0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #60 -: Май 13, 2010, 16:35:26 pm »
Пипи, да ви е жива и здрава Дара, много да ви слуша и радва! А баткото да помага ;)

Нуну, Сия, бързо да оздравяват децата!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #61 -: Май 13, 2010, 20:03:45 pm »
...как пропуснах :oops: срам Пипи, срам!

Да е жива и здрава слънчогледка  :balk_118:Дари,
да я слуша Бате Емко, да я пази и бави!
Невероятно и неповторимо е да си мама,
но е прекрасно да си мама на двама!

 :flower:Мишанта

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #62 -: Май 13, 2010, 21:04:41 pm »
Пипи, и от мен честито :oops: Да ти е жива и здрава адашката, а Емо да бъде много грижовен батко!
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #63 -: Май 13, 2010, 21:10:26 pm »
Нуну, бързо да оздравява детенце. :bighug:
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #64 -: Май 13, 2010, 21:16:03 pm »
Пипи,честито най-прекрасно ново попълнение във вашата къща!
Всички болни дечица да оздравяват и да се радват на идващото лято!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #65 -: Май 13, 2010, 23:32:24 pm »
Привет от нас! Ние изкарахме празниците в болница :( Оказа се уроинфекция. Наблъскаха я с антибиотик и сега продължаваме курса вкъщи - почти цял месец. Но няма как - щом се налага.Слава богу не се установиха аномалии на отделителната система, които понякога са причини за уроинфекции при децата. Мнението на лекарите е да махам памперса, което ми се струва малко имагинерно на тая възраст :( Но ще видим - вчера купих 5 чифга гащи и потници и ще пробваме поне вкъщи . Ще има дебнене с гърнето, но няма как..
Ако споделиш данни от епикризата, ще знаем дали става въпрос за химиотерапевтик или "наблъскване" с антибиотици.
За пробиотиците - лично аз се доврявам на Протексин Рестор, защото съдържа Bifidobacterium infantis (child specific).
За памперси-те. Памперс имам една серия http://www.pampers.bg/bg_BG/proddetail/baby-products/premium-care/id/9/sectionid/3][url]http://www.pampers.bg/bg_BG/proddetail/baby-products/premium-care/id/9/sectionid/3[/url], която не е с лосион. Пише, че има балсам в тази серия, но за мен е загадка къде е. След като няма внос на Вибеле, минах на тези и сме ок от изриване на дупето. Още сме на памперс, защото не можем да откажем нощния, че стават едни наводнения...

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #66 -: Май 14, 2010, 08:37:52 am »
Незнам дали тук е мястото и ако не е ще преместя въпроса.То не е точно въпрос.Искам да купя столче за кола на Митко от 9-36кг. и незнам коя марка да избера.Вчера гледах Чико,Пег Перего и Бебе Комфорт и съм в голяма чуденка.Моля ви за някакви отзиви :)

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #67 -: Май 14, 2010, 09:36:03 am »
Добре, че Парси повдигна въпроса да се сетя и аз да питам.
Кошниците са вече доста неудобни и тесни на децата. Изобщо не траят като ги сложа вътре. Започват се едни ревове и опити да се завъртят. Засега рядко пътувам но мога ли да купя столчета за кола направо 9-36 кг или е задължително да е първо 9-18?
Разбира се няма да ги сложа утре в тях, но килограмите ли са водещите при избора на столче?
И аз гледах на чико 0-18 с 3 степени на позиция на седалката и ми харесаха, но тъй като не са никак ефтини се притеснявам да не купя нещо, което ще ползвам кратко и съвсем рядко а искам да са хубави и сигурни защото обичам да пътувам а и децата засега също. На каква възраст децата са 18 кг?:)))))))
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #68 -: Май 14, 2010, 09:45:53 am »
Лисе, деси е 16 кг. и 108 см. висока, на 3г.7м., едва ли преди 5 г. ще стане 18 кг., но столчето в което се возеше до зимата й идва ниско на главата вече и сега се вози Ели, а тя в нов - 9-36 кг, нпо не със собствени колани, а с колана на колата се връзва детето. И двата стола са ми на чико, кошницата съшо беше чико.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #69 -: Май 14, 2010, 10:46:24 am »
Незнам дали тук е мястото и ако не е ще преместя въпроса.То не е точно въпрос.Искам да купя столче за кола на Митко от 9-36кг. и незнам коя марка да избера.Вчера гледах Чико,Пег Перего и Бебе Комфорт и съм в голяма чуденка.Моля ви за някакви отзиви :)

Нашето е това, не ни хареса на Чико 9-36кг. Въпреки, че кошницата ни е Чико и сме много доволни... до 1г 2м се вози с нея. За разлика от повечето кошници тази на Чико с основата наистина става за деца до 13кг.
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/90_698/products_id/8400?osCsid=94b37597bc7a86fb4afbecd6afb0f7fd

Бях харесала това http://www.iventas.bg/iventas/index.php?/Phil-Teds/Stolcheta-za-kola/PT-0028-Stolche-za-kola-Bebe-Recline.html
Но Анди е доста едра, в момента е около 13кг и 86см. Определено това столче щяхме да го ползваме малко. Ако дето е слабичко и по дребно е подходящо. Моя приятелка имат такова, но тяхната госпожица е финна и по нисичка.

п.п. Даже таман го сглобих, че се наложи да го изпера. Не е мръднало.....
« Последна редакция: Май 14, 2010, 10:50:09 am от Малина »


*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #70 -: Май 14, 2010, 11:11:10 am »
Лисе, както Стефи ти е написала, повечето модели 9-36кг нямат собствени колани, а се ползват коланите на колата - което не дава нужната защита на по-малките дечица, даже изобщо ми се вижда невъзможно да сложиш колана на колата на бебе, то ще се измуши. Според мен за по-големи разстояния за толкова малки лисичета - абсурд, та те още не стоят дори стабилно сами.

Иначе кг-те са само ориентировъчен критерий - Симона, например е по-дребна и в момента,  на 3г и 3месеца, тежи 12,5кг.
За кошницата - важното е да не им стърчат главите и краката. Ревовете и тръшканиците не е задължително да са, защото им е тясно. А и още поне малко ще е добре да ги возиш в обратна на движението посока.

За марките, моят опит е следния - след кошницата взехме стол на Кидди 9-18кг, изключително стабилен. Обаче наблюденията ми са, че не е подходящ за по-едри деца, дори и за Симона, която е дребна, й идваше тесен вече и купихме следващата група - 15-36кг май се води, въпреки че тя е далече от 15кг. Взехме Рекаро - в него определено се чувства по-добре.

П.П. Редактирам се, защото съм останала в грешка - мислех, че със Стефи говорим за една и съща група столове - 15-36кг. За тях имах предвид, че нямат собствени колани. За тази "сборна" група 9-36 сигурно има и модели със собствени колани. Мисълта ми беше, че сте много малки още да се возите с коланите на колата и каквотои да вземеш - трябва да има собствени колани.
« Последна редакция: Май 14, 2010, 11:14:12 am от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #71 -: Май 14, 2010, 11:21:11 am »
Започват се едни ревове и опити да се завъртят. Засега рядко пътувам но мога ли да купя столчета за кола направо 9-36 кг или е задължително да е първо 9-18?
Разбира се няма да ги сложа утре в тях, но килограмите ли са водещите при избора на столче?
И аз гледах на чико 0-18 с 3 степени на позиция на седалката и ми харесаха, но тъй като не са никак ефтини се притеснявам да не купя нещо, което ще ползвам кратко и съвсем рядко а искам да са хубави и сигурни защото обичам да пътувам а и децата засега също. На каква възраст децата са 18 кг?:)))))))

не килограмите, а по-скоро височината е определяща. иначе - някои деца са 18 кила на 2 години, други на 5-6 години.
ние сме със столче 9-18 кила за до 4 години, Марти е 16 кила с дрехите, но се събира все още чудесно в столчето.
препоръчвам столче със собствени колани.

апропо, да ви кажа, че Волво, които са пионери в автомобилната сигурност, препоръчват возене на деца с гръб към движението чак до 4 годишна възраст! щях да падна, като го прочетох. съответно, интегрираните в техните нови автомобили столчета за деца са такива.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #72 -: Май 14, 2010, 11:27:29 am »
Лис, ние сме сега с Чиполино от 9 до 18кг, с 5 положения на гръбчето - много е удобно, когато заспят. Взехме ги от склада на много ниска цена, някъде под 100лв едното. Иначе кошници ползвахме до годинката, бяхме с Макси Кози. И според мен трябва още известно време да се возят децата наобратно, а и доколкото знам кошници се ползват до стигането на кг или навършването на годинка (което настъпи по бързо, поне така си мисля че съм чела). Сега като свалиш дебелите якета, ще им стане широчко пак  :lol:
Пък мойте диваци да ви кажа, като им отрязах косата май им отрязах и послушанието. От една седмица са непоносими, все да ги нося, всичко аз да им правя - обличане, събличане и тн, Дани заспива само като ми държи ръката (през нощта също), сутринта какъв рев реваха че не влизам с тях в яслата, направо... незнам какво да правя... уж не са се плашили от нищо, бебешки пубертет ли е какво е, незнам.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #73 -: Май 14, 2010, 12:24:10 pm »
Боян е със стол 9-36, който е със собствени колани http://www.kasidabg.com/images/gb/q6b1.jpg.
Лис, малки са още лисковците точно за тази група. Предната група пък може много бързо да им умалее... Не знам.
Боян, например, много бързо порасна  на височина и предната група щеше да ми е много нерентабилна.
Но за стол 9-36 детето трябва да седи много стабилно според мен
« Последна редакция: Май 14, 2010, 12:56:55 pm от к(Р)оки »
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #74 -: Май 14, 2010, 12:47:58 pm »
Нашето столче е такова:
http://www.bertoni-bg.com/index.php?go=products&p=detail&productId=367
Дарка се вози в кошница почти до 1 годинка, но въпреки че е далеч под 13 кг. никак не й беше удобна накрая, тъй като е височка. И според мен по-важна е височината на детето, а не килограмите. Иначе столчето се води 9-18 кг. Подарък ни е от братовчед ми и като ни го подаряваха племенницата сяда в него, а тя е на 6 години, съответно беше 14-15 кг. и й беше добре. Мое лично мнение е, че след тази възраст децата спокойно могат да се возят без столче, закопчани само с коланите на автомобила.
Лейди, това което са ни предписали е зинат за 5 дни по 4 мл. 2 пъти дневно и после 20 дни суметролим по 3 мл. веднъж на ден. Явно това е масовото, което предписват за уроинфекции.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #75 -: Май 14, 2010, 12:56:12 pm »
нуну, внимавай със Суметролима, Дани ми направи алергия. Тези лекарства според мен са по-подходящи за дихателните пътища. За бактериите в урината Криси пи Цек. При кой уролиг ходи? Заведи и за второ мнение.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #76 -: Май 14, 2010, 13:09:07 pm »
нуну, внимавай със Суметролима, Дани ми направи алергия. Тези лекарства според мен са по-подходящи за дихателните пътища. За бактериите в урината Криси пи Цек. При кой уролиг ходи? Заведи и за второ мнение.
Не е алергична, защото и преди е пила суметролим. На уролог не сме ходили. Иначе бяхме в педиатрията при доц. Буева, но тя е нефролог. И аз смятам да я заведа и на уролог за всеки случай.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #77 -: Май 14, 2010, 13:11:58 pm »
Пете, Мони се вози също почти до година в кошницата, накрая вече му се подаваха разни части от тялото навън :) За да му е по-широко махнахме допълнителните уплътнения, които поддържат главата и кръста. Виж дали не можеш и ти така да разшириш обстановката.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #78 -: Май 14, 2010, 15:56:07 pm »
Здравейте!
Ходихме на консултация и да се похвалим,че сме качили 700гр и 4 см сме порастнали.
Поревахме от ваксината и аз се шашнах и забравих да питам доки за белега от бцж-то,че аз не го виждам.
Поздрави на всички!

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #79 -: Май 14, 2010, 17:27:28 pm »
благодаря ви, момичета :bighug:

Пипи, честита ви малка госпожица! Да сте здрави и много щастливи цялото семейство!
А баткото как приема появата на Дара? Ревнува ли?

Мая, много се притеснявах от реакцията, но реагира много добре, чукам на дърво. радва се на бебето, помага като я къпем и сменяме памперса, иска да излизаме всички на разходка и всички да бутаме количката :) 1-2 пъти е искал баща му да вземе Дара, докато я кърмя, за да взема него, но не се разсърди, че трябваше да изчака.
аз пуснах Емо на ясла месец след като разбрах, че съм бременна, и, въпреки че изкарах 2-3 вируса покрай него, единия от които бях зле около месец, съм доволна от ходенето му на ясла, защото на него му харесва :), а и на мен ми беше по-лесно :oops:
лека бременност!

ние преместихме Емо от кошница в столче на 11 месеца. той на годинка беше 9 кг., но на височина му стана малка по-рано