0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

графиката на любопитка
« -: Ноември 08, 2007, 10:04:43 am »
МОЛЯ ВИ,може ли да коментираме и моята графика??? :?като разсъждавам с вас по лесно ще я разгадая...благодаря предварително :flower:
« Последна редакция: Февруари 21, 2008, 22:43:53 pm от jam »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #1 -: Ноември 08, 2007, 10:08:52 am »
katia13 според мен правилно си определила овулацията си на 20-ти ден. Сега остава да чакаме и стискаме палци.
Успех!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #2 -: Ноември 08, 2007, 14:06:06 pm »
таня,аз обаче не съм сигурна дали не е била на 21-ия ден ову-то,защото предния месец теста за ову ми беше "+" на 28.10 и ову-то го отбелязх като този месец,два дни след това т.е. на 30.10,но когато ходих на док на 01.10,тя каза че може да е била в понеделник сутринта т.е. на 01.11(с други думи това са три дни след "+" тест,при това ми беше бит прегнил 8000ед,а БТ ми се беше покачила още от  29.10 мисля..) 8O 8O 8O 8O ..... та затова таня,се чудя дали ову-то неможе да е било сутринта да кажем пак на 3-ти ден след "+"тест за ову,а това е 21-я ден???
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #3 -: Ноември 08, 2007, 14:18:41 pm »
таня,моля те ако не те затруднявам виж ми графиката миналия месец(потребителското ми име е същото),че май не съм описала много добре ситуацията.. :oops: и после ми кажи твоето мнение!!питам защото е много важно за мен да си извадя най-накрая заключения..освен това ми казаха (в друга тема),че яйцеклетката е годна за оплождане само 12h,та затова ме е страх да не съм изпуснала ову-то  :( :(!моля ви ,теб таня и всеки който би могъл да ми даде мнение да се включи..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #4 -: Ноември 08, 2007, 15:27:09 pm »
katia13 обяснила си много добре ситуацията, разбрах какво имаш предвид, но като вземем данните от БТ и болките, пак казвам според мен овулацията си е на 20-ти ден.

От предпоследната графика - ти си определила овулацията на 14-ти ден, предполагам на база тестовете и повишението на 15-ти ден, но имай предвид че овулацията настъпва 24-36 часа след положителният тест за овулация, а не в дена когато си видяла двете чертички. Имаш още и едно понижение на БТ на 16-ти ден, което също говори, че няма начин овулацията да е била на 14-ти ден (след овулацията БТ НЕ трябва да се понижава поне 3 дена!). Така че и според мен, на база БТ и тестовете овулацията предният цикъл е била именно на 16-ти ден!

Да яйцеклетката е годна за оплождане едва 12 часа! Но когато БТ се повиши вече е късно за оплождане :(

Има нещо което ме притеснява в графиката ти от предният месец. От 25-ти ден си отбелязала извънменструално кървене - евентуално може да се дължи на нисък прогестерон. А това означава, че дори и да е имало оплождане, няма как оплодената яйцеклетка да се закрепи заради ниският прогестерон. Причината за това кървене може и да е съвсем различна, само казвам една от възможностите. Моят съвет е да изледваш прогестерона си 7 дена след доказана овулация, но от гинеколог, а не от БТ и тестове за овулация.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #5 -: Ноември 08, 2007, 17:06:30 pm »
таня,на мен вече ми се насълзиха очите,защото преди малко видях че са ми писали в друга тема,че това зацапване може да е било от някакъв полип,ама аз незнам нищо по въпроса,освен това миналия месец всички изследвания и секрети бяха наред!а как може да ми е нисък прогестерона миналия месец,след като имам висока БТ,нали те са свъразни???!!!ову-то беше определена предния месец от док с УЗ(ходих на фоликулометрия)и док каза че може да е била на 16-ия ден вечерта или на 17-ия сутринта(а 17-ия ден е трети след "+" ову тест)?по това съдя(само че този месец не съм ходила на док,щото ме разочарова),дали не е възможно и този месец да е била на 21-ия ден сутринта(т.е. трети след "+" тест)??п.п. пропуснах май да ти кажа че миналия месец ми биха в лутеалната фаза 3 инжекции прегни по 5000ед(през 5 дни всяка),незнам защо,не ми обясниха :( и аз реших че затова ми е зацапвало и ми е дошло  по-късно,защото са ме разбутали нещо без нужда...аз съм много редовна била винаги...а ето тоя месец сега и ову-то ми е по късно!!!сигурно пак заради тия инжекции,може и да ви се срувам смешна,ама то като не ми обясниха кое защо го правят,какво може да стане врезултат..аз сама трябва да си вадя изводи-къде верни,къде-не!!!затова МОЛЯ ТЕтаня,за последен път (ще се опитам да не те тормозя повече)кажи ми според теб това зацапване от полип ли е?(ако е -ДА ,съотвено от какво може да се е получил тоя полип,след като всичко ми е било ок досега??ако е-НЕ ,от прогестерона ли ще да е било и как е възможно да ми е нисък след като БТ Е ВИСОКА????) :balk_144: :balk_145: :balk_145:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #6 -: Ноември 09, 2007, 09:43:12 am »
ТАНЯ,ДЕНИС и всички които имат представа,моля ви кажете ми дали е възможно да имам висока БТ(В лутеалната фаза) и същевременно да ми е нисък прогестерона??
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #7 -: Ноември 09, 2007, 10:47:27 am »
katia13 както вече ти казах това зацапване може да е от много неща. Аз също помислих за полип, но предпочетох да не те стряскам и за това предложих варината ниск прогестерон. Исках да ти обърна внимание на този проблем и да потърсиш лекарско мнение - ние не сме лекари и само можем да гадем. Възможно е наистина и от прегнила да се е появило това зацапванве. Видях в графиките ти, че само предният цикъл си го имала. Интересно е обаче защо са ти били прегнил....

Да мила, БТ се влияе от прогестерона, но на теб са ти били и прегнил. Аз мисля, но не съм убедена де, че то него също се вдига БТ.

В предният си постинг ти обясних защо овулацията е била на 16-ти ден според БТ (това за предпоследният месец). А и ти казваш, че д-ра е потвърдил датата. По данните на БТ за този месец овулацията си е точно на 20-ти ден. И в двата случая имаш чудесни данни за БТ и ясно изразена овулация според тях. Не сравнявай тестовете за овулация, т.е не сравнявай дните след тестовете за овулацията, до самата овулация. Мисля че вс лучая по показателна е БТ. 

Дано и Денис се включи.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #8 -: Ноември 09, 2007, 11:51:34 am »
ТАНЯ,ДЕНИС и всички които имат представа,моля ви кажете ми дали е възможно да имам висока БТ(В лутеалната фаза) и същевременно да ми е нисък прогестерона??
15/09/2007 - Според мен О е била на 16 ден от МЦ.
Зацапването може да е от имплантирането. 17 дена ЛФ е доста и може би този МЦ е станало зачеване. Но не се притеснявай ако е така - често се случва и жените дори не разбират че е станало. Ако е станала грешка/най-вече на генетично ниво/- природата я поправя.Не го мисли -гледай напред.
Прегнила не е причина за това.
БТ е добра - не мисля че е нисък прогестерон /а е поставен и Прегнил, който действа добре на ЖТ/

18/10/2007 - графиката ти е добре. Според мен О е била на 20 ден от МЦ.
БТ е добре за сега, може би ще се повиши още малко - има време за това.
Пожелавам ти да е станало чудото и всичко да е наред  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #9 -: Ноември 09, 2007, 12:11:37 pm »
denis, :thankyousign:!искам пак да те питам нещо:
1-относно месец септември-казваш както си мислех и аз че това едноседмично зацапване дето го имах преди цикъла,не е от нисък прогестерон(най-малкото заради прегнила) ...това е добре  :)
2-пак за септември,има ли вероятност зацапването да е било от полип,като държа да отбележа,че септември съм ходила почти през ден на лекар,правих всякакви изследвания(без хормони-правих само ЛХ и Е2,останалите хормони не ги правих септември)и всичко беше чудесно!!!т.е. нито веднъж не е изказано съмнение за полип..
как мислиш може ли от това да е било неколкодневното зацапване??? :balk_159:и ако е-ДА,може ли да се е образувал въпросния полип,в седмицата между ову и цикъл????
 :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #10 -: Ноември 09, 2007, 15:48:02 pm »
denis,моля те кажи какво мислиш????за тези неща дето писах на обяд.. :balk_113: :help:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #11 -: Ноември 09, 2007, 15:58:21 pm »
katia13-не зная от къде дойде това предположение, но ми се струва доста пресилено.
Полип се диагностицира със специално изследване /сонохистерография или пък хистероскопия или цветна ренгенова снимка на матката/- така, че лекарят ти не може да знае дали има или няма полип.
Но от друга страна, ако имаше полип /според мен/ щеше да кървиш и по време на пол.акт /имайки в предвид зацапването от миналият МЦ/
Не мисля, че е полип.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #12 -: Ноември 09, 2007, 16:14:13 pm »
denis,ти си върха!!!! :bighug: :bighug: :bighug: :balk_81:след твоите думи си извадих следните заключения:
1-надали имам полип(защото имах само около цикъла зацапване и то по веднъж на ден-много слабо)
2-съмнявам се вече и прогестерона да е бил нисък,след като ми биеха инжекции прегнил от 5000ед праз 5 дни.. :D
3-а ако е имало НЕЩО,но съм го изхвърлила понякаква причина..всяко зло за добро!!важното е че вероятно съм здрава :oops: :oops: :oops:,другото ще се нареди полека..
прогестерона за всеки случай ще го изследвам другата седмица в някоя лаборатория(на 7 ден от ову) и няма да се шашкам повече излишно!!!!
ще си изчакам спокойно да дойде време за часа ми пролетта..  :D :D :D
целувки и благодаря за съдействието!!!извинявай ако съм ти досадила :( хубава вечер  :)!!!
п.п. може ли към края на МЦ ако имам въпроси нещо по графиката ми да те питам пак??? :oops: :oops:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #13 -: Ноември 09, 2007, 16:22:08 pm »

п.п. може ли към края на МЦ ако имам въпроси нещо по графиката ми да те питам пак??? :oops: :oops:
Разбира се  :D ... и така те искам - без да се притесняваш за щяло и нещяло.
Всичко ще е наред, мисли позитивно и не си поставяй диагнози  :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #14 -: Ноември 11, 2007, 18:06:26 pm »
ТАНЯ,по нагоре където си ми писала,по моите въпроси(за зацапването..) си ме попитала "защо са ми били прегнил..",работата е там че НЕЗНАМ.. :D изобщо не ми обясниха..
като четох на търсачка разбрах че:
 1-първата която са ми били от 8000ед преди ову,вероятно е за да се спука фоликула(ама те не проследиха два-три месеца да видят дали се пука сам.. 8O ,явно за всеки случай..)
 2-а другите три инжекции от по 5000ед(през 5 дни всяка;след ову),предполагам,че за да се поддържа функцията на ЖТ(та,ако стане бременност да се задържи..четох че ги изписват за задържане),ама те като не са ме проследили няколко цикъла,няма от къде да знаят дали имам дефицит на ЖТ..тъй че сигурно и тия инжекции след ову са ми ги изписали за всеки случай.. :)
   благодаря ти за това че ми отговаряш на въпросите .. :D :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #15 -: Ноември 11, 2007, 18:13:38 pm »
таня,denis ще погледнете ли пак графиката ми..??днес БТ се вдигна много,а не се чуствам болна(за разлика от предните два месеца след ову)..само че е мерена с около час и половина по-късно от обикновено,защото бях нощна смяна в петък и събота..та си лягах към 03.00h и затова я мерих съответно в 09.00h(а по принцип я меря в 07.30h!!!какво мислите това покачване от разликата в часовете на мерене ли е? :( или може да е стано preggo
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #16 -: Ноември 12, 2007, 07:52:43 am »
Според мен графиката ти е супер - има малко покачване, но може да е от по-късното измерване.
Но го имам в предвид - и пак мисля че графиката ти е супер!
Дано да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #17 -: Ноември 12, 2007, 10:03:29 am »
ДАНО ДЕНИС,ДАЙ БОЖЕ да съм забременяла най-накрая.. :D :balk_46:!!!но няма да се радвам още..че последните два месеца все така напразно се радвам-висока БТ,после ..нищо..даже миналия и "+"тестове за бремнност имах,но се оказа че от прегнила са били.. :(!
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #18 -: Ноември 12, 2007, 10:08:38 am »
денис,таня,днес БТ в 07.15h както я меря бе 37.00,но бях заспала докато я мерех,затова я измерих повторно..съответно в 07.35h и беше 37.1..затова въпросът ми е коя стойност да взема...КОЯ Е ПО-ВЯРНА?????????? БЛАГОДАРЯ ВИ за помоща :balk_21: :balk_21: :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #19 -: Ноември 12, 2007, 10:20:32 am »
ооо ,щях да забравя.. :oops: имам и още един въпрос-щом ову-то ми е било на 20-ия ден от МЦ(т.е. 06.11.2007г.) и казахте че прогестерона се прави на седмия ден след ову..значи трябва да го пусна утре нали(на 13.11.07г.)..?????????на гладно ли трябва да се изследва и само сутрин ли??? :balk_159:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #20 -: Ноември 12, 2007, 10:23:37 am »
Катя - този прегнил преди и след овулация и без преди това да са те проследили, наистина е било стреляне на посоки. Какво стана този цикъл - биха ли ти прегнил или не?

За темературата - вземи 37. Мерила си я в точния час, бищо че си я мерила по - дълго време. Пък и в крайна сметка не е много от значение ;) БТ ти е идеална просто :) Дано да ни зарадваш скоро време :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #21 -: Ноември 12, 2007, 10:30:39 am »
дано таня, :balk_87:!!!
а,за прегнила-НЕ ,този месец сега не са ми слагали прегнил,защото миналия месец..след всички тия инжекции(без обяснения никакви и без нужда според мен..),след закъснението(което е нетипично за мен),след болките и съсиреците с които ми дойде,просто спрях да ходя при тази лекарка!!! :( 
даже ме беше страх ,да не са ми разбърникали нещо организма..ама вече се поуспокоих  :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #22 -: Ноември 12, 2007, 10:33:59 am »
таня,а за прогестерона,знаеш ли дали утре трябва да го пусна и дали сутрин,на глдано..????течности могат ли да се приемат поне?? :?
денис,ако се включиш и прочетеш писанията ми ,моля те и теб да отговориш.. :oops:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #23 -: Ноември 12, 2007, 13:46:06 pm »
таня,а за прогестерона,знаеш ли дали утре трябва да го пусна и дали сутрин,на глдано..????течности могат ли да се приемат поне?? :?
денис,ако се включиш и прочетеш писанията ми ,моля те и теб да отговориш.. :oops:
Според мен О е била а 20 ден от МЦ.Прогестерон - на 27-28 ден от МЦ.
Може да си пиеш вода, кафе, да си закусиш- няма проблем.
Добре е да е сутрин.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #24 -: Ноември 12, 2007, 13:49:58 pm »
благодаря ти денис  :) !утре ще го пусна тогава и ще пиша какъв е резултата..
хубав ден  :)
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #25 -: Ноември 12, 2007, 14:00:53 pm »
денис,понеже виждам ,че си още тук.. :oops:,ако е висок утре прогестерона това какво ще рече..?май нямам търпение до утре..,а и незнам като го пусна сутринта до следобяд дали ще е готов,за да пиша тук резултата и да ми кажеш,дали е ок?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #26 -: Ноември 12, 2007, 14:21:44 pm »
денис,извинявай,че те затрупах пак с въпроси.. :oops: ти направо неможеш да си отдъхнеш..
ще си изчакам да излезе резултат от прогестерона и тогава ще умувам... :balk_602:
много tanks за това,че си до нас :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #27 -: Ноември 12, 2007, 14:27:06 pm »
денис,понеже виждам ,че си още тук.. :oops:,ако е висок утре прогестерона това какво ще рече..?май нямам търпение до утре..,а и незнам като го пусна сутринта до следобяд дали ще е готов,за да пиша тук резултата и да ми кажеш,дали е ок?
Ако е висок е добре.
Това е единственият хормон /мисля/, който ако е над горна граница /изследван 7 ден след О./ е добре.
По време на бременността той се увеличава доста над допустимите граници.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #28 -: Ноември 12, 2007, 21:18:04 pm »
Мила Катя,
човешкият организъм е в непрекъсната динамика и изобщо всичко в него, в това число и хормоните. Дори да не е достатъчно висок прогестеронът този месец, не значи че следващия ще е така.
Имала съм проблеми, подобни на твоите - със зацапвания - и то доста по-продължителни. Когато се пият хормони, това довежда до промяна/объркаване/ в нивата на други хормони, защото всички те се регулират от хипофизата, а тя от своя страна от хипоталамуса. И всички те са в много фин баланс, който се нарушава не само от начина на живот, но и доста по-трайно от некомпетентно "лечение".

Чета много момичета, на които се изписват хормони просто ей-така, на базата на едно изследване, или дори без никакви. Това е най-малкото нелепо. Повечето след това получават сериозни хормонални проблеми, ПКЯ или нящо друго.., след което им изписват други хормони и така...

Първо се опитай да се успокоиш и да водиш живот без много стресови ситуации. Знам колко е проблемно това в нашето съвремие. Не си втълпявай фикс идеи, защото разочарованието много тежи. Намери си подходящ лекар, който ще се постарае да ти влезе в положението и няма излишно да те тъпче с лекарства. Гледам, че на запад все повече лекари предпочитат да не се намесват сериозно с лекарства когато има нормални шансове за забременяване, и хората не са притиснати от възрасттта. Изобщо - препоръчват приридисъобразен начин на живот. Това е по-голяма гаранция за нормален фертилитет.
Желая ти успех!



Re: графиката на katia13
« Отговор #29 -: Ноември 13, 2007, 09:30:49 am »
ВАЗАРЕЛИ,съгласна съм с повечето неща които си ми написала,но не мисля,че като не занременяваш в продължение на три години..природосъобразния начин на живот ще помогне..аз досега нали също съм се опитвала да живея здравословно..не пуша,не пия..стремя се да се храня разнообразно(доколкото мога,де защото съм капризна на храна и злояда :oops: ),единственото несъобразно в начина ми на живот са нощните смени отвреме навреме на втората работа(ама нали искам после да мога да платя на лекарите.. :D );е, щом не е станало досега,а уж все всичко е нормално,значи може би докторите не са търсили причината където трябва..затова реших да сменя за пореден път лекаря и дотогава да изследвам неща които не са ми ги изследвали до момента,за да като ида при него да не губим излишно време..годините може и да не са ми много(че да ме притискат),но аз се чуствам притисната,защото чакам не от месеци,а от години!!!!
относно неправилното лечение(не само хормоналното дори) съм абсолютно съгласна...,но за съжаление НЯМАМЕ ИЗБОР,ние не сме лекари и можем само да се доверим на лекаря,който са ни препоръчали,друг е въпроса-ДОКОЛКО Е СЪВЕСТЕН ТОЙ(не поставям под съмнение знанията на никой,нито пък компетентността му,а само съвеста му...)
благодаря ти за подкрепата,вазерели :hug2:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #30 -: Ноември 13, 2007, 09:49:38 am »
Разбира се, че е въпрос на избор как ще постъпиш. И той е личен. Аз не искам да ти давам съвети. :)
Но мога да ти споделя моя опит. Имам 2 бременности, и двете след повече от 2 години без да се пазим. От първата имам момиченце, въпреки че докторите не ми даваха почти никакви шансове да забременея нормално. Аз отказах хормонално лечение, защото тогава бях млада. Реших, че имам достатъчно време. И наистина се получи.., след време разбира се, но не съжалявам за избора си.
Това беше преди почти 10 години. В края на миналата година забременях отново. За съжаление тази бременност приключи с мисед. Сега следя БТ и се опитвам да определя ОВУ. По графиката съдя, че не всеки месец имам овулация. А и на моята възраст вече шансовете ми намаляват многократно. Но все си мисля, че ако имам някакви шансове - ще се получи.
Та, исках да ти кажа да не се отчайваш. Понякога не се получава толкова бързо, колкото на нас ни се иска. Щом лекарите са ти казали, че всико ти е наред, значи ще стане. Може би не е лошо да се направи и една спермограма.
Още веднъж - успех! :)
Re: графиката на katia13
« Отговор #31 -: Ноември 13, 2007, 10:12:09 am »
вазерели :bighug:!благодаря за всичко...правили сме и спермограми-всичко си е ок!!поне привидно!!!мо все още има неща които не сме видяли,като тръби..и някои други изследвания :D,аз все още съм позитивно настроена..само понякога се шашкам :oops: и отчайвам,но то е моментно..пожелавам ти успех с второто бебеправене :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #32 -: Ноември 13, 2007, 10:19:24 am »
katia13 пусна ли прогестерона?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #33 -: Ноември 13, 2007, 13:12:43 pm »
даааа  :D :D :D!излязох от работа за един час и го пуснах!резултатите казаха,че ще са готови след 15h..веднага щом ги разбера(и референтните стойности в кандиларов)ще ги пусна да ги коментираме ако е възможно :oops:защото аз честно казано,специално от хормони - НИЩО неразбирам,а хем съм завършила медицинския колеж преди няколко години  :oops: ,но това ми е много трудна материя...
п.п. пуснах го в кандиларов,защото доколкото разбрах др.стаменов и др.владимиров работят с тях май,та като ида на лекар поне да ми признаят изследванията..лабораторията си е ок нали?не правят грешки в резултатите?аз досега в cibalab съм пускала разни неща,но четох наскоро,че специално за репродуктивните проблеми - изследванията е по-добре да са в кандиларов..ДАНО ДА Е ТАКА!!! :crossfingers:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #34 -: Ноември 13, 2007, 16:04:24 pm »
таня,ти сега зеленоочка ли си? 8O или аз съм се сбъркала нещо :oops:???
вече ми казаха резултатите на прогестерона: 13,59(референтни 1,7-27);казаха че автоматично им излизат референтните в компютъра според деня от МЦ.. :?
какво мислите зеленоочке,denis??????
« Последна редакция: Ноември 13, 2007, 16:32:50 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #35 -: Ноември 13, 2007, 16:16:24 pm »
Аха :) Вече не съм Таня, а Зелеоноочка :) Дано ми донесе повече късмет новия ник ;)
Добри са стойностите според референтните граници, ама има нещо което ме гложди ;) Ти изследваш прогестерона на 27-ми ден и доколкото разбирам са ти дали референтни стойности за лутеалната фаза, а на нас ни трябват референтни стойности за 7-ми ден след овулация..... По правило при 28 дневен цикъл това се пада да е на 21-ри ден. За това се обади в клиниката и поискай референтни стойности за 21-ви ден от месечния цикъл, да видим дали са различни.

Не знам дали успях да обясня ...


"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #36 -: Ноември 13, 2007, 16:31:17 pm »
заленоочке, :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:,да ти донесе новото име всичко което искаш :bighug: :bighug: :bighug:предполагам,че е   preggo ...
звънях пак в лабораторията..казаха,че тези референтни,са си като цяло за ЛФ и ми дадоха даже какви са и за другите фази..
казаха,че за : фф са 0,2-1,5,Оф са 0,8-3,0 и за ЛФ 1,7-27...сега аз пък неразбирам как може за ОФ да са до 3,0 ,а в ЛФ да почват от 1,7...?????? 8O 8O 8O
 :lol: :lol: :lol:тия дни се вкарах в приключение... :D :D :D
сега ако някой може да разбере всичко това ,аз ще си чакам мнения.. :oops:
« Последна редакция: Ноември 13, 2007, 16:33:51 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #37 -: Ноември 13, 2007, 17:04:34 pm »
току що намерих един линк(който май е превеждан от jam)   http://old.zachatie.org/modules.php?name=News&file=print&sid=191    и в него пише че ако са нивата на прогестерона под 14mg/ml на 7-и ден след ову,на прогестерон в ЛФ е неадекватно..а това е една от причините за стерилитет..  :(
статията е много интересна и покрива много аспекти за ЛФ..
какво мислите denis,зеленоочке..излиза,че ми е нисък прогестерона все пак..макар и да е в референтните стойности..
« Последна редакция: Ноември 13, 2007, 17:06:48 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #38 -: Ноември 13, 2007, 18:36:21 pm »
....................
какво мислите зеленоочке,denis??????
Според мен прогестерона е нисък.
Добре е да е повече от 15 ng/ml, ако е по-малко /от 10 до 14 /  показва, че може да е имало О. но да има дефект в ЛФ .

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #39 -: Ноември 13, 2007, 18:49:20 pm »
 :(   :( :( :( наистина ли denis..?!а аз така се надявах да не съм разбрала правилно статията..
благодаря за бързия отоговр,изобщо за всичко досега,ти ми помогна много да се ориентирам какво да правя този месец и благодарание на твоите съвети (основно) се разрових за инфо,та да изследвам и установя къде би могла да е причината за да не забременявам толкова дълго време..сега не ми остава друго освен май да ида на лекар..
в четвъртък имам час и може да помоля да направим три поредни месеца - фоликулометрия+изследване на прогестерона на 7-и ден след ову+естествео засичането и с УЗ...какво ще кажеш denis,най-добре да направя така нали???до тук излиза,че май миналия месец зацапването наистина може да е било от нисък прогестерон :balk_144:
« Последна редакция: Ноември 13, 2007, 19:00:07 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #40 -: Ноември 13, 2007, 19:00:24 pm »
Първо се успокой - не е толкова страшно /ако е Дефект в ЛФ   се коригира лесно / - но за сега е само предположение и трябва да се докаже от лекар /с изследвания , УЗ и т.н/ и то при проследяване на няколко МЦ.

ПП. Добре е изследвания и ФМ да са в един МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #41 -: Ноември 13, 2007, 19:07:14 pm »
denis :balk_21: :balk_21: :balk_21:,така и ще направя(както ти писах преди малко),ще проследя всеки месец(в следващите три)ФМ+УЗ+прогестерон на 7-и ден,пък да видим какво ще излезе..иначе съм спокойна(май :oops:) :bighug:,все пак един месец нисък прогестерон-нощо недоказва(още повече,че този месец не съм ходила на фоликулометрия..),а и дори да се окаже накрая,че имам дефект на ЛФ ,поне ще знам ако е това,как да го лекувам,че да стане бебето... :balk_602:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #42 -: Ноември 13, 2007, 19:19:53 pm »
Така е
Желая ти успех! :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #43 -: Ноември 14, 2007, 08:55:15 am »
Значи май ще се окажа права, че в 99% от кафеникавите зацапвания са от нисък прогестерон.
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #44 -: Ноември 14, 2007, 09:00:51 am »
Да в граници е прогестерона, да нисичък е, но определено не е чак толкова зле!
Както Денис ти е казала - ако проблема е нисък прогестерон - то това е много лесно решим проблем :)

И въпреки всичко не се доверявай на това изследване - първо трябва да се докаже овулацията с ултразвук и чак тогава да се прави прогестерон, ама ти си го знаеш това ;)

Успех!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #45 -: Ноември 14, 2007, 09:54:18 am »
да за всичко сте прави... :bighug:!аз затова се учдех дали да не пусна и днес един прогестерон(вслучай ,че ову-то е било на 20-ия ден вечерта,то значи до вчера сутринта не са били минали 7 денонощия..),нали чета че се пускал на 7-8 ден след ову..та днес е 8-ия ден..
освен това сутринта ЦС бе малко по мътна и розова ...  :balk_144: ТОВА КАКВО ОЗНАЧАВА????
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #46 -: Ноември 14, 2007, 10:00:15 am »
DENIS,ЗЕЛЕНООЧКЕ..понагайте..моля.. :balk_144: ...имам и ПМС(по точно ме боли от вчера корема ниско,на моменти..),значи ще ми идва явно нали..????ама то ми е рано даже за датата???(а и на нея ако дойде-в събота се пада) нама да съм имала повече от 10 дни ЛФ.. :balk_144: :balk_144: :balk_144: ..ЕГАТИ РАБОТАТА!!!
П.П. заленоочке,denis kak мислите да пусна ли и днес един прогестерон(за всеки случай) или да си изчакам новия месец,когато ще ми е установено с УЗ ову-то??? :balk_159: и от какво ли е такава ЦС(РОЗОВА)??? оххххххх,сигурно страшно ви дотягам понякога :oops:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #47 -: Ноември 14, 2007, 10:02:11 am »
Не мери днес прогестерона. Изчакай следващият цикъл, за да може с точност да се определи овулацията.
Зацапването на ЦС може да е много неща - може да е от прогестерона, може да са гъбички и т.н. Много се вглеждаш.

Пий си за сега фолиевата киселина, а аз обещавам да стискам палци :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #48 -: Ноември 14, 2007, 10:04:44 am »
охххх,дооообре :oops:!ще чакам другия месец!!!!! :)
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #49 -: Ноември 14, 2007, 10:14:55 am »
Ей Катя, знаеш ли че и на мен днес ми е 8-ми ден след ову ;)
ПМС по това време на цикъла си е нещо съвсем нормално за мен, ама сега да поговорим за теб ;)

От предните ти цикли съдя, че нямащш проблем с дължината на лутеалната фаза, значи че няма да ти дойде в събота, а след 6 дена! ПМС са си съвсем нормално нещо, не се шашкай - може да имаш и болки в гърдите (при мен са налице).
Май месец миналата година забременях наистина толкова неочаквано, че чак стряскащо ;) Трябваше да ми дойде около датата на сватбата и аз съвсем изключих възможността да ми закъснява поради причина бременност - предполагах, че ми закъснява  от стреса ;) Отплеснах се ....;) Та искам да ти кажа, че по онова време си имах точно същите болки като преди менструация и за това и изключвах бременност - имаше си всичко - болки в корема, болки в гърдите, болки в яйчниците .... За съжаление не беше писано моето бебче да оцелее :(

Та с две думи - случват ти се все нормални неща! Нека изчакаме да видим дали и утре ще я има розовата ЦС. Температурата ти е идеална за момента.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #50 -: Ноември 14, 2007, 10:35:55 am »
мила зеленоочке,много ама много съжалявам,че не е била успешна бременността ти :balk_144:..тук е момента да ти кажа мойта максима с която си се успокоявам аз като ми дойде в повече всичко.. : "щом нещо не е станало,значи не му е бил сега момента.. :D" ,нали така?всяко зло за добро.. :bighug: :bighug: :bighug:
а за ЦС-то ми по-вероятно е да премине в МЦ..,но нищо другия месец :D,поне  с всеки изминал месец научавам все повече и така знам какво е нужно да се изследва и съответно да се прави!! :D :D :D
ще ви пиша веднага ако има някаква промяна в БТ или нещо друго при мен!!
 :thankyousign:
п.п. и  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: и  на вас  :D
« Последна редакция: Ноември 14, 2007, 10:37:45 am от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #51 -: Ноември 14, 2007, 10:45:38 am »
....................
освен това сутринта ЦС бе малко по мътна и розова ...  :balk_144: ТОВА КАКВО ОЗНАЧАВА????...............
Според мен зацапването е от по-ниския  прогестерон.
Дори и да го изследваш днес едва ли ще е повече от половината на референтните стойности/средата/.
Добре е Прогестерона да е на горна граница. Това показва, че всичко е наред с яйцеклетката и ЖТ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #52 -: Ноември 14, 2007, 10:55:38 am »
tanks и на теб denis :D!винаги имаш бърза реакция в отговорите..направо ти се възхищавам как успяваш.. :balk_112: ..
а за изследването днес-ДА,няма да го изследвам "гадния" прогестерон :oops:, вече усещам,че ще ми дойде до няколко дни,тъй че няма смисъл само да давам излишни пари (а и стрес от чакането на резултати)..да става каквото ще тоя месец,пък от другия,пак съм по лекари(даже от тази седмица :oops:)!!!то като се бориш за нещо дълго и упорито,все ще "обереш и плодове" от труда си..няма как да е иначе,нали в природата има равновесие :wink:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #53 -: Ноември 14, 2007, 21:19:59 pm »
Възможно е също прогестеронът да е по-нисък заради хормоналното вмешателство в предишни цикли.
Ако искаш изследването да е реално, направи го в няколко поредни цикъла без лекарства.
Бъди малко по-търпелива.
Успех! :)
Re: графиката на katia13
« Отговор #54 -: Ноември 15, 2007, 14:52:54 pm »
опитвам се да съм търпелива,ама...вече направо ми писва..поревах си и се успокоих..
днес бях на лекар-аз му обясних,че искам фоликулометрия(няколко месеца),заедно с прогестерон всеки път след ову на 7 ден,а той ми отговаря-"за какво ми е да го изследвам прогестерона??" 8O,като му казах че съм чела инфо и т.н. и защо искам,той ми вика-"ми,то ако е в прогестерона проблема,лесно ще се реши с дуфастон!" 8O
АБЕ ХОРА АЗ ЛИ СЪМ НЯКАКЪВ ИДИОТ??вече се чудя..нали идеята е да се проследят нещата как са без намеси..и тогава всичко друго(като цветни снимки и лапароскопии)..и тоя доктор,пак за тая лапароскопия ме навива!!!Е НЯМА да я направя,докато не проследя няколко цикъла как ми е ову-то,прогестерона..и даже и другите хормони..(те да не са по малко важни,я?)!!немога да проумея приказки от сорта-"това за какво ти е?","онова за какво ти е?",ми то по тая логика защо да се изследваме изобщо..защо ми е тогава и лапароскопията :x...по тяхната логика..дай направо инвитро или икси да правим..
СИГУРНО НА МЕН НЕЩО НЕ МИ Е  В РЕД,но определено не разбирам такова отношение от никой лекар!!
затова вазерели..това с търпението е почти невъзможно!! :(
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #55 -: Ноември 15, 2007, 15:32:15 pm »
Значи, това не е твоя д-р. Търси лекар, който ще спазва нужната последователност - фоликуметрия, хормони, цветна снимка. Лапароскопията наистина е безкръвна операция и по лека от коремните, но пак си е операция! Цветната снимка или хидротубацията са по - щадящи за организма.
А преди да направиш всичко това при теб - ПЪРВО СПЕРМОГРАМА ПРИ СЪПРУГА ТИ (извинявай не помня да си писала дали сте я правили, та ако не сте я направили - задължително действайте първо по тази задача).
Катя, според БТ ти имаш овулация и дори последното изследване да показа не до там добър прогестерон, то дължината ти на лутеална фаза е добра, но все пак трябва да се проследи прогестерона. Едновременно с това и спермограма, защото на този етап ти не би следвало да имаш някакви сериозни причини за незабременяване.
БТ днес ти е идеална - има ли розова ЦС?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #56 -: Ноември 15, 2007, 16:12:53 pm »
Ами съвсем права си да се ядосваш на подобно отношение. Най-напред трябва да се види какво е положението и после да се мисли как да се подобри, ако има проблем. А не да се изписват хормони на сляпо и като се объркат още повече.. тогава да се чудят как да ги оправят. Смени го тоя лекар.
Re: графиката на katia13
« Отговор #57 -: Ноември 16, 2007, 10:34:50 am »
вазарели,относно поредния лекар..сигурно няма да ходя повече..ще си чакам часа за март и толкова!!!(аз исках да направя само фоликулометрията при този ,за да като дойде март,да я имам и да не губим време с нея поне,ама..)
зеленоочке,спермограма сме правили две(на различни места и двете с отлични показатели..);розовата ЦС вчера я нямаше!а ЛФ не мисля,че е достатъчно дълга..бях чела някъде тук във форума и пишеше,че трябва да е поне 11 дни,ако е по-малко има проблем (със ЖТ май..),а на мен трябва да ми дойде утре(това е 30 ден от МЦ),но като имаш предвид,че ову е била на 20 ден от МЦ,значи се очертават само 10 ЛФ.. :(
освен това днес пак имам зацапване като миналия месец.. :balk_144:,което заедно с прогестерона дето изследвах(той макар че бе в референтни граници,все пак трябва да е по-близо до горната,когато се цели забременяване-така разбрах..,а на мен ми е мъничко под средата..) говори за нисък прогестерон!!!!!!!!
« Последна редакция: Ноември 16, 2007, 10:36:50 am от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #58 -: Ноември 16, 2007, 10:50:05 am »
Катя НЕ трябва да ти дойде утре! Ще ти дойде 14 дена след овулация! Днес ти е 10-ти ден, значи ще чакаме да не ти дойде другата седмица във вторник, сряда!

Дай сега да обсъдим пак предната графика (15.09.2007 г.).  Имаш 17 дена ЛФ, верно че е със зацапване и че са ти били прегнил, но е 17 дена. По предната ти графика (16.08.2007 г.) пък няма кървене и ЛФ е 16 дена.

Обади се на д-ра си, кажи му за зацапването. Мисля че е добра идея сега да приемаш прогестеронов препарат, още повече че имаш и изследване на прогестерона, което не е розово.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #59 -: Ноември 16, 2007, 11:34:20 am »
аз точно това се опитвам да обясня,мила зеленоочке :),че ВИНАГИ ми е бил мнооого редовен МЦ(на 28-29дни),с малки изключения(веднъж,два пъти годишно,когато се измества,сезонно вероятно и в тези месеци е 30-32 дни) и така е от както ми е дошъл за първи път!!!
затова ви казвам,че със сигурност ще ми дойде до края на седмицата(т.е. сега ще е 30-31 дни)!убедена съм,УСЕЩАМ го..
въпросът е друг,че ако винаги досега (или в повечето месеци)съм имала по късна ову като този месец(сега беше на 20 ден) значи винаги съм имала къса ЛФ..ми тогава к'во искам да забременея.. :balk_144: ..ама всички тия неща ги разбрах този месец-ТУК във форума,от всички вас :bighug:!за което съм ви много благодарна..
този месец,няма да се занимавам с нищо повече-ОМРЪЗНА МИ,да рева и т.н. ..
иначе ще те послушам и теб и denis,и ще предприема мерки за това зацпване и прогестерона..,но няма да притискам нещата :wink:;не искам да взимам сега прогестеронов препарат,затова няма смисъл да звъня по доктори..,защото искам първо да си ме проследят няколко месеца(както не са го правили досега :x)-фоликулометрията+хормони,вкл прогестерона на 7 ден след установената с УЗ ову!!!и чак тогава,ако се докаже дефицита на прогестерон всеки месец и или пък къса ЛФ,ТОГАВА ще говорим с лекаря  какво ще правим и какво лечения евентуално ще предприемем!!мисля,че така е най-добре,нали?този месец само витаминки ще взимам,никакви други лекарства :balk_602:!аз трудно си вкарвам в ред мислите,и взимам трудно решения,но когато взема обикновено не съжалявам впоследствие :wink:!
искам много да ви благодаря на всички за помоща :bighug:,тя бе безценна за мен!известно време сигурно няма да ви досаждам за графиката си.. :oops: ,но тъкмо да си отдъхнете поне от мен :wink:!
мнооого  :balk_21: :balk_21: :balk_21: на всички...  :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #60 -: Ноември 16, 2007, 11:46:10 am »
Ще си говорим в понеделник пак ;)
Няма да забравя ;) Нали знаеш, че сме на еднакъв етпа с циклите ;)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #61 -: Ноември 16, 2007, 15:16:50 pm »
 :lol: :lol: :lol: :lol:!знам сладурка..помня,че и ти си имала ову в същия ден като мен :oops:..,но ще видиш,преди понеделник(като си нанасям в графиката),че ще ми е дошло вече.. просро си знам!! :balk_21: :crossfingers:поне на теб (от двете ни )да не ти дойде :wink:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #62 -: Ноември 19, 2007, 12:52:41 pm »
Съжалявам :(
Следващият месец и двете ще успеем, в месеца на Коледата, трябва да вярваме в чудеса :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #63 -: Ноември 19, 2007, 13:15:56 pm »
ааа,видяла си вече ,че ми дойде...преди малко  :balk_144:!хем си знаех и пак съм разочарована..
и на теб ли ти дойде :(,в графиката ти виждам,че е паднала БТ,но пък още си само със  зацапване..
дано си права мила таня :D!дано следващия месец е нашия.. :crossfingers:!
заленоочке  :hug2:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #64 -: Ноември 19, 2007, 13:34:45 pm »
Не ми е дошло, но е въпрос на няколко часа да се случи. Гадно е, ама май вече свикнах с това чувство :(

А сега викам да се заредим с нови сили и положителни еемоции и смело напред към новата овулация :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #65 -: Ноември 21, 2007, 11:57:21 am »
 :D вече се заредих мила заленочке..!надявам се ти също..утре ще си купя тестове за ову и разни други работи..и ще гоним яйцето(както някое от момичетата сполучливо беше сравнила нашите перипетии :lol:) !
сега обаче имам въпрос към теб и към denis-днес ми се вдигна доста(според мен )  БТ(още съм с менструално кървене и не съм болна)имате ли идея от какво може да е????спах по-малко от 6 часа тая нощ(щото си легнах много късно пак)може ли да е от това??от по-малкото часове сън?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #66 -: Ноември 22, 2007, 07:54:53 am »
:D вече се ..............
Това покачване на БТ не е проблем.
Ако има едно покачване или понижение на БТ - се приема за инцидент и не се гледа.
Според мен няма място за притеснения.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #67 -: Ноември 22, 2007, 08:54:27 am »
мерси denis :bighug:!аз се чудех дали е възможно да е от по-малко часове сън(по-малко от 6 часа)..
иначе днес като си легнах както обичайно и си спах към 8 часа :oops:,БТ падна пак на 36.6!
хубав ден :D
« Последна редакция: Ноември 22, 2007, 13:02:56 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #68 -: Ноември 22, 2007, 10:54:12 am »
Супер е за сега.
Не се притеснявай.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #69 -: Ноември 22, 2007, 13:17:22 pm »
 :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #70 -: Ноември 27, 2007, 08:34:17 am »
здравейте denis,зеленоочке и всички останали :D!имам един въпрос отново за ову-то...
днес започна ЦС 8O,а ми е много рано(следобяд ще направя и тест)..аз още не съм се изчистила хубаво от лелката..възможно ли е да ми е по-ранна ову-то?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #71 -: Ноември 27, 2007, 08:44:06 am »
не съм мн компетентна, но си мисля, 4е трябва да мине малко време след лелката. но разбирасе има по-компетентни хора от мен и те 6те ти кажат най-добре. пожелавам ти успех този месец и да ни се похвалиш с хубава новина! :D
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #72 -: Ноември 27, 2007, 08:54:35 am »
katia13 я да си нанесеш данните за днес ;)
Фертилната ЦС лично при мен се появява ден два преди овулация.
ЦС я има през целия цикъл, но с различна консистенция. Около овулация е белтъкообразна, в останалите дни може да е водниста или кремообразна - тогава ЦС не е фертилна, т.е не благоприятства зачеването. Твоята каква е?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #73 -: Ноември 27, 2007, 09:06:27 am »
ами всъщност ЦС е бяла,но белтъкообразна..и има червени нишки в нея(сякаш има остатъчна кръв от кръвта от цикъла още вътре...,то и без това ми свърши преди два дена....)затова се чудя какво става..дали почва ову-то..БТ е точно като пред ову(два дни поред ниска)..днес на обяд ще направя тест при първа възможност,щом се освободя малко в работата и ще внеса данните и от него дали е "+"
« Последна редакция: Ноември 27, 2007, 12:48:58 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #74 -: Ноември 27, 2007, 13:12:06 pm »
Аз знам, че ЦС трябва да наподобява белтъка на сурово яйце, т.е ще рече че трябва да е прозрачна, а не бяла - при мен е такава два дена преди овулация.

Ето че и тестът е отрицателен - май е рано за овулация, ама нека изчакаме и следващите няколко дни за да видим как е БТ. Вие за всеки случай не пропускайте тази вечер ;)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #75 -: Ноември 27, 2007, 13:24:44 pm »
мерси мила зеленоочке :balk_21:  .. и аз така си помислих,много е рано за ову..,но знам ли миналия месец беше късно,та си викам може пък тоя да е по-рано,то вече всичко мога да очаквам :lol:..
по-странното е,че преди малко имах силни и пробождащи болки ниско вляво(превих се,не можех да вървя изправена)..такива подобни(е малко по-силни де)съм имала веднъж като ми се беше спукала киста(единствения път когато съм имала киста,без дори да знам и се беше спукала сама накрая)..та се зачудих,дали предния месец(въпреки чудесната графика и т.н.),не се е образувал задържан фоликул..ама стига съм разсъждавала :oops:,в сряда съм на док. на ФМ и ще видим какво ще каже..НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ ДА ИДА,ТА ДА РАЗБЕРА КАКВО Е ПОЛОЖЕНИЕТО..ама така е като миналия месец не правих ФМ,сега има да се чудя ..
много-много мерсиииии,зеленоочке :hug2: !иначе и аз си мислех да оползотворим дните :bed: .. :oops:!хубав ден
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #76 -: Ноември 27, 2007, 13:28:28 pm »
Стискам палци за сряда и да пишеш какво е станало.
А аз викам за сега да не гадаем на какво може да се дължат болките, че само се стряскаме взаимно ;) Доки ще каже, ама ти му кажи че си имала такива болки.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #77 -: Ноември 29, 2007, 09:41:45 am »
здравейте :D!вчера бях до късно на работа и затова пиша чак сега какво стана при док:
1-фоликул вдясно 17мм(вчера беше 10 ден от МЦ)
2-лигавица на матка като пред ову( 8O каквото и да значи това,не ми казаха всъщност дебелината и..)
3-забравих да кажа за болките вляво ония ден,но тя каза че няма задържани фоликули от преден месец,тъй че може да са били от някакъв спазъм(и без това бяха за кратко..).Разгледа ми предните изследвания,съгласи се да проследим поне два месеца с ФМ,ову-то!иначе и тя пак за лапароскопия ми говори,беше много мила  :)!
Утре(12 ден от МЦ )пак съм на ФМ.
Днес ЦС е просто перфектна :oops:
БТ пак падна(като направя на обяд и теста за ову,ще пиша резултата :wink:
какво милите за всичко?

"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #78 -: Ноември 29, 2007, 10:01:51 am »
Мислим, че овулацията предстои :) Аз мисля - в следващите два, три дена :)Има цикли и с ранна овулация,споко ... :)
Айде и да не изпускате овуто ;)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #79 -: Ноември 30, 2007, 07:15:40 am »
здравейте...............
О може да бъде и при фоликул 24-26 мм, така че може да минат дори няколко дни още.
Прави тестове за О. за да не я пропуснете.
Графиката ти е супер.

ПП.Фоликула расте средно с 2мм на ден /но може да расте с 0,5- 1мм в началото и по 2,5 преди самата О./

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #80 -: Ноември 30, 2007, 09:38:55 am »
денис,зеленоочке..мерси за отговорите..и аз мислех че ову предстои,ама вече не съм сигурна... :(!днес БТ пак се качи и този път доста(с 3 десети скочи рязко,като след ову,нали..?)сега вече незнам вчера ли е била овулацията.. 8O
ама това ще рече,че на 10 ден от МЦ би трябвало теста да е бил "+"(тогава не правих тест..бях взела погрешка този за бременност в работата :oops: и после нали бях на док-17мм фоликул,та реших че е рано и неправих вечерта тест,а и нали трябва по едно и също време..),за да 2 дни след това,т.е. вчера да е била да кажем О. и днес съответно да мога да си обясня това покачване..??? 8O
МОЛЯ ВИ кажете ми какво става..тази ситуация ми е абсолютно непозната и наистина незнам какво да мисля.. :?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #81 -: Ноември 30, 2007, 09:51:30 am »
Още е рано да се каже имало ли е или не овулация ....
Ако и утре и вдругиден остане висока БТ, тогава може да се твърди, че овулацията е била евентуално на 11-ти ден.
Слушай Денис за нарастването на фоликулите.
Вие оползотворявайте вечерите, а пък ти лично не се вманиачавай толкова по графиката....

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #82 -: Ноември 30, 2007, 10:03:36 am »
 :?...ще се опитам,да не гледам много-много графиката..ама ме е яд,че на 10 ден от МЦ не направих тест за ову :?
зеленоочке,ми виж твоите температури колко са ниски..а не мен 36.5;36,6;36.5 и после изведнъж 36.8... 8O то как да не се зачудя?!ако не е от О. тогава на какво се дължи такова рязко покачване?нормално ли е?!кажете ми имате ли идея от какво може да се получава така?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #83 -: Ноември 30, 2007, 10:15:03 am »
Стига си мислила този 10-ти ден, минало вече .... Според мен овулацията не е била вчера, ще видиш, че още ще ти се покачи БТ.
Няма да гледаш моите температури ;) Аз експеримент си правя отново. Тези стойности са мерени в устата с дигитален термометър и отчетени при звуковият сигнал. В забележките си отбелязвам БТ след изчакването.
Преди време мерих БТ с живачен термометър в д-то ... и тогава температурите ми бяха много по-различни, в смисъл по-високи. В първата фаза между 36.6 - 36.8, а във втората 37 и над 37 :)
Рязкото покачване не знам от какво може да е - може да си настинала, може да е нещо съвсем незначително. Продължавай с тестовете за овулация, ще видиш че скоро ще има две дебели черти :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #84 -: Ноември 30, 2007, 10:25:04 am »
Стига си мислила този 10-ти ден, минало вече ....

:lol: :lol: :lol: ОК. спирам да го мисля,днес имам час за док.и ще видя какво ще каже има ли фоликул или се е спукал :wink: и тогава ще говоря пак с вас!!
сега разбирам защо са ти толкова ниски температурите :oops:,а аз още от миналия месец се чудя,защо твоята или на някои други момичета са с такива стойности,пък моите високи.. :oops:!
ИНАЧЕ НЕ СЪМ НАСТИНАЛА,затова със сигурност няма да е покачването от това :wink:
 много-много благодаря..:youwoman: :thankyousign: :balk_21:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #85 -: Ноември 30, 2007, 10:27:40 am »
Оххх, верно че днес пак ще ходиш на фоликуметрия :) Ей маце съсипваш си нервичките с въпросите ;) На видеозона най-ясно ще проличи до къде са нещата. Я се отпусни или поне малко разпусни нерви ;)
Успех на прегледа, чакаме отчет :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #86 -: Ноември 30, 2007, 10:32:07 am »
ок. 8)за съжаление обаче незнам дали ще успея днес да ви пиша какво е станало при док,защото съм след дневната и през ноща на работа..ще гледам утре сутрин да пиша.. :blowingdust: хубав ден
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #87 -: Ноември 30, 2007, 16:50:52 pm »
hi :D!току що влизам..имам само десетина минутки..
та значи резултата от док е следния:
1-фоликула не се е пукнал още 22,5мм
2-дебелината на лигавицата на матката е като пред ову(този път питах за цифрите :oops:)-12,1мм
3-за БТ док каза,че не е толкова голяма разликата.. 8O(три десети..незнам ще видим утре каква ще е..,въпреки че след нощната незнам колко ще е достоверна като ще е измерена няколко часа по-късно.. :?)
вие на какво мнение сте? :D ясно е че О. предстои,ама защо се покачи днес така БТ(не съм настинала или болна) :? ?
многооооооо целувки на всички и благодаря предварително за отговорите.. :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #88 -: Декември 01, 2007, 09:40:54 am »

Графиката ти не е достоверна, явно всичко идва от тези нощни смени.
Те са посочени /нощните смени/ като причина, която се отравява зле на БТ/наред с медикаменти, заболявания и т.н./ така че не трябва много да се вярва на Бт при теб.
Резултат от прегледа е супер - О ще е всеки момент, но не е изключено и да е след ден-два.
Прави тестове за О./ако можеш/
Стискам палци  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #89 -: Декември 01, 2007, 17:53:56 pm »
мерси денис :D!
1-само петък и събота имам нощни и само тогава я меря по-късно БТ(КЪМ 09.30-10.00h) т.е. днес е едната такава БТ-нереална-36.9,но вчера защо беше 36.8..незнам вчера си я бях мерила в 07.30h :? ?
другите дни в които съм я мерила БТ по-късно са 24.11 и 25.11.07-падат се 6 и 7 ден от МЦ,то се вижда там как  доста по-висока БТ-като някакво връхче-всравнение с околните дни..нали?
2-фоликула още не се е пукнал-25мм е вече :)
3-лигавицата пак си е 12 мм
4-тестове правя още от 9 ден на МЦ,но странното е че са "-",а досега това не ми се е случвало.. :?а пък ЦС си беше супер предните два дни..ако ще се пука Ф. защо досега не ми отчетоха тестовете.. :?;единствения ден който съм пропуснала да направя ТЕСТ беше 10 ден от МЦ,но няма как тогава да е бил"+",щото трябваше вече да е минала О. ..НАЛИ?
денис ,ти нали на някои момичета им обясняваш за някакво стъпаловидно покачване на БТ..да не би и при мен този месец да е така-36.5,36.8,36.9...как мислиш?
 :thankyousign: :thankyousign: :thankyousign: :thankyousign: :thankyousign: :D
« Последна редакция: Декември 01, 2007, 17:58:49 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #90 -: Декември 01, 2007, 19:13:03 pm »
проблема с тесовете за О. е решен :D,вече отчете"+" :dance2: най-накраяяяя... :lol: :lol: :lol:
само се шашкам излишно май...и ви тормозя тука всички.. :oops:
вчера беше по-ярка от предните дни тестовата линийка,та го бях отбелязала временно като"+"(просто за всеки случай,да не остане без"+" тест този месец),но току що правих  за днес и този път си беше тестовата линийка съвсем като контролната :D :D :D!поправих и данните в календара..
много ви обичам момичета :balk_21: :balk_21: :balk_21:,помагете ми страшно много :bighug: :bighug:!
п.п. повечето ми въпроси от горния постинг се обезмислиха.. :oops:,остана само този дали мислите,че този месец и аз съм имала такова стъпаловидно покачване на БТ ?
О. сигурно ще е утре,а?денис,зеленоочке... :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #91 -: Декември 02, 2007, 09:10:55 am »
проблема с тесовете за О. ........................
Моля те да си нанесеш нощните смени или означи кога БТ може да не е достоверна в Бележки и разреши да се виждат от др.потребители
Според мен всичко си е наред.
След като лигавицата е спряла да расте, това означава че е започнало да се отделя малко прогестерон, той се отделя в малки количества и преди О./1-2-3 дена/ - спира растежа на лигавицата /маточната/ и я 'разрехавява' за да може оплодената яйцеклетка да се  'вгнезди'
Така че всичко е супер.
Прави за всеки случай коремни за да се спука фоликула/ ако не помагат, те и не пречат/
Ще има ли УЗ, който да установи, че фоликула се е пукнал?

ПП. До тук нямаш стъпаловидно покачване - покачване 3-4 дена е нормално.
Не вярвай много на графиката си, защото не е много точна.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #92 -: Декември 02, 2007, 20:42:57 pm »
ok,denis :)!сега се прибирам и ще разреша графиката ми да се вижда..за да погледнеш и да се ориентираш!аз попринцип съм си нанасяла всеки ден  в колко часа е мерена БТ+съответно кога съм била на нощна промоция!
УЗ ще ми правят контролен естествено (то нали това е смисъла на ФМ..да се разбере кога е било О.,за да мога да пусна на 7 ден след това прогестерона,както ме посъветвахте?),утре съм на док да каже пукнал ли се  е фоликула..
  :flower: лека нощ :D
« Последна редакция: Декември 02, 2007, 20:44:39 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #93 -: Декември 02, 2007, 22:11:57 pm »
здравей, аз искам само да ти пожелая успех и дано да ни зарадваш с добри новини скоро :blowingdust:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #94 -: Декември 03, 2007, 08:02:34 am »
ok,denis :)
Трябвало е да направиш още 1 тест след (+).
Това не е упрек  :D
Когато се правят от (-) до (-) по-добре се улавя пика на ЛХ.
Не е проблем, но трябва да удължите кексенето поне с 1 ден - за всеки случай
Стискам палци да стане чудото  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #95 -: Декември 03, 2007, 10:03:53 am »
мерси мила denis :bighug:!не правих вчера още един тест(въпреки че беше останал един в кутийката),защото нали трябва да се правят по-едно и също време всичките дни...а ние пътувахме до пловдив и нямаше как..
иначе ориентира ли се сега по графиката ми кои дни съм била на нощна и съм спала по-малко часове(и БТ е мерена към 09.30-10.00h)?
а днес пак БТ падна малко-36.7-и ме боли доста вдясно,или се е спукал фоликула или ще се пука,нали...?
п.п. следобяд пак съм на УЗ и ако не се е спукал още ще правя вече и коремните преси :wink:!!! :lol:
хубав ден
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #96 -: Декември 03, 2007, 10:10:11 am »
здравей, аз искам само да ти пожелая успех и дано да ни зарадваш с добри новини скоро :blowingdust:
мила реми,благодаря за пожеланията :D,и аз стискам палци..и за теб и за всички момичета в този форум..толкова сте мили..откакто го открих и си пиша,някак съм по-спокойна.. :Dнаучавам нови неща..и съм с по-ясна представа какво да правя!!!много-много  :bighug: :bighug: :bighug: за всички :goodluck:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #97 -: Декември 03, 2007, 11:04:08 am »
Болки, положителен тест преди два дена, понижение на БТ - май, май тази вечер ще е вечерта с овулация :) Пиши като се върнеш от ппреглед. Успех!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #98 -: Декември 03, 2007, 11:48:16 am »
зеленооочке,здравей :D!липсваше ми :oops:!няколко дни не си ми писала..и се чудех къде се изгуби!!!!дано си права и да е днес ову-то..ще видим какво ще каже следобяд док..и довечера ще ви пиша :wink: резултата!!
 :goodluck: и на теб :D!!!!!
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #99 -: Декември 03, 2007, 11:53:12 am »
Ама ние с теб пак сме си заедно ;) И аз още чакам моята овулация. А дано утре и двете се похвалим.
И тази вечер плътно до мъжо ;) Никакво изпускане на вечерта :)

п.п. събота и неделя бях детегледачк на моята любима племенничка, та за това липсвах. А когато се освободих, бях скапана ...... :) Замислям да си сменям професията :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #100 -: Декември 03, 2007, 12:01:00 pm »
 :lol: :lol: :lol: :balk_21: не е лоша професия да гледаш дечурлига май?!НИКАКВО изпускане РАЗБИРА СЕ..даже му звънях сутринта да го предупредя да се прибере по-раничко вечерта :wink: :lol: :lol: :lol:...
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #101 -: Декември 04, 2007, 09:33:47 am »
вчера не успях да пиша резултата от УЗ:
1-фоликула се е спукал цитарам-"най-вероятно в неделя",защото вчера(понеделник)имаше жълто тяло!(а в събота да припомня-следобяд на УЗ фоликула беше 25мм и имаше "+" тест за О.)
2-док. ме попита закакво са ми да изследвам хормони.. 8O,като се вижда ясно ,че си имам чудесна ову...???????????????? :lol: :lol: :lol: :lol:вече почвам да се забавлявам с тия лекари,като ида и всеки път ново включване.. :lol: :lol: :lol:,чудя се всичко което говорят мислят ли го..или просто не разбират достатъчно..или какво?? :lol: :lol:това беше леко отклонение от темата,но исках да споделя поредното приключение...всеки път вече все повече ме развеселяват :wink:
3-и последното,но не на последно място :oops:,сега след като О. е била в неделя и трябва на 7 ден след това да изследвам прогестерона..как да стане?в неделя сигурно неработят лабораториите..не може ли да го пусна прогестерона в понеделник сутринта(това ще са 8 дни )?
ще чакам с нетърпение мнението ви!!!!!!!!!! :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #102 -: Декември 04, 2007, 10:15:31 am »
момичета направих няколко промени в графиката ми че да не се бъркаме,заради нощните смени!!!
1-изтрих дните в които съм мерила БТ ,след 4 часа съм и с около два часа закъснение от обичайното време!
2-оставих данните само в БЕЛЕЖКИ,в колко часа е била измерена в тези дни и колко са били стойностите..НЕЗНАМ правилно ли е да правя така :oops:,но честно казано поне на мен ми е по-лесно да се ориентирам по-графиката си в този и вариант..ИЗГЛЕЖДА ПО-ДОБРЕ ТАКА :lol: :lol: :lol:!надявам се на вас също да ви е по лесно да се ориентирате и да ми кажете в този и вид какво мислите!!!
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #103 -: Декември 04, 2007, 16:36:45 pm »
Ей, че хубава новина :)
И като си изчистила графиката от нощните БТ ;) изглежда по-добре и малко по-ясна. Важното е обаче че д-ра е потвърдил овулацията :) Сега ще стискам много палци :)

За прогестерона - да изследва се на 7-ми ден след овулация. Търси лаборатория, за по-глоемите градове съм почти 100% че все ще има някоя отворена и в неделя. На 8-ми ден ако го изследващ, не знам дали ще даде информация за пика на прогестерона, може само да те обърка повече ...

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #104 -: Декември 04, 2007, 16:45:53 pm »
мерсииии,зеленоочке :D!понеже в една от темите пък бях чела,че пише 7-8 ден след О. да се изследва..та ако не намеря все пак лаборатория работеща в неделя..може ли в понеделник(8 ден) :? ????????????аз миналия месец изследвах в кандиларов ще питам дали работят в неделя,но ако не работят..а и предпочитам при тях да го изследвам,защото док при който ще ходя следващите месеци,работи с тях за изследванията..и така ще ми ги признае сигурно,та да не губим време!! :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #105 -: Декември 05, 2007, 08:05:56 am »
Може на 8 ден - дори е по добре на 8 отколкото на 6 ден /за прогестерона/ :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #106 -: Декември 05, 2007, 09:01:58 am »
денис :bighug: :bighug: :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #107 -: Декември 07, 2007, 18:27:19 pm »
Кате, графиката ти е супер, дано Не ти дойде ;). Успех мила!!! и дано скоро да ни зарадваш!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #108 -: Декември 07, 2007, 18:35:29 pm »
Кате,чудесна графика! :DДано е станало миличка :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: графиката на katia13
« Отговор #109 -: Декември 09, 2007, 12:17:37 pm »
remi G.,dgina,dano :D ,много благодаря :Dи аз ви стискам палци момичета,на всичкииии... :bighug: :bighug: :bighug:
« Последна редакция: Декември 09, 2007, 12:19:18 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #110 -: Декември 09, 2007, 12:25:39 pm »
сега искам да ви попитам нещо(мислех да изчакам още няколко дни преди да искам коментари по-графиката ми,да не ви занимавам всеки ден,пък и аз вече някои неща и самичка си ги разгадавам),но...понеже днес БТ се повиши още-37.3,пък досега от както меря няколко месеца,не съм имала 37.3 никога..,та се зачудих,може ли да е от това че съм я мерила пак след нощна смяна(ама съм спала 7-8 часа въпреки всичко де,просто като съм легнала към 03.00h съм мерила в 11.00h),пък и предния месец съм мерила след нощни по-същото време,а повече от 37.2 не съм имала :D...
много се извинявам за дългия пост,обаче се чудя!!!нали знаете какво ми се иска да е :wink:,а и няколко дни ме боли постоянно главата(това пък от какво ли е 8O?събуждам се и си лягам с главоболие..)!!
кажете какво мислите,моля ви...ако е от нощните да ги изтрия ли тези два дни пак от графиката да не се бъркам излишно и надявам само.. :( ?
« Последна редакция: Декември 09, 2007, 23:07:06 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #111 -: Декември 09, 2007, 12:35:11 pm »
Тази температура е добре според мен,стига да не си настинала/казвам го понеже върлува грип/Стой на топличко и пий аулинче и чайчета.Стискам палци всичко ще е наред не се безпокой миличка :bighug:
Re: графиката на katia13
« Отговор #112 -: Декември 10, 2007, 09:09:16 am »
dgina не съм настинала,даже последните няколко месеца съм учудващо здрава :D!!!
момичета,днес падна малко БТ.. :(,явно вчера и ония ден(20 и 21 ден се падат от МЦ) е била 37.2 и 37.3 заради нощните смени въпреки всичко..засега няма да трия дните,защото не е толкова голяма разликата..,но явно не са реални :(!само не мога да разбера,защо миналите месеци след нощните,не е имало такива разлики и никога не съм имала 37.3...? 8O
п.п.а днес ми се вие много свят..,сигурно заради времето нещо..направо съм като цапардосана :lol
хубав ден на всички :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #113 -: Декември 10, 2007, 12:01:54 pm »
днес (8 ден след О. се пада)пак ходих да ми изследват прогестерона,след три часа следобяд ще са готови резултатите и ще пиша веднага какви са :D,да ми кажете какво мислите..много мерси предварително :thankyousign:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #114 -: Декември 10, 2007, 12:40:40 pm »
dgina аулинчето в никакъв случай не е добра идея! След овулация може да се пие само парацетамол, ако евентуално усещаш някаква настинка!!!!

Каинце, графиката е добра. 0.1 разлика не е голяма разлика (особенно щом е вече след овулация), не му отдавай толкова значение, а и си била пак нощна смяна.

Стискам палци за прогестерона.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #115 -: Декември 10, 2007, 13:07:28 pm »
здрааасти зеленооочке :D! :thankyousign: аз и без това не съм пила аулин,защото както бях писала по-горе,изобщо не съм настинала..ЗДРАВА СЪМ В МОМЕНТА като бик :lol:,дано си и остана здрава :wink:!!!
за температурата,май така ще е - пустите му ношни смени.. :x,ама няма страшно,останаха две седмици и после няма да имам нощни..ще си меря по-едно и също време всеки ден!!!!
п.п. ами ти мина ли ти вече О.?този месеца заедно ли се движим пак.. :wink: или се разминахме?!
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #116 -: Декември 10, 2007, 13:16:06 pm »
Разминахме се и то бая :( Нямам ми я още моята овулация :( Намирисва ми на ановулаторен цикъл ... :(

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #117 -: Декември 10, 2007, 15:10:37 pm »
ехо, имаш ли новини??? вече е 15.00 :D от сутринта те мисля само. 
Re: графиката на katia13
« Отговор #118 -: Декември 10, 2007, 19:59:11 pm »
имаааааам ,ама докато се прибера от работа...
резултата от прогестерона  е - 17.26  :D;при референтни (припомням) в кандиларов за ЛФ 1.7-27 !!!!!!какво ще кажете момичета? :?по-добре е от миналия месец,но вече достатъчно ли е висок?
denis какво мислиш?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #119 -: Декември 11, 2007, 07:36:14 am »
имаааааам ,ама докато се прибера от работа...
резултата от прогестерона  е - 17.26  :D;при референтни (припомням) в кандиларов за ЛФ 1.7-27 !!!!!!какво ще кажете момичета? :?по-добре е от миналия месец,но вече достатъчно ли е висок?
denis какво мислиш?
Добре е  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #120 -: Декември 11, 2007, 09:07:16 am »
мерси денис и аз така се надявах да кажеш,обаче,защо тогава БТ продължава да пада... НЕРАЗБИРАМ!!!днес вече е 37.0..явно ще ми идва.. :(  .. ама нали БТ се определя от прогестерона,щом той е добре - защо тя пада????ако ми дойде преди неделя пак няма да имам 14 дни ЛФ!!! :(
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #121 -: Декември 11, 2007, 09:31:59 am »
Тя БТ може и да е паднала, ама  не е паднала под 37....За днес БТ е добре.
Прогестерона не е под границата, ама е по-добре да е някъде около горната граница. Консултирай се с лекаря си за тези стойности, а може и с ендокринолог!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #122 -: Декември 11, 2007, 09:39:48 am »
сутринта даже беше 36.9,аз неможех да повярвам...реших че не съм я мерила хубаво,та тази стойност 37.00 е след като я измерих повторно.. :( !!!
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #123 -: Декември 11, 2007, 11:03:21 am »
ВИЖТЕ КАКВО НАМЕРИХ НА ТЪРСАЧКАТА:
"Терминът имплантационен спад е често използван за обясняване на спада в лутеалната фаза около периода на очакваната имплантация (7-10 ден след овулацията). В същото време този пример не е винаги реултат от бременност, терминът е често използван защото е подходящ за обяснението на спада и защото този пример по-често се появява по графики с бременност, отколкото при липса на бременност.  Има няколко фактра, които ще ви помогнат да разберете защо това спадане или покачване на температурата е по-често срещано при графики, завършили с бременност.
1. Жълото тяло нормално достига върха на  продукцията на  прогестерон и започва да се редуцира в средата на лутеалната фаза. При цикъл, в който е настъпило оплождане това е спасено когато ембриона се имплантира и продължи производството на прогестерон, докато плацентата не започне сама да произвежда хормони.
2. Естрогенът обратно на прогестерона намалява температурата. Вторичното повиашаване в средата на лутеалната фаза може да е причина за рязко понижаване на БТ. Това може да обясни защо понижаването на БТ  около средата на лутеалната фаза при цикъл без настъпило оплождане. Нивата на естроген при настъпила бременност са по-вискоки от тези при един овулаторен цикъл.
Когато видите такова покачване/понижаване на температурата в средата на Вашия цикъл, това не дава 100% гаранция, че е застъпила бременност. Докато сте имали полов контакт във фертилните дни имате шанс да сте бременна без значение как изглежда графиката Ви"
ЗНАЧИ ЛИ ТОВА ,ЧЕ ИМА ШАНС ДА НЕ Е ЛЕЛКАТА ТОЯ СПАД ПРИ МЕН.. :balk_159:
                     
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #124 -: Декември 11, 2007, 11:09:51 am »
а дано да си бременна, най-искрено ти го пожелавам, времето ще покаже. Успех
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #125 -: Декември 11, 2007, 11:15:33 am »
Катенце, значи е 36.9, а не 37 :( Да, тази стойност може да означава точно имплантационен спад. Във фертилити френд съм разглеждала много графики и то бременни, точно с подобен спад (или връх). Но появата на този пик (бил то нагоре или надолу) не е гранация за бременност, а само още една надежда. Пожелавам ти го от сърце, нека това да е имплантационен спад :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #126 -: Декември 11, 2007, 12:21:34 pm »
мерси remiG.!мерси и на теб зеленоочке :wink:!
поправих данните,щом явно трябва да взема първата измерена стойност... :(,а тя е 36.9 :(!!! незнам !!!! :?дано е имлантационен спад..,ама...ако утре не се вдигне поне на 37.1,даже по-добре 37.2 ...значи е лелката.... :(
гадна работа..,а съм едва 9 ден след О. егати ЛФ..
« Последна редакция: Декември 11, 2007, 12:24:08 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #127 -: Декември 11, 2007, 16:24:59 pm »
Дано да е имплантационен спад, че иначе ще трябва май да пиеш прогестеронче ...

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #128 -: Декември 11, 2007, 16:46:14 pm »
дано...ще видим утре дали ще се покачи... :(
благодаря ви за подкрепата :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #129 -: Декември 12, 2007, 07:49:31 am »
Да, може да е от т.н Имплантационен спад  :D /т.е от вторият пик на естрогените/
Рано е още за М. може би БТ пак ще се повиши

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #130 -: Декември 12, 2007, 09:15:14 am »
дааааааа :D denis ,мила повише сеееее :dance2: :dance2: :dance2:!!!ДНЕС ПАК Е 37.1(рязък спад вчера и рязко покачване днес :wink:)!!!
зеленоочке,виж ми графиката...а ДАНО,ДАНО да се задържи така..
 :bighug: :bighug: :bighug:,толкова се радвам,че ви има..само ако знаете колко :D!вече немога да си представя деня без да вляза тук.. :D !много ви обичам всичките.. :balk_21:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #131 -: Декември 12, 2007, 09:23:38 am »
Просто перфектна :) Супер е :) А дано, дано има Коледно чудо :)

п.п от 8 часа те дебна :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #132 -: Декември 12, 2007, 10:00:51 am »
Браво, браво  :D
 :balk_21:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: графиката на katia13
« Отговор #133 -: Декември 12, 2007, 21:21:22 pm »
Е,кой като нас!Значи си е много хубав този спад и после рязко качване.ХО-ХО!
Дано,дано и ние се похвалим...
Re: графиката на katia13
« Отговор #134 -: Декември 12, 2007, 21:29:31 pm »
хей daniski,казах ли ти аз вчера,че може и да ти се качи днес БТ ,а? :wink: сега остава само да чакаме и да следим как се развиват нещата.. :crossfingers: да не ни идва заради  :bfp:!!!
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #135 -: Декември 12, 2007, 21:33:49 pm »
ей момичета, айде дано да се похвалите с  :bfp: и повличайте крак та и  ние.  :balk_602:  :balk_21:
Re: графиката на katia13
« Отговор #136 -: Декември 13, 2007, 20:14:55 pm »
току що леко ми зацапа... ..ще видя каква ще е утре БТ ,но май-май е ясна работата..все още се надявам,поне да задържи до неделя,че да имам по нормална като дължина ЛФ..  ! ама предния месец два дни ми зацапа и дойде с пълна сила на третия..ех,тоя прогестерон чудя се какво да го правя  8O
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #137 -: Декември 14, 2007, 08:56:50 am »
denis,зеленоочке днес БТ е 36.9  :( ,сутринта пак ми зацапа.. ще ми идва нали???
- ако дойде днес-ще съм имала 11 дни ЛФ
- ако дойде утре - ще са налице 12 дни ЛФ
 И в двата случая все е къса.. :( ,а аз така се надявах дори да ми дойде тоя месец да имам поне 13 дни,ако може даже 14 ЛФ..все пак прогестерона беше малко по-добре от миналия месец!!ако и следващия е така,вече лекаря ще може да изкаже мнение и да взимаме решение от това ли е проблема.. :(
 "Имлантационен спад".. :x ..ама и аз съм една...удавник за сламка се хваща..чак ми става смешно като се сетя,колко наивна съм..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #138 -: Декември 14, 2007, 09:42:42 am »
Опс, не искам да виждам такова отчаяние!
Не е хубаво че БТ спада, знаеш си го :( но 11 - 12 дена лутеална фаза, ама изобщо не са чак толкова малко, колкото си мислиш. Поговори с доктора си, ако там е проблема, то той се коригира най-лесно от всичко :) прогестеронче след овулацията и после две чертички на теста за бременност :) Говори ли с лекаря си за нивата на прогестерона?
Не си удавник за сламка мила, просто видя надежда, която все още не е напълно изгубена, докато не дойде менструацията, всичко е възможно!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #139 -: Декември 14, 2007, 10:18:23 am »
мила зеленоочке :D :bighug: мерси за подкрепата :balk_21:!
за дължината-къса си е все пак,а и прогестерона нали трябвало да е по-близо до горната граница..затова си правя такива изводи..може и да греша-НЕЗНАМ :(
веднага щом ида другата седмица на лекар се надявам да разясни всички неизвестни..
 :crossfingers:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: графиката на katia13
« Отговор #140 -: Декември 14, 2007, 11:47:06 am »
Хей, Кате :), горе главата, 36,9 според мен не значи започнала да пада и непременно край - хайде да изчакаме и утре преди да се предаваме :), преди два дни също температурата ти е била 36,9, но лелката те подмина, след това отново е 37 :) Може би утре отново ще се вдигне, нека бъдем оптимисти, стискам палци, много успех и след няколко дни да се похвалиш с  :bfp1::D Хубав ден!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #141 -: Декември 14, 2007, 12:33:09 pm »
Дължината на Лутеалната фаза не ти е малка, спокойно. 
Re: графиката на katia13
« Отговор #142 -: Декември 14, 2007, 16:42:31 pm »
благодаря emis,miusli :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #143 -: Декември 14, 2007, 23:05:05 pm »
Кате, бъди по-търпелива, много бързаш. :) Опитай и в следващите 2-3 месеца да минеш на фоликулометрия (без лекарства), за да се поизчисти организма. Следенето на БТ и това изследване са достатъчни, за да покажат дали има някакъв проблем. Не се тревожи за прогестерона, той (както и другите хормони) има някакви движения, не е статичен. Не може да се очаква, че всеки цикъл ще е еднакъв с предходния. А и щом е в граници (дори и малко по-нисък) значи е възможно с него да се забременее.

Естественото забременяване винаги е по-добре, много са противопоказанията на хормоналните препарати. Напоследък чета, че употребата им е причина за ракови заболявания. Никого не искам да плаша, разбира се... :)
Желая ти успех!

Re: графиката на katia13
« Отговор #144 -: Декември 15, 2007, 09:45:38 am »
благодаря ти мила вазерели :D!аз това и правя тези месеци изчаквам..повярвай ми и мен ме е страх от допълнителни намеси..,но и не искам да си чакам излишно и да си губя времето..до края на януари ФМ+прогестерона,пък до пролетта най-късно останалите изследвания които нямам-проходимост на тръби,лапароскопия (АКО СЕ НАЛАГА само)и т.н. !и да се взимат някакви решения какво ще се предприема,защото мисля че достатъчно чаках и търпението ми се поизчерпа.. :( !до пролетта ще станат три години и половина..- за  уж "всичко ви е наред" времето е доста!!!
иначе днес вече ми дойде лелката.. БТ 36.8 ..и този месец ЛФ е 12 дни,сега чакам да видя следващия пак ли ще е толкова..
благодаря ви на всички за утехата която ми давате и съветите разбира се :D!
хубав ден ви желая
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: графиката на katia13
« Отговор #145 -: Декември 15, 2007, 15:20:03 pm »
Кате, и на мен ми падна днес-36.80.Но по-важното е че теста излезе отрицателен.Ще продължаваме другия месец,какво да се прави. 8)
Re: графиката на katia13
« Отговор #146 -: Декември 17, 2007, 09:03:05 am »
да даниски,за съжаление пак оставаме за следващия месец :(.. аз затова не бързам вече с тестовете за бременност,защото няколко месеца такъв стрес с тия тестове беше..,че сега чакам да минат 14 дни висока БТ след О. и ако на 15-16 няма М. тогава тест,ама това още не се е случило.. :lol:,на 13 ден ми идва..камо ли 14-15 ден, че да стигна до тест!!! :wink:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #147 -: Декември 17, 2007, 16:38:52 pm »
здравей кате, надявам се следващия месец Т да не пада и лелката да не се самопоканва на гости, залостваме здраво вратите и не пускаме. трябва да се възползваме от почивките покрай празниците и да се насладим на половинките си и другия месец - Дай Боже - вечи да сме бременни.  :bighug: :blowingdust:
Re: графиката на katia13
« Отговор #148 -: Декември 18, 2007, 09:20:31 am »
Дай Боже remiG.  :balk_21:
желая го от сърце на всички момичета,не само в този форум,а на всички които мечтаят за бебе :D,всяка жена заслужава да се радва на здраво сладко бебче,гледайки го как расте.. :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #149 -: Декември 26, 2007, 11:56:47 am »
весела коледа :D !аз имам един малък въпрос  :oops: : О. не е минало още този месец нали? вчера теста за О. беше "-"(днес още не съм правила тест),а пък днес БТ малко се покачи ,това означава,че О все още не е минала нали? :)
надявам се( въпреки,че е коледа и всички празнуват  :) )да се включите и да ми помогнете с вашето мнение :thankyousign:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #150 -: Декември 26, 2007, 12:55:29 pm »
Честита Коледа и на теб! :D
Графиката не показва да е минала О. Това покачване е малко и нищо не означава.
БТ дори може пак да се понижи.
Продължавай с тестовете

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #151 -: Декември 26, 2007, 21:27:57 pm »
denis,мерсиии :bighug:!ок,продължавам с тестовете и днешния е "-" ,но пък ЦС е перфектна.. :oops:може би утре ще падне,ще видим..
аз се зачудих на покачването,защото нали има понякога такова стъпаловидно.. :oops:и тогава нали обикновено е по средата( на стъпаловидното покачване ) О. ,та затова днес реших да поискам съвет :D!много благодаря още веднъж и ако утре не падне БТ,ще те питам пак какво мислиш :oops:,ако пък падне ще си действам с тестовете :wink:
лека нощ denis :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #152 -: Декември 28, 2007, 08:52:03 am »
здравей denis,моля те помагай :D!тъкмо мислех,че вече се оправям криво-ляво по графиката си(и я разчитам и самичка)и тя ме изненада.. :?днес пак 36.7,тестовете за О. досега са все"-",ЦС е чудесна(дори следобед),а имам вече три дни по цял ден болки ниско долу(като при О.  8O,но при О. обикновено са единични болките и не толкова много дни поред..)!незнам какво да мисля.. :?  :help1:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #153 -: Декември 28, 2007, 08:57:08 am »
Според мен няма проблем, О предстои - само по-спокойно.
Не я мисли сега графиката, прави си тестове и кекс и всичко ще е наред :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #154 -: Декември 28, 2007, 09:01:35 am »
ок,denis,както кажеш :Dще те слушам :balk_21:!аз питах,понеже вече много дни имам болки като преди О.,а и ЦС е доста дни хубава,та вече трябваше да е отчел и теста "+" ,като съдя по предните месеци.. :?
ще изчакам още няколко дни и ако пак не отчита ,ще те питам пак какво става,да ми кажеш ако имаш предположения :)
хубав ден
« Последна редакция: Декември 28, 2007, 10:18:33 am от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #155 -: Декември 28, 2007, 09:15:19 am »
За теб винаги :drunk: :balk_21:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #156 -: Декември 29, 2007, 12:21:09 pm »
denis,ето че пак трябва да те безпокоя:
1-втрои ден е 36.7 БТ(само че днес спах по -малко часове,бях нощна и си легнах към 03.30h,а я мерих в 07.30)
2-вчера теста за О. отчете "+",но защо е висока БТ?
графиката ми изглежда сякаш няма да има О.  :?, или си въобразявам..ти как мислиш,защо е такава БТ?все пак и теста вчера отчете "+",трябва да е днес сигурно О.(ако се съди по БТ..обаче се обърквам..)?? :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #157 -: Декември 29, 2007, 16:55:59 pm »
За мен графиката ти е добре. Не винаги БТ преди О пада.
Ако можеш направи още един тест и днес за да се засече по-добре пика на ЛХ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #158 -: Декември 29, 2007, 18:56:34 pm »
ok denis ще направя и днес тест,но по към 20h нали няма да е проблем,че е по-късно?!
мерси за помоща  :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #159 -: Декември 30, 2007, 11:28:51 am »
hi denis  :D !този месец изобщо не си разбирам графиката.. :?
послушах те и вчера пак направих тест и го броя за "+" (вчера имаше фертилна ЦС ,но сутринта, затова не съм я отбелязала като такава-нали ти беше казала сутрин след сън да не я отбелязваме),а днес БТ е 36.8(мерена както винаги между 07.30-08.00h)..имало ли е О. и кога? 8O
объркана съм понеже не се вдигна (както предните месци ) БТ като хората поне на 36.9,ами... - 36.5,36.7,36.7 и после 36.8 :?
какво мислиш? :thankyousign:
п.п. забравих да ти кажа,че днес вече не ме боли корема(предните няколко дни ме болеше постоянно ниско вляво)..
« Последна редакция: Декември 30, 2007, 11:36:00 am от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #160 -: Декември 30, 2007, 16:28:49 pm »
Днес или утре ще е О.
Действайте и дано да стане.
Графиката ти е добре, не се притеснявай за това.
БТ се повишава от 1 до 5 дена след О., така че има време да се повиши.
Миличка ти си точно на Нова Година :D, стискам ти много силно палци :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #161 -: Декември 30, 2007, 17:38:34 pm »
благодаря ти мнооого denis ,винаги успяваш да ме успокоиш :D!!ще продължим с бебеправенето и утре тогава :)!пък дано я хванем най-накрая тая яйцеклетка :lol:
весело посрещане на новата година :bighug: и  :crossfingers: ти също скоро да хванеш  :eggsperm: !!!
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #162 -: Януари 02, 2008, 09:18:38 am »
добро утро denis  :D!би ли ми казала,как ми е графиката..О. е имало,но както ти казах предните дни-този път съм тотално объркана и БТ не ми говори нищо,нямам  никаква идея кога е била О. ? :?
помагай моля те :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #163 -: Януари 03, 2008, 11:43:29 am »
Според мен О. е била на 16 ден от МЦ.
Графиката ти /до тук / е супер, няма за какво да се притесняваш

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #164 -: Януари 03, 2008, 11:52:12 am »
мерси denis  :D! значи въпреки всичко правилно съм я определила..ама много се чудех  дали съм познала за деня :lol:!всички дни до О. са оползотворени :oops: сега остава само да чакаме  :wink: !
п.п. ти се бше изгубила някъде :( ,надявам се ,че всичко е наред при теб ? вече се чудех да не си болничка :? ,та така се зарадвах като видях ,че си тук :balk_21:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #165 -: Януари 03, 2008, 16:23:02 pm »
Спокойно, тук съм.
Всичко при мен е наред :D - както винаги

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #166 -: Януари 05, 2008, 10:57:27 am »
радвам се ,че си ок. denis  !
п.п. днес БТ се покачи малко повече 37.2  :D  ,дано се задържи така  и  повече даже и после   :bfp:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #167 -: Януари 05, 2008, 12:03:57 pm »
Дано! :D
Графиката ти е супер

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #168 -: Януари 05, 2008, 20:20:53 pm »
здравей денис,моля те би ли ми казала кога най-рано може да се пусне b-ЧХГ и да очете бременност,защото аз навсякъде чета,че кръвен тест се прави на 10-11 ден след О. най-рано, за да отчете ако има нещо; пък в  една тема си пуснала графика и инфо ,в което пишело ,че на 6-7 ден след О. е имплантацията и следователно тогава можело да се засече с чхг бременноста..ТАКА ЛИ Е  наистина?или са неободими един-два дни след имплантацията за да се повиши хормона все пак достатъчно за да отчете "+" резултата?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #169 -: Януари 06, 2008, 09:21:40 am »
Най-рано на 11 ден след зачеване.
Имплантацията започва на 7 ден и завършва на 10 ден /средно/
Затова е добре да се пусне кръвен тест най-рано на 11 ден, защото ако е станало да има все пак достатъчно отделен ЧХГ в кръвта.
Ако е по-рано и нивата са ниски, ще има да се чудиш и притесняваш станало ли е или не.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #170 -: Януари 06, 2008, 10:07:05 am »
благодаря много за отговора :bighug: !
днес БТ пак ми е 37.2  :D ,но я мерих с час по късно(успах се  :oops:),предполагам,че не е от толкова голямо значение,един час :? ?все пак не е както когато съм била нощна смяна.. да я смятам ли тази БТ denis или да я изтрия от графиката,или да я намаля малко..?какво ще кажеш? :)
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #171 -: Януари 06, 2008, 10:18:29 am »
Да, няма проблем.
Графиката ти е супер  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #172 -: Януари 06, 2008, 10:31:37 am »
 :thankyousign: :dance2: ще чакамее.. :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #173 -: Януари 08, 2008, 08:51:50 am »
здраевй denis,БТ падна,вече втори ден е 37.0,вчера изчаквах да видя дали няма да се качи(нали ми казвате,че един ден спад или повишение не е от значение),но..не - остана си 37.00..до края на седмицата трябва да ми дойде М. ,и явно затова спада БТ,нали?
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 08:57:34 am от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #174 -: Януари 08, 2008, 09:16:06 am »
Според мен е рано още за М.
Може би  /този спад/ е от вторият пик на естрогените - те понижават БТ/т.н имплантационен спад/
Днес ти е 9 ден след О.,поне до 12-13 дена трябва да е ЛФ, та дори и 14 дена.
Спокойно пак ще се повиши БТ  :D
Ето ти картинка с Естрадиола/E2/:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #175 -: Януари 08, 2008, 11:54:39 am »
ок денис  :D ,ще изчакам тогава да видя каква ще е БТ следващите два дни..дано се покачи..
много благодаря  :bighug: за картинката даде ми добра представа.. :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #176 -: Януари 10, 2008, 08:42:25 am »
здравей denis,днес вече БТ падна главоломно-36.8  :( ,а ми е едва 11 ден,ако дойде днес ще съм имала този месец 10 дни ЛФ ,това е по-зле и от предните два..(тогава поне ЛФ бе 11-12 дни)!вчера вечерта пак ми зацапа..за съжаление този месец не изследвах прогестерона,защото О. се падаше около нова година и нямаше как да правя ФМ..и сега незнам колко нисък е бил :? явно по-нисък от предните два месеца,щом ЛФ се скъси още..
имам и още един въпрос-като ми дойде днес(което с тази БТ си е сигурно),как да изследвам хормоните на трети ден-това се пада събота 8O,а док. каза,че не работят в събота..какво да правя 8O?не ми се иска да отлагам за другия месец..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #177 -: Януари 10, 2008, 08:53:41 am »
здравей denis,днес вече .............
Хормоните може да ги пуснеш и на 2 ден от МЦ /аз дори си мисля, че е по-добре на 2, отколкото на 4-5 ден от МЦ./
Добре е да направиш ФМ, вижда се от графиката ти, че макар и малък, но има проблем. Добре е това да се изясни, защото ние само може да предполагаме и гадаем, но тежката дума има лекаря.
Пиши каквото и да решиш.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #178 -: Януари 10, 2008, 09:00:52 am »
предния месец правих ФМ-всичко беше ок(БТ пак беше странна де  :) ),но сега последния нямаше как да правя ФМ защото по нова година бяха в почивка..!а този МЦ исках пак да правя и ФМ и цветната снимка даже(ако е чист пак секрета),но първо трябва да почна с хормоните,пък то като ми подрани толкова ,че се пада деня в който да ги пусна събота-егати късмета!!
ок,много мерси denis ,ще питам и в клиниката какво да правя и може да ги пусна на втория ден..то нямам голям избор де :? или на 2 ден ,или да го отложа с още месец!!май предпочитам първото :D
хубав ден
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #179 -: Януари 11, 2008, 07:19:09 am »
Направи си цветна снимка.
Нея може да направиш и сега.
Надявам се имаш скорошна МБ?
А следващият МЦ - хормони и ФМ
 :D щом не ти се чака?!

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #180 -: Януари 11, 2008, 08:31:40 am »
в понеделник сутринта ще ходя при док. със сигурност,да видя какво ще каже..;надявам се да насрочим за този МЦ и цветната снимка,защото наистина вече не ми се чака  :D ;иска ми се да знам поне кое как е,има ли проблем,ако да-какъв е ,и какво ще се предприема независимо има или няма никакъв проблем(макар че при ЛФ 10 дни е малко вероятно да няма проблем,но..ще видим като станат изследванията)!
МБ+микоплазмоза(дано негреша правописа) имам,чак от септември(беше абсолютно чисто),но ще пусна нови ако ще правя другата седмица цветна снимка(за всеки случай),само чакам да свърши М.  :D !
денис :bighug: ,мноооого силно  :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #181 -: Януари 12, 2008, 08:56:26 am »
Ще чакам за новини.
Успех! :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #182 -: Януари 12, 2008, 14:44:56 pm »
здравей мила denis  :D,днес дадох кръв за хормоните(Е2,ЛХ и ФСХ - в "Кандиларов"),както си бяхме говорили с теб(за всеки случай,ако док.не ги признае в понеделник ще пусна нови :?);не съм сигурна днес втори или трети ден ми се води..(щото нали ми беше дошло през ноща четвъртък срещу петък,но от четвъртък сутрин си беше паднала доста БТ. :oops:),но май се води  трети ,а резултатите са :
 Е2-40.41 /24.5-195/
 ЛХ-2.97 /2.4-12.6/
 ФСХ-8.14 /3.5-12.5/

 как мислиш добри ли са за трети ден :?  ??
чета и з форума,че било хубаво съотношението между ФСХ и ЛХ да е 1:1 или 1.5:1 в полза на ФСХ-то,а моето 2.5 : 1  в полза на ФСХ (грубо сметнато :oops: )!!това какво ще рече?като се видя в понеделник с док. ще пусна и други,но незнам още кои точно иска..вероятно всички,обаче нямам търпение дотогава,затова те моля ако може да се коментират за момента само тези три..
благодаря ти много предварително :D
« Последна редакция: Януари 12, 2008, 16:10:35 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #183 -: Януари 13, 2008, 09:11:43 am »
здравей ....................
 Е2-40.41 /24.5-195/
 ЛХ-2.97 /2.4-12.6/
 ФСХ-8.14 /3.5-12.5/
.................................
Стойностите показват, че яйчниците малко се форсират за да се образува доминантен фоликул и да има О.
Съотношението ЛХ/ФСХ трябва да е 1, но и 0,6-0,7 не е зле. Максимум до 0,5.
При теб обаче е 0,4 и е добре да говориш с лекар за това.
Едно единствено изследване не е достатъчно за да се направят каквито и да е заключения, така че не се притеснявай.
Може би ще е добре следващият МЦ да ги пуснеш отново.
Ще чакам да споделиш какво е казал лекарят ти.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #184 -: Януари 13, 2008, 11:03:33 am »
благодаря ти denis  :D!т.е. първоначалното ми впечатление(което бях споделила с теб на лични-помниш ли ?ти ми беше казала,че чета твърде много и си самопоставям диагнози :D,пък аз ти отвърнах,че имам силно развита интуиция и си вадя точни заключения обикновено..явно пак не ме е излъгала..ще видим),че док се съмнява за тенденция към изчерпване на яйчниковия резрв може да се окаже истина  :( (той не го каза,но на базата на изследванията които поиска и това което прочетох за тях,аз бях стигнала до този извод-че това са съмненията му;сега като ида утре,като ми каже кои още хормони да пусна и като са готови резултатите,се надявам вече да ми каже какви са предположенията му  :? )!
п.п. мисля утре като ида при док. и пускам останалите хормони да пусна пак и ЛХ  и  ФСХ -да видя как се движат..какво мислиш? :D
« Последна редакция: Януари 13, 2008, 11:09:41 am от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #185 -: Януари 14, 2008, 08:00:34 am »
За този МЦ няма смисъл пак да пускаш ЛХ и ФСХ.
За доказване на изчепан  яйчниковия резерв, трябва да се направят още изследвания, поне 3 МЦ./поредни//не само ФСХ /
ПП
Аз не мисля че това е причината.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #186 -: Януари 14, 2008, 14:49:54 pm »
здравей мила denis :bighug:!имам май добри новини ... днес бях при док сутринта и каза,че ФСХ-то  си ми е ок,малко ми е ниско обаче ЛХ-то(непожела да го коментира преди да види другите изследвания,за съотношението също каза-"да, не е много добро,но ще го коментираме после")!поиска пролактина,ТСХ(каза,че засега няма смисъл от ТАТ,МАТ и т.н.  :? ) и СУЕ+пълна кръвна картина !
това, което е по-хубавото е,че след като видя резултатите от ЛХ,ФСХ и Е2 ,каза че засега няма да правим и АМХ,отпада на този етап(спомена,че нещо го е притеснило предния път,но засега опасенията не се потвърждават  :D),може и да си права и да няма проблем с яйчниковия резерв..малко се поуспокоих :D;много готин док. действа ми много успокояващо :D;каза още ,че много бързам и твърде много чета и се ровя  :lol: да оставя тези неща с мисленето на него :wink:!
и голямата новина е,че ще правим тази седмица хистеросонография(май така го нарече :oops:),за проходимоста на тръбите,но с 3D-УЗ,по-щадяща била от хистеросалпингографията :D!забравих обаче да питам боли ли,да взема ли някакъв аналгетик и т.н. следобяд като ида за днешните резултати ще разпитам повечко за тази хистеросонография  :) !
denis,много те обичам :balk_21:,толкова ме подкрепяш :D,желая ти всичките ти мечти да се осъществят!!
п.п. извинявай,че понякога ти досаждам вероятно с моите безброй въпроси и с нетърпеливостта си :oops:
п.п.п. готови са и другите резултати : пролактин-256.97 /127-637/ ;ТСХ-1.96 /0.2-4.2/ ; СУЕ-5mm/h ;кръвна картина-всичко е в норми,без някакво MPV-7.6/8.0-15/ 8O,това незнам какво е,в четвъртък ще питам :D!целувки  :D
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 19:10:53 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #187 -: Януари 15, 2008, 07:30:02 am »
Видя ли  :D, само се притесняваш излишно.
MPV е обем на тромбоцита.
Изследванията са ти супер.
Колкото до процедурата- не боли, не се притеснявай.
Ако искаш може да вземеш нещо обезболяващо за всеки случай.
Носи си и ежедневни превръзки, може леко да прокървиш и ако все пак изтича част от разтвора.
Успех и дано всичко да мине добре... и само хубави резултати.
 :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #188 -: Януари 15, 2008, 13:24:24 pm »
denis :bighug: :bighug: :bighug: :balk_21:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #189 -: Януари 17, 2008, 12:46:05 pm »
denis,моля те -  :help: ,писах ти пак на лични  :( !
графиката този месец ми е странна една и съща БТ толкова дни,ама това сега не ме вълнува толкова много,май :?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #190 -: Януари 17, 2008, 12:52:11 pm »
denis,моля те -  :help: ,писах ти пак на лични  :( !
графиката този месец ми е странна една и съща БТ толкова дни,ама това сега не ме вълнува толкова много,май :?
Супер ти е графиката  :D /до тук/- отпусни се бе човек, всичко ще е наред :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #191 -: Януари 19, 2008, 13:14:22 pm »
здрасти denis :D!отново съм на линия за графиката..вчера БТ я мерих с 45 мин по-рано от обикновения час(07.30) и беше 36.6,а днес я мерих пък с 3 часа по-късно(бях много изморена,след поредната нощна и стреса от предните дни исках да се наспя :oops:) и е 37.1  8O..вярно,че е мерена доста по-късно,но пък и предните мкесеци съм мерила след нощни и чак 37.1 в фф не съм имала,не е ли много висока?може ли да е резултат от хидротубацията вчера наобяд,нали все пак си е някакъв вид инвазия в организма?може ли да се е покачила от това днес?или е просто инцидентно,заради късното мерене в 10.30?
целувки :D
« Последна редакция: Януари 19, 2008, 13:15:57 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #192 -: Януари 19, 2008, 19:02:24 pm »
Може и от двете неща да е.
За сега не правим никакви изводи.
Нека да видим какво ще стане по нататък
Може да е инцидент

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #193 -: Януари 21, 2008, 09:20:03 am »
denis,мерси мила права беше :D!май е инцидентно,защото и двата дни след нощните(събота и неделя мерене) смени беше 37.00 и 37.1,а днес като я измерих в обичайния час е 36.8 което като съдя по графиките от предните месеци,си е нормално за мен :D!ще видя утре колко ще е БТ сутринта и ще почна тестовете евентуално :wink:
хубава седмица от мен :)и много целувки
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #194 -: Януари 21, 2008, 16:17:55 pm »
Хубава и на теб и успех този МЦ.
След Хидротубация- шансовете за зачеване са големи.
 :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #195 -: Януари 22, 2008, 08:59:58 am »
добро утро,денис и на мен така ми казват,а да видим дали този месец няма да е късметлийския :wink: ,то ако така стане ще препоръчвам на всеки да си прави хидротубация... профилактично :lol:
днес БТ си падна вече като хората-36.4 :D,следобяд почвам тестовете,пък да видим :wink:
 :bighug:
п.п. махнах от графиката двата дни ,в които е мерена БТ с 3 часа по-късно,след нощна смяна!така ми се струва по-лесно за разчитане,нали? но съм отбелязала стойностие в бележки,да не ги забравя,ако се наложи да ги погледна :D
« Последна редакция: Януари 22, 2008, 09:10:27 am от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #196 -: Януари 22, 2008, 16:17:48 pm »
Хайде дано да стане  :D - че ти си една от най-неспокойните и нетърпеливи бъдещи майки - дано това да е твоят месец.
Много ще се радвам  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #197 -: Януари 22, 2008, 16:50:25 pm »
нали,нали :D и аз ще се радвам :lol:
а и ще те тормозя сигурно по-малко,няма да те питам за всяко нещо:"денис това..","денис,онова.." :lol:
п.п. кои са другите нетърпеливи бъдещи майки?хм,сигурно ги пазиш в тайна,нали? :wink:
хубава вечер и благодаря на всички,които ме подкрепяте,толкова голяма опора сте ми :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #198 -: Януари 22, 2008, 17:28:34 pm »
Изобщо не ме притесняваш с въпросите си,   :D а и сега те са малко, ще видиш като стане чудото, а и след това бебчо като се роди...тогава ще видиш колко въпроси ще задаваш- край нямат.  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #199 -: Януари 23, 2008, 12:48:11 pm »
оххххххх,сигурно си права :D!ама,така ми се иска да ги задавам тия въпроси свързани с бремнността и раждането :wink:,ама да е всичко наред  :D!!
ето днес БТ пак се видгна,а вчера теста за О. си беше ТОТАЛНО "-" ,явно и е още рано..дмес ми е 13 ден от МЦ,ако е О. на 14 значи съм почнала късно с тестовете :(,обаче нали все чакам ЦС да се появи и БТ да падне под 36.7 и тогава да ги почна.. :(!
а съвсем забравих,че може тия дни ЦС,да не е както обикновено заради хидротубацията(знам ли беше само два-три дни по-рано),а и това мерене на БТ с три часа по-късно заради нощните смени..май трябваше да почна тестовете на 10 ден :BangHead:,нищо ще видим каква ще е утре,ако падне значи още не е минала,нали денис?
ако ли пък се вдигне,значи съм я изпуснала и ще ме е мноооого яд :x на мен си..
ааа и още нещо :oops:,денис как мислиш да взема да ида на един УЗ утре примерно да видят има ли фоликул поне,колко е голям ако има..знам ли и аз какво да направя?
п.п. хубав ден и много усмивки ти желая  :bighug:
« Последна редакция: Януари 23, 2008, 12:49:49 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #200 -: Януари 23, 2008, 13:26:16 pm »
Ако можеш отиди на УЗ- това е най-доброто и правилното в случая.
Иначе само ще се измъчваш
Аз обаче си мисля, че О може и да е по-късно.
Вие си действайте поне през ден и няма начин да не стане /поне в дните 13-20 ден от МЦ/. Ако е писано де  :D
Пиши ако отидеш на УЗ- ще чакам с нетърпение.

ПП
Според графиката ти  /до тук/ О не е имало- но тя може да е днес, утре или вдруги ден

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #201 -: Януари 24, 2008, 10:30:56 am »
ok denis :bighug:!ще се опитам да ида на УЗ,само дано има часове :?!
за БТ - днес не падна,но не се и покачи :ask: ,ЦС пак се появи  :lol:,а теста за О. и вчера беше "-"..сега поне знам,че не съм почнала късно с тестовете..но още не ми е ясно днес ли ще е,утре или някой от следващите дни..
трябва да изчакам да видя как ще е БТ и утре,и теста днес,но нямам търпение,щщото ме е страх да не я изпуснем :D..
ще бебеправим през ден,пък от утре ако още не е станала висока БТ и съответно не покаже да е минало О. ще действаме всеки ден..друго немога да измисля :oops:!това всичкото разбира се ако не се доредя до УЗ!
добре ли съм го планирала? :oops:
хубав ден :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #202 -: Януари 24, 2008, 12:05:49 pm »
 
Плана ти е супер. :D  Кекс през ден преди (+) тест за О е добре.
За О кога ще е - немога да кажа. Само тестовете ще покажат кога може да е.
БТ до тук е добре, като за ФФ.
Колкото до УЗ, ако можеш отиди, но ако не можеш ще се опитаме да разберем /с тестове и БТ става  :D/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #203 -: Януари 25, 2008, 08:55:27 am »
denis,добро утро мила! :D вече ми е неудобно да те питам,тъкмо реша,че почвам да я разбирам графиката и тя ме изненада с нещо :?,моля те би ли е погледнала..тестовете за О. продължават да са "-",а БТ продължава да се вдига 8O,прилича на това стъпаловидното покачване след О. ...
ЦС е просто перфектна вече днес..просто незнам какво да мисля!може би днес е О.?! :?
следобяд съм на УЗ и ще пиша утре(че довечера съм нощна смяна и няма да успея да вляза преди това) дали има още фоликул...
ще чакам мнението ти с нетърпение(въпреки,че сега си е чисто гадаене,преди УЗ),МОЛЯ ТЕ да ми кажеш какво мислиш за цялата тая работа с тестовете и БТ..?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #204 -: Януари 25, 2008, 09:03:26 am »
Според мен О наближава - до тук графиката ти е добре за ФФ.
Може днес теста да е (+).
Пиши след УЗ- ще чакам с нетърпение

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #205 -: Януари 25, 2008, 10:37:10 am »
ок,мерси !ще пиша разбира се !незнам дали днес няма да е "+" теста за О.,но предните дни беше с тооолкова бледа втора черта,че чак се съмнявам да е днес"+" ...ЩЕ РАЗБЕРА СЛЕДОБЯД 

 
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #206 -: Януари 26, 2008, 10:26:51 am »
добро утро :D!идвам на отчет :wink:
естествено теста за О. и вчера беше "-" ..
но поне на УЗ се видя,че не съм изпуснала О. -фоликул 22мм,лигавица 11мм-перфектна трислойна(каквото и да значи това)!докторката каза вчера,че вече трябва и теста да отчете,е да ама не отчете :?...почвам да се чудя дали не съм попаднала тоя път на кофти партида(както пишеха някои момичета,че не им отчитат "+") :?незнам?!
вероятно ще се спука днес или утре,а още нямам "+" тест..?
ноември месец,беше подобно 13ден- "-" тест,f 22.5мм; 14 ден- f 24.5мм,и "+"тест,а на 15 ден се беше спукал!ако съдя по това би трябвало днес да ми е толкова голям фоликула и да ми отчете и теста,ако ли не може да не се отдели..ох...дано се спука пущината,да не претърпи обратно развитие..в понеделник пак ще ида на ФМ да видя поне спукал ли се е!
хубав ден :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #207 -: Януари 26, 2008, 13:07:43 pm »
добро утро..............
Само спокойно  :D
И теста ще е (+) и фоликула ще се пукне.
Може да се пукне и при 28мм, това не е проблем.
Моля те данеси си данните от ФМ в бележки и разреши да се виждат и от други потребители, моля :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #208 -: Януари 26, 2008, 13:28:04 pm »
готово-разрешени са :D!а данните са си нанесени и от ФМ(и от предните месеци),и от хидротубацията ,и от хормоните и т.н. ...по-принцип си нанасям всичко :D;само пролактина и тсха-то не са ми наненсени :oops:явно съм пропуснала,по-късно ще ги внеса и тях!
целувки  :D благодаря ти :bighug:
п.п. и днес теста за О. е "-" ,малко по-наситена беше тестовата линия от предните дни,но недостатъчно:( ..а сигурно е 24мм станал(горе-долу по толкова ми нарастват на ден-2мм,в ОФ тези месеци дето правя ФМ),това ще рече,че дори и утре да отчете "+"(което не е много сигурно),ще е вече около 26мм,и ще се пукне към 28-29мм,което не е ли много?ти казваш денис че няма проблем,ама аз чета в един друг форум,че 28-29 мм е "презрял" фоликул и не е годен за оплождане..и дори да са перфектни спермитата нямало да го оплодят щото обвивката му била много твърда или нещо такова.. :ask:
и още един въпрос- в началото на този МЦ,на 2 ден от МЦ като изследвах хормоните,нали имаше по-голяма разлика между ЛХ и ФСХ-док беше казал,че ЛХ-то ми е ниско,възможно ли е да си е останало сравнително ниско(то ясно,че е нарастнало,но да е ниско пак за сегашната фаза) и затова да не отчитат тестовете?а и ако е ниско,няма как да се пукне фоликула,нали?трябаше май да го изследвам това ЛХ и в ОФ(да проследя как се развиват нещата,ама нали док. не каза нищо)..
« Последна редакция: Януари 26, 2008, 19:51:49 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #209 -: Януари 27, 2008, 17:00:09 pm »
здрасти денис!най-накрая отчете скапания тест,но го направих с два часа по-рано..а и вече сигурно фоликула е много голям..както и да е..утре съм на ФМ и ще видя спукал ли се е поне,а в края на седмицата съм при владимиров да видя какво ще предприемаме вече..!!
благодаря ти за търпението мила денис! :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #210 -: Януари 28, 2008, 07:14:04 am »
Направи още 1 тест - за да се хване по-добре пика на ЛХ
Пиши как е минало на ФМ
Успех :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #211 -: Януари 28, 2008, 14:24:15 pm »
здравей денис мерси за отговора :balk_21:!нещата малко се промениха :oops:,цяла сутрин ме боля ниско вляво,тъй че вероятно се е спукал фоликула(незнам колко мм е бил  :( ),затова няма да ходя на УЗ днес,че ще трябва да бебеправим за последно и нямам време да губя в задръстванията след работа,за да ходя на УЗ..направо вкъщи и.. :oops:!
за теста-ще направя естествено  :D помня ,че преди време ти ни беше обяснила защо се прави до "-",затова ще направя и днес;но мисля,че ще е "-",защото съм почти 100% сигурна,че се е спукал вече фоликула,което би означавало,че и ЛХ-то трябва да е почнало да пада,нали?!
хубава седмица денис :balk_21:
п.п. в края на седмицата и без това ще ходя при владимиров,та тогава направо той ще ми каже дали се е спукал фоликула или съм се заблудила и е претърпял обратно развитие,защото ще види дали има жълто тяло!та затова се отказах днес да ходя на УЗ :oops:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #212 -: Януари 29, 2008, 07:49:37 am »
Дано да се пукне.
О може да е била вчера, но може да е и днес, така че продължавайте с кекса  :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #213 -: Януари 29, 2008, 08:54:30 am »
здравей денис :D!милото е болно и е малко отпаднал за бебеправене,а и невиждам смисъл днес да продължаваме,вчера имах много явни симптоми на О...цяла сутрин вчера ме боля ниско вляво..(четох на търсачка,че понякога при О. когато се пука фоликула и се отделя течноста е съпроводено с болка)!затова си мисля,че е била вчера сутринта :wink: иначе от какво може да ме е боляло?? :ask:
Божа работа!
хубав ден денис
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #214 -: Януари 29, 2008, 12:48:16 pm »
Не мога да кажа от какво може да те е боляло. Причини най-различни. Може да има болки преди О., по време на  О. дори и след О.
Дано да е минала О. вече и дано да е станало
 :D

ПП Да, от течността /кръв/, която се излива след О. в коремната кухина, респ. в Дъгласовото пространство може да има болки

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #215 -: Януари 29, 2008, 14:06:26 pm »
Не мога да кажа от какво може да те е боляло. Причини най-различни. Може да има болки преди О., по време на  О. дори и след О.
Дано да е минала О. вече и дано да е станало
 :D

ПП Да, от течността /кръв/, която се излива след О. в коремната кухина, респ. в Дъгласовото пространство може да има болки
мерси денис,но аз пак несхващам :?това не го разбирам :oops:ЧЕТОХ,ЧЕТОХ... болките след О. ми се изясниха,но от какво тогава боли преди или по време на О.???ти казваш,че може да има болки преди или повреме ..
мога да предположа,че преди О. да кажем има болки при нарастването на фоликула(има логика),но пък от какво ще са по време на О.?
 п.п. :lol: :lol: :lol: май съм си сбъркала професията,трябвало е да стана философ :oops:,толкова много въпроси задавам,че.. :lol:незнам как са ме изтраяли наще докато порастна,сигурно съм ги пошашавявала :lol: :lol: :lol:
хубав ден  :balk_21:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #216 -: Януари 29, 2008, 14:24:22 pm »
Вярно много мислиш :D
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #217 -: Януари 30, 2008, 09:08:13 am »
добро утроооо  :D!ето ме пак :lol:!днес БТ вече си е като хората за ЛФ-37.1 :dance2: ,ДАНО се задържи така двайсетина дни :wink: и да има  :bfp:
хубав ден :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #218 -: Януари 30, 2008, 13:07:01 pm »
Дано да се задържи поне 90 дни /толкова, защото след това ролята се поема от плацентата/ :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #219 -: Януари 30, 2008, 13:58:47 pm »
Дано да се задържи поне 90 дни /толкова, защото след това ролята се поема от плацентата/ :wink:
ткааа ли 8O!виж и това не го знаех :oops:,още нещо научих :balk_21: ДАНО тогава са 90 дни  :lol:
денис :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #220 -: Февруари 06, 2008, 09:22:11 am »
здравей денис :D! доста дни не съм писала тук..засега графиката ми май е ок,но всеки момент чакам зацапванията,нали ми е по-малко от 14 дни ЛФ,та..
имам един въпрос-док ми поиска този месец прогестерон между 22 и 24 ден от МЦ,аз му казах,че О. ми е била на 18..той отвърна"няма значение"..нали всички казвате,че прогестерона се изследва на 7 ден след О.?той го пусна реално 4 дни след О.(БЕШЕ ПО СРЕДАТА НА РЕФЕРЕНТНИТЕ ГРАНИЦИ);за всеки случай аз си пуснах и на 7 ден след О.(странното е,че пак е по средата на референтните граници,а е от друга лаборатория)..това би означавало,че не е толкова важно дали ще е на 7 или на 5,или на 4 ден след О. стига да е минала овулацията??? :ask:
и още нещо,каза,че тези стойности са хубави 8O,нали уж трябваше да е по-към горната граница???
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #221 -: Февруари 06, 2008, 13:34:11 pm »
Катенце - колко беше прогестерона на 4-ти ден и колко беше прогестерона на 7-ми ден (че аз доколкото разбрах си го изследвала в двата дена)?
Добре е наистина прогестерона да е на горната граница, но щом твоите стойности са по-средата, положението не е чак толкова зле. Доктора не назначи ли утрогестан или дуфастон?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #222 -: Февруари 06, 2008, 13:41:22 pm »
хеееееееееееееей зеленоочке здравей!как ми липсваше само :bighug: :bighug: :bighug:
ами не назначи прогестеронови препарати-каза,че са добри тези стойности 8O,аз затова се обърках...напоследък тъкмо си изясня нещо и спра да питам за него и тогава-БУМ някой(док. или тук във форума някое момиче) каже нещо ,което толкова ме изненада,че ..се обърквам пак :oops:
ами при док изследвах на 4 ден след О. прогестерона и беше 45.29(5.3-86nmol/l)
a на 7 ден след О. си ги пуснах на своя глава(заради наученото тук във форума) в кандиларов-15.93(1.7-27)
от двете изследвания се вижда,че въпреки различните референтни граници прогестерона е по средата и в двата случая!!
п.п. ти как си?какво става с теб? :D (по едно време се чудех дали не си ми била за нещо сърдита..мен нали все от това ме е страх,да не обидя някой,да не досаждам.. :oops:)!ама наистина много се зарадвах,като видях,че си писала :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #223 -: Февруари 06, 2008, 14:13:09 pm »
Неееее не съм сърдита, просто много работа имах .....
А иначе при теб нещата не са чак толкова зле.

Ама иначе си си все същата :) Не спираш да мислиш за всичко и постоянно :) За мен е по-добре прогестерона да е на горна граница, но явно доки е на друго мнение. Попитай го с тзи зацапвания, които имаш не е ли по-добре да премаш някакъв прогестерон?
А иначе на мен днес ми е или 13 или 14-ти ден след овулация, ама все тая :( БТ ми се сгромоляса и ми иде да се гръмна :( Тежък, много тежък ден :(

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #224 -: Февруари 06, 2008, 14:20:58 pm »
много съжалявам,че е паднала БТ..дано утре се вдигне пак :D!поне този месец има О. нали..че предния (дето ти беше без овулация)ми беше гадно и на мен..докато вървяхме,заедно и ти ме изсотави :wink:..
 за зацапването ми каза,че не може да е от нисък прогестерон,по скоро от недостатъчност на ЖТ,която се лекувала пак с прогестеронови препарати...но нищо не ми изписа тоя месец,държи да приключим явно и другите изследвания,знам ли..?ама новите дето поиска са страшно скъпи и няма да можем да съберем толкова парички до другата седмица,та явно ще ги отложа...,абе всичко излезе май от контрол при мен :lol:
п.п. как да не мисля и да не питам,като не съм 100% сигурна в инфото,и има постоянно противоречиви мнения :lol:...все се каня (ама не ми остава време)да потърся някой учебник в библиотеката-ендокринология ли,незнам...и от там ако не си отговоря на въпросите-значи съм за друга клиника :lol: :lol: :lol:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #225 -: Февруари 10, 2008, 12:17:26 pm »
здравей денис :)!пак ми дойде :((аз и неочаквах друго,но...пак ми е гадно)!мисля,да си пусна пак хормони да видя дали ще е по-добре ФСХ-то от миналия месец..какво ще кажеш?ама ще пусна тоя път всички и щитовидните антитела(нищо,че док не ги иска..) ще ми помогнеш ли с разтълкуването на резултатите?защото си ги пускам на своя глава и съответно няма да ги гледа док..реших така,защото не ми се ще да избързвам с генетичните и имунологичните изследвания :?
хубав ден :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #226 -: Февруари 11, 2008, 09:54:17 am »
Както решиш.
Но ФСХ се писка с ЛХ и Естрадиол/ на 3 ден/- ако е само ФСХ, не показва кой знае колко.
Защо не направиш една ФМ?
Правила ли с скоро?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #227 -: Февруари 11, 2008, 11:32:48 am »
Както решиш.
Но ФСХ се писка с ЛХ и Естрадиол/ на 3 ден/- ако е само ФСХ, не показва кой знае колко.
Защо не направиш една ФМ?
Правила ли с скоро?
да правих септември и ноември ФМ(хубаво проследяване - с нарастването на фоликулите и след това с уточняване кога се е спукал-доста дни ходих и двата месеца)!а сега януари отидох веднъж,но уцелих два дни преди да се спука беше 22мм -док после потвърди,че се е спукал :wink:
за хормоните-да,разбира се,ще пусна и ЛХ и Е2..ВСИЧКИТЕ,нали това ти казвах..всички и пролактин,и тестостерон,и щитовидни и антителата на щитовидната..тоя път ще пусна абсолютно всичко!!но ще ми е необходима помощта ти за разчитането на резултатите :oops:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #228 -: Февруари 11, 2008, 18:14:04 pm »
Тогава ще чакам за резултатите и ще помагам  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #229 -: Февруари 15, 2008, 20:14:20 pm »
здравей денис :D!аз имам пак един странен въпрос :oops:,днес се замислих за БТ,този МЦ ми е пак височка - днес беше 37.00- възможно ли е заради ниския Е2 да е по-висока?чисто логически като разсъждавам..нали естрогените са "студените хормони",та излиза ,че ако е нисък ЕСТРАДИОЛА,няма какво да ме "изстуди"  :lol: ,за да падне БТ повечко.. на прав път ли съм или не? :oops:
п.п. знам,че има време да падне преди О.(ако изобщо има ову този месец),но въпросът ми е хипотетичен и се касае за тези 6-7 дни от МЦ(дето вече е ясно че е нисък Е2)!
« Последна редакция: Февруари 15, 2008, 20:16:32 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #230 -: Февруари 16, 2008, 09:10:50 am »
Браво миличка -аз все това се мъча да обесня, че графиката показва нивата на хормоните. Много правилно разсъждаваш и е точно така.
Ако Е2 беше нормално Бт щеше да е по-ниска и колкото повече се повишава- както е нормално преди О./пика на Е2/, толкова повече пада Бт.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #231 -: Февруари 16, 2008, 19:48:36 pm »
аха,ясно :D!радвам се ,че съм почнала да се ориентирам в нещата...то от толкова мисли и разсъждения все трябваше и този момент да дойде :lol:!въпреки че понякога логиката ми ме води в погрешна посока.. :oops:
много целувки
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #232 -: Февруари 21, 2008, 09:09:13 am »
добро утро  :D!вече влизам по-рядко в тази тема,защото за доста неща започнах да се ориентирам...,но пак изникват отвреме-навреме въпроси  :oops:!вече БТ падна(каквато си ми е по-принцип в ФФ 36.7-36.6),та може и Е2 да се е нормализирал;но понеже ЦС не е точно както трябва да е,не съм започнала още с тестовете..обаче ми се ще да пусна пак Е2(денис,ти ми беше казала след "+" тест за О.),до събота сутринта вече трябва да е достатъчно голям фоликула(ако изобщо има),за да пусна Е2...или да чакам тест за О. да отчете "+" резултата и тогва да го пускам..?
чакам съвети... :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #233 -: Февруари 21, 2008, 12:58:59 pm »
Според мен трябва да чакаш теста да е (+), иначе ако го пуснеш 5 дена преди О. / примерно защото не се знае кога ще е О./ Е2 пак няма да е показателно.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #234 -: Февруари 21, 2008, 15:23:42 pm »
Според мен трябва да чакаш теста да е (+), иначе ако го пуснеш 5 дена преди О. / примерно защото не се знае кога ще е О./ Е2 пак няма да е показателно.

oki ,ще чакам тогава(за всеки случай питах в "малинов"работят ли в събота  :D)!естествено си права  :bighug:..като се замисля,и без това не е ясно ще има ли О. този месец,нали при ниско Е2 понякога нямало О., та по-добре да си чакам "+" тест!ама съм застреляна,чак сега се сетих ,че може да няма ову ... :oops:
много мерси :balk_21:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на любопитка
« Отговор #235 -: Февруари 25, 2008, 12:45:31 pm »
такааа.., денис вече ти писах,че Е2 ми е 173 :(!
искам да те питам обаче и още нещо,БТ ми е 37.1 (таква си е всички последни месеци и е общо взето стабилна)през ЛФ,био трябвало ЖТ да се развива добре,но док беше казал,че имам някакъв вид недостатъчност...т.е. каза,че регресира по-рано поради някаква причина(неуточни вариантите) и затова имам зацапвания преди М и ЛФ понякога е 10-11-12 дни(от тях по 1-2 със зацапване)!иначе док,каза че прогестерона си ми е ок,въпреки че е посредата/няколко месеца го следих на 7-8 ден след О./,а нали тук чета че трябва да е към горните граници..нищо неразбирам вече!!
ето и това неразбирам,как може да имам хубава БТ,да я подържам добре през цялата ЛФ и въпреки това да имам недостатъчност,да регресира по-рано,и да ми е къса Лф...и най-вече как е възможно септември месец като ми слагаха през 5 дни по 5000ед в ЛФ Прегнил,тогава пак имах зацапване дори много повече дни,започна тогва още на 7-8 ден след О. и продължи 10 дни;не трябва ли ако имам лека недостатъчност на ЖТ,след като прегнила го поддържа да имам нормална ЛФ поне в този месец с прегнила???аз и тогава бях питала подобни неща,но си дадох няколко месеца докато се направят повече изследвания,да видя какво ще кажат лекарите...е да ама още си преливаме от пусто в празно :lol:!вече се чудя да се смея или да плача :lol:
п.п.съжалявам за дългия пост,ако модератор прецени нека ми каже и ще се опитам да го редактирам! :oops:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на любопитка
« Отговор #236 -: Февруари 28, 2008, 13:02:36 pm »
Бт не е много показателна, че всичко е наред с хормоните - понякога показва, че има проблем, но друг път уж всичко е наред с нея - а или фоликула не се е пукнал или прогестерона е нисък или се появява защапване и т.н.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на любопитка
« Отговор #237 -: Март 05, 2008, 08:53:38 am »
ДА,разбирам denis!док вчера каза,че няма смисъл да меря БТ,дава много малко информация и твърде несигурна...каза ако аз искам да меря,но на него не му трябвало..
писах ти на лични едни мои притеснения и въпроси,ще съм ти безкрайно благодарна ако имаш някаква информация,която може поне малко да ме успокои..
хубав ден :)
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на любопитка
« Отговор #238 -: Март 06, 2008, 08:45:20 am »
За Бт ти си решаваш, ако искаш мериш ако искаш - не.
Лошото е, че ако не мериш Бт и не ходиш постоянно на прегледи /поне 2 пъти по време на МЦ/ може да се изнервиш от неизвесността, какво става - ще има ли О. имало ли е , всичко наред ли е с ЖТ и т.н....ти вече знаеш доста неща за Бт и много добре я рачиташ. Помисли и си реши сама.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на любопитка
« Отговор #239 -: Март 07, 2008, 10:02:24 am »
добро утро денис!права си както винаги :D!
вероятно ще продължа да я меря,за да следя нещата ...както казваш вече се оправям с разчитането сравнително добре и няма нужда да губя тренинг :wink:,но няма да ги показвам на док графиките,за да не каже "аз и казвам няма нужда,тя пак мери.."  :lol:!
ще са си за моя информация,за да мога в домашни условия да си следя О.,колко е дълга ЛФ и т.н. ..
благодаря ти за всичката помощ,която си ми оказвала.. :bighug:
желая ти всичко най..и сбъднати мечти! :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!