0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3300 -: Февруари 16, 2007, 13:30:05 pm »
  Не знам Стели.Сега като ми дойде ми назначиха да изследвам хормони LH,FSH,Пролактин,Естрадиол.Най вероятно е от хормоните.Ще видим.Дано да е малък проблем ,който да се оправи и бебето да стане!  :P
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3301 -: Февруари 16, 2007, 19:55:28 pm »
Момичета, вижте пак графиката ми. Притеснява ме това стъпаловидно покачване на температурата тези дни. Дали въпреки + Ову тест все още нещо не е наред. :?
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3302 -: Февруари 16, 2007, 22:27:17 pm »

[/quote]

Денис, има малка промяна в датата на МЦ от август 2006-та -датата е 28/08/2006- бил е 45 дена - дойде ми следващият на12/10/2006  но тъй като ми излезе това от горе ми се наложи да по променя  нещата така че да бъде по дълаг от 45 дена и да имам

Но със реалните стойности 45-23=22 май пак не е добре
Другият път няма да лъжа календара  :) :P
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3303 -: Февруари 18, 2007, 12:07:14 pm »
Благодаря за отговора! :D Меря орално. Освен този още един цикъл съм мерила БТ по време на М и тогава пак е така - първия ден е най-висока и после доста ниска, но не чак толкова като този месец. Какво може да означава това? 8O 8O На 05.01 направих спонтанен аборт, без кюртаж и същия цикъл БТ по време на М /01.12/  е била подобна. Да се притеснявам ли?  :?
Не се притеснявай, нищо не означава /ниската БТ по време на М./
Да не е от термометъра, с какъв мериш? Може да е и от оралното мерене - доста е неточно.
Дотук графиката ти е добре, трябва още малко да се повиши.
Имало е  според мен О - на 12 ден от МЦ - но за да се потвърди това БТ трябва да се повиши до 36.9 и да се задържи така висока.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3304 -: Февруари 18, 2007, 12:18:04 pm »
  Здравей Денис!При преглед преди 2 дни се оказа,че имам киста 43/38,а графиките ми и от предните месеци не показват наличието но задържан фоликул.Ще ми погледнеш ли предните графики и да ми кажеш дали е възможно това?  8O Дали е възможно да имам задържан фоликул и да имам овулация?Такива неща случват ли се?
 Благодаря ти предварително!
Според графиките ти не мисля, че е имало задържан фоликул.
Миналият МЦ /06/01/2007/ графиката е много хубава - мисля, че е имало нормална О.
Ако е имало задържан фоликул - той предизвиква хормонален дисбаланс - и от там графиката се променя /не е типичната графика с норм. О./
Този МЦ графиката за сега прави само стъпаловидно покачване /10 дена/ което не е много добре, но е рано още по графика да се каже дали има норм.О или е ЛУФ /защото и при него има покачване на БТ/

Но, трябва да вярваш на лекарят си, не на мен - все пак той те гледа на УЗ , а аз гадая по графика какво става.
Ако не си сколонна да му вярваш, направи консултация с друг лекар.
И да кажеш после какво е казал.  :D
Успех

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3305 -: Февруари 18, 2007, 12:21:49 pm »
Момичета, вижте пак графиката ми. Притеснява ме това стъпаловидно покачване на температурата тези дни. Дали въпреки + Ову тест все още нещо не е наред. :?
До тук графиката ти е добре. Трябва да минат  още няколко дена, за да се разбере какво става. Рано е да се притесняваш.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3306 -: Февруари 18, 2007, 12:25:38 pm »

Денис, има малка промяна в датата на МЦ от август 2006-та -датата е 28/08/2006- бил е 45 дена - дойде ми следващият на12/10/2006  но тъй като ми излезе това от горе ми се наложи да по променя  нещата така че да бъде по дълаг от 45 дена и да имам
Но със реалните стойности 45-23=22 май пак не е добре
Другият път няма да лъжа календара  :) :P
Пак не е добре, съжалявам

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3307 -: Февруари 18, 2007, 12:48:53 pm »
Цитат
Но, трябва да вярваш на лекарят си, не на мен - все пак той те гледа на УЗ , а аз гадая по графика какво става.
Ако не си сколонна да му вярваш, направи консултация с друг лекар.
И да кажеш после какво е казал.  Very Happy
Успех
 
  Благодаря Денис! :P
Аз вярвам на док.,но това не ми стана ясно,че тя ми гледа графиките и каза,че са добре и че е имало ову.според тях.Като има обаче задържан фоликул ми каза,че не съм имала ову. и просто пропуснах да я попитам как става тоя номер,понеже не ми е ясно.Хем задържан фоликул,хем хубави графики.  :o  А киста има,защото я усещам.Боли ме този яйчник на който е кистата по един особен начин и по това разбирам,че има нещо и отивам на лекар.Като ме прегледат, хоп киста.Като няма киста,няма и болки.  :?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3308 -: Февруари 18, 2007, 13:29:34 pm »
Здравей, Денис. Би ли погледнала графиката ми отново, моля те. Вчера имах розово зацапване и реших, че ми идва. Тази сутрин измерих БТ, за да започна нова графика. Бе 37,2. Днес зацапването продължава, но е кафеникаво. Виждам го само като ходя до тоалетна. На самата превръзка нищо не изтича. Как смяташ, дали е М?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3309 -: Февруари 18, 2007, 13:45:22 pm »
здравей Стиварип, аз мисля че 37,2 е много хубава температура, защо не направиш един тест...стискам палци!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3310 -: Февруари 18, 2007, 14:07:51 pm »
Аз вярвам на док.,но това не ми стана ясно,че тя ми гледа графиките и каза,че са добре и че е имало ову.според тях.Като има обаче задържан фоликул ми каза,че не съм имала ову. и просто пропуснах да я попитам как става тоя номер,понеже не ми е ясно.Хем задържан фоликул,хем хубави графики.  :o  А киста има,защото я усещам.Боли ме този яйчник на който е кистата по един особен начин и по това разбирам,че има нещо и отивам на лекар.Като ме прегледат, хоп киста.Като няма киста,няма и болки.  :?
Неможе да има киста и нормална О. и графиката да е наред /според мен/
Сигурно ли е че е киста, може да е ЖТ.
Консултирай се с друг лекар.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3311 -: Февруари 18, 2007, 14:11:21 pm »
Здравей, Денис. Би ли погледнала графиката ми отново, моля те. Вчера имах розово зацапване и реших, че ми идва. Тази сутрин измерих БТ, за да започна нова графика. Бе 37,2. Днес зацапването продължава, но е кафеникаво. Виждам го само като ходя до тоалетна. На самата превръзка нищо не изтича. Как смяташ, дали е М?
Направи тест и дано да е станало.
37.2 е ТТ нали?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3312 -: Февруари 18, 2007, 15:16:20 pm »
37,2 е БТ измерена сутринта преди да стана. Сега ТТ е 37,0. Чудя се дали да няправя тест сега или утре сутринта. Какво ще ме посъветвате?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3313 -: Февруари 18, 2007, 15:31:00 pm »
37,2 е БТ измерена сутринта преди да стана. Сега ТТ е 37,0. Чудя се дали да няправя тест сега или утре сутринта. Какво ще ме посъветвате?
Защо тогава стойностите от графиката са по-ниски /все едно е мерена орална Т/ ?
Утре сутринта с първата урина тест и дано да е  станало - стискам палци :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3314 -: Февруари 18, 2007, 15:45:15 pm »
Досега мерех орално, но по твой съвет реших от следващия цикъл да започна ректално.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3315 -: Февруари 18, 2007, 16:38:52 pm »
Stivarip, тичай за тест, че ставам нетърпелива заради теб. И после да кажеш, че има 2 черти. :balk_81: :blowingdust:
« Последна редакция: Февруари 18, 2007, 16:43:19 pm от Gogi »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3316 -: Февруари 18, 2007, 19:44:49 pm »
Здравейте момичета  :D ! Бихте ли ми казали какво мислите за моята графика, имало ли е Ову?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3317 -: Февруари 19, 2007, 07:44:58 am »
Здравейте момичета  :D ! Бихте ли ми казали какво мислите за моята графика, имало ли е Ову?
Да не си болна? Температурата е висока?
Тест за бременност прави ли?
Всичко наред ли беше с М?
Според мен трябва да отидеш на лекар? Нещо става, но незная какво?
Дано да е нещо хубаво  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3318 -: Февруари 19, 2007, 08:45:44 am »
Здравейте отново, момичета...Зная че никой не е длъжен да ми отговаря, но аз искрено се надявах на подкрепа от ваша страна.Ако нещо съм сбъркала етикета на форума, моля да ми кажете, за да се коригирам :oops:От година и два месеца се опитваме да имаме бебче и вярвам всички разбирате как се чувствам :(правихме спрмограма, всичко е ок.На първи преглед,няма никакви проблеми и за мен,но сега тепърва ще ходя на задълбочени изследвания, от които много се страхувам...но това е друга тема.Молбата ми беше да погледнете графиката ми,тъй като меря БТ само от месец и ми е трудно да определя наличие на ову и кога :?много ще се радвам на отговор,още повече, че избягвам темата с всички освен със мъжа ми,на всички останали им се струват смешни моите притеснения и аз се чувствам неловко да ги занимавам с това :(Ами това е...стана малко дълго.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3319 -: Февруари 19, 2007, 10:38:42 am »
Здравейте! Моята графика съвсем се побърка... Въобще никакъв ред няма в тези мои температури. :x Първо си мислех, че имам ранна О като по чудо този месец (9-ти ден), но после като се почнаха едни покачвания и едни спадове, свят да ти се завие. :lol: Та ако можете помагайте: имало ли е или не ову въобще...
misstan, не мога да помогна много, но според мен не е зле да мериш поне още един месец за да дадеш по-достоверна информация на док за Т. Щом си решила да правиш и по-задълбочени изследвания, значи всичко ще се изясни съвсем скоро. Желая ти късмет и скоро да се похвалиш с две черти. :D