0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #200 -: Май 20, 2013, 13:28:06 pm »
нищо бе, ще следим...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #201 -: Май 20, 2013, 13:29:36 pm »
може пък да стане чудо....
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #202 -: Май 21, 2013, 09:51:23 am »
Честит Имен Ден на всички празнуващи днес! Бъдете живи и здрави и много щастливи!


Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #204 -: Май 22, 2013, 13:19:45 pm »
Силно се надявам да е поне малко преувеличено от авторката!
И се моля да стане някакво чудо, което да преобрази образователната ни система поне за нашите дечица, на които им предстои да тръгнат на училище. Иначе - незнам на какво ще трябва да разчитам.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #205 -: Май 22, 2013, 23:28:46 pm »
И на мен ми допадна текстът.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #206 -: Май 23, 2013, 09:11:11 am »
Текстът е готин, макар с някои точки да не съм напълно съгласна... :)
Първо, българският език е много сложен като строеж и труден за изучаване граматически..Но в крайна сметка, нещата са такива, каквито са, няма как да бъдат променени. Освен да почне да се говори на децата, нещо от сорта на " И малко преди да извади подлога от дупката, зайчето байчето се огледа и видя Кума Лиса, която глаголстваше с Кумчо Вълчо..."По-лесно ли ще е запомнянето? Друг е въпроса, че наистина е крайно неуместно да се зазубрят готови клишета. Надали заради това точно повечето деца са неграмотни, мен пО ме влече да теорията, че 70% от тях не са виждали книга през живота си или са прочели в краен случай 1-2. Висенето пред РС-та е доста по-вероятно...
В точката с историята, повечето не знаят кой е Стефан Стамболов, Агесилай ще знаят...айде нема нужда. :D
В точката с биологията, тия неща с клетъчните и аз съм ги учила, а даже и си спомням нещо. Това се нарича еволюция, строеж на биологичните видове и надали заради детето на авторката могат да се променят нещата. Как ще разбереш устройството на сложните видове, ако не познаваш този на по-простите?
Наистина има доста "сух матрЯл" и ненужна информация, с която се пълнят главите на децата, но това не е от вчера или от оня ден...И аз съм се питала за чий ше мий тая виШа математика у живота, ама все на някой сигурно е помогнала... :lol:
За калинките и прочие размишления, сега разбрах, що не съм станала депутат...Щото съм учила. osi_10
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #207 -: Май 23, 2013, 16:08:01 pm »

За калинките и прочие размишления, сега разбрах, що не съм станала депутат...Щото съм учила. osi_10

По скоро нямаш вуйчо владика  :wink: да те вкара на челно място в листата.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #208 -: Май 24, 2013, 11:14:58 am »
Честит празник!
Нека децата ни обичат българската азбука и книгите и да не им се налага да си сменят езика!

Ние вчера ходихме с момчетата на театър за големи :) Изгледахме си спокойно постановката, нямаше мрънкане и приказки - много съм доволна :) Пораснаха ми децата :) Следващата проба за културно-масова дейност ще е кино  :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #209 -: Май 24, 2013, 13:25:40 pm »
Честит Празник  на всички българи!

http://vbox7.com/play:2c6ed81b&al=1&vid=9853501


*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #210 -: Май 24, 2013, 15:09:17 pm »

Ние вчера ходихме с момчетата на театър за големи :) Изгледахме си спокойно постановката, нямаше мрънкане и приказки - много съм доволна :) Пораснаха ми децата :) Следващата проба за културно-масова дейност ще е кино  :lol:
Хех, супер! Аз дори помня първата постановка, на която ходихме с Диди, само дето  не помня точно възрастта й, но май около вашата беше. "Българи от старо време"" гледахме, беше много забавно за детето. И за мен, разбира се. Откакто живея в малки градове, най-много ми липсва театъра.

Честит празник на всички!
« Последна редакция: Май 24, 2013, 15:10:49 pm от Елфи »
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #211 -: Май 29, 2013, 10:50:22 am »
Здравейте, незнаех в коя тема да пиша, за това реших тук :)
Скоро ще се местим в по-голм апартамент и малката ще си има стая най-накрая  :ballons: и вчера видяхме в Икея ето такова легло (прикачам снимка) и се чудим дали да и вземем такова? Тя от нашата спалня си слиза сама без проблем, за това от такова съвсем няма да е проблем (към 30см в над земята). На моята съседка детето е на 18м и тя ми каза че той излиза вече от бебешко легло, та за това се зачудих дали да купим направо и ние такова  :? Мисля да сложа преградка от външната страна за всеки случай.
 Тъй като нямаме режим на спане, мечтая че ще играе и като и се доспива ще си ляга сама, но незнам дали не са само мечти това  :lol:  :lol:

Също така смятате ли че ще ни е нужен още повивалник, понеже за момента не планираме такъв в стаята.


*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #212 -: Май 29, 2013, 11:26:32 am »
Криси ако си свикнала с повивалник и ти е удобно, вероятно ще трябва, иначе ще трябва да се навеждаш много. Леглото е много красиво, с преграда ще се избегне опасността от падане като спи, но как ще е с качването, не знам.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #213 -: Май 29, 2013, 12:54:03 pm »
Леглото ми е любимо, още повече че може да расте с възрастта на детето.
Но, според мен, не е подходящо за малки деца. А твоето виждам, че е на 1 г. Има доста места, на които може да се закачи, да се заклещи, от където да се промуши и да падне едно малко дете. Или ако не успее да падне, да се закачи и да увисне.
Ама аз съм си черногледа и според мъжа ми over protective.
Отделно, че матракът за него е нестандартен и не знам дали ще успееш да му намериш подходящ протектор. Аз поне имах два, които ползвах до 3 годишна възраст поне - заради пропускане на памперс, разливане на среднощно АМ, повръщане и т.н.

Отделно повивалник също ще ти трябва за по-лесно преобуване и преобличане поне до 2 години.

Моят съвет е да изчакаш с леглото и да го вземеш след още 2 години, а дотогава да си ползвате старото или пък да вземеш от сгъваемите легла докато ти порасне детето.
« Последна редакция: Май 29, 2013, 12:55:51 pm от sia »
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #214 -: Май 29, 2013, 13:26:27 pm »
Криси, леглото е красиво, но мен също ме притесняват тези метални решетки, ако измислиш вариант за облицовка (обиколници примерно) не мисля че е проблем. Ще трябва и преграда, за да не пада, защото тези са нисички, но зависи и матрака колко ще е дебел. А за лягането сама - надежда винаги има  :lol: И аз още се надявам  :lol: Независимо, че могат сами да си сложат пижамите, чувалите и да се завият, по-хубаво е мама или тати да го направят, а ако и двамата са строени един до друг е най-готино  :lol:
За повивалника - аз приключих с ползването му още към 6-8 месец, такова въртене беше на него, че не можех да ги удържа. Ако ти е кротко детето, спокойно можеш да си предвидиш такъв.
Аз да похваля моите деца - за 24 май им подарих по една енциклопедия на Мечо Пух (взела съм всичките, но им вадя по една за поводи) и те попитаха дали за първи юни и р.д. ще получат подаръци, ако слушат. Искали подаръците да са пак книжки, защото много обичали книжките :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #216 -: Май 29, 2013, 15:04:32 pm »
Благодаря за отговорите :) Много е красиво леглото наистина, но и аз имам подобни опасения и за това, което споменахте. Проблема е, че имам възможност следващия месец да пратя сегашното ни легло в БГ на една приятелка, иначе ние можем да останем с него още време.... :? :? Ще помисля още малко, то това новото легло винаги може да се купи и след 7-8 месеца, ама нашето не мога после да го пратя  :x

мими26 тя мирно никъде не седи  :lol:, нито на повивалник, нито на легло, като малко червейче е и я гоня да слагам памперс, та и блуза и обувки е най-трудно  :lol:  Браво на дечицата ти :)

Сега трябва да помисля добре какво да правим и да купуваме, не искам да съм в ситуация, в която нямам повивалник и си блъскам главата защо не съм купила или да дам сегашното легло, а пък от новото да пада и да купувам пак бебешко  :? :?
« Последна редакция: Май 29, 2013, 15:28:39 pm от Krisi88 »


*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #217 -: Май 30, 2013, 10:46:55 am »
Влизам с въпрос: Има ли някой опит с гипсирани крачета и патерици за деца? Не знам какво да търся, не мога да се ориентирам в размерите. От гугъл попаднах на няколко сайта с детски патерици, но не мога да разбера размерите им и как да избера удобни патерици. А в Пирогов въобще забравихме да питаме.
Накратко - от днес Александра е с гипс заради пукнат глезен и има забрана изобщо да стъпва на него.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #218 -: Май 30, 2013, 10:52:52 am »
sia, защо не се обадиш на д-р Алексиев, детския ортопед, за да го попиташ?
http://www.einet.bg/~alexiev/

или на д-р Гюров, също детски ортопед, занимава се с изработка на протези - тел. 0899131316
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #219 -: Май 30, 2013, 10:54:54 am »
Сиа, според мен отидете в аптека за помощни медицински средства и да мери детето. По друг начин няма как да разбереш кое ще и е по мярка и удобно.
Дано бързо се оправи, че като знам ние 2 седмици как изкарахме с гипсирана ръка, за крак не ми се мисли.