0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: прехвърляне на майчински
« Отговор #20 -: Декември 21, 2009, 23:44:11 pm »
Тамара, аз съм самоосигуряващо се лице /регистрирах се септември 2009/и през втората година на майчинството си имам сключвани граждански договори. Получавах си редовно 240-те лева месечно /детето ми вече навърши 2 години/.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: прехвърляне на майчински
« Отговор #21 -: Януари 04, 2010, 23:29:39 pm »
момичета, спорна и късметлийска година на всички :)
та на въпроса - от НОИ ме увериха, че мога да сключа втори трудов договор, без той да повлияе на размера на майчинските (говоря за болничен за гледане на малко дете от 1 до 2 год. възраст). инспекторите от варна и софия имат леко разминаване дали часовете имат отношение - дали става въпрос за 8 часов раб. ден, или е нужно втория трудов договор да е на 4 часа. но определено бяха категорични, че щом по основния, по който се изплащат майчинските, няма промяна, те ще продължат да бъдат изплащани в пълен размер, независимо от втори трудов договор. според счетоводителите, с които говорих, това не е възможно, падат на 50 %. някоя има ли информация по въпроса? съвсем ме хвърлиха в шах ...
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: прехвърляне на майчински
« Отговор #22 -: Януари 05, 2010, 13:55:11 pm »
Вики, а какво отношение имат счетоводителките към тези майчински. Нали се плащат от НОИ, а не от тях. Ако искаш да си съвсем сигурна можеш да поискаш писмен отговор от НОИ... ама след като си питала на две места едва ли бъркат.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: прехвърляне на майчински
« Отговор #23 -: Януари 09, 2010, 11:59:03 am »
Тамара, права си, нямат отношение счетоводителите, но поради незнанието ми се обърнах за съвет и към тях ...
хвърлям се директно с втори трудов договор, ако има орязване на майчинските по първия, ще пиша пак по темата да предупредя останалите, кото смятат да направят нещо подобно.
поздрави и хубав уикенд на всички :)
*
Re: прехвърляне на майчински
« Отговор #24 -: Януари 15, 2010, 11:38:12 am »
Аз съм с 2 трудови договора, но от преди раждането. Първия е на 8ч. работен ден, втория на 4ч. До колкото знам повече от 12 часа работен ден не е възможно по закон.

На мен ми е интересно дали ако се върна на едното място на работа, на другото мога да се водя отпуск за отглеждане на дете от 1г до 2г.




*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: прехвърляне на майчински
« Отговор #25 -: Януари 16, 2010, 00:56:21 am »
e, това според мен няма как да стане
може да си с редовен платен отпуск или неплатен, ти защо не прекрати втория ТД
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: прехвърляне на майчински
« Отговор #26 -: Януари 16, 2010, 09:07:35 am »
Щото е сложно фирмата е на мое име.
« Последна редакция: Януари 16, 2010, 09:18:00 am от Малина »


*
Re: прехвърляне на майчински
« Отговор #27 -: Януари 16, 2010, 22:13:46 pm »
Малина, в такава именно ситуация съм и аз, с единствената разлика, че вторият ТД е сключен след раждането. по закон нямаш право да работиш повече от 12 часа, НО, ако си в отпуск по единия договор (вкл. и за гледане на малко дете от 1 до 2г), имаш право да се върнеш на работа по другия, независимо дали е на 4 или 8 часа и да запазиш пълния размер на обезщетението по основния договор, т.е. по този, по който ти изплащат обезщетението. отказах се да разсъждавам кое как, дали е възм. или не и от чия гледна точка ... НОИ твърдят, че може :) късмет с работата и гледането на малката!

доп. справка:
http://ezines.zakonnik.net/viewzine/index.php?va=1&id=3379

№ 70/28 ОТ 01.06.2007 Г.ОТНОСНО: НЯМА ПРЕЧКА ПО ВРЕМЕ НА ОТПУСК ОТ ОСНОВНАТА МЕСТОРАБОТА ЗА ОТГЛЕЖДАНЕ НА ДЕТЕ РАБОТНИКЪТ ИЛИ СЛУЖИТЕЛЯТ ДА СКЛЮЧИ ТРУДОВ ДОГОВОР ЗА ВЪНШНО СЪВМЕСТИТЕЛСТВО ПО РЕДА НА ЧЛ. 111 ОТ КОДЕКСА НА ТРУДА
Главен счетоводител бр. 19, 1 - 15 октомври 2007г.
    РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

    МИНИСТЕРСТВО НА ТРУДА

    И СОЦИАЛНАТА ПОЛИТИКА

    № 70/28 от 01.06.2007 г.

    ОТНОСНО: Няма пречка по време на отпуск от основната месторабота за отглеждане на дете работникът или служителят да сключи трудов договор за външно съвместителство по реда на чл. 111 от Кодекса на труда

    Съгласно разпоредбата на чл. 111 от Кодекса на труда (КТ) работникът или служителят може да сключва трудови договори и с други работодатели за извършване на работа извън установеното за него работно време по основното трудово правоотношение (външно съвместителство), освен ако не е уговорено друго в индивидуалния му трудов договор по основното му трудово правоотношение.
« Последна редакция: Януари 16, 2010, 22:22:10 pm от viketo »
*
Re: прехвърляне на майчински
« Отговор #28 -: Януари 17, 2010, 10:10:31 am »
viketo Благодаря за информацията.
За в момента съм решила да работя на хонорар в къщи по нощите. Няма кой да гледа малката, а на ясла още не ми се дава. Дано майка ми се стабилизира и да идва по за ден два да работя спокойно в къщи  :)