0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #540 -: Май 04, 2016, 11:39:06 am »
Браво, Лукреция!

Чакаме с нетърпение хубавите новини от прегледа на 19ти!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #541 -: Май 04, 2016, 18:41:15 pm »
Момичета, направо не знам вече какво да мисля. От 29 яйцеклетки 20 са били зрели, днес на 2-ти ден има само 4 ембриона. Замразили са ги. Двата са разделени на 4 другите на 2. Т.е и от тези 4 има два, които се развиват по-бавно от нормалното. Все едно току що съм си видяла отрицателния тест, така се чувствам...Сега ще чакат до събота да видят дали нямало и други да станат, биоложката каза, че яйцеклетките не са узрели и аз не знам точно...
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #542 -: Май 04, 2016, 20:28:52 pm »
Loriane, според мен за 2ти ден ембрионите са добри. Не бързай да обричаш опита. Моят първи опит беше с трансфер на 2 4-клетъчни ембриона на 3ти ден и успешна бременност. А колко сълзи имаше до положителния тест, затова от тази ми позиция искам да те накарам да повярваш, че може да се случи. Разбирам чувствата, които се блъскат постоянно в главата ти. В момента съм в по-лоша позиция от първия ми опит, трансфер на 2 8-клетъчни, два плодни сака, единият е "кухо яйце", а другият плоден сак с по-малка големина, но ембрион, отговарящ на възрастта си със сърдечна дейност. Така, че чакаме и се надяваме и дано за всички нас нещата завършат по най-добрия начин.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #543 -: Май 04, 2016, 20:32:06 pm »
loriane не  губи надежда, това не е точна наука.Лично съм чувала от лекари,че уж лоши ембриони водят до бременност,а хубави ембриони - не.Така че не се настройвай от сега, мисли положително колкото и да ти е трудно.
Момичета много се хвалите с две чертички, а не виждам никой да ръси прашец.Айде не се стискайте,помислете малко и за нас  :D


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #544 -: Май 04, 2016, 20:38:11 pm »
Лориан, не се притеснявай! Достатъчни са тези 4 ембриончета и ти пожелавам от тях да се появи второто попълнение в семейството!

До колкото съм чела, при поликистоза (което предполага хиперстимулация), както и при хиперстимулация, вероятността от появата на много но не дотам качествени яйцеклетки е твърде възможна. Освен това е нормално при такава бройка да има и голяма бройка незрели - в крайна сметка те не растат с еднакъв размер- има по-големи има и по-малки фоликули, а може да има и празни такива.

Не отписвай нищо! Всичко си е ОК. Имаш си замразени ембриончета, които те чакат да се възстановиш :)
На мен ми върнаха 2 ембриончета със средно качество на 3ти ден и сега расте в мен едно бебче :)

Успех  :bighug:


Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #545 -: Май 04, 2016, 20:39:38 pm »
lilibell, лично обещавам много прашец, ако сакчето ми е нарастнало подобаващо, ще се обявя за голяма късметлийка и ще ръся, ръся  :). За сега "вися" до следващия преглед. :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #546 -: Май 04, 2016, 22:27:30 pm »
Честито на бременните!!!! Лека и успешна бременност до термин  :bighug:

Loriane при поликистоза това се случва много често. Просто защото имаш много фоликули, очакваш и много яйцеклетки, но не е така. По принцип 4 оплодени и добро качество е супер. Аз бих се радвала. Не унивай а се подготвяй физически и психически да си прибираш ембриончета които да станат хубави бебчета  :bighug:
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #547 -: Май 04, 2016, 23:42:16 pm »
Момичета, много ви благодаря за думите! Прави сте, трябва по-положително да гледам на нещата. Наистина не знам защо така се отчайвам, мисля, че и силите ми вече са на предела...неуспехите ми са вече много, и започвам да виждам края. Не трябва да съм така негативно настроена, прави сте.

Силвия, стискам много палци всичко да е наред. Сигурно ти е много напрегнато. В коя гс си? Какво казват лекарите?
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #548 -: Май 05, 2016, 15:58:11 pm »
Благодаря ти, loriane! Искрено се надявам на следващия преглед (ще бъда в 8 г.с.) всичко да е наред. Ситуацията е следната: преглед в 6 г.с. - едно кухо яйце и един сак, неотговарящ на възрастта си с ембрион, отговарящ точно и със сърдечна дейност. Лекарят ми каза, че това е притеснително. Имам му пълно доверие и съответно аз също се притеснявам. Искрено се надявам на следващия преглед всичко да е ясно, чакането ме смазва.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #549 -: Май 05, 2016, 17:43:51 pm »
silvia29, стискам палци всичко да е наред на прегледа и да ни се похвалиш!!! Нали ще се чакаме на финала, недей сега да се отчайваш!!!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #550 -: Май 05, 2016, 21:22:47 pm »
Силвия, 6гс е много рано да се прецени дали яйцето е "кухо"  8O

Много "кухи" в 6-7 гс яйца стават прекрасни бебета в 7-8гс :)

Моето "плодче" в 7гс + 3дни отговаряше на възрастта си, но сакът изоставаше, а и проблем имаше със сърдечната дейност. Казаха ми, да не се притеснявам, но да очаквам лоши новини...

"Плодчето" ми вече е с размер на грейпфрут и почнах да усещам ритници :)

Пожелавам ти добри новини на следващия преглед и всичко най-хубаво :)

Никой не се престраши да ръсне с прашец, затова май аз ще ви поръся  :babydust: дано да съм ви на късмет, момичета, пожелавам здрави и растящи "плодчета" на всички и съвсем скоро да се сгушат в коремчетата ви  preggo
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #551 -: Май 05, 2016, 22:15:20 pm »
Makiyaki, Silvia стискам палци за успешна и безпроблемна бременност!!!
Хоп в прашеца  :bubblebath: :bubblebath: :bubblebath: Благодаря  :bighug:
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #552 -: Май 05, 2016, 23:03:58 pm »
гмурвам се и аз в прашеца
 :balk_183:
две черти дано ни донесе  :bighug:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #553 -: Май 05, 2016, 23:10:27 pm »
Lilibell кога ще пробваш пак? Аз чакам цикъл да започна. Предния път всички хормони на 3ти ден бяха добре, но имах само от ляво(лошия ми яйчник) и не продължих. Едвам се сдържах, все си мислех, че може това да ми е шанса ,но логиката надделя. Дано това ми донесе късмет.
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #554 -: Май 06, 2016, 07:22:14 am »
Благодаря ви, момичета, за милите думи! Знам, че докато изчакваме моето "плодче" има шанс.
Успешни процедури и прекрасни бебчета желая на всички момичета! Уговорката да се чакаме в бременната тема остава!  :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #555 -: Май 06, 2016, 08:00:48 am »
Giaany и аз чакам да ми дойде и ще видим какво е положението. Като гледам цикъла ме прескочи един път, но пък тези дни БТ доста ми се смъкна. Не знам вече какво да си мисля


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #556 -: Май 06, 2016, 11:26:30 am »
Здравейте у честит праздник на всички!!!

Искам да ви попитам как се изчислява терминът при инвитро?? Коя дата се има предвид? Благодаря ви!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #557 -: Май 06, 2016, 15:03:09 pm »
Честит Празник!!! :a_sheep_01: :bighug:

Доктора ще ти каже за термина.
При мен беше цикъл 8 Декември, Пункция на 20 Декември, Трансфер на 22 Декември и термин 14 Септември. Мисля обаче че док взе предвид само датата на последния цикъл като изчисляваше термина. Има калкулатор за термин в нета.
« Последна редакция: Май 06, 2016, 15:06:24 pm от Giaany »
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #558 -: Май 06, 2016, 18:58:00 pm »
Искам да ви попитам как се изчислява терминът при инвитро?? Коя дата се има предвид?

първият ден на последния цикъл, както при всяка друга бременност
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #559 -: Май 06, 2016, 19:09:38 pm »
Искам да ви попитам как се изчислява терминът при инвитро?? Коя дата се има предвид? Благодаря ви!

Денят след пункцията е първи на 3 г.с., т.е. 2 г.с. + 1 ден. Калкулаторите изчисляват при среден цикъл от 28 дни и овулация на 14ти ден, но при инвитро пункцията най-често е на 12ти ден.