0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

графиката на любопитка
« -: Ноември 08, 2007, 10:04:43 am »
МОЛЯ ВИ,може ли да коментираме и моята графика??? :?като разсъждавам с вас по лесно ще я разгадая...благодаря предварително :flower:
« Последна редакция: Февруари 21, 2008, 22:43:53 pm от jam »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #1 -: Ноември 08, 2007, 10:08:52 am »
katia13 според мен правилно си определила овулацията си на 20-ти ден. Сега остава да чакаме и стискаме палци.
Успех!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #2 -: Ноември 08, 2007, 14:06:06 pm »
таня,аз обаче не съм сигурна дали не е била на 21-ия ден ову-то,защото предния месец теста за ову ми беше "+" на 28.10 и ову-то го отбелязх като този месец,два дни след това т.е. на 30.10,но когато ходих на док на 01.10,тя каза че може да е била в понеделник сутринта т.е. на 01.11(с други думи това са три дни след "+" тест,при това ми беше бит прегнил 8000ед,а БТ ми се беше покачила още от  29.10 мисля..) 8O 8O 8O 8O ..... та затова таня,се чудя дали ову-то неможе да е било сутринта да кажем пак на 3-ти ден след "+"тест за ову,а това е 21-я ден???
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #3 -: Ноември 08, 2007, 14:18:41 pm »
таня,моля те ако не те затруднявам виж ми графиката миналия месец(потребителското ми име е същото),че май не съм описала много добре ситуацията.. :oops: и после ми кажи твоето мнение!!питам защото е много важно за мен да си извадя най-накрая заключения..освен това ми казаха (в друга тема),че яйцеклетката е годна за оплождане само 12h,та затова ме е страх да не съм изпуснала ову-то  :( :(!моля ви ,теб таня и всеки който би могъл да ми даде мнение да се включи..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #4 -: Ноември 08, 2007, 15:27:09 pm »
katia13 обяснила си много добре ситуацията, разбрах какво имаш предвид, но като вземем данните от БТ и болките, пак казвам според мен овулацията си е на 20-ти ден.

От предпоследната графика - ти си определила овулацията на 14-ти ден, предполагам на база тестовете и повишението на 15-ти ден, но имай предвид че овулацията настъпва 24-36 часа след положителният тест за овулация, а не в дена когато си видяла двете чертички. Имаш още и едно понижение на БТ на 16-ти ден, което също говори, че няма начин овулацията да е била на 14-ти ден (след овулацията БТ НЕ трябва да се понижава поне 3 дена!). Така че и според мен, на база БТ и тестовете овулацията предният цикъл е била именно на 16-ти ден!

Да яйцеклетката е годна за оплождане едва 12 часа! Но когато БТ се повиши вече е късно за оплождане :(

Има нещо което ме притеснява в графиката ти от предният месец. От 25-ти ден си отбелязала извънменструално кървене - евентуално може да се дължи на нисък прогестерон. А това означава, че дори и да е имало оплождане, няма как оплодената яйцеклетка да се закрепи заради ниският прогестерон. Причината за това кървене може и да е съвсем различна, само казвам една от възможностите. Моят съвет е да изледваш прогестерона си 7 дена след доказана овулация, но от гинеколог, а не от БТ и тестове за овулация.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #5 -: Ноември 08, 2007, 17:06:30 pm »
таня,на мен вече ми се насълзиха очите,защото преди малко видях че са ми писали в друга тема,че това зацапване може да е било от някакъв полип,ама аз незнам нищо по въпроса,освен това миналия месец всички изследвания и секрети бяха наред!а как може да ми е нисък прогестерона миналия месец,след като имам висока БТ,нали те са свъразни???!!!ову-то беше определена предния месец от док с УЗ(ходих на фоликулометрия)и док каза че може да е била на 16-ия ден вечерта или на 17-ия сутринта(а 17-ия ден е трети след "+" ову тест)?по това съдя(само че този месец не съм ходила на док,щото ме разочарова),дали не е възможно и този месец да е била на 21-ия ден сутринта(т.е. трети след "+" тест)??п.п. пропуснах май да ти кажа че миналия месец ми биха в лутеалната фаза 3 инжекции прегни по 5000ед(през 5 дни всяка),незнам защо,не ми обясниха :( и аз реших че затова ми е зацапвало и ми е дошло  по-късно,защото са ме разбутали нещо без нужда...аз съм много редовна била винаги...а ето тоя месец сега и ову-то ми е по късно!!!сигурно пак заради тия инжекции,може и да ви се срувам смешна,ама то като не ми обясниха кое защо го правят,какво може да стане врезултат..аз сама трябва да си вадя изводи-къде верни,къде-не!!!затова МОЛЯ ТЕтаня,за последен път (ще се опитам да не те тормозя повече)кажи ми според теб това зацапване от полип ли е?(ако е -ДА ,съотвено от какво може да се е получил тоя полип,след като всичко ми е било ок досега??ако е-НЕ ,от прогестерона ли ще да е било и как е възможно да ми е нисък след като БТ Е ВИСОКА????) :balk_144: :balk_145: :balk_145:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #6 -: Ноември 09, 2007, 09:43:12 am »
ТАНЯ,ДЕНИС и всички които имат представа,моля ви кажете ми дали е възможно да имам висока БТ(В лутеалната фаза) и същевременно да ми е нисък прогестерона??
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #7 -: Ноември 09, 2007, 10:47:27 am »
katia13 както вече ти казах това зацапване може да е от много неща. Аз също помислих за полип, но предпочетох да не те стряскам и за това предложих варината ниск прогестерон. Исках да ти обърна внимание на този проблем и да потърсиш лекарско мнение - ние не сме лекари и само можем да гадем. Възможно е наистина и от прегнила да се е появило това зацапванве. Видях в графиките ти, че само предният цикъл си го имала. Интересно е обаче защо са ти били прегнил....

Да мила, БТ се влияе от прогестерона, но на теб са ти били и прегнил. Аз мисля, но не съм убедена де, че то него също се вдига БТ.

В предният си постинг ти обясних защо овулацията е била на 16-ти ден според БТ (това за предпоследният месец). А и ти казваш, че д-ра е потвърдил датата. По данните на БТ за този месец овулацията си е точно на 20-ти ден. И в двата случая имаш чудесни данни за БТ и ясно изразена овулация според тях. Не сравнявай тестовете за овулация, т.е не сравнявай дните след тестовете за овулацията, до самата овулация. Мисля че вс лучая по показателна е БТ. 

Дано и Денис се включи.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #8 -: Ноември 09, 2007, 11:51:34 am »
ТАНЯ,ДЕНИС и всички които имат представа,моля ви кажете ми дали е възможно да имам висока БТ(В лутеалната фаза) и същевременно да ми е нисък прогестерона??
15/09/2007 - Според мен О е била на 16 ден от МЦ.
Зацапването може да е от имплантирането. 17 дена ЛФ е доста и може би този МЦ е станало зачеване. Но не се притеснявай ако е така - често се случва и жените дори не разбират че е станало. Ако е станала грешка/най-вече на генетично ниво/- природата я поправя.Не го мисли -гледай напред.
Прегнила не е причина за това.
БТ е добра - не мисля че е нисък прогестерон /а е поставен и Прегнил, който действа добре на ЖТ/

18/10/2007 - графиката ти е добре. Според мен О е била на 20 ден от МЦ.
БТ е добре за сега, може би ще се повиши още малко - има време за това.
Пожелавам ти да е станало чудото и всичко да е наред  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #9 -: Ноември 09, 2007, 12:11:37 pm »
denis, :thankyousign:!искам пак да те питам нещо:
1-относно месец септември-казваш както си мислех и аз че това едноседмично зацапване дето го имах преди цикъла,не е от нисък прогестерон(най-малкото заради прегнила) ...това е добре  :)
2-пак за септември,има ли вероятност зацапването да е било от полип,като държа да отбележа,че септември съм ходила почти през ден на лекар,правих всякакви изследвания(без хормони-правих само ЛХ и Е2,останалите хормони не ги правих септември)и всичко беше чудесно!!!т.е. нито веднъж не е изказано съмнение за полип..
как мислиш може ли от това да е било неколкодневното зацапване??? :balk_159:и ако е-ДА,може ли да се е образувал въпросния полип,в седмицата между ову и цикъл????
 :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #10 -: Ноември 09, 2007, 15:48:02 pm »
denis,моля те кажи какво мислиш????за тези неща дето писах на обяд.. :balk_113: :help:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #11 -: Ноември 09, 2007, 15:58:21 pm »
katia13-не зная от къде дойде това предположение, но ми се струва доста пресилено.
Полип се диагностицира със специално изследване /сонохистерография или пък хистероскопия или цветна ренгенова снимка на матката/- така, че лекарят ти не може да знае дали има или няма полип.
Но от друга страна, ако имаше полип /според мен/ щеше да кървиш и по време на пол.акт /имайки в предвид зацапването от миналият МЦ/
Не мисля, че е полип.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #12 -: Ноември 09, 2007, 16:14:13 pm »
denis,ти си върха!!!! :bighug: :bighug: :bighug: :balk_81:след твоите думи си извадих следните заключения:
1-надали имам полип(защото имах само около цикъла зацапване и то по веднъж на ден-много слабо)
2-съмнявам се вече и прогестерона да е бил нисък,след като ми биеха инжекции прегнил от 5000ед праз 5 дни.. :D
3-а ако е имало НЕЩО,но съм го изхвърлила понякаква причина..всяко зло за добро!!важното е че вероятно съм здрава :oops: :oops: :oops:,другото ще се нареди полека..
прогестерона за всеки случай ще го изследвам другата седмица в някоя лаборатория(на 7 ден от ову) и няма да се шашкам повече излишно!!!!
ще си изчакам спокойно да дойде време за часа ми пролетта..  :D :D :D
целувки и благодаря за съдействието!!!извинявай ако съм ти досадила :( хубава вечер  :)!!!
п.п. може ли към края на МЦ ако имам въпроси нещо по графиката ми да те питам пак??? :oops: :oops:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #13 -: Ноември 09, 2007, 16:22:08 pm »

п.п. може ли към края на МЦ ако имам въпроси нещо по графиката ми да те питам пак??? :oops: :oops:
Разбира се  :D ... и така те искам - без да се притесняваш за щяло и нещяло.
Всичко ще е наред, мисли позитивно и не си поставяй диагнози  :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #14 -: Ноември 11, 2007, 18:06:26 pm »
ТАНЯ,по нагоре където си ми писала,по моите въпроси(за зацапването..) си ме попитала "защо са ми били прегнил..",работата е там че НЕЗНАМ.. :D изобщо не ми обясниха..
като четох на търсачка разбрах че:
 1-първата която са ми били от 8000ед преди ову,вероятно е за да се спука фоликула(ама те не проследиха два-три месеца да видят дали се пука сам.. 8O ,явно за всеки случай..)
 2-а другите три инжекции от по 5000ед(през 5 дни всяка;след ову),предполагам,че за да се поддържа функцията на ЖТ(та,ако стане бременност да се задържи..четох че ги изписват за задържане),ама те като не са ме проследили няколко цикъла,няма от къде да знаят дали имам дефицит на ЖТ..тъй че сигурно и тия инжекции след ову са ми ги изписали за всеки случай.. :)
   благодаря ти за това че ми отговаряш на въпросите .. :D :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #15 -: Ноември 11, 2007, 18:13:38 pm »
таня,denis ще погледнете ли пак графиката ми..??днес БТ се вдигна много,а не се чуствам болна(за разлика от предните два месеца след ову)..само че е мерена с около час и половина по-късно от обикновено,защото бях нощна смяна в петък и събота..та си лягах към 03.00h и затова я мерих съответно в 09.00h(а по принцип я меря в 07.30h!!!какво мислите това покачване от разликата в часовете на мерене ли е? :( или може да е стано preggo
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #16 -: Ноември 12, 2007, 07:52:43 am »
Според мен графиката ти е супер - има малко покачване, но може да е от по-късното измерване.
Но го имам в предвид - и пак мисля че графиката ти е супер!
Дано да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #17 -: Ноември 12, 2007, 10:03:29 am »
ДАНО ДЕНИС,ДАЙ БОЖЕ да съм забременяла най-накрая.. :D :balk_46:!!!но няма да се радвам още..че последните два месеца все така напразно се радвам-висока БТ,после ..нищо..даже миналия и "+"тестове за бремнност имах,но се оказа че от прегнила са били.. :(!
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #18 -: Ноември 12, 2007, 10:08:38 am »
денис,таня,днес БТ в 07.15h както я меря бе 37.00,но бях заспала докато я мерех,затова я измерих повторно..съответно в 07.35h и беше 37.1..затова въпросът ми е коя стойност да взема...КОЯ Е ПО-ВЯРНА?????????? БЛАГОДАРЯ ВИ за помоща :balk_21: :balk_21: :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #19 -: Ноември 12, 2007, 10:20:32 am »
ооо ,щях да забравя.. :oops: имам и още един въпрос-щом ову-то ми е било на 20-ия ден от МЦ(т.е. 06.11.2007г.) и казахте че прогестерона се прави на седмия ден след ову..значи трябва да го пусна утре нали(на 13.11.07г.)..?????????на гладно ли трябва да се изследва и само сутрин ли??? :balk_159:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!