0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #820 -: Март 10, 2014, 17:23:18 pm »
В стерилната урина няма нищо, няма и оплаквания към момента детето.
Не е вдигала Т от събота през нощта. Ще я оставя на мира, пък да видим...

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #821 -: Март 11, 2014, 13:25:21 pm »
Здравейте момичета и доктор Бърди!
Имам въпрос по отношение на едно детенце на 13 месеца. Най-общо казано детето:
1. Не стъпва на цяло стъпало - изобщо не може стъпи  дори с чужда помощ.
2. Не се изправя само - допълвам си поста - най-общо усещането ми е, че не знае за какво се ползват крачетата. Сякаш са й вързани с нещо.
3. Не може от седнало положение да се завърта - както го оставиш седнало, не може да мръдне от това положение- опитва се нещо да направи, но клюмва по средата на опита и започва да плаче.
4. Постоянно си държи краката силно изпънати - например като я хранят на столчето, крачета са изпънати, особено като се ядоса за нещо.
Личната лекарка смята, че има проблем, и ги е посъветвала да насрочат среща с невролог.
Родителите са младо семейство и не смятат, че има проблем.
Днес прекарах с нея около два часа - после почетох малко в "моториката' - определено смятам, че е належащата консултацията.  Още повече, че от 8 месечна ми правеше впечатление, че не е в нормите за подвижност, но не исках да се бъркам. Не съм лекар.
Бих искала да чуя някое и друго мнение, преди да си кажа мнението пред майката на детенцето, която ми е приятелка.
« Последна редакция: Март 11, 2014, 13:40:53 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #822 -: Март 11, 2014, 14:42:08 pm »
Ема, лекарката вече им е казала и те са избрали да я игнорират.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #823 -: Март 11, 2014, 17:56:39 pm »
Ема, аз също не съм лекар, но ще споделя моето мнение.
 Баткото на 1 година не знаеше, че "има крака" и че те служат за нещо. Зорлем взе да се обръща от корем  по гръб и обратно на 8-9 месеца. Отпусна се да ходи към 1г. и 4-5мес. Пък за говорене преди 3-4 месеца взе да има някакви наченки. Дори и "мама" не казваше допреди това.  8O А бе извън всякакви критерии и граници. Аз  също много се притеснявах и съм го водила на невролог( мисля, че беше 8-9мец.) - не каза нищо съществено, но препоръча рехабилитация, която се оказа едва ли не масажи, които и аз мога да правя. Сега тича, скача, беснее. :)
И като гледам малкия ще му е  достоен "наследник" :D още не се сеща как да се обърне дори  8O

Надявам се нищо да му няма на детето, но по-добре напразен преглед,  отколкото изпуснат.


*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #824 -: Март 12, 2014, 14:24:43 pm »
Благодаря ти, Иванита.
Днес пак се видях с малката, те се бяха върнали от консултация. Явно са били й взели кръв и резултатите не показали нищо обезпокоително. Но лекарката е дала някакви инструкции за упражнения и гимнастики. Очевидно детенцето изостава  от нормите.
Според мен в семейството не са я провокирали да се движи повече, от страх да не се удари. Майката сама ми призна :). А и тя си е малко по-бавен тип дете, вероятно.
Дали са им две седмици срок да правят упражненията и после да се види дали има напредък.

Аз си бях подготвила едно листче с "червените флагчета", но не го показах на майката, защото според нея няма нищо обезпокоително и вероятно е така.
Все пак са взети някакви мерки.

 :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #825 -: Март 12, 2014, 14:52:41 pm »
Иванита, и моята не ходи още, въпреки че според педиатърката е с отличен мускулен тонус и пълзи от седеммесечна.
Днес се засякох с бащата на едно дете от групата на сина ми. Малкото братче на детето се роди преждевременно, в 29 седмица, точно на същия ден, когато се роди и дъщеря ми. Днес таткото каза, че малкият бил добре, но още не можел да ходи стабилно. Казах му, че и при нас е същата работа. Да не се притеснява! Иначе с килограмите е доста по-напред от моята хилава щерка.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #826 -: Март 13, 2014, 18:28:25 pm »
Искам да попитам  .Случвало ли се е да напипате малко топченце колкото оризово зърно до тестисите на момченцата ви, подвижно и не мога да разбера дали е болезнено при напипване или усещането е неприятно,малкия се дърпа но не вика от болка.
В момента лекуваме MRSA и педиатърката ни помоли да отиваме при нея само ако е нещо сериозно.   
Та не знам това сериозно ли е 8O

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #827 -: Март 13, 2014, 23:24:58 pm »
Искам да попитам  .Случвало ли се е да напипате малко топченце колкото оризово зърно до тестисите на момченцата ви, подвижно и не мога да разбера дали е болезнено при напипване или усещането е неприятно,малкия се дърпа но не вика от болка.
В момента лекуваме MRSA и педиатърката ни помоли да отиваме при нея само ако е нещо сериозно.   
Та не знам това сериозно ли е 8O
От вторият ми баща знам, че той имал доста такива, които са в резултат от травми докато е бил ватерболист. Та мисълта ми беше, че травми могат да ги причинят. Това ти е за успокоиение, но все пак е добре да се консултираш с лекар. Може да е сериозно ,може да н е е. Едва ли обаче е спешно за няколко дена докато се лекувате. След като излекувате MRSA-то го заведи да го види и и кажи.

П.П. Само от личен интерес - къде го имате и от къде хванахте това MRSA? По болници ли сте били?


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #828 -: Март 15, 2014, 15:31:37 pm »
Д-р Бърди имам нужда от вашия съвет  :?
Последно като писах за обривите на Рая, вие казахте, че Бентовата трябва да е в база. Да но в аптеката ми отказаха да направят каквото и да е лекарство без рецепта от лекар. Затова след като минаха почивните дни заведох детето направо на кожен лекар.
Лекарката определи екземата като Атопичен дерматит. Изписа Елоком за 5-6 дни по 2 мазания на ден. След него да мажа с някакъв друг крем (който не разчитам от рецептата, но май спомена, че е нещо на основата на цинк).
Мазах с Елоком-а, но резултата беше само спадане на отока и изчезнане на червенината.
Затова вчера заведох Рая на друг кожен лекар. Неговата диагноза е алергичен дерматит. Той изписа - Вит. С на ампули по една на ден, Зиртек 7 капки вечер, Локоид крем по две мазания на ден за 3-4 дни, след което Атодерм Р.О. Цинка за 5-6 дни по 2 мазания, след което отново да отидем на преглед.
Мога ли да се надявам, че това последното лечение би довело до резултат, още нищо не съм купила от посочените лекарства.
Качвам няколко снимки, да видите какво е положението. Екземите я сърбят, чеше ги, те стават отново подути и зачервени, кожата ако не е намазана изглежда суха и напукана.

Вече съм обезверена, че ще се справим с тези обриви :(
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #829 -: Март 15, 2014, 15:48:15 pm »
Наистина няколко дни преди да се появи топченцето , малкия скоци да седне върху количката си  и изпищя от болка.Дано е така.
А за MRSA, имаме го по кожата в устата и в носа. Как сме се заразили не знам. Но с малкия често влизаме в болница.Установиха го след като, изследваха една не отминаваща екзема.Следващата седмица са ни контролните изследвания, надявам се да сме се излекували

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #830 -: Март 16, 2014, 13:55:48 pm »
Момичета, (от Варна), къде другаде освен в Санита срещу Пощата правят лекарства, отида да питам и на друго място?
Сега четох какво е писал д-р Бърди за АД и все повече се убеждавам, е трудно ще се справим с тази екзема с леченията, които изписват на Рая. Ето че и с този Атодерм Цинк, не е препоръчително да мажа. Накрая май ще я карам само на Адерма Екзомега и ще се надявам да мине някога.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #831 -: Март 16, 2014, 15:43:06 pm »
 Radosttinka , правят лекарства и в аптека "Валя Дечева" срещу Окръжна болница, и на аптеки "Попова"....
 Но във Валя Дечева правят почти всичко :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #832 -: Март 16, 2014, 20:03:49 pm »
Само да вметна:не се прави никакво микробиологично изсл.по време на прием на антибиотик и 7 дни след приключването му.
Нормално е да е този резултат,не се заяждам :oops: Бих го повторила след време
В стерилната урина няма нищо, няма и оплаквания към момента детето.
Не е вдигала Т от събота през нощта. Ще я оставя на мира, пък да видим...


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #833 -: Март 17, 2014, 09:12:48 am »
Да, ще повторим изследването. Детето преди време имаше проблем с бактерии и съм наясно как се прави. Това беше на прима виста, да видим дали пък няма да изскочи нещо  :wink:
Благодаря за включването, все пак  :D

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #834 -: Март 17, 2014, 09:30:08 am »
Радостинка, при нашето дете на АД добре действаше ако мажем 2-3 дни с кортикостероид /на тънък слой, само засегнатите части, 1 и 2 път на ден/, след което продължавахме с А-дерма екс омега - сутрин и вечер, като го нанасях с по продължително леко и нежно втриване. Комбинирахме обаче и с къпане на цялото тяло и миене на ръчичките през деня, когато сме в къщи с гел-емулсията от същата серия на А-дерма. Не съм пробвала сапунчето на "Дав" и не бих могла да ги сравнявам, но ми се струва, че има някаква вероятност този, който се продава в България, да не е точно същия, за който говори д-р Бърди. Може би съм повечко мнителна, но... Защо не пробваш с екс-омегата за миене на ръце и цялото тяло?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #835 -: Март 17, 2014, 10:23:01 am »
hope-love, аз мазах с Елокома, е след като свърши курса реших да не мажа с крема с цинк, и минах само на А-дерма екзомега. Но може би много бързо искам да има голямо подобрение, затова заведох на друг лекар и отново подобно на първото лечение. Объркана съм  :?
На няколко места където екземите бяха малки и не толкова зле, почти изчезнаха, а тези големите мисля, че леко се подобриха.
А по принцип бавно ли минават екземите?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #836 -: Март 17, 2014, 10:33:50 am »
Нашите екземи (ние също сме с АД) минаваха доста бавно. Миналата цяла зима имахме обриви по прегъвките на крачета, мишнички и ръчички. Но както е писала и hope-love, ние се къпем с емулсията на А-дермаекзомега и след това се мажем с лосиона на същата фирма. Лятото екземата изчезна и тази зима имаме само много суха кожа, но без обриви и нацепвания. Аз също не съм ползвала сапунът на Dove и не знам каккъв ефект би имал при нас.


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #837 -: Март 17, 2014, 10:54:07 am »
Ако говорим за атопичен дерматит, когато е обострен, действително трябва по-продължително третиране, за да се получи положителен резултат.
Помня, че дерматолога предписа и едни капсули /хранителна добавка/ - topialaze мисля, че се казваха, на една фирма за медицинска козметики "SVR". Давахме ми две години по един курс през пролетта и през есента. Но капсулите са големи и ако детето още не е научено да гълта лекарства през устата е трудно да се дават. Нашия ги сдъвкваше хубаво и изплюваше обвивката :),което пак е нещо, защото съдържимото вътре е като мазна течност и тя остава в устата и се поглъща /резорбира/, освен полепналото по капсулата, разбира се. Всички тези неща комплексно дадоха резултат, плюс едно кремче "Протопикс", което първия път мазахме 10-15 дни, а после - при влошаване на състоянието само първите една-две вечери /вече без да ползваме кортикостероид/ и после си продължаваме сутрин и вечер с ех-омега. Ако не се справите дълго време, бих те посъветвала да питаш кожен лекар дали "протопикс" е подходящ за вас и как да се прилага. Помня,
че когато го споменах преди, д-р Бърди каза, че не е много препоръчителен за малки деца, защото действал като имуномодулатор /ако правилно съм разбрала тогава/. Вероятно за това нашата           лекарка го даде само веднъж за по-дълго време, а после - само инцидентно по 1-2 пъти.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #838 -: Март 17, 2014, 20:03:36 pm »
Но капсулите са големи и ако детето още не е научено да гълта лекарства през устата е трудно да се дават. Нашия ги сдъвкваше хубаво и изплюваше обвивката :),
Пукат се с игла за спринцовка и се изстискват. Може и в храната.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #839 -: Март 19, 2014, 08:31:28 am »
Д-р Бърди, сигурно вече ставам досадна и нахална, извинявам се!
Вече имам правено КС крем (бетноват в база), но не знам какво да правя от тук нататък.
От миналата сряда мажа ръцета на Рая само с А Дерма Екзомега и мия със сапун Даф, положението не се подобрява, но и не се влошава.
Ако я заведа при трети кожен лекар сигурно съвсем ще се объркам  :?
Ще бъда благодарна на какъвто и да е съвет  :)

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!