0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Няколко неуспешни АРТ - какво следва?
« Отговор #80 -: Януари 12, 2009, 13:12:54 pm »
an_manisto , S A R A  е в САЩ. PGD е Preimplantation Genetic Diagnosis или Преимплатационна Генетична Диагностика. В Бг също се прави тази диагностика. На теб не са ти казали показателите на тези 4 ембриона защото не са правили въпросната ПГД.
« Последна редакция: Януари 12, 2009, 13:26:10 pm от ocean »
*
Re: Няколко неуспешни АРТ - какво следва?
« Отговор #81 -: Януари 12, 2009, 13:24:54 pm »
А някой знае ли колко струва тази предимпланционна диагностика - горе долу?
Танита, дано не те лъжа, но ми се върти нещо от сорта на 3000 лв.

а може би цената се определя от броя на покаателите които се изследват. ето какво намерих:
http://www.zachatie.org/index.php?Itemid=21&id=816&option=com_content&task=view

Преимплатационният генетичен скрининг включва:

• Анеуплоидия на три хромозоми(18, X,Y);
• Анеуплоидия на пет хромозоми(13, 18, 21,X,Y);
• Анеуплоидия на седем хромозоми(13, 17, 18, 21, 22, X,Y);
• Анеуплоидия на девет хромозоми (13, 15, 16, 17, 18, 21,22,X,Y);
• Робертсонова транслокация. (13, 14,15, 21,22);
• Реципрочна транслокация;
• Преимплатационна генетична диагностика (PGD) моногенни заболявания.

Re: Няколко неуспешни АРТ - какво следва?
« Отговор #82 -: Януари 12, 2009, 13:57:09 pm »
ocean, възможно е, да. Не си спомням къде бях гледала тази цена, опитах се да намеря сега по сайтовете на клиниките (мисля, че на стария сайт на Щерев го бях гледала), но нищо не пише.

Както и да е - това е някакъв мой спомен, не го приемайте за 100% вярно.

Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Няколко неуспешни АРТ - какво следва?
« Отговор #83 -: Януари 12, 2009, 14:10:45 pm »
3000 си е сериозна сума....
Re: Няколко неуспешни АРТ - какво следва?
« Отговор #84 -: Януари 12, 2009, 15:24:11 pm »
преди второто икси и аз питах д-р Владимиров за цената на предимплатационната диагностика и си спомням, че толкова ми беше казал,слава богу не се наложи.

Re: Няколко неуспешни АРТ - какво следва?
« Отговор #85 -: Май 01, 2009, 21:31:13 pm »
Момичета, помагайте!

Водим се с мъжки фактор - астенозоотератоспермия. След направени четири ИКСИ-та в клиниката на Щерев, последваха 6 донорски инсеминации(като всеки път сменяха донора). Отново неуспешни. Тогава се замислих, че проблем има и при мен. Иначе всички хормони са в норма, правила съм хидротубация - проходими тръби. Пуснах генетични, там се откри проблем с хромозомния набор - мозаечен кариотип. Пуснах и имунологични - завишени НК клетки 18%). Следващото, пето ИКСИ направих  при д-р Стаменов, с вливане на 52 ампули имуновенин и с преимплантационна генетична диагностика. Отново неуспех. Последва среща с доц. Конова :
  1.Антифосфолипидни антитела: отрицателни анти-бета2-гликопротеин I антитела
  2.Периферни CD3-CD56+CD16+NK лимфоцити - в границите на реф. стойности
  3. SDI-тест - всичко е ОК.
  4. Цитогенетично - ОК.
Фактор V Leiden: хомозиготен носител по нормален алел
Мутация G20210A в Протромбиновия ген: Хетерозиготен носител по мутантен алел
Генетичен вариант C677Т в гена на MTHFR: Хомозиготен носител по мутантен алел
PAI-1: носител на генотип 5G/5G

 Последва шесто ИКСИ(отново при д-р Стаменов)- трансфер на 3 хубави ембриона, като след трансфера пиех Неофолик Мета 3*3, Фраксипарин 0,3 - всеки ден. Преди три дни видях отново отрицателен тест.
 Какво пропускаме? Вече започвам да изперквам.
 Не съм правила цветна снимка, не ми е правена биопсия, не съм изследвала инсулинова резистентност(не знам дори дали влияе на имплантирането). Къде още да търсим причина за липсата на имплантация?
Предварително благодаря на всички, които ще коментират!


« Последна редакция: Май 01, 2009, 21:34:54 pm от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Няколко неуспешни АРТ - какво следва?
« Отговор #86 -: Май 01, 2009, 22:42:30 pm »
Карамелче, направи я тая цветна снимка и евентуалноо ендометриална биопсия за НК. :crossfingers:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Няколко неуспешни АРТ - какво следва?
« Отговор #87 -: Май 01, 2009, 22:58:48 pm »
Карамелче, аз също като евро препоръчвам цветна снимка, а също и ако има нещо дори и малко подозрително на снимката -  диагностична лапароскопия за изключване на хидросалпинкси. Ако се наложи и хистероскопия за оглед на кухината на матката. Успех!
« Последна редакция: Май 01, 2009, 23:01:04 pm от cygnus »
Re: Няколко неуспешни АРТ - какво следва?
« Отговор #88 -: Май 12, 2009, 11:51:17 am »
evro, cygnus, благодаря ви!
Вчера нaправих цветна снимка, всичко е наред с тръбите. Другия месец ще следим овулацията и на 5-ти ден след спукване на фоликула ще правим биопсията. Д-р Стаменов и д-р Персенска мислят, че ще открият точно там причината за липса на имплантация. Аз също се надявам да изникне нещо, за което да се хванем.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Няколко неуспешни АРТ - какво следва?
« Отговор #89 -: Май 12, 2009, 12:12:16 pm »
Карамелче, направи я тая цветна снимка и евентуалноо ендометриална биопсия за НК. :crossfingers:
Освен тези можеш да направиш и тест за инсулин резистентност.
Аз си мислех , че щом ми е добре кр. захар , не може да има проблем там , но ето че има проблем и ще започвам терапия  , назначена от д - р Тодорова.  Инсулиновата резистентност скапва качеството на яйцеклетките и се свързва с лош отговор при стимулация.
« Последна редакция: Май 12, 2009, 12:14:15 pm от fatalwoman »
Re: Няколко неуспешни АРТ - какво следва?
« Отговор #90 -: Май 12, 2009, 15:26:36 pm »
Карамелче, съжалявам,че е трябвало да преживееш тлкова мъка. Това за което аз се сещам и не виждам да си писала е ехография на щитовидната жлеза и евентуално, ако не си правила ТСХ, ТАТ и МАТ.

Успех
Re: Няколко неуспешни АРТ - какво следва?
« Отговор #91 -: Май 12, 2009, 17:23:09 pm »
И със щитовидната всичко е наред. Ще попитам за тази инсулинова резинстентност, но тя май се изследва при проблем с ТСХ-то. Може и да я пусна, за да отпадне като причина.
Благодаря ви, момичета!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Няколко неуспешни АРТ - какво следва?
« Отговор #92 -: Май 13, 2009, 01:58:37 am »
 Аз нямам пробем с ТСХ , ТАТ и МАТ , но на ехографията се видяха отклонения , така че ако не си правила такава ще е добре и там да видиш как са нещата.