0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #980 -: Февруари 07, 2009, 23:48:03 pm »
здравейте д-р Бърди.бихте ли ми дали съвет относно ечемик на окото на дете на 4г.
оказа се, че очен лекар в нашия град няма дежурен - само на повикване при спешен случай.понеже са почивни дни,не работят и кабинетите.Та съм забравила като съм била малка - това нещо само ли минава, капки ли се слагат,изисква ли спешност.
п.п. имам спомен преди около 30г ечемик се е третирал с кърма. :?
Фуцидин очни капки.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #981 -: Февруари 07, 2009, 23:56:59 pm »
мислех да започна веднага с Тобрадекс - с това разполагам в момента.проблем ли е,да заменя Фуцидин с него.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #982 -: Февруари 08, 2009, 00:01:24 am »
За никакъв "страх" не може да става и реч.
Време е отговорностите да бъдат поети без отлагане. Сега. И без да се прехвърлят нещата от болната глава на здравата.

Случай като Вашия не е познат-да няма нито една ваксина.
Затова и няма препоръки, освен още утре да започнете пълното ваксиниране на детето поставяйки първо ДТаК. После и другите.
В спешен план. Но по план.

Моля, не пишете повече по тази тема тук-обадете се на педиатъра и направете ваксините.
Без оправдания, философстване "ние сме отговорни за децата си" (като че ли ние педиатрите-не сме) и т.н. познати неща.
Добре, съгласна съм с теб, но въпроса ми беше за инжекция за тетанус, ако са минали 24 часа, дали ще е актуално ако утре и я поставят?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #983 -: Февруари 08, 2009, 00:20:32 am »
Здравейте д-р Бърди,
Не съм писала отдавна, пожелавам Ви само добри и красиви неща през тази година.
Искам да Ви задам един интересен въпрос, понеже майка ми ми направи забележка.
Аз непрекъснато обяснявам нещо на детето в течение на ежедневието и придружено в игрите. Цветовете, циирите, някой букви, геометрични форми..... Неща от този род.
Не знам дали в резултат на това или си е естествен процес, но детето различава и посочва цветове, някой букви,  цифри, форми като кръг, триъгълник и т. н. Шредполагам че е съвсем естествено.
Майка ми, която ни беше нагости 1 мес, ми направи няколко пъти забележка, че го засипвам с информация, че била малка още за тези неща... На което аз не обръщам внимание естествено, но все пак ми стана любопитно и реших да се допитам до професионално мнение,
Благодаря Ви

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #984 -: Февруари 08, 2009, 00:26:38 am »
Това,което правите е абсолютно вярно, насърчава детето, ускорява много развитието.
Правилно е, и аз съм съгласен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #985 -: Февруари 08, 2009, 00:27:35 am »
За никакъв "страх" не може да става и реч.
Време е отговорностите да бъдат поети без отлагане. Сега. И без да се прехвърлят нещата от болната глава на здравата.

Случай като Вашия не е познат-да няма нито една ваксина.
Затова и няма препоръки, освен още утре да започнете пълното ваксиниране на детето поставяйки първо ДТаК. После и другите.
В спешен план. Но по план.

Моля, не пишете повече по тази тема тук-обадете се на педиатъра и направете ваксините.
Без оправдания, философстване "ние сме отговорни за децата си" (като че ли ние педиатрите-не сме) и т.н. познати неща.
Добре, съгласна съм с теб, но въпроса ми беше за инжекция за тетанус, ако са минали 24 часа, дали ще е актуално ако утре и я поставят?
Още при прегледа трябваше да поставите ДТаК.
Колко е възможно да продължава всичко това?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #986 -: Февруари 08, 2009, 00:28:13 am »
мислех да започна веднага с Тобрадекс - с това разполагам в момента.проблем ли е,да заменя Фуцидин с него.
Не покрива Стафилокока.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #987 -: Февруари 08, 2009, 00:31:33 am »
благодаря.утре ще купя Фуцидин.лека вечер.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #988 -: Февруари 08, 2009, 09:20:39 am »
Бърди, извинявай ако съм те ядосала, но все пак живея в България, двама от хирурзите отказаха да сложат противотетаничен анатоксин, само защото не е ваксинирана, другия педиатър също изказа съмнения, относно реакцията и каза, че не може да поеме отговорност, че трябва личния да я направи, но личната в събота и неделя дори телефона си не вдига, камо ли да се видим за преглед.
Обиколих 3 частни поликлиники, и ме объркаха повече отколкото си представяш.
Последно снощи ми казаха, че е късно за инжкция, че са минали повече от 24 часа.
Е, кажи ми като на майка, днес какво да правя, има ли ефект ако и бият този антоксин, дори и да намеря кой да й го постави или вече няма смисъл, просто трябва да определим дата на имуницация с ДТК?
Ето за това иде реч, никой не ти обяснява като на човек, какви са реакциите, какви са страничните ефекти, дори не можеш да си сигурен кой поставя ваксините, кадърен ли е ( това съм го чела от теб - от значение правилно ли е поставена ваксината).
Има още много неща,които мога да напиша, но в момента ме интересува само това.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #989 -: Февруари 08, 2009, 10:11:19 am »
Бърди, извинявай ако съм те ядосала, но все пак живея в България

Това не е оправдание да не ваксинираш детето! Спри да се оправдаваш с това, че си в България! Тук също ваксинират децата! Има имунизационен календар и личните лекари го спазват!
Взела решиние да не ваксинираш детето, сега трябва да носи отговорност за това! Никой не ти е виновен!

Извинявам се, че се намесих в темата. Не успях да се въздържа  :?

lb2f
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #990 -: Февруари 08, 2009, 10:30:35 am »
О, просто не знам в качеството на каква се включваш????
Трябва да има информация за ваксините, трябва някой да ти обясни в прва текст - тази ваксина е такава, предпазва от това..., защото ако не се бие ще стане това..., ако се бие има риск от това..., ит.н. , ние не сме безмозъчни овце, които отиват някъде и без да имат примерно доверие на лекаря, казват да се направи тази ваксина само защото Пенка е направила така с детето си.
За да стигна до тук, е имало причина, ясно ли ти е??????
Детето ми се роди с хеморагична болест, след среща с триста хематолога, от които 50% са изказали съмнение, че ваксините при нея могат да навредят, как си представяш с лека ръка, изпълнена със съмнения да я заведа при първата некъдърничка да я набоде? Това е:
Причината да не имунизирам, е че никой не ме е информирал спокойно и без колебание, че това няма да НАВРЕДИ точно на моето дете!!!
Ако намеря такъв лекар ( повярвай ми че не спирма да търся), със сигурност няма да се поколебая.
За съжаление едниствения за сега, на когото имам доверие е Бърди, но е невъзможно сигурно да се занимава с мен и да ми обеснява подробно и не го виня за това, все пас не може да види детето и да го прегледа.
Разбра ли сега,радвам се, че си отговорна майка, но не смятам че аз не съм.
Задавам си въпросите ( колкото и да звучат глупаво) както всички вас, ако Бърди има нещо конкретно да ми отговори точно на този:
, кажи ми като на майка, днес какво да правя, има ли ефект ако и бият този антоксин, дори и да намеря кой да й го постави или вече няма смисъл, просто трябва да определим дата на имуницация с ДТК?

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #991 -: Февруари 08, 2009, 10:32:10 am »
И още един въпрос.
Бърди какво ще кажеш за това хиперимунен човешки имуноглобулин, за какво се използва?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #992 -: Февруари 08, 2009, 12:56:03 pm »
Трябва да ваксинирате с ДТаК ( като Тетраксим или Пентаксим).
Моля да се свържете с педиатъра си и да ваксинирате детето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #993 -: Февруари 08, 2009, 13:03:44 pm »
Докторе, можете ли, моля, да ми дадете линк към криви на растежа при момичета?
Бяхме на консултация вчера - 10,600 кг/87 см (за 6 месеца е качила 1 кг и 10 см). Педиатърката ни каза, че като тегло е на минимума, като височина - на максимума. Но гледам таблица на СЗО, според която мерките й са съвсем по средата. Успокоих се, че детето си се развива съвсем нормално, въпреки че не се храни добре, но искам да видя все пак и кривите.

Поздрави & хубав ден!  :D
« Последна редакция: Февруари 08, 2009, 13:10:49 pm от Тик-так »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #994 -: Февруари 08, 2009, 15:02:09 pm »
Бърди, свързах се с лекуващия ни педиатър, обясних всичко, но отговора е, че трябва да напарвим някакви допълнителни прегледи и изследвания, така нямало да стане -  от днес и хоп утре да сме слагали ваксини 8O, вече съвсем се обърках!
Защото не сме имали никога ваксини и тя такъв риск нямало да поеме без да е убедена 8O
Конкретно, нищо ама нищо не разбрах и се обърках още повече!
Да отивам ли да слагам веднага ТАП, докато се разберем за другите ваксини с педиатъра или е късно вече - минаха 40 часа?
Само това ми отговори, да слагам ли още днес тази инжекция или вече няма смисъл, по - добре да изчакам ваксината?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #995 -: Февруари 08, 2009, 17:03:30 pm »
Бърди, интересно ми е какво мислите за хомеопатията? Тук при нас напоследък всички родители с горе- долу добри финансови възможности са се ориентирали към лечение с хомеопатия. Интересно ми е Вие като специалист дали я приемате и мислите ли, че хомеопатичното лечение може да замени традиционната медицинска помощ?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #996 -: Февруари 08, 2009, 18:36:11 pm »
Здравейте Birdie !
Бих искала да ви попитам какво ви е мнението за менингококовата ваксина? От няколко месеца живеем в Германия и педиатъра иска да поставим. Преди това живеехме в Австрия, а там не се слага и затова не съм се интересувала до сега. Синът ми е на 2г. и 8 месеца. Казаха, че е препоръчително и пневмококова да сложим. Какво ще ме посъветвате?
Благодаря ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #997 -: Февруари 08, 2009, 18:49:49 pm »
Докторе, можете ли, моля, да ми дадете линк към криви на растежа при момичета?
Бяхме на консултация вчера - 10,600 кг/87 см (за 6 месеца е качила 1 кг и 10 см). Педиатърката ни каза, че като тегло е на минимума, като височина - на максимума. Но гледам таблица на СЗО, според която мерките й са съвсем по средата. Успокоих се, че детето си се развива съвсем нормално, въпреки че не се храни добре, но искам да видя все пак и кривите.

Поздрави & хубав ден!  :D
http://kidshealth.org/parent/growth/growth/growth_charts.html
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #998 -: Февруари 08, 2009, 18:54:21 pm »
Бърди, интересно ми е какво мислите за хомеопатията? Тук при нас напоследък всички родители с горе- долу добри финансови възможности са се ориентирали към лечение с хомеопатия. Интересно ми е Вие като специалист дали я приемате и мислите ли, че хомеопатичното лечение може да замени традиционната медицинска помощ?
Мнението ми е отрицателно.
*не смятам че педиатрията има липса на средства и възможности да лекува.
*не смятам че върху труда на педиатъра могат да виреят с такава лекота средновековни мошеници
*не отричам възможностите на индийската, китайската,азиатската традиционна медицина. Но те си знаят границите.
*не съм завистлив към успехите на другите, особено ако мога да науча нещо повече от тях. От стъклени шишета без етикет нищо друго освен средновековни магии не може да се научи.
*колкото по-изостанало е едно общество, толкова повече е склонно да се поддава и наслаждава на това да го манипулират. Не зависи от парите това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #999 -: Февруари 08, 2009, 18:55:15 pm »
Здравейте Birdie !
Бих искала да ви попитам какво ви е мнението за менингококовата ваксина? От няколко месеца живеем в Германия и педиатъра иска да поставим. Преди това живеехме в Австрия, а там не се слага и затова не съм се интересувала до сега. Синът ми е на 2г. и 8 месеца. Казаха, че е препоръчително и пневмококова да сложим. Какво ще ме посъветвате?
Благодаря ви!
Коя? менингококова тип С?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.