0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Акция "Буркан"
« Отговор #120 -: Октомври 26, 2006, 09:23:15 am »
Вестник "24 часа " от днес.
Акция " Буркан" за отрязано ин витро и Повече българки избират Турция, статии на 2 и 3 страница. Интервю с д-р Стаменов на 3 стр.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #121 -: Октомври 26, 2006, 09:26:41 am »
http://www.24chasa.bg/Default.asp?statid=39050&rubr=0&izd=1&fsize=&swidth=800&tr=1&im=10&id=26&iy=2006
Ето я и статията, само дето нищо не направихме за протеста  :(

lb2f
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #122 -: Октомври 26, 2006, 10:22:06 am »
Аз не мога да участвам в акцията, защото живея на 400км, но мога а разлепя няколко стикера, в нашия забутан град. Дори стикерите да са само с емблемата на Зачатие и електронния адрес, мисля, че ще привлече внимание. Нали това е целта, да се говори за нашите проблеми-повече, постоянно, навсякъде.
Хайде, да обсъдим дали точно петицията да разлепяме или нещо по-концентрирано като послание.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #123 -: Октомври 26, 2006, 10:24:52 am »
Обади ми се г-жа Ралица Ковачева от БНТ, помоли когато организираме протеста, да й се обадим 1 ден предварително, за да го отразят и да ни поканят в студиото да разговаряме.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #124 -: Октомври 26, 2006, 10:36:12 am »
Ами значи няма връщане назад. Давайте да се броим и да обсъдим коя е най-реалистичната дата.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #125 -: Октомври 26, 2006, 10:55:18 am »
Когато кажете, аз съм за.
Продължавам да си мисля за неделя, хем и срещичка ще си спретнеме. Аз бурканите съм ги приготвила вече  :lol:

lb2f
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #126 -: Октомври 26, 2006, 10:58:53 am »
Абе мацки, още ли не сте си купили 24 часа от днес?

Я си купете, прочетете и си дайте сметка, че дори без да сме направили някакъв протест, ни се обърна внимание - благодаря на журналистите от 24 часа! - а какво ще стане, ако вземем и се организираме? Като казахме А, трябва да кажем и Б! Иначе какво - само съскаме тук, пънем се, говорим, пишем...

МОМИЧЕТА! СТЕГНЕТЕ СЕ! ОТ НАС ЗАВИСИ! На който съм казала, мъж и жена, всеки е готов да дойде да протестира, ама ако ние отидем, ние не се организираме, ще се окаже, че наистина си заслужаваме да ни се подиграват!
*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #127 -: Октомври 26, 2006, 11:03:33 am »
Когато кажете, аз съм за.
Продължавам да си мисля за неделя, хем и срещичка ще си спретнеме. Аз бурканите съм ги приготвила вече :lol:
Неделя е добре, само кажете къде и в колко часа
*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #128 -: Октомври 26, 2006, 11:08:03 am »
еййй туко що се сетих - вярно, че на нас ни е най-удобно да е през почивните дни, но тогава държавните институций не работят!
Другият вариант е да си остане Неделя, и когато в Понеделник "милите ни приятели" от Здравната каса дойдат на работа да ги посрещнат буркани с УВЯХНАЛИ цветя - също като надеждите ни...
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #129 -: Октомври 26, 2006, 11:09:46 am »
 Аз съм за когато кажете тогава, неделя става. Предлагам всеки да вземе мъжа си така ставаме двойно повече ако сме двайсет момичета ставаме 40, отделно всеки, който иска може да покани и свои приятели, родители и т.н. да дойдат. Не трябва да се онказваме пък и в момента времето е хубаво и няма да се налага да мръзнем.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #130 -: Октомври 26, 2006, 11:14:22 am »
Момичета, пишете ми на лични - кой ще участва, за да си видим имената в списък, моля ви се - щото, ако сме 30-40 ще ни се смеят, сериозно ви говоря! И последно какво правим -  буркани? колички? какво? много набързо се организираме ,няма да успеем, нека не го претупваме. радвам ви се на ентусиазма, но все пак, дайте да го направим като хората.
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #131 -: Октомври 26, 2006, 11:23:35 am »
Ами списъкът нали е на 2 страница, там открай време си стоим 12 човека!
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #132 -: Октомври 26, 2006, 11:29:16 am »
А замисляли ли сте се, че е много вероятно просто в понеделник сутринта да махнат бурканите? Например докато чистят.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #133 -: Октомври 26, 2006, 11:35:10 am »
Габи, списъкът е в първия постинг от тази тема и когато смогна - добавям. Възможно е да съм пропуснала някой, затова още веднъж моля ако някой се види пропуснат, да ми пише на лични. Опитвам се да следя, но съм разсеяна, признавам.
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #134 -: Октомври 26, 2006, 12:26:39 pm »
Момичета, много ми се иска да сложа 2 буркана, защото винаги съм мечтала за близнаци (е, сега с икси, може и дай боже да се сбъдне). Но съм далече и пътуването до София не е шега работа за мен и мъжа ми.
Нямам идея как да се отблагодаря, ако някоя от вас сложи 2 буркана с цветя от мен пред Касата. Но ще бъда много благодарна наистина!

Току що прочетох статията в "24 часа". И съм приятно изненадана от пълната достоверност на всяка дума, написана в нея. За разлика от Новините на TV7 преди няколко дни, тук ситуацията е представена доста ясно.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #135 -: Октомври 26, 2006, 12:32:18 pm »
А ,защо да не го направим в по- големите областни градове ,паралелно?!
София, Пловдив, Варна и Русе ,например?
Да си изберем координатори за всеки град и да действаме.
Дори и списъците ,можем да направим по области.
Ако одобрявате идеята ,да започваме !
Кой за кой град отговаря?
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #136 -: Октомври 26, 2006, 12:39:40 pm »
Аз ще участвам в акцията в София, но майка ми живее във Враца, точно зад Здравната каса и ще я помоля да постави буркан с цвете и там.
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #137 -: Октомври 26, 2006, 13:03:26 pm »
Аз също ще съм с 2 буркана -  за моите неродени близнаци
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #138 -: Октомври 26, 2006, 13:04:51 pm »
Обадиха ми се от БНР за утре за интервю. Като уточним час, ще пиша пак.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Акция "Буркан"
« Отговор #139 -: Октомври 26, 2006, 13:18:52 pm »
Аз също ще съм с 2 буркана - за моите неродени близнаци
И аз също. Готова съм га зи занеса на определени място в Пловдив, или да ги изпратя по някакъв начин до София.