0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Това е въпросът,който си задавам от няколко часа-след,като видях резултатите от последните си изследвания.Ето как стоят хронологично нещата при мен:
  20.03.2007г.(3-ти ден от мц)
LH   39 mU/ml    реф.ст-ти:  фол.фаза-2,4-12,6; овул.фаза-14,0-95,6;
                             лут.фаза-1,0-11,4; мено-7,7-58,5
FSH  54,73mU/ml  реф.ст-ти   фол.ф.-3,5-12,5;   овул.ф.-4,7-21,5
                             лут.ф -1,7-7,7;    мено-25,8-134,8
Генекологът ми ми назначи ХЗТ-Фемостон(3 месеца).Вчера ги свърших,а днес правих изследвания:
  30.07.2007г.(5-ти ден от мц)
LH   22,81mU/ml
FSH  43,08mU/ml
 Искам вашите съвети ,при това положение има ли смисъл да изследвам Инхибин Б или всичко е ясно.Благодаря предварително на всички,които ще изкажат мнение,бих желала да знам РЕАЛНО какви са ми перспективите.
 
*
Не се отказвай!!!Направи си всички необходими изследвания и се консултирай с добър специалист,който ще те каже какво е необходимо да се направи.Винаги има надежда!!!Прегръщам те силно и ти желая успех.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Само тези показатели не са достатъчни, за да се даде ясен отговор на въпроса ти. Оценката на яйчниковия резерв изисква допълнителни прегледи и изследвания. Може би този материал ще ти е от полза - Оценка на яйчниковия резерв


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Здравей Darma!Аз съм нова в този форум,но искам да ти кажа,че и аз като теб имам подобни резултати а съм само на 31.Не се отчайвам и продължавам да се боря,направи го и ти.Кураж мила и много късмет :hug2:
Как съм я изпуснала тази тема досега  :)
И аз съм с подобен проблем. И все още търся отговор на твоя въпрос ...
Пределно ми е ясно, че при жената яйчниковия резерв е решаващ и действително в един момент сме "дотук".
Доста съм се ровила и чела и мнението ми засега е:
Щом жената има цикъл - има надежда!  :D Всичко е индивидуално.
Не казваш дали си правила АРТ? На каква възраст си?
Отговорите на тези въпроси са доста съществени ...
Ако не си попадала на този сайт, и четеш английски,в него има доста интересни случаи на жени забременяли с много високо FSH:
http://www.network54.com/Forum/209394/
кураж!
Девойки, само вие да бяхте... И аз така, но отказване няма.. И сега наесен с песен смело и безотговорно  :wink: към второто ИКСИ  :lol: :lol: :lol:

Така че - НИКАКВО предаване момичета  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Девойки, само вие да бяхте... И аз така, но отказване няма.. И сега наесен с песен смело и безотговорно  :wink: към второто ИКСИ  :lol: :lol: :lol:

Така че - НИКАКВО предаване момичета  :lol:
:D :D :D
тъй, тъй -  :lol: духът е важен, много важен ... Положителните нагласи правят чудеса!
Бе как отказване бе... Я се стегни! Никакво отказване, правиш ги отново ако трябва, изследвай и инхибин Б. Моят беше под минималната норма пък я ме виж сега :lol:
как така ще се отказвш  :?аз също съм с изчерпан яйчников резерв а в момента съм с положителен тест след второ инвитро.надежда винаги има.късмет!!!
*
Има ли смисъл да продължаваме борбата? - ИМА СМИСЪЛ!
Има ли надежда за успех? - НАДЕЖДА ВИНАГИ ИМА!
Желая ти успех!

*
Здравей,
И аз съм така..., освен това съм на 39, но продължавам;-))) Няма да се отказваме.
Само да ви попитам, момичета с тези високи хормони , хващат ли ви тестовете за овулация, защото на мене все ми отчита положителен , предполагам, че е от високите нива на хормоните
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Здравей,
И аз съм така..., освен това съм на 39, но продължавам;-))) Няма да се отказваме.
Само да ви попитам, момичета с тези високи хормони , хващат ли ви тестовете за овулация, защото на мене все ми отчита положителен , предполагам, че е от високите нива на хормоните
Права си, заради високото ЛХ е.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Разбира се, че няма да се отказваш!
Който не  се е отказал и при него е станало!
Мисли така и ще успееш.
*
аз също се чудя да водя ли борба понякога дори на моменти се отчайвам но трябва да опитаме дори и с донорска яйцеклетка на 38г съм много късно но все пак да опитаме момичета
*

    audifen

  • **
  • 99
  • Обичам да обичам!
Как ще се отказваш Дарма, виж тук всички казват, че има надежда, а и мненията на момичетата под които има най-жадуваните лентички го доказват.
*
 Благодаря ви много момичета за куража и надеждите,които ми давате!Наистина много сте мили.Ето всъщност как стоят нещата при мен и защо поставям въпроса точно по този начин-на 34г. съм и имам детенце на 8г.Най-голямото ми желание (от около 4г,) е да имам второ дете,но....Бях при д-р Владимиров през април.На база на първите изследвания и геникологичния преглед,именно той ми постави диагнозата:изчерпан яйчников резерв.И така,дилемата пред мен е следната:да повярвам ли на доктора, когото много уважавам или да се надявам тайничко, че имам някакъв хормонален дисбаланс?
 Момичета и едно последно въпросче-при тези обстоятелства, ако предприема АРТ,то само инвитро с донорска яйцеклетка ли може да бъде?


 
« Последна редакция: Август 22, 2007, 17:14:12 pm от darma »
Дарма, към донорска яйцеклетка се прибягва в краен случай. Аз специално ще правя и второто си ИКСИ със стимулация и опит за моя лична яйцеклетка (миналия път имах 3 фоликула, извадиха 2 яйцеклетки, върнаха едно ембрионче)....

Сега ще видим как ще протекат нещата... Лошото е, че стимулацията е много сериозна (ако искаш можеш да погледнеш дневника ми в съответния под-форум) и е финансово натоварваща...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Има ли смисъл да продължавам?(изчерпан яйчников резерв)
« Отговор #17 -: Септември 08, 2007, 18:41:48 pm »
Дарма, към донорска яйцеклетка се прибягва в краен случай. Аз специално ще правя и второто си ИКСИ със стимулация и опит за моя лична яйцеклетка (миналия път имах 3 фоликула, извадиха 2 яйцеклетки, върнаха едно ембрионче)....

Сега ще видим как ще протекат нещата... Лошото е, че стимулацията е много сериозна (ако искаш можеш да погледнеш дневника ми в съответния под-форум) и е финансово натоварваща...

rally_pat Намирам се в твоето положение.Очаква ме сериозна стимулация а да не говорим за финансовото натоварване.Моля те ако вече си започнала да пишеш повече.За пьрви пьт ще започвам стимулация и немога да сравнявам.Започвам 1 ден Декапептил 0,1 по 1амп и след това около 10 дни пурегон 400Е/дн.декапептила продьлжава до деня на HGG/PREGNIL/.Момичета ако някой  е правил сьщатата стимулация моля да ми пише.Доста сьм шокирана, само това не сьм очаквала.Започвам до един два дни. Благодаря ви предварително!!!
*
Re: Има ли смисъл да продължавам?(изчерпан яйчников резерв)
« Отговор #18 -: Септември 08, 2007, 20:22:45 pm »
А аз мога ли да се подложа на такава стимулация, имайки предви високите стойности на хормоните?Към кой специалист да се обърна?И колко натоварваща финансово е тази процедура?Май въпросите станаха много,но наистина не знам от тук на къде...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Има ли смисъл да продължавам?(изчерпан яйчников резерв)
« Отговор #19 -: Септември 08, 2007, 22:57:37 pm »
Дарма, виж протокола на Сънифлауър, тя даде много добри резултати. http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=12119.msg249419#msg249419

Пожелавам ти успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com