0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    KristiANNA

Моята хистероскопия в Майчин дом
« -: Май 01, 2005, 23:29:29 pm »
За всички, които им предстои ще разкажа в какво се състои хистероскопията. Тъй като на УЗИ се видя че имам полип в матката и с абразио не можа да бъде отстранен, се наложи хистероскопия. Предния ден постъпих в МД, ядене до 14 часа, клизма, бръснене-пълно ако не сте обезкосмени. Преглед на новоприети пациенти, проба за поносимост на онтибиотик. На сутринта ме отведоха в предоперационна, дойде анестезиолога, да ме извини ако чете написаното, но така и не разбрах името му-мноооого свестен и добър-гали ме и ме успокояваа през цялото време на операцията. Качиха ме на магарето - постоянно мерене на пулс и кръвно налягане, система в другата ръка за оводняване на организма, упойка в гръбнака и усетих топлина в дупето. Моя лекар - д-р Сашо Георгиев - страхотен човек и професионалист, симпатичен много и мил, започна операцията с колежката си, започна да ми мирише на изгорало, не усещах нито болка нито краката си, всичко продължи около 30-40 минути. Откараха ме в реанимация, там стоях около 2-3 часа и ме качиха в стаята ми.... не можех да си движа краката около 2 часа и станах да пуша. Бях шокирана че освен полипа съм имала и доста голям миомен възел на задната стена на матката, който е бил в основата на всичките ми проблеми, тъй като от него се е получавало постоянното кървене и съсиреците. Сега вече съм ОК, чувствам се отлично, бях обградена от много грижи, всички бяха много мили и отзивчиви с мен. Специални благодарности от сърце на д- Георгиев!!!
*
Моята хистероскопия в Майчин дом
« Отговор #1 -: Май 01, 2005, 23:35:11 pm »
Мила Криси, чудесно е че всичко е минало ОК и и вече е наред :D
Чакаме да се похвалиш сега с най-хубавите новини!
 :balk_103: Късмет!
*

    KristiANNA

Моята хистероскопия в Майчин дом
« Отговор #2 -: Май 02, 2005, 10:22:10 am »
Благодаря ти
Моята хистероскопия в Майчин дом
« Отговор #3 -: Май 03, 2005, 09:54:40 am »
Кристи, поздравления от мен и всичко най-хубаво занапред!
На кой етаж в МД се състоя събитието?

Поздрави :)
Благодаря ти, Бени!







Моята хистероскопия в Майчин дом
« Отговор #4 -: Май 03, 2005, 11:47:20 am »
Криси, благодаря ти че сподели преживяванията си. Аз ще правя хистеро, за сега най-вероятно диагностично. Ще го правя в Мдом - надявам се през май. Сега съм на етап изследвания, надявам се всичко да е ОК и средата на месаца да постъпя. Ще споделя своите впечатления за другите момичета.
На теб искам да кажа, че ако това е бил големият проблем - то спокойно, сега вече е решен и можеш да гледаш смело напред :) !
*

    KristiANNA

Моята хистероскопия в Майчин дом
« Отговор #5 -: Май 03, 2005, 12:02:26 pm »
Бях на 6 етаж Фреш
*
Моята хистероскопия в Майчин дом
« Отговор #6 -: Май 03, 2005, 13:19:17 pm »
Радвам се за теб, че всичко е минало добре и сега ще чакаме още по-хубава новина. :D
Моята хистероскопия в Майчин дом
« Отговор #7 -: Май 04, 2005, 14:15:40 pm »
Цитат на: KristiANNA
Бях на 6 етаж Фреш


Благодаря! Това каква клиника е? Аз щото щях да правя хистеро също, казаха ми само д-р Тюфекчиева че прави, а после чух, че чакат нов уред, затова питам.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*

    KristiANNA

Моята хистероскопия в Майчин дом
« Отговор #8 -: Май 05, 2005, 09:59:16 am »
Да Д-р Тюфекчиева беше в екипа. На 6 етаж е оперативна гинекология.
Моята хистероскопия в Майчин дом
« Отговор #9 -: Май 05, 2005, 15:09:11 pm »
Цитат на: KristiANNA
Да Д-р Тюфекчиева беше в екипа. На 6 етаж е оперативна гинекология.


Много благодаря за разяснението! :)

Успех!
Благодаря ти, Бени!







Моята хистероскопия в Майчин дом
« Отговор #10 -: Май 09, 2005, 18:42:03 pm »
здравей Криси. радвам се че при теб нещата са се оправили. би ли ми казала хистероскопията поема ли се от касата (ако да, кой дава направление за процедурата), а ако не се поема колко струва? аз имам някакъв проблем с нередовен, много обилен и придружен със огромни съсиреци цикъл, който все още не е изяснено на какво се дължи.

благодаря ти предварително и ти желая успех!
@ целува всички във форума и им желае щастие



http://www.bgphoto.net/Arabidopsis/
http://s9.bg.bitefight.org/c.php?uid=69366
Моята хистероскопия в Майчин дом
« Отговор #11 -: Май 10, 2005, 13:55:57 pm »
Цитат на: eternity
би ли ми казала хистероскопията поема ли се от касата (ако да, кой дава направление за процедурата)


Поема се, да. Направление трябва да ти даде личния лекар. Трябва да си подготвиш и доста изследвания - тук вече самата болница сигурно казва какви са й изискванията. Аз бях питала д-р Попова от Пета Градска, и там ми бяха дали списък с нещата, които трябва да направя.

Сигурно ще е добре да направиш една хистероскопия за диагностика, да се види всичко наред ли е.

Успех! :)
Благодаря ти, Бени!







Моята хистероскопия в Майчин дом
« Отговор #12 -: Юни 22, 2005, 15:26:11 pm »
Здравейте , отдавна не съм писала. Аз направих хистероскопията на 14 юни. От моя лекар доктор Новачков бях изпратена при доктор Тюфекчиева- тя е най - добрия специалист в България на този тип операции , специализирала е в Япония и Западна Европа.
Направи ми интервенцията успешно имах срастване след кюретаж , след спонтанен аборт .Срастването бе в матката - плътно , твърдо и много здраво захванато за стената на матката , с него не съм имала никакъв шанс за бебе...
Единсвения лош момент бе анестезията , сложи ми я една стажантка , която сега се учеше , но бе много самоуверена и самодоволна ... много се уплаших , защото ме боде два пъти в гръбначния стълб и си помислих , че няма да стана повече , много ме боля... :cry: и направо и бях бясна... :evil:
Хистероскопията ми бе поета от касата , защото съм здравно усигурена , ако си плащате струва около 250 лева.

Огромна благодарност на Доктор Тюфекчиева и екипа и от мен и останалите пациентки на 6 етаж в Майчин дом оперирани около 14 юни тази година. :D
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Моята хистероскопия в Майчин дом
« Отговор #13 -: Юни 22, 2005, 15:40:20 pm »
Радвам се, че всичко е приключило благополучно.
А срастването в матката виждаше ли се предварително на УЗИ или цветна снимка?
Моята хистероскопия в Майчин дом
« Отговор #14 -: Юни 22, 2005, 17:16:10 pm »
Да виждаше се .Правих контрастна снимка през март месец в клиника Малинов. А снимката ми направи доктор Новачков от болница Света Анна, беше много внимателен и не ме боля много.
Често за хистероскопия отиват с една диагноза , а се оказват по - сложни проблемите, като една моя позната отива за операция на миома , а се оказва , че освен нея цялата вътрешна част на матката е с миомни възли и доктор Тюфекчиева е оперирала наведнъж всичко и то много успешно :)
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.