата където се разисква хранене и отглеждане на бебето. аз че съм с дете на 2 г също не се вписвам в темите,които ги вълнуват новите майки с новородените.Мога да кажа ,че съм стар потребител в клубовете  и за проблемно забременяване и за вече имащи бебета и едно и също се повтаря във всеки един клуб - оформя се кръг от жени, чиито предложения се приемат и одобряват на момента, и друг кръг, който винаги е нападнат и неодобрен съответно с дадените предложения.
Съжалявам ако някой се обиди,все пак е демокрация и се изразяваме свободно.Само да допълня, че това което казах е мнение на поне още 20 момичета, които не желаят да го изразят или напишат с риск да не стават караници и припирни.
Поздрави на всички и Весели прзници изпълнени с много радостни вести.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #46 -: Декември 20, 2006, 15:27:51 pm »
Ния  :balk_21: :bighug: :bighug: :bighug: Обичам те. :balk_64: Нацелувай малката принцеска от мен.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #47 -: Декември 20, 2006, 18:55:19 pm »
Преди няколко години имаше само един общ форум с по 1 мнение на седмица. Помня колко се радвах на всяко написано мнение.

После поразбутахме нещата, оформихме подфоруми ... помня Велко, първият мъж, който влезе  в мъжкия форум (апропо, вече има 3 деца  :lol:)

Сега имаме по 270 мнения дневно ... и да искам, не мога да ги изчета.

После се появи нужда от форум за чужбина, за неизяснен стерилитет, за бременност след стерилитет, за деца ...

Защо ви казвам това? Защото форумите са от нас за нас - ако има нужда от някакъв друг форум, ще се обсъди и ще се направи. Ако има нужда от определена тема, всеки е свободен да я създаде, оформи и поддържа, както намери за добре. Не е нужно ничие одобрение.

Ния, учудва ме силно твоето изказване. Аз все си мисля, че момичетата в начална бременност не споделят това широко и на всеослушание поради суеверие и защото много голяма част от тях знаят, че само положителният тест за бременност все още не е повод за безумна радост. Ако наистина има притеснения сред току-що забременелите жени, нека ги обсъдим, но истината е, че аз не съм забелязала да има такъв проблем.

Разбира се, във всяко общество (а това нашето тук е такова) има основно ядро, има шутове, има маргинални групи ... нормално е. Не всеки ще е доволен, а и не е това целта на занятието.

« Последна редакция: Декември 20, 2006, 20:33:01 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #48 -: Декември 20, 2006, 19:56:27 pm »
Ния72,тези ,които не казват отначало за бременноста си е предимно от суеверие, казват единствено на най-близките си хора тук, изчакват като цяло да минат 9 г.с.
Когато забременея и аз така ще постъпя.

Нормално е да има групички. И в реалния живот всеки си има тесен кръг приятели, по-широк кръг от други приятели, както и познати.
Така че както разбирам определена групичка иска да си има своя тема. Не виждам нищо лошо. Някой пуска темата, останалите пишат. Колкото повече пишете, толкова по-дълго време ще остане на първа страница.
Няма нищо лошо в разделянето по симпатии и това не трябва да е повод за караници.
Както и в това да се виждат симптоми за световен заговор. :lol:
« Последна редакция: Декември 20, 2006, 20:01:50 pm от Lali »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #49 -: Декември 20, 2006, 20:18:18 pm »
Лали, много моля да не нападате Ния72. Все пак днес има рожден ден, ако не сте забелязали, мили приятелки! Винаги ще има групи по интереси и по кой знае още какво. Не можем всички да сме еднакви, нали? Относно това, че някои крият, че са бременни аз съм на половина съгласна. Вярно-пусто суеверие! Важно е да си споделяме, аз например живея с очакванията на момичетата, които са правили икси или инвитро. Вълнувам се с тях и заедно с тях очаквам резултатите от тестовете им.
   Но кой се вълнува от моето мнение. Нека повече бременни, пък ако искат да казват и когато искат!!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #50 -: Декември 20, 2006, 20:26:59 pm »
Хайде сега, Каси, ти да не си и адвокат на Ния72?
Аз  се обръщам към нея, изказвам моето мнение към нейното мнение, защото не съм съгласна. Ния си има мнение, аз си имам мнение и си ги изказваме.
Къде видя нападки?
*
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #51 -: Декември 20, 2006, 20:27:21 pm »
Хихи! Тука яко бушуват хормони-на бременни, на родилки, на правещи опити! Кой сърдит, кой какво казал, кой какво разбрал...Само една Мели останала нормална!  :D

Бъзикам се, бееее!!! :lol:
Alexandra
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #52 -: Декември 20, 2006, 20:30:50 pm »
Хайде сега, Каси, ти да не си и адвокат на Ния72?
Аз  се обръщам към нея, изказвам моето мнение към нейното мнение, защото не съм съгласна. Ния си има мнение, аз си имам мнение и си ги изказваме.
Къде видя нападки?

може и да съм и адвокат, откъде знаеш?  :balk_600:
Просто се чувствам виновна спрямо нея.
А защо да не си изкажа мнението??? Значи някои могат, други-не?
:balk_132: Приятна вечер!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #53 -: Декември 20, 2006, 22:54:41 pm »
Оф, започва да става досадно всичко това. Тук няколко души се имат за защитници, а другите ги нападат. Абе вие съвсем луднахте от хормоните бе жени 8O Цяла една тема с дебати кой кого нападнал и кой не иска да пише. Ми я се стегнете бе. Какви са тея неща. Тук всички са, за да си помагат. Родилите вече момичета ви казаха - не можем да четем всички теми, физически нямаме тази възможност. Пожелавам ви от все сърце да го усетите скоро, но когато детето ти е отпуснато като труп в ръцете и не реагира, търсиш темата, в която са писали други като теб, а не търсиш да помогнеш на момиче, чиито връзки се разтягат, защото матката нараства. Ей това нещо си го помислете, налейте в главите и стига спорихте. Всеки е добре дошъл да пише и изявява мнение където си реши. Друг е въпроса, кой ще отговори на важните за него въпроси.
Колкото до приятелски кръгове, кой на кого казал, какво казал и как казал - ми нормално. Хора сме. С едни ни е приятно, създаваме си приятни емоции, с други не. Това е, човешко е.
Мнение всеки изказва. Никой на никого не е забранил да пише, респ. говори. И стига всяка една от вас като ощипана госпожица да се държи.
Съжалявам за острия тон, но се ядосах.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #54 -: Декември 20, 2006, 22:56:49 pm »
И стига всяка една от вас като ощипана госпожица да се държи.
Съжалявам за острия тон, но се ядосах.
Е, що се ядосваш, мила. Все едно си нямаш други проблеми? Айде, да оздравявате! целувки на Алекс!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #55 -: Декември 20, 2006, 23:01:27 pm »
И стига всяка една от вас като ощипана госпожица да се държи.
Съжалявам за острия тон, но се ядосах.
Е, що се ядосваш, мила. Все едно си нямаш други проблеми? Айде, да оздравявате! целувки на Алекс!
Ами Каси, помисли малко, защо се ядосвам.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #56 -: Декември 20, 2006, 23:10:28 pm »
И стига всяка една от вас като ощипана госпожица да се държи.
Съжалявам за острия тон, но се ядосах.
Е, що се ядосваш, мила. Все едно си нямаш други проблеми? Айде, да оздравявате! целувки на Алекс!
Ами Каси, помисли малко, защо се ядосвам.

Гане, просто не виждам смисъл? :balk_600: Иначе, уверявам те мога да мисля и то не малко!  :balk_602: щегувам се. Хайде, да се отдадем на коледното наспроение и да сложим край на безсмислените спорове!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Зимна идея от Наха :)!
« Отговор #57 -: Декември 21, 2006, 09:11:49 am »
А аз мисля, че няма смисъл от тази тема повече. Има седмична на бременните вече и правещите опити, така че мили мои заключвам я, не се сърдете, но е безмислена :D