0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Изненада след лапароскопия, Поликистоза
« -: Октомври 30, 2008, 17:16:54 pm »
Здравейте мили момичета.
Ето какво се случи на бедната ми личност в последния месец:)Ще помоля медицинските лица да се включат по темата

Историята е следната:
от 2004 опити за бебе, нито една бременност през живота ми, хормони почти идеални
(пиша само някои от тях, но ако искате и други, ще додпиша)
2-ри ден от МЦ
LH - 6.69 mlU/ml (2.4 mlU/ml - 12.6mlU/ml)
FSH - 7.05 mlU/ml (3.5 mlU/ml - 12.5 mlU/ml)

Progesterone на 25-ти ден - достатъчно висок, за да е имало овулация (сега нямам спомен за точното число)

Та така се отхвърли диагнозата СПКЯ. Започнахме да търсим друга причина.

ЦС на тръбите - пропуснаха, но Док беше категоричен, че не са добре.

Лапароскопия
Тръбите пропуснаха (лявата по трудно, но все пак пропусна), но ЯЙЧНИЦИТЕ ПОЛИКИСТОЗНИ и без следи от овулация
та според Попов, за него това е причината за липсата на бебе

Искам да попитам възможно ли е при такива стойности на хормоните да имам поликистоза?
При такива стойности на прогестерона възможно ли е да нямам овулация? или овулацията нещо не е читава?

Гледах и филмчето от лапароскопията, наистина доста дебела обвивка на яйчниците при фенестрацията, а и бистра течност излизаше, щом ги продупчиха

Преди време и Катя Тодорова беше изразила такова съмнение, за нея беше слабо изразена поликистоза, но после всички други я отхвърлиха.

Вчера на контролния преглед...фоликула порастнал до 3 см...киста, ще видим дали ще се спука до МЦ...после не ми е ясно какво ще правим
Очаквам отговорите ви

P.S. Забравих да напиша, че тестостерона и DHEA-S sa с наднормени стойности:
Testosterone
0.887 ng/ml (0.06 - 0.82)
DHEA-S
480.6 µg/dl (98.0 - 315)
« Последна редакция: Октомври 30, 2008, 17:19:57 pm от danyto »
* премахнато от модератор
Re: Изненада след лапароскопия, Поликистоза
« Отговор #1 -: Септември 27, 2009, 14:44:32 pm »
ДОБРЕ ДЕ-ДХЕА НЕ ТЕ ЛИ ПРИТЕСНЯВА- АЗ МИСЛЯ ЧЕ  ТИ Е МНОГО ВИСОКО 
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Изненада след лапароскопия, Поликистоза
« Отговор #2 -: Септември 27, 2009, 17:03:05 pm »
Дани, не съм спец, но на мен лекарят ми, ми каза, че хормоните може да имат хубави стойности и въпреки това да не настъпва овулация. Може би тялото се подготвя, но не е задължително всичко да протече нормално, за да настъпи О. Не си написала точната стойност на прогестерона, така че за нея само гадаем, че е добра. А иначе съм чувала, че високите стойности на андрогените, са един от белезите за поликистоза. Надявам се, че имаш доверие в лекаря правил ти фенестрацията, защото някои доста отричат този метод. А за СПКЯ, доколкото съм се информирала са нужни доста изследвания, за да се докаже.
Успех в борбата !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Изненада след лапароскопия, Поликистоза
« Отговор #3 -: Септември 28, 2009, 06:53:04 am »
Здравейте мили момичета.
P.S. Забравих да напиша, че тестостерона и DHEA-S sa с наднормени стойности:
Testosterone
0.887 ng/ml (0.06 - 0.82)
DHEA-S
480.6 µg/dl (98.0 - 315)

Аз не съм мед. лице :), но доколкото съм чела си мисля , че тези стойности могат да попречат на нормалното случване на овулацията.Щитовидната жлеза изследвана ли е - хормони и ехография?
*
Re: Изненада след лапароскопия, Поликистоза
« Отговор #4 -: Септември 28, 2009, 12:24:17 pm »
А някой да е видял ,че темата е от 1 година?
Re: Изненада след лапароскопия, Поликистоза
« Отговор #5 -: Ноември 02, 2009, 20:31:34 pm »
дааа..аз наистина бях забравила, че преди година пуснах тема и никой не ми отговори... Нооо ето дойде времето

Да обясня за наднормените стойности на DHEA-то и тестостерона - тези хормони ги пуснах аз на своя глава, след като четох, четох...показах ги не само на един доктор, включая и Стаменов и Владимиров, но за всички това не беше от особено значение. Дори Владимиров заяви, че това са хормони на горна граница
В момента се чудя къде да отида, честно. През последните 5 години ходих при 3-ма корифеи в репродуктивната медицина. Всички искат да правят инвитро. За 5 години не само, че никой не ме прати да изследвам хормоните, ами на всички отгоре, когато им носех резултати, видимо не добри - всички викаха - невъзможно.
Та така, наистина не знам къде да отида. В клиниката на Стаменов вече е толкова натоварено, че самия той не знае на кой свят е и допуска грешки, което е нормално. При Димитров...няма да коментирам.
при Попов е добре, но на него му се занимава с лапароскопии.
Къде?
* премахнато от модератор
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Изненада след лапароскопия, Поликистоза
« Отговор #6 -: Ноември 02, 2009, 21:21:22 pm »
За съжаление специалистите по АРТ са малко, а ние сме много  :? Всички страдаме от това и много съм се чудила, толкова ли е трудно повече лекари да имат интерес в тази област. Да имат готовност да помагат, да четат и да се множат (както се казва). Надявам се скоро да решиш дилемата си.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.