0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Изследвания преди ин-витро процедура
« -: Август 30, 2008, 20:07:31 pm »
Здравейте момичета!

Аз съм с тубарен проблем (две отсранени тръби и отстранен ляв яйчник)и по тази причина със съпруга ми планираме скорошно посещение при лекар в ин-витро клиника. Оказа се, че съм доста "боса" по въпроса, защото съм правила опити, но много отдавна... Затова ми се искаше, да се информирам, преди да отидем на консултацията,.. да знам, какви въпроси да задавам на лекарите и т.н....

Живеем в Германия и ще правим процедурата тук, но повярвайте ми,лекарите навсякъде по света са хора, могат да допускат грешки или да са незаинтересовани... Например, миналата седмица бях при гинеколог, който знае, че имаме планове скоро да започнем с ин-витрото, но дори не ми направи една цитонамазка... Понякога забравя, левия яйчник ли ми липсва или десния... (А иначе казва, че трябвало да се свърже с лекарите от клиниката и да кооперира с тях)... Вземам хормони, защото яйчника ми е склонен към кисти, но той и на това не обърна внимание... Тук е много трудно, да си намериш "твоя" гинеколог. Аз бях седем години при един и същи лекар, който преди година се пенсионира и сега съм при този, гореспоменатия, но се чувствам като сираче... Затова в момента надеждата ми е във вас, да получа някаква информация...

Чета из форума за инумологични и генетични изследвания, а не знам, какви са те, за какво се правят... Четох за изследвания на яйчниковия ревзерв - аз скоро ще ставам на 36 години и съм с един яйчник, сигурно има смисъл от такова изследване...

Извинявайте за глупавите въпроси   :oops:, но наистина започвам от А и Б и ми се искаше, да да мога да направя поне това, което зависи от мене за един положителен финал...

Предварително много, много ви благодаря за вниманието и помощта!
Приятен ден!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #1 -: Август 31, 2008, 08:57:09 am »
Здравей, няма глупави въпроси, всеки е започнал от началото.
За да не се повтарям а и да не изпусна нещо погледни следните теми:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8187.0;all
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9271
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9836
Успех ти пожелавам от сърце!
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #2 -: Септември 01, 2008, 09:43:18 am »

Здравей Chandra,
Аз съм в същото положение като теб – с един яйчник и без тръби, на 33 години съм и имам зад гърба си два неуспешни опита инвитро.
Правила съм много изследвания и засега не открихме причина за неимплантирането на ембрионите.
При мен засега не е необходимо изследване на яйчников резерв, защото образувах много фоликули при стимулациите (1-ви опит -7; 2-ри опит -10), т.е. яйчника ми работи добре засега.

Ето какви изследвания съм правила:
-   Хормони: FSH, LH, Еstradiol, Prolactin
-   Щитовидни: FT4, TSH, TAT, MAT
-   Ехография на щитовидна жлеза
-   Микробиология + цитонамазка

-   Имунологични /CD3+T cells; CD3+CD4+T cells; CD3+CD8+T cells; CD19+В cells; CD3-CD16+56+NK cells; CD3+CD16+56+NKT cells; CD56+CD16+NK cells; ACL; AHA/
-   Антифосфолипидни антитела
-   Генетични - хромозомен анализ /и за двамата/
-   Хламидия, Уреаплазма, Микоплазма
-   Токсоплазмоза, Рубеола

За мъжа – задължително
 - Спермограма

Преди всеки опит изследвания и за двамата партньори:
-   HIV (спин) 
-   Wass (васерман)
-   HBsAg (хепатит В)
-   HCV (хепатит С

Еднократно:
-   Кръвна група
-   Rh фактор
 
Надявам се да съм ти била от полза. Ако имаш въпроси – пиши.
Успех!
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #3 -: Септември 01, 2008, 11:09:08 am »
Здравей, виждам, че си на 36, незнам половинката ти на колко е, моята понеже е на 40 , Док назначи SDI тест при него и там излезна проблем ( ние не сме с мъжки фактор и никой не очакваше проблем ) Резултат - отложенa процедура. Мисля, че много доктори вече го назначават този тест преди процедура
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #4 -: Септември 03, 2008, 16:38:50 pm »
Misi, Cygnus, Tanita7,  благодаря ви от сърце, момичета! Помогнахте ми изключително много и то не само с инфото а и с това, че имам на кого да споделя… :-)
Misi, след като всичко при вас протича благополучно и само не може да се получи бременност, правиха ли ти изследвания на матката? (Един лекар ми каза, че ако пациентката някога е имала еднометриоза, трябвало да се направи лапароскопия, за да се види, че всичко е на ред, защото матката можело да бъде засегната (???) и нямало смисъл да се почва ин-витро, което е обречено на неуспех… Според вас вярно ли е това?)
И тъй като спокойно мога да питам, ще си задам и следващия въпрос ;-)
С каква цел се правят изследванията на щитовидната жлеза и следните изследвания:
- Имунологични
- Антифосфолипидни антитела
- Генетични - хромозомен анализ /и за двамата/
- Хламидия, Уреаплазма, Микоплазма
Винаги ли се правят, ако не,в кои случаи са необходими?

Благодаря ви много, че ви има!
Желая много успехи на всички и приятен ден!

П.С. Не писах по-рано, защото последните дни работих като луда и не ми остана време... (дори и сега закъснявам за работа ;-)  )
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #5 -: Септември 03, 2008, 18:49:10 pm »
 Chandra, в Германия преди инвитро задължително правят хистероскопия. Освен това, преди ИКси трябва да ви насочат и към генетични и умунологични, изследване за тромбоза и т.н. Това всичко се прави в клиниката в която си отишла за процедура. Ако не извършват някоя от процедурите в клиниката, ти дават направление за друг лекар, който да извърши това. Всички изследвания ги правят преди да се започне процедурата. Ако случайно в клиниката не практикуват така, попитай и поискай да ти направят изследванията. Както ти бях споменала и в една друга тема.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #6 -: Септември 03, 2008, 22:43:46 pm »
Оси, на мен нищо от тези изследвания, дето си написала, не са ми правили.  8O  Имунологичните си ги самоназначих. Моят доктор каза, че след няколко неуспешни процедури щял да ми ги назначи имунологични и генетични, но аз го изпреварих поне за първото.  :lol:

P.S. Чандра, извинявай, че ти се набърках в темичката.
« Последна редакция: Септември 03, 2008, 22:46:09 pm от blue_sky »

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #7 -: Септември 03, 2008, 22:58:36 pm »
Е, да аз говоря за преди инвитро/ИКСИ. Ти инвитро прави ли?
Странно. На мен доктора навремето ми каза че без хистероскопия не може, здравната каса няма да разреши ако не се направи. След като решиха че сме за ИКСИ, дирекно ни пратиха за генетични и т. н.
Това е в клиниката в Лайпциг.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #8 -: Септември 04, 2008, 15:18:36 pm »
Misi, Cygnus, Tanita7,  благодаря ви от сърце, момичета! Помогнахте ми изключително много и то не само с инфото а и с това, че имам на кого да споделя… :-)
Misi, след като всичко при вас протича благополучно и само не може да се получи бременност, правиха ли ти изследвания на матката? (Един лекар ми каза, че ако пациентката някога е имала еднометриоза, трябвало да се направи лапароскопия, за да се види, че всичко е на ред, защото матката можело да бъде засегната (???) и нямало смисъл да се почва ин-витро, което е обречено на неуспех… Според вас вярно ли е това?)

Chandra,
аз имам една лапароскопия преди първото инвитро (извънматочна бременност) и една преди второто инвитро (за отстраняване на хидросалпингс), та доктора е огледал какво се случва в корема ми, т.е. състоянието на матката и яйчниците.
От вчера обаче ми излязоха резултатите на антифосфолипдидните антитела, които са с повишени стойности и доколкото успях да издиря информация, това може да е причина за неимплантирането на ембрионите.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #9 -: Септември 04, 2008, 15:44:26 pm »
... (Един лекар ми каза, че ако пациентката някога е имала еднометриоза, трябвало да се направи лапароскопия, за да се види, че всичко е на ред, защото матката можело да бъде засегната (???) и нямало смисъл да се почва ин-витро, което е обречено на неуспех… Според вас вярно ли е това?)
И тъй като спокойно мога да питам, ще си задам и следващия въпрос ;-)
С каква цел се правят изследванията на щитовидната жлеза и следните изследвания:
- Имунологични
- Антифосфолипидни антитела
- Генетични - хромозомен анализ /и за двамата/
- Хламидия, Уреаплазма, Микоплазма
Винаги ли се правят, ако не,в кои случаи са необходими?
Благодаря ви много, че ви има!
Желая много успехи на всички и приятен ден!

П.С. Не писах по-рано, защото последните дни работих като луда и не ми остана време... (дори и сега закъснявам за работа ;-)  )


Ако си имала ендометриоза - в твой интерес е провериш какво е състоянието преди Икси.

- щитовидната жлеза - изследват се хормоните на щитовидната жлеза и антителата за да се изключи автоимунно заболяване или хормонален дисбаланс.

- Имунологични и Антифосфолипидни антитела - също за да се изключи автоимунно заболяване, завишени НК клетки и др. -  риск за бременността.

- Генетични - обикновено се изследва жената за склонност към тромбофилия, състояние при което има вероятност да се образуват микротромбози които могат да застрашат бременността.

- Хламидия, Уреаплазма, Микоплазма - уроинфекции които могат да доведат до стерилитет, ниско тегло на плода, преждевременно раждане и т.н.

Моето лично мнение е че тези изследвания е редно да се правят преди процедура Ин витро, особено при дългогодишен стерилитет.

При мен пъзела се нареждаше бавно и се оказа че почти всичко което си изброила като изследвания е положително (изключая щитовидните и генетичните) и това ни отне повече от 10 години, така че ми се струва много грамотен доктора дал ти списъка с тези изследвания.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #10 -: Септември 04, 2008, 22:30:29 pm »
Оси, едно неуспешно ИКСИ имам. За генетични - след няколко неуспешни опита, а за мъжа ми отказа, защото имал деца вече. В България не можах да си пусна генетични, че през лятото бяха в отпуска докторите.
Ние си плащаме сами, така че и хистероскопията отпада. Ако са ми правили, няма как да не знам, че във фактурите си пише.   :wink:

Чандра, късмет ти желая!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #11 -: Септември 04, 2008, 23:50:18 pm »
можели да се вклщча и аз с питане-днес се връщам от преглед при д-р Владимиров-според него засега е удачно да опитаме с ин витро на естествен цикъл-което ще е за следващия ми цикъл.Като сега не ми е назначил никакви изследвания/само на мъжа- нова спермограма и тест за днк фрагментация /
Вика ме 3-5 ден на цикъла.
Попитах за генетични и имунологични изследвания нужно ли е да направим-отговори че засега  е излишно -ако резултата  не е положителен тогова ,но че засега няма нужда излишно да   се впускаме  в такива изследвания и разходи.
А бях чела   че е препоръчително да с е направят-как мислите -дайте съвети?


Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #12 -: Септември 05, 2008, 00:39:14 am »
И на мен д-р Савова от клиниката на Щерев ми казваше,че няма нужда от изследвания,ще стане,ама не се знае на кой опит.След четвъртото ИКСИ я попитах защо не направим имунологични,а тя отговори,че били скъпи-150 лв.Така,че сама прецени дали да дадеш 150 лв. преди опита или да дадеш 20000 и тогава да пуснеш имунологични и генетични.
Желая ти успех!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #13 -: Септември 05, 2008, 09:08:33 am »
ясно е ,че  въпроса не е в 150 лева -но след като д-ра казва че няма смисъл-аз да си  ги  самоназнача ли  или да настоявам да  ги направим? За мен това ще е първи опит и не са ми ясни много неща.


*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #14 -: Септември 05, 2008, 10:07:57 am »
Оси, едно неуспешно ИКСИ имам. За генетични - след няколко неуспешни опита, а за мъжа ми отказа, защото имал деца вече. В България не можах да си пусна генетични, че през лятото бяха в отпуска докторите.
Ние си плащаме сами, така че и хистероскопията отпада. Ако са ми правили, няма как да не знам, че във фактурите си пише.   :wink:

Чандра, късмет ти желая!

Явно е така при вас, защото не сте по здравната каса. Не знам. Макар че това  не би трябвало да има значение. Хистероскопията е под упойка, не може да не знаеш.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #15 -: Септември 05, 2008, 10:34:04 am »
А бях чела   че е препоръчително да с е направят-как мислите -дайте съвети?
Ще изложа факти , ти си прецени!
Първи опит Икси -успешен-мисед аборт-абразио.
Втори опит Замръзени-неуспешен
Самоназначени имунологични-лъсна проблем
Самоназначен SDI тест-лъсна проблем
Трети (втори стимулиран) опит ИКСИ-неуспешен , за жалост не ми стигнаха знанията ,за да си назнача хистероскопия, имала съм адхезии в мат.кухина.
Съвети ,избягвам да давам!
Аз , просто , смених клиниката.
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #16 -: Септември 05, 2008, 11:16:03 am »
Ние също си самоназначихме имунологични,генетични,SDI тест иначе никой не ти казва,споменават се едва след първи,втори неуспешен опит и добре че са форумите та разбрах за тях и ги направихме.

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #17 -: Септември 05, 2008, 11:49:58 am »
При мен пъзела се нареждаше бавно и се оказа че почти всичко което си изброила като изследвания е положително (изключая щитовидните и генетичните) и това ни отне повече от 10 години, така че ми се струва много грамотен доктора дал ти списъка с тези изследвания.
Успех!

Ели, тоя списък май аз й го дадох... :lol:
Значи и от мене става грамотен лекар, а :nurse_1:  :book:

И аз не искам да давам съвети, но дотук открихме проблем при самоназначени от мен изследвания, които бяха доста скъпи - като доста се чудех да си спестя ли парите или да направя излседванията.
« Последна редакция: Септември 05, 2008, 12:20:14 pm от misi »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #18 -: Септември 05, 2008, 12:04:51 pm »
няма да споменавам имена -макар че  в  други тема съм казала кои лекар посещавам -но ако и той не си свършва работата добре ,тогава кои?

След всичките  ви мнения ,съм повече от убедена да поискам  и да направя имунологини и генетични изследвания.
Ние също си самоназначихме имунологични,генетични,SDI тест иначе никой не ти казва,споменават се едва след първи,втори неуспешен опит и добре че са форумите та разбрах за тях и ги направихме.
Това "споменават се едва след първи,втори неуспешен опит ' не ви ли навява на мисълта че се подхожда малко комерсиално от страна на лекарите.
Не искам да бъда обвинена ,че обиждам  или злепоставям някого ,но   и здравето и мечтите ни се оказват търговия.


*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #19 -: Септември 05, 2008, 12:26:48 pm »
И при мен се получи така.След 2 не успешни опита,ми се подхвърли за имун.и ген.и-я ей така на вратата,че като отидем за 3 опит "може"да направим!,аз се втрещих,ми нали ако ги бяхме направили в началото можеше да се получи още първия път.То гаранция пак няма,но..А то на лекарите им е лесно,моя каза,че при някои ставало от 8-10 опит,ама аз нямам възможност да правя 10 опита,а и надали някой може!Сега обвинявам себе си,че не настоях още след първия опит да ги направим ами така на сляпо се доверих!

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #20 -: Септември 05, 2008, 12:58:26 pm »
При мене категорично ми казаха че нямало смисъл да се занимавам с глупости/т.е. имунологични и генетични/,и когато ги направих преди втория опит на своя глава отговора беше,по точно беше отправено към акушерката " Има там една доцентка в Плевен само им взема парите".Сами можете да си направите извода защо вече не съм при тази лекарка ,която между другото има много успехи не отричам, но при мен даже и не поиска да открие проблема.Затова моят съвет е изследвайте всички което е възможно да се изследва, защото после е много тежко като си помишлиш какво си вложил в опитите - емоции, надежда,здраве и пари и всичко е било на халост.Според мен преди започване на инвитро трябва да се въведат задължително със закон всички иследвания които имат отношение към проблема със забрменяването.Извинявам се за дългия постинг но това наистина ми е болна тема.Осем години ми бяха необходими да открия проблема си , и повечето от изследванията съм си ги назначила сама.
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #21 -: Септември 05, 2008, 13:21:31 pm »
При мене категорично ми казаха че нямало смисъл да се занимавам с глупости/т.е. имунологични и генетични/
Без коментар за този доктор който ти го е казал,при полжение че почти винаги в тези изследвания се крие причината,ужас,как е възможно,май вярно всичко е един бизнес в крайна сметка.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #22 -: Септември 05, 2008, 13:46:46 pm »
При мене категорично ми казаха че нямало смисъл да се занимавам с глупости/т.е. имунологични и генетични/
Без коментар за този доктор който ти го е казал,при полжение че почти винаги в тези изследвания се крие причината,ужас,как е възможно,май вярно всичко е един бизнес в крайна сметка.
Е-на мен не ми отказаха категорично - казаха ми ,че засега  няма смисъл  да ги правим ...-следващия път -ако този първи е неуспешен :roll:

Ех :balk_122:-много ще ви досадя ,ама колкото повече чета ,повече въпроси ми идват  в главата и кои от кои по-неясен  :balk_133:.
Предполагам че д-ра като ме вика на 3-5 ден тогава ще назначи някой изследвания -  Хормони: FSH, LH, Еstradiol, Prolactin
Хламидия, Уреаплазма, Микоплазма, Токсоплазмоза, Рубеола-има ли значение кога или тогава ?

Дотук ясно уж.

Щитовидната редовно я следя-имам си хашимото ,но ТСХ ми е  в норма -под 2 ;февруари ми е правена лапароскопия за киста и тръбите са проходими и останалото уж е ок.

За мъжа е назначил SDIтест +вирусология+ микробиология + на  ново спермограма


Сега за генитичните+ имулогични +Антифосфолипидни антитела   - ккаво точно от тях -или просто да си настоявам пред д-ра да  ги направим  и той да прецени какво да пусне.

Извинявам се  ако  много досаждам ,но вие сте ми светлинката в тунела.
« Последна редакция: Септември 05, 2008, 13:48:52 pm от nimika »


Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #23 -: Септември 05, 2008, 14:06:23 pm »
Само за хормоните е важо да са на 3-5 ден от цикъла.
За хламидия и др.работи няма значение кога.
При мъжа ти да не забравите да поискате и морфология тя е много важна.
За имунологичните аз ги правих в клиника н Надежда,казах че искам пакета от най-важните изследвания които имат отношение към забременяване,антифосфолипидните са към тях,NK клетки,NKT клетки,Т клетки и т.н.
За генетичните-ще ги правя на 15.09 също в Надежда но за тях трябва и двамата да ги направите.
На никой недосаждаш,нали форума е за това да се изясняват нещата по проблемите ни.
« Последна редакция: Септември 05, 2008, 15:56:18 pm от ninkata1 »

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #24 -: Септември 05, 2008, 14:42:06 pm »
Nimika,пусни задължително NK-клетки!
Цените на всички изследвания са най-ниски в Плевен.Обади се на доц. Конова да ти каже какво точно трябва да изследваш.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #25 -: Септември 05, 2008, 15:19:11 pm »
Здравейте и от мен!!!
Много полезна тема, която вече ме касае доста сериозно!!!
Предстои ми ИКСИ през октомври!И на мен доктора ми каза - не ти трябват никакви изследвания!Някои си самоназначих - СДИ тест - добър, щитовидна жлеза - и двамата /при мен ОК, при него - още не са готови/, хормони - и двамата /при мен ОК, при него - още не са готови/, хламидия - още не са готови.
Но нищо не знам за имунологични и генетични!!!
Не занм какви са, кога се правят, къде?
При нас е мъжки фактор!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #26 -: Септември 05, 2008, 15:58:23 pm »
Здравейте момичета ,ако може да попитам ;тези имунологични и генетични изследвания наложителни ли са след като имам спонтанен аборт в 23г.с. след ин-витро.Подготвям се за второ но не са ми казвали да правя такива изследвания.
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #27 -: Септември 05, 2008, 15:59:19 pm »
Kremkaramel най-евтини са в Плевен но като сложа до там транспорта отиване и връщане то излиза същото.

Лилето и Viki_vat ето вие сте поредния случай за съжаление на който не му е споменато за най-важните изследвания.Направете ги защото обикновенно завишените НК клетки са причина за абортите,не напразно ги наричат клетки-убиици.
« Последна редакция: Септември 05, 2008, 17:27:27 pm от ninkata1 »

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #28 -: Септември 05, 2008, 16:15:16 pm »
нали лекарите са за това да назначават изследванията ,защо трябва ние на своя глава да си ги назначим.Каде мога да ги направя и има ли значение в кой ден?
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #29 -: Септември 05, 2008, 16:30:57 pm »
Няма значение в кой ден са,правят се в клиниката в Плевен и в клиника Надежда в София,а генетините може и в Майчен дом.Успех.

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #30 -: Септември 05, 2008, 16:36:28 pm »
Благодаря и успех на всички. :bed:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #31 -: Септември 05, 2008, 16:47:09 pm »
Няма значение в кой ден са,правят се в клиниката в Плевен и в клиника Надежда в София,а генетините може и в Майчен дом.Успех.

А след като посещавам друга клиника? - в някоя от гореспоменатите  клиники просто отивам и казвам ,че искам да си ги направя  ли? и те  ще разберат какво точно да ми пуснат ли?


Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #32 -: Септември 05, 2008, 17:25:24 pm »
Аз като отидох за имунологичните ми дадоха да попълня един въпросник като въпросите се въртяха около спонтанни аборти.Попълних го и имуноложката ме разпитва какви са проблемите,на какъв етап сме и т.н,написа на един лист какво да се изследва и с него отидох да ми вземат кръв и след две седмици да дойда за резултата и за коментар,това е в клиниката в Надежда.Генетичните ще ги правя на 15.09 но предполагам че и при тях се процедира по същия начин с изключение на това че резултатите от тях стават за около един месец.
Не мисля че е проблем в коя клиника посещаваш и  в коя правиш изследванията,всички са специализирани и се признават.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #33 -: Септември 05, 2008, 18:49:17 pm »
Генетичните за тромбофилия - отивате в Майчин дом на 14 ет. при Проф. Кременски.
Тел. 02 9172 268, струваха ~70 лв, има си и заключение, но няма терапия, ако се налага ще си вземете час при Професора за консултация.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #34 -: Септември 05, 2008, 19:40:40 pm »
браво за темата,мен също ме вълнува този въпрос.

след неуспешното икси,питах какви други изледвания трябва да пусна, отговориха ми ,никакви.и сега следва въпроса ми,как реагират вашите лекари като им кажете,че искате да пуснете тези и тези изследвания.винаги съм се питала,не се ли дразнят от тези наши самоназначения.
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #35 -: Септември 05, 2008, 20:51:48 pm »
браво за темата,мен също ме вълнува този въпрос.

след неуспешното икси,питах какви други изледвания трябва да пусна, отговориха ми ,никакви.и сега следва въпроса ми,как реагират вашите лекари като им кажете,че искате да пуснете тези и тези изследвания.винаги съм се питала,не се ли дразнят от тези наши самоназначения.
Арамиз, преди първото инвитро /неуспешно/ направих имунологични /но само АФА/ на своя глава и тогава док яко се издразни. Сега за второто също ще си самоназнача изследвания - разширени имунологични, генетични, на мъжа ми СДИ тест и каквото друго прецени доц.Конова. Надявам се новия док, при който ще правя втория си опит да реагира с разбиране и необходимата сериозност и компетентност
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #36 -: Септември 05, 2008, 21:02:35 pm »
Kremkaramel най-евтини са в Плевен но като сложа до там транспорта отиване и връщане то излиза същото.

Ако ти е далече Плевен,може да изпратиш кръв по куриер.Като бях там,пристигнаха няколко хладилни чанти.Видях,че куриерирете бяха от Еконт.Първо се обадете на доц. Конова,за да каже какво трябва да се изследва.Резултата се получава на имейла или пак с куриер.Има и назначено лечение.Тел. е 064 804 790.
Успех,момичета!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #37 -: Септември 05, 2008, 21:03:49 pm »
Момичета, извинявайте, че се намесвам, но мога само да кажа, че правих преди месец имунологични и част от показателите излязоха завишени. На следващия ден пуснах на друго място и бяха с проценти по-ниски. Единият показател в граници, а другият - на горната. НК клетките не са постоянна величина и зависят дали в момента тече инфекция в организма (дори и обикновена настинка влияе). А на първото място имах чувството, че са го обърнали на пазар - на толкова много момичета им изкарват завишени НК клетки.  :(  Дано греша! Не пиша името, за да не ви влияя, но е от известните места, където по принцип се правят тези изследвания.

*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #38 -: Септември 06, 2008, 09:31:22 am »
blue_sky има нещо верно!  :?
на мен също ми откриха АФА и НК. изпълнявам си назначената терапия и АИ правих, но ми прави впечатление, че тук всяко второ момиче е с АФА, НК или пък нещо генетично. повечето от приятелките ми са без репродуктивни проблеми, е как всички си родиха по едно, две деца без да са правили имунологии, генетики и т.н. и не са имали никакви проблеми. нима е задъльително, като имаш запушени тръби, ПКЯ или мъжки фактор задължително и имунологията да не е в ред?!?
в никакъв случай не съм против тези изследвания, както писах по-горе си изпълнявам и назначената ми терапия, но с мнооого въпросителни....
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #39 -: Септември 06, 2008, 09:46:17 am »
Оушън и аз съм се замисляла над това! Дали на всички бременни или вече майки всичко им е било чак толкоз наред, ами нашите майки преди толкова години дето ни за фолиева киселина са чували, ни за разни изследвания за НК клетки, то и видеозони е нямало, те пък как са забременявали и раждали здрави деца, главата ми вече не го побира!!! Толкоз съм се психясала за тези изследвания, че имам чувството, че трябва да си е..ти супер организма!
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #40 -: Септември 06, 2008, 10:24:35 am »
Оушън и аз съм се замисляла над това! Дали на всички бременни или вече майки всичко им е било чак толкоз наред, ами нашите майки преди толкова години дето ни за фолиева киселина са чували, ни за разни изследвания за НК клетки, то и видеозони е нямало, те пък как са забременявали и раждали здрави деца, главата ми вече не го побира!!! Толкоз съм се психясала за тези изследвания, че имам чувството, че трябва да си е..ти супер организма!
:good_post:
Мили момичета, всяка една е толкова близо до истината и все пак се върти в омагьосания кръг.Според мен психологическия фактор е водещ на тоя етап при всяка. Опитайте да не задълбавате чак толкова и следвайте съветите на сърцето си. Лично аз тия имунологични и генитични не мога да си ги обясня  :ask:, а щом нямам логично обяснение никой не е в състояние да ме накара да ходя да си губя времето с тях.За мен лечението на стерилитета е малко като моден подиум.
Омъжих се през 1993. Тогава "кистозни яйчници" беше масовата диагноза и се предлагаше незабавно операция. Минаха години... появи се проблема хламидии... Последваха лапароскопиите. А сега като че ли хит сред водещите обяснения на лекуващите ни са - именно тия генетични и имунологични проблеми.
Надявам се никой да не обидих с мението си,просто исках да споделя.Успех и не се предавайте!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #41 -: Септември 06, 2008, 12:30:11 pm »
Имунологичните и Генетичните изобщо не са за пренебрегване, друг е въпроса за достоверността на самите изследвания и интерпретациите на резултатите. Специалистите в обласатта не са много, а малкото които имаме обикновено са "привърженици" на различни школи.
Като цяло моето мнение е че въпросните изследвания могат да бъдат само в полза при предстоящи процедури, а за спонтанно забременяващите мисля че е излишен коментара - ако е могло да стане при нас - нямаше да опрем до АРТ. И още нещо което е моя теория: за дългогодишен стерилитет - причината почти никога не е една.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #42 -: Септември 07, 2008, 11:19:20 am »
Ееейййй,  :D толкова много информация получих тук! Знаех си, че ще ми помогнете  :)
Сърдечно ви благодаря за всеки пост!

(Ей сега вадя листче и химикал и започвам да си записвам "подред на номерата"...)

Сега се чувствам много по-подготвена и вече имам въпроси, с които да отидем в клиниката...
Еvro много ми помогна с поясненията си...

Много поздрави и прегръдки!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #43 -: Септември 07, 2008, 15:06:46 pm »
blue_sky има нещо верно!  :?
на мен също ми откриха АФА и НК. изпълнявам си назначената терапия и АИ правих, но ми прави впечатление, че тук всяко второ момиче е с АФА, НК или пък нещо генетично. повечето от приятелките ми са без репродуктивни проблеми, е как всички си родиха по едно, две деца без да са правили имунологии, генетики и т.н. и не са имали никакви проблеми. нима е задъльително, като имаш запушени тръби, ПКЯ или мъжки фактор задължително и имунологията да не е в ред?!?
в никакъв случай не съм против тези изследвания, както писах по-горе си изпълнявам и назначената ми терапия, но с мнооого въпросителни....

оушън, и аз това си викам. Ние сме с мъжки фактор и понякога ми се струва, че търся под вола теле вече. Уж ги направих за собствено спокойствие, а то какво излезе ...  :lol: 

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #44 -: Септември 07, 2008, 20:04:16 pm »
Милото  ми отговаря по същия начин-че човек каквото и да тръгне да изследва,все нещо ще има, което да не е както трябва.А дали пряко влияе за конкретния проблем и  е причина за него  ,може и докторите да не знаят ,ама се юрват да  лекуват и новопоявилия се проблем.
Това не значи ,че отричам нуждата от споменатите изследвания-нали аз подех въпроса къде да ги напрая по самоинициатива.


*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #45 -: Септември 07, 2008, 20:09:45 pm »
blue_sky има нещо верно!  :?
на мен също ми откриха АФА и НК. изпълнявам си назначената терапия и АИ правих, но ми прави впечатление, че тук всяко второ момиче е с АФА, НК или пък нещо генетично. повечето от приятелките ми са без репродуктивни проблеми, е как всички си родиха по едно, две деца без да са правили имунологии, генетики и т.н. и не са имали никакви проблеми. нима е задъльително, като имаш запушени тръби, ПКЯ или мъжки фактор задължително и имунологията да не е в ред?!?
в никакъв случай не съм против тези изследвания, както писах по-горе си изпълнявам и назначената ми терапия, но с мнооого въпросителни....

оушън, и аз това си викам. Ние сме с мъжки фактор и понякога ми се струва, че търся под вола теле вече. Уж ги направих за собствено спокойствие, а то какво излезе ...  :lol: 

Небенце, ако имаш възможност направи си на ново изследвания в Германия.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #46 -: Септември 08, 2008, 09:47:06 am »
Момичета, извинявайте, че се намесвам, но мога само да кажа, че правих преди месец имунологични и част от показателите излязоха завишени. На следващия ден пуснах на друго място и бяха с проценти по-ниски. Единият показател в граници, а другият - на горната. НК клетките не са постоянна величина и зависят дали в момента тече инфекция в организма (дори и обикновена настинка влияе). А на първото място имах чувството, че са го обърнали на пазар - на толкова много момичета им изкарват завишени НК клетки.  :(  Дано греша! Не пиша името, за да не ви влияя, но е от известните места, където по принцип се правят тези изследвания.

И аз имам  такива опасения.
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #47 -: Септември 08, 2008, 15:42:15 pm »
И моето мило реагира - стига с тия изследвания!!!За какво пък сега!!!
И аз мисля, че много се вглъбяваме и започваме да търсим под вола теле и това много ни действа - психически!
Аз мисля да направя някои от изследванията!Дано да ме успокоят!
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #48 -: Септември 08, 2008, 18:09:08 pm »
Сигурно вече наистина започваме да търсим под вола - теле, ама всеки иска да се презастрахова!
И аз сега се чудя и мая как да пусна имунологични и генетични. Вече реших, че ще ида в кл. Иван Рилски, ама как точно- там къде точно, трябва ли при някой док и после в лабораторията ли, направо ли в лабораторията да нахлуя и да искам да иследвам имунологични ( то генетични няма да стане там ).....
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #49 -: Септември 08, 2008, 23:26:17 pm »
blue_sky има нещо верно!  :?
на мен също ми откриха АФА и НК. изпълнявам си назначената терапия и АИ правих, но ми прави впечатление, че тук всяко второ момиче е с АФА, НК или пък нещо генетично. повечето от приятелките ми са без репродуктивни проблеми, е как всички си родиха по едно, две деца без да са правили имунологии, генетики и т.н. и не са имали никакви проблеми. нима е задъльително, като имаш запушени тръби, ПКЯ или мъжки фактор задължително и имунологията да не е в ред?!?
в никакъв случай не съм против тези изследвания, както писах по-горе си изпълнявам и назначената ми терапия, но с мнооого въпросителни....


оушън, и аз това си викам. Ние сме с мъжки фактор и понякога ми се струва, че търся под вола теле вече. Уж ги направих за собствено спокойствие, а то какво излезе ...  :lol: 

Небенце, ако имаш възможност направи си на ново изследвания в Германия.


Оси, аз исках и преди първия опит, ама моят доктор се е запънал като магаре на мост. Сега ще му покажа тези, да видим какво ще измисли.

*

    Делинда

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #50 -: Септември 25, 2008, 12:22:31 pm »
Моите НК клетки се оказаха,че са 4 пъти над нормата - 43,99%.Изследвах ги след втория неуспешен инвитро опит по собствено желание.Иначе проблема ми беше в запушените тръби.Сами преценете дали си струва.Мисля,че едното няма нищо общо с другото като видове заболявания.НО ЕДНОТО/имунологичният проблем-NK клетките /влияят на гинекологичния в случая.Кakто диабета например влияе зле на сърдечно съдовата система,но го разбираш след дълги години.
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #51 -: Октомври 02, 2008, 11:33:42 am »
момичета, аЗ отново подхваЩам таЗи тема...

имам 3 неуспеШни ин витро опита, всичките с трансфери т.е. проблем с имплантацията, сьс ЗапуШени трьби сьм и Засега беЗ други явни проблеми. вчера бях в моята клиника (в Мюнхен) и попитах какви може да са причините и дали не трябва да пуснем имунологични и генетични. Моят лекар иЗраЗи категорично мнение, че теЗи иЗследвания са абсолютно иЗлиШни и че са пари хвьрлени на вятьра. КаЗа че ги пуска само За мое успокоение. За SDI теста направо се Засмя (който м/У другото вьобЩе не се прави тук и никой не е чувал За него - ако греШа моля другите "германки" да ме поправят!)и каЗа да не се Занимавам с подобни глупости. Според него това са недокаЗани методи и лабораториите ги лансират За да иЗкарват пари...

ПиШа това За да ви покажа колко раЗлични са мненията по вьпроса. Мен самата много ме обьркват. :ask: От друга смятам че моята клиника тук е много добра и че лекарите са много компетентни (това което им липсва е лично отноШение и Заинтересованост, от което аЗ страдам), но ако иначе си вьрШат работата не е чак болка За умиране :)
*

    Aubergine

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #52 -: Октомври 02, 2008, 12:13:14 pm »
Здравейте,
не зная дали тук е правилно да пиша,ако не е, моля да ме насочите.
Предстои ми ИКСИ при това съвсем скоро. Утре ще правя изследвания на хормони, трети ден от  цикъла ми е. Но докторът го брои за втори май, не разбрах точно - попита ме в колко часа ми е дошло и  понеже е след 14:00 вчера го смята за втори ден. :?
Не знам и на какъв протокол ще съм - явно няма да пия противозачатъчни.
Нямам спонтанен цикъл - обикновено е предизвикан с естрофем и дуфастон.
Иначе имунологичните са ми в норма, с мъжки фактор сме.
Всъщност исках да попитам как се процедира при изкуствено предизвикани месечни цикли и инвитро :oops:
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #53 -: Октомври 02, 2008, 13:35:00 pm »
И мен също ме интересува как се процедира при изкуствено предизвикани месечни цикли и инвитро.За това утре ще причакам доктора.Знам, че е много зает с момичетата, но все се надявам да намери малко свободно време за моите въпроси

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #54 -: Октомври 02, 2008, 15:41:50 pm »
момичета, аЗ отново подхваЩам таЗи тема...

имам 3 неуспеШни ин витро опита, всичките с трансфери т.е. проблем с имплантацията, сьс ЗапуШени трьби сьм и Засега беЗ други явни проблеми. вчера бях в моята клиника (в Мюнхен) и попитах какви може да са причините и дали не трябва да пуснем имунологични и генетични. Моят лекар иЗраЗи категорично мнение, че теЗи иЗследвания са абсолютно иЗлиШни и че са пари хвьрлени на вятьра. КаЗа че ги пуска само За мое успокоение. За SDI теста направо се Засмя (който м/У другото вьобЩе не се прави тук и никой не е чувал За него - ако греШа моля другите "германки" да ме поправят!)и каЗа да не се Занимавам с подобни глупости. Според него това са недокаЗани методи и лабораториите ги лансират За да иЗкарват пари...

ПиШа това За да ви покажа колко раЗлични са мненията по вьпроса. Мен самата много ме обьркват. :ask: От друга смятам че моята клиника тук е много добра и че лекарите са много компетентни (това което им липсва е лично отноШение и Заинтересованост, от което аЗ страдам), но ако иначе си вьрШат работата не е чак болка За умиране :)

gallardo, съжалявам за обстоятелствта!
Казваш че си със запушеин тръби, а правени ли ти е скорошна снимка или лапароскопия за да се види състоянието им?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #55 -: Октомври 02, 2008, 23:04:54 pm »
Здравейте,
не зная дали тук е правилно да пиша,ако не е, моля да ме насочите.
Предстои ми ИКСИ при това съвсем скоро. Утре ще правя изследвания на хормони, трети ден от  цикъла ми е. Но докторът го брои за втори май, не разбрах точно - попита ме в колко часа ми е дошло и  понеже е след 14:00 вчера го смята за втори ден. :?
Не знам и на какъв протокол ще съм - явно няма да пия противозачатъчни.
Нямам спонтанен цикъл - обикновено е предизвикан с естрофем и дуфастон.
Иначе имунологичните са ми в норма, с мъжки фактор сме.
Всъщност исках да попитам как се процедира при изкуствено предизвикани месечни цикли и инвитро :oops:

И мен това ме интересува!И моя цикъл идва само с дуфастон,а сега ми е 12 ден след диферилин и още не ми е дошло.
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

*

    Aubergine

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #56 -: Октомври 03, 2008, 00:03:04 am »
Имам _ Вяра , здравей,
опасявам се да не разводняваме темата, но  исках да попитам от колко време си предизвикваш цикъла с дуфастон? Ако искаш ми пиши съобщение.
Аз утре ще пускам хормонални и ще разпитам лекаря и ще пиша пак.
Защото ми се иска да започвам вече, не ми се пият пак хормони и да пропускам и този цикъл..
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #57 -: Октомври 03, 2008, 00:33:22 am »
И аз съм така,без Дуфастон не идва и незнам другия или по другия месец като започна процедура как ще бъде,Имам_Вяра и тук да ти кажа че ти стискам силно палци.

*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #58 -: Октомври 04, 2008, 09:44:51 am »
Момичета, вчера бях при доктора.От юли месец не съм имала цикъл(спрях дуфастона), но въпреки това той каза в понеделник да пускам хормоните и да правя цветна снимка.Не знам какво ще излезе от тях, но смятам, че щом той ми каза така, значи има нещо впредвид.Ще му се доверя напълно.

*

    Aubergine

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #59 -: Октомври 04, 2008, 10:53:03 am »
И аз бях вчера и пусках хормони - каза, че са перфектни за започване на стимулация /т.е. умряла работа са отвсякъде - LH - 0,00 8O/. И днес пак трябва да ходя, за да определи схема - каза, че няма значение кой ден от цикъла съм :?
И съм съвсем объркана вече.
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #60 -: Октомври 04, 2008, 13:23:01 pm »
И аз бях вчера и пусках хормони - каза, че са перфектни за започване на стимулация /т.е. умряла работа са отвсякъде - LH - 0,00 8O/. И днес пак трябва да ходя, за да определи схема - каза, че няма значение кой ден от цикъла съм :?
И съм съвсем объркана вече.
Патладжанке, какво стана днес, ходи ли? Какво ти каза док!
От цялото си сърце ти пожелавам успешна процедура и здраво хубаво бебче или бебчета!  :)
*

    Aubergine

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #61 -: Октомври 04, 2008, 16:39:53 pm »
Привет,
благодаря за вниманието :)  Започнах стимулация, днес ми беше първата инжекция Менопур.
Май трябва да се запиша в съседната тема.
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #62 -: Октомври 04, 2008, 17:08:43 pm »
Патладжанче, значи не съм единствената с изследвания по никое време на цикъла  :lol:По какъв протокол ще ти протече стимулацията?Къде ще правиш инвитрото?

*

    Aubergine

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #63 -: Октомври 04, 2008, 17:48:46 pm »
Ами не са точно по никое - вчера като пуснах хормоните ми беше 3-ти ден, но цикълът ми е предизвикан с естрофем и дуфастон. :) При мен няма значение кога се започва стимулацията, защото хипофизата ми си е подтисната и без лекарства :?
Оф, как звучи, дано ме разбра.
Ходя при д-р Стаменов.
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #64 -: Октомври 04, 2008, 19:03:57 pm »
Схванах, нали съм си умничко :oops:.При мен докторът реши, че ще правим изследванията без да го предизвикваме, така че при мен цикълът ми наистина е по никое време.Пожелавам ти успешна процедурата и на финала едно хубаво и здраво :bori_001:

*

    Aubergine

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #65 -: Октомври 04, 2008, 19:16:30 pm »
Двойно да ти се връща, Filadelfia  :)
Щом така е решил докторът ти - ще го слушаш. Аз си мислех, че съм наясно с процедурите, уж много чета - но винаги има неща, които не можеш да предвидиш. :?
Четох, че ще правиш цветна снимка, решила ли си къде?
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #66 -: Октомври 04, 2008, 20:33:27 pm »
записвам се да следя темата :D
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #67 -: Октомври 05, 2008, 09:08:45 am »
  Патладжанче, цветна снимка ще правя във Варна при д-р Александров.В понеделник пускам хормоните, в петък - цветната снимка.Много ми се щеше да ми дойде до тогава, но няма изгледи :(За всеки случай ще пусна ЧХГ, но съм сигурна, че бременност няма- с една тръба, която хидротубации показаха, че пропуска под напрежение, трудна работа.И след това се надявам да започваме със стимулациите. :)

*

    Aubergine

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #68 -: Октомври 05, 2008, 16:22:12 pm »
Filadelfia , ше стискам палци за всичко,  но конкретно преди  петък да ми напомниш :D
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #69 -: Октомври 05, 2008, 20:51:11 pm »
Здравейте момичета!
Не знам дали изобщо пиша където трябва, но все пак искам да ви попитам няколко неща. На 29 год. съм и до сега съм минала през четири инсеминации. Правени са ми хормонални изследвания и другите необходими за инсета.
Лекарят ми казва, че няма проблем нито при мен, нито при мъжа ми.
Мисля да отида скоро на нова консултация, за да се предприемат по-сериозни мерки, та въпросът ми е обикновено какви изследвания се правят преди ин-витро? И дали не ми е рано за него?
Познати ми казват, че лапароскопията е най-добрият начин да се провери състоянието на детеродните органи, но не съм сигурна, че АЗ трябва да си поискам тази операция...
Благодаря ви предварително.
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #70 -: Октомври 06, 2008, 00:06:41 am »
Кои са другите необходими за инсета? Цветна снимка ли, защото тя е задължителна преди това,
ина4е щом няма проблеми и при двамата, пробвайте да изследвате генети4ни и имунологи4ни преди да минете към ин-витрото + хламидии и микоплазми ако не са правени, примерно. Успех
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #71 -: Октомври 06, 2008, 11:37:01 am »
gallardo, съжалявам за обстоятелствта!
Казваш че си със запушени тръби, а правени ли ти е скорошна снимка или лапароскопия за да се види състоянието им?
[/quote]

Здравей, evro. с две лапароскопии сьм даже. при пьрвата установиха толкова много страствания, че  е наложи да ме отворят втори пьт, За да успеят да отстранят всички страствания, (които стават За отстраняване раЗбира се) 8O това беШе преди 4 години. аЗ по тоЗи на4ин раЗбрах че сьм кандидатка За инвитро, преди това не бях правила опити да Забременявам.

но може би това не е единствената причина За неЗабременяването. както някой мьдро беШе ЗабеляЗал тук - причината най-често е повече от една :?
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #72 -: Октомври 06, 2008, 12:45:10 pm »

Здравей, evro. с две лапароскопии сьм даже. при пьрвата установиха толкова много страствания, че  е наложи да ме отворят втори пьт, За да успеят да отстранят всички страствания, (които стават За отстраняване раЗбира се) 8O това беШе преди 4 години. аЗ по тоЗи на4ин раЗбрах че сьм кандидатка За инвитро, преди това не бях правила опити да Забременявам.

Gallardo
При мен също има много сраствания, вследствие на една коремна операция. Имам две лапароскопии за отстраняване на срастванията, при една беше правен опит да се отпуши и тръбата.

Но след всичко това се оказа, че имам хидросалпингс на тръбата и се подложих на още една лапарсокопия, при която ми махнаха тръбите – има много писано във форума, че инвитро с хидросалпингс е обречено на неуспех.
Затова според мен, както ти е писала и Evro трябва да си направиш една цветна снимка, за да се види състоянието на тръбите.
За съжаление когато веднъж нещо е рязано по тях или са правени опити да се отпушват, после е твърде вероятно да изскочи такъв проблем.
Дано все пак при теба да са ок. Успех!
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #73 -: Октомври 07, 2008, 14:32:46 pm »
Здравейте момичета!
Не знам дали изобщо пиша където трябва, но все пак искам да ви попитам няколко неща. На 29 год. съм и до сега съм минала през четири инсеминации. Правени са ми хормонални изследвания и другите необходими за инсета.
Лекарят ми казва, че няма проблем нито при мен, нито при мъжа ми.
Мисля да отида скоро на нова консултация, за да се предприемат по-сериозни мерки, та въпросът ми е обикновено какви изследвания се правят преди ин-витро? И дали не ми е рано за него?
Познати ми казват, че лапароскопията е най-добрият начин да се провери състоянието на детеродните органи, но не съм сигурна, че АЗ трябва да си поискам тази операция...
Благодаря ви предварително.
Baby80, а правен ли ти е тест за проходимост на тръбите-цветна снимка или хидротубация?Лапароскопията наистина ще даде ясна представа за състоянието на детеродните ти органи.Добрият специалист сам ще ти предложи да я направите.Тя също е част от изследванията преди инвитро.Успех ти желая!