0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #220 -: Май 30, 2013, 11:11:33 am »
Сиа, едно съседско детенце на около 4-5 годинки преди няколко месеца беше с гипсиран крак. То има и братче на около годинка. Ами возеха го в друга количка - бебешка. Даже за баткото ползваха зимната - по-бебешка количка, защото крачето трябваше да е хоризонтално, а бебето возеха в лятната количка. Голяма идилия бяха, защото винаги бяха по двойки - мама с тате или с баба. Много неприятно! Честно казано не съм виждала детенце с патерици - сигурно е имал за в къщи, но навън го возеха винаги.


Това детенце докато беше в гипс - беше по-добре /по-кротко/, но като му махнаха гипса - трябваше да се пази - да не натоварва много болното краче, но то беше като "развързано" тогава. И на майката и беше по-труден този период!

Пожелавам ви бързо възстановяване!
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #221 -: Май 30, 2013, 13:15:05 pm »
много неприятно, да минава леко, а за патерици виж срещу пирогов и на задната успередна уличка има безброй магазини за медицински и санитарни принадлежности, проверете там.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #222 -: Май 30, 2013, 14:35:29 pm »
От личен опит мога да кажа, че патериците се настройват според височината, но все пък трябва да са по-малки.
Леко и успешно възстановяване!
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #223 -: Май 30, 2013, 14:47:09 pm »
Благодаря за съветите и пожеланията. Утре сме на контролен преглед в Пирогов, така че ще разпитам и ще се огледаме за патерици, за да мерим на място. Принципно, можем да минем и без тях, защото освен че не бива да стъпва на него изобщо, трябва и да е в хоризонтално положение постоянно, но иначе ще трябва да я разнасям на ръце 20 дни.

Първият ми избор беше ортопедията в Горна баня, но там нямаха такъв спешен кабинет и ни пратиха в Пирогов. Засега нямам съмнение в компетентността на лекарите в Пирогов, направо съм очарована от вниманието, което получихме там. Честно казано, очаквах лошо и грубо отношение, и чакане 4-5 часа, а влезохме веднага, снимката по мрежата си я изтегли доктора минута след като беше направена и фактически само гипсирането отне повече време.

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #224 -: Май 30, 2013, 16:36:01 pm »
Сиа,при кой доктор попаднахте?

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #225 -: Май 31, 2013, 10:35:16 am »
Честно казано, нямам идея. Така и не разбрах името на никого. Впечатлението ми е цялостно - То и не се задържахме дълго - 10 минути ни отне прегледът и снимката общо. Най-дълго беше гипсирането, но и там бяха много мили към детето. Дано всички екипи да са такива.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #226 -: Май 31, 2013, 12:06:53 pm »
Добра новина за майките с деца до 2 г.

http://monitor.bg/article?id=386390
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #227 -: Май 31, 2013, 12:11:50 pm »
сиа, бързо да се оправяте!
Момичета, само минавам да ви пожелая хубав уикенд!Аз преживявам изключително тежък момент, може би най-тежкия в живота ми- първата ми истинска криза в брака...Не мога да си събера мислите и затова не влизам тук...Щом намеря сили, ще се появя отново.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #228 -: Май 31, 2013, 13:06:32 pm »
http://www.bg-damma.com/stil-na-zhivot/Raznoobrazni/4540_brick-fest-2013-lego?utm_source=bg-mamma.com&utm_medium=HEADER&utm_campaign=0
Стори ми се интересно събитие този "брик фест" на Лего. Жалко, че не сме в София. Ако някой успее да го посети с децата си през първите дни, моля са сподели впечатления. Може пък да решим да откскочим, ако ни го препоръчате  :)
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #229 -: Май 31, 2013, 13:31:52 pm »
Добра новина за майките с деца до 2 г.

http://monitor.bg/article?id=386390
а дано, Джам...а дано!  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #230 -: Май 31, 2013, 14:57:29 pm »
Сиа, бързо оздравяване!

Инке,  :hug2:
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #231 -: Май 31, 2013, 16:33:26 pm »
Благодаря ви още веднъж за подкрепата. Оказа се, че няма да имаме нужда от патерици, защото от утре й позволяват да стъпва на крака.

Инке Тинке, :bighug:

Ако някой отиде в Сердика Център, ще се радвам на отзиви за този Лего Брик фест. Така и така юни месец няма да се ходи на градина, ако е интересно за 5 годишни, бих я завела.
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #232 -: Май 31, 2013, 16:38:56 pm »
Здравейте. Не съм влизала тук от 100 години, но ние сме в някакъв постоянен цикъл на боледуване от страна Мия. Откакто се е родило бебето, Мия, която беше супер здраво дете, не спира да боледува. Миналата седмица бяхме в пирогов заради страхотна алергична реакция след ухапване от някакво насекомо, сега е с възпалено ухо. Днес трябваше да ходим с Явор на ваксини, и той се събуди с кашлица сутринта :(. Не са я приелии в училището, в което най-много искахме неясно поради каква причина, та сега чакам да проверят случая. Като изключим тези неволи, аз се чувствам прекрасно. Такова невероятно удоволствие изпитвам с всеки миг с бебето, че не мога да го опиша. Кърмим се успешно, за което много ми помогнаха в Токуда и съм им страшно благодарна. единствено дето яде супер начесто, ама вече се научих да кърмя навсякъде и във вскякакви ситуации. Важното е да е спокоен и да си наддава. Иначе той е страхотно бебе, много любопитен, ведър, усмихнат, всичко му е супер интересно. Толкова от мен за сега. Поздрави на всички.
« Последна редакция: Май 31, 2013, 16:40:59 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #233 -: Юни 02, 2013, 19:21:33 pm »
Най-накрая и ние сме тук - при дългоочакваните бебета :) Страшничкото е, че нищо не знам за гледане на бебе, а го гледаме само двамата с мъжа ми. Не ми е удобно постоянно да звъня на доктора, защото сигурно повечето ми тревоги за смешни. Ще ви моля за съвет за някои неща, които ме тревожат - може и да са глупости, но ...
Сега като ака се свива, зачервява и даже приплаква понякога. Иначе си му е течно акито и сме на кърма - без боб, зеле, кафе... Има и много газове. Нормално ли е това?
Ще се научим и ние, ама нали му треперим толкова. Извинявам се, ако някога задавам тъпи въпроси  :oops:


Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #234 -: Юни 02, 2013, 19:42:50 pm »
Ей, как чаках да те видя тук, ако знаеш :lol:
Първо, избий си от главата, че има смешни тревоги.
Второ - честито, имате си колики, ползвате ли капки? Всъщност и да ползвате и да не, те само малко облекчават положението. Аз ползвах Инфакол и Саб Симплекс.

Кърмите се, нали? Коликите малко намаляват, ако използваш компресия на гърдата по време на кърмене - лекичко натискаш гърдата, докато Божидара суче, отгоре-надолу, все едно погалваш, но с по-силен натиск. Това се случва само в процеса на сучене, не докато си почива, обаче :)

И ние си го гледахме сами, най-големият ми страх беше къпането и с право :lol:
Иначе спинка ли си, на колко време се буди, колко често се кърмите, на поискване ли сте или режим?
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #235 -: Юни 02, 2013, 19:45:02 pm »
Вени ме изпревари :)
Бебе честито. Много обич и усмихнати дни ви желая :).
Колики са това. Не се притеснявай :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #236 -: Юни 02, 2013, 20:21:35 pm »
Благодаря за бързото включване :) Знам аз, че мога да разчитам на вас. 
Кърмим се на поискване - веднъж се прецаках да го будя под час и после беше рев, повърна... абе ядосвах се на себе си. А и в АГто двама педиатри питах и двамата викат - спящо бебе не се закача. Щом спи, значи му е добре.
Иначе спинка, само тези колики като го мъчат се буди. Храни се през различни интервали - 3 до 5 часа. Ще пробвам с масажа на гърдите при кърмене.
С къпането се справихме сами още първата вечер - само за пъпчето ни беше страх, ама то падна вече.
Пак благодаря  :bighug:


Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #237 -: Юни 02, 2013, 21:23:21 pm »
май всички сме я допускали тази грешка със спящо бебе :lol:
Щом имат и 5 часова пауза, сте супер, значи не са силни коликите.
Опитай се ТИ да се поуспокоиш, защото нервна майка=нервно бебе и намалена кърма.
В този ред на мисли, ако има някой, който ужасно много те нерви и никога не си можела да се отървеш от досадно присъствие - сега е момента, имаш перфектно оправдание :lol:

и си изключвай телефона, като спиш, че законът на Мърфи за младите майки е "когато си най-изморена и легнеш да спиш, поне трима ще ти звъннат".
[/url][/url]
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #238 -: Юни 02, 2013, 21:33:13 pm »
Бебе, радвам се да те видя тук! Да сте живи и здрави!
Моето момче се хранеше на 4 часа от изписването и никога на по-малко. Не съм будила.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #239 -: Юни 02, 2013, 22:33:41 pm »
Бебе, радвам се да те „видя“ тук.
Питай за всичко и не се притеснявай. За коликите са ти казали вече. Само ще добавя, че някои ползват торбички с костилки от череши, които леко затоплят и поставят на коремчето. Не на голо де. Аз тъй и не купих, но нагрявах хавлийка. Успокояваше се и като лежеше по корем върху моя. Изобщо гушкането помагаше донякъде.