0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пшенични зародиш
« -: Август 14, 2007, 19:12:10 pm »
Здравейте!
Трябват ми пшенични кълнове, но никъде не мога да намеря! Обиколихме големите магазини в Търново, но няма!
Някой знае ли, от къде мога да си набавя кълновете? Дори не знам, как точно изглеждат, но ми трябват спешно!
Благодаря на всички, които се включат!
« Последна редакция: Август 14, 2007, 21:22:44 pm от _Hope_ »
Re: Пшенични кълнове
« Отговор #1 -: Август 14, 2007, 20:50:06 pm »
   Няма ли в някои голям супермаркет?
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #2 -: Август 14, 2007, 21:24:09 pm »
Ох, аз малко съм се пообъркала! Ама така е, като недоглеждам! :?
Става въпрос за пшенични зародиши. Утре ще потърся в големите супери!
Благодаря! :wink:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #3 -: Август 15, 2007, 07:27:48 am »
Провери  в някакъв диетичен магазин :D
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #4 -: Август 15, 2007, 09:19:08 am »
А с каква цел ще ги взимаш?
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #5 -: Август 15, 2007, 09:22:33 am »
Здравей, Хоуп

Пшеничните зародиши са продават в една зелена кутия, търси ги в рафтовете с брашна, макарони и др. подобни храни (или както са ти казали в диетичните магазини). (Има и пшеници трици - те са в жълта кутия, на са по-ниска цена, но и с много по-малко полезни свойства)

Освен за всеизвестната бърканица с мед, …..за мъжете ни, аз съм ги похапвала и разбъркани с кисело мляко.
Успех
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #6 -: Август 15, 2007, 10:52:25 am »
Здравейте!
Много ви благодаря за информацията!
Трябват ми за прословутата бърканица с мед - за съпруга ми. Д-р Кацаров ни я предписа.
Мисля и аз да хапвам от нея! :wink:
Още веднъж, благодаря ви много! :flower:
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #7 -: Август 15, 2007, 19:21:22 pm »
Здравей, Хоуп. Ако се не лъжа съм виждала в Пикадили в Мол-а, със сигурност там има и пчелен прашец, но това беше преди 2-3 месеца. Ако искаш провери. Успех
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #8 -: Август 15, 2007, 19:45:32 pm »
Пробвай в големите супермаркети,диети4ните магазини и евентуално ако има някой китайски.Успех.
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #9 -: Август 15, 2007, 19:53:21 pm »
а, каква е прословутата бърканица с мед за мъжете?
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #10 -: Август 15, 2007, 21:59:46 pm »
Благодаря ви! Вече намерихме пшеничния зародиш! :)

Ето рецептата:
1 буркан с мед /желателно е да е течен, за да се обърква по-лесно/
200гр. смлени орехи
100гр. пшеничен зародиш
50гр. пчелен прашец
Всички съставки се объркват. Приема се по 1с.л сутрин, на гладно.
Успех на всички!

Петя, в Пикадили имаше само прашец. Зародиша го купихме от магазин Здравец - между Ла Скала и х-л Алегро! :wink:
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #11 -: Август 15, 2007, 23:14:50 pm »
Благодаря ви! Вече намерихме пшеничния зародиш! :)

Ето рецептата:
1 буркан с мед /желателно е да е течен, за да се обърква по-лесно/
200гр. смлени орехи
100гр. пшеничен зародиш
50гр. пчелен прашец
Всички съставки се объркват. Приема се по 1с.л сутрин, на гладно.
Успех на всички!

Петя, в Пикадили имаше само прашец. Зародиша го купихме от магазин Здравец - между Ла Скала и х-л Алегро! :wink
Обяснете моля ви с повече инфо за тази бърканица. :ask:
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #12 -: Август 16, 2007, 00:14:52 am »
И аз самата не зная много. Тази рецепта се използва от много семейства с мъжки фактор. Ние самите имаме проблем с подвижността - 37% /a+b/. Рецептата я има и на други места във форума. Пусни търсачката, може да намериш повече информация.
Съжалявам, че не мога да помогна!
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #13 -: Септември 18, 2008, 23:15:23 pm »
Виждам, че дълго никой не е писал по темата, но искам да питам нещо и си мисля, че ще получа отговор. Разбрах, че може лесно да се намери пчелния прашец, но ако ме информирате къде точно за София мога да го открия, в какви разфасовки е и каква е приблизителната му цена.
Предполагам, че в дадената рецепта се има предвид компотен буркан мед, а ако греша, моля поправете ме.
И последно за колко време стига тази смес? Питам, защото няма как да си набава съставките тук, където съм, когато ги свършим и ще трябва предарително да се снабдя в достатъчно количество поне за няколко месеца.
« Последна редакция: Септември 18, 2008, 23:58:33 pm от *Sunshine* »
*
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #14 -: Октомври 02, 2008, 22:23:31 pm »
Пчелен прашец има в Пикадили. Цената на една малка кутйка е около 5-6 лева.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #15 -: Октомври 04, 2008, 06:09:49 am »
Здравейте,и аз снощи забърках на половинката бърканицата с пчелен прашец,но искам да питам нали пчелния прашец е на гранулки,не съм объркала нещо,то на опаковката си пише ама аз пак да питам,че аз си го представях като прах.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #16 -: Октомври 04, 2008, 06:19:04 am »
пчелния прашец е на ситни зрънца, жълтеникаво-оранжеви на цвят
брях, аз сега прочетох, че било по една лъжица сутрин, Ник лапаше по една сутрин и вечер, след 9 месеца прием мед не иска да погледне милото, но поне имаше за какво
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #17 -: Октомври 10, 2008, 09:28:50 am »
Здравейте,искам да питам нали бърканицата се взима сутрин на гладно и аз карам мъжът ми да я взима дори преди кафето,дали има значение кафето понеже след сладкото кафето му било много гадно и горчиво,дали ще пречи ако я взима след кафето?

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #18 -: Октомври 10, 2008, 10:55:24 am »
Здравейте, момичета! Ние също ядем бърканицата т.е мъжа ми, но зародиши  в Търново намерих само и единствено в Била. Къде ли не обиколих, но само там намерих. Намират се на рафтовете при брашната, зелена кутия.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #19 -: Октомври 10, 2008, 21:09:23 pm »
само да  вметна нещо за пшеничния зародиш - не винаги това  ,което  се продава   е  чист пшеничен зародиш- понякога    има доста завишено  съдържание на части от обвивката  на пшеницата / трици  / и  брашнени частици .
Казвам го  като  човек ,работил във  фирма  ,която е пакетирала пшеничен зародип .Вземахме го от мелниците / но  за  съжаелние не всички мелници имат  технологичната възможност да  го отделят   и  в много от случайте той отива в триците  8O /.
От едната мелница вида на зародиша с е различваше от този на другата-беше   в много по чиста  форма   -смесвахме  го .
Т.к това е продукт  с  малка трайност  ,понякога с е практикува  посдушаването му ,което   намаля биологичната ценост -най -полезен е пресен.

Но едва ли имаме избор -и аз  купувам  какъвто  намеря по магазините   -и зобя милото  ,а сега и мен-за укрепване на имунната система.