0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Streptococcus pyogenes
« -: Октомври 29, 2013, 13:55:12 pm »
Здравейте,

Бих искала да Ви попитам за мнението Ви за носителството на горепосочената бактерия. Изследването е направено след гнойна ангина, лекувана 7 дни със Зинат, два дни по-късно детето вдигна температура
« Последна редакция: Октомври 29, 2013, 15:10:24 pm от lexie »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Streptococcus piogenes
« Отговор #1 -: Октомври 29, 2013, 13:57:19 pm »
Зинат не е пръв избор за лечение на това.
Пеницилин, Аугментин-са. Аугментин се ползва вече най-често.

Освен ако нямате вътре в семейството носители, от които детето се заразява.
Или ДГ не е пълна с носители.

НЕ отваряйте нова тема- пишете в съответната възрастова група.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Streptococcus piogenes
« Отговор #2 -: Октомври 29, 2013, 14:11:56 pm »
Извинявам се, поствала съм го без да искам преди да е довършено. Това е целият ми пост:

Здравейте,

Бих искала да Ви попитам за мнението Ви за лечение при носителството на горепосочената бактерия при сина ми, 8г. Изследването е направено след прекарана гнойна ангина. Лечение -  7 дни със Зинат, два дни по-късно детето вдигна температура, още 7 дни Дуомокс и след 5 дни направихме посявката (тогава пък се разболя от херпангина, която мина бързо почти без лекарства).
Микробиоложката първоначално каза, че резултатът е колеблив, изследва го с друг реактив и излезе положителен. AST - 200. Утре ще излезе резултата от втори гърлен секрет в друга лаборатория.
Последната му ангина преди това беше миналия октомври - 10 дни със Зинат, след това AST - отрицателно. Гърлен секрет не е правен.

Мнението на УНГ специалиста е, че при носителство, дори без да е болно, детето задължително трябва да премине курс с антибиотик. (3 антибиотика за месец - ужас!). Други лекари, в случаи с други бактерии, не са препоръчвали АБ, ако детето е здраво. Разбирам, че тази бактерия е много опасна и за други органи, но все пак бих искала да чуя и Вашето мнение.

П.с. Какво да направим за профилактиката? Да речем, че се изследваме цялото семейство. Сигурна съм обаче, че има носителство в класа му в училище. Цялата сага започна преди две години, след една-две скарлатини в ДГ и много болни от ангина деца, включително моето. Не мога да накарам всички да си изследват децата и да ги натъпчат с АБ както са здрави (както очевидно предполага някаква наредба).
« Последна редакция: Октомври 29, 2013, 14:15:04 pm от lexie »
Re: Streptococcus pyogenes
« Отговор #3 -: Октомври 30, 2013, 18:59:04 pm »
Резултатът от втория гърлен секрет е STREPTOCOCCUS AGALACTIAE. Този секрет беше взет от УНГ много старателно.

Бихте ли ме посъветвали как да продължа? Положителният AST означава ли, че в момента има носителство, или само, че е имало заболяване и организмът е създал антитела? Нов гърлен секрет ли да правя?

Надявам се на отговор, въпреки, че не пиша в правилната тема. Между другото, не мога да открия тема за деца над 7 години.

Поздрави
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Streptococcus pyogenes
« Отговор #4 -: Октомври 30, 2013, 19:01:19 pm »
Искате антибиограма, и лекувате по нея. 10 дневен курс.
Добре е лицата в ТЯСНОТО обкръжение на детето у дома да си направят посявки също.

Този вид стрептокок е един от най-важните причинители на тежък неонатален сепсис.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Streptococcus pyogenes
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2013, 08:45:14 am »
Благодаря за отговора.