0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #880 -: Февруари 03, 2009, 09:44:44 am »
Добър вечер!тази нощ детето го заболя ухо,ходихме на УНГ,слабо възпалено,каза че детето е в добро състояние и може да мине без АБ.изписа ни Отипакс,по 3 пъти на ден,и наистина за се га няма оплакване.хремата обаче е много по -сериозна от вчера.почнах Фуситалмика.преди месец ви писах че открихме стафилокок ауреусв носоглътката ,УНГ В София,настоява да почне Зинат ,заради това,местен УНГ,смята че не е нужен,детето е видимо добре,защо да го "тровя" излишно?гърлото е спокойно.няма температура,да почна ли Зината според Вас?а относно нощните ни кашлици,спряха след пиенето на Мотилиум.днес при тази хрема ,изобщо не кашля,а до скоро мислехме че кашля от "задна хрема".в епикризата за астмата пише отслабено везикуларно дишане,без хрипове.възможно ли е да се е получило от рефлуксната кашлица в продължение на две седмици?след седмица сме при пулмоложката,просто да имам някакво основание да изисквам,обмисляне на диагнозата.представям си как ще и кажа ,мисля че детето ми няма астма,и тя ще се съгласи.Фликсотида го спряхме,защото направи спазъм,но лекарката изобщо не помисля ,че може да е неправилно изписан.каза че явно прави реакция от съставка в разпрашвателя на лекарството.а ние сме го ползвали при обструкция ,преди две години ,и имаше добър ефект
Простете... едно по едно

*детето в момента няма кашлица при спрян Фликсотайд?
*ако има хрема повече от 1 седмица дори и без т-ра АБ ще е нужен.
*отит при деца се лекува с АБ. Не с капки (като основно лечение).
днес кашля сутринта,много влано,като стана от сън,иначе не кашля.ухото спря да я боли,но хрема си има,и то не от седмица а от месеци,която водят като алергична.Вашия съвет е да почна Зината,така ли?Благодар!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #881 -: Февруари 03, 2009, 11:10:38 am »
Да-ринити повече от седмица са сигурно синузити, така или иначе.
Детето не кашля през нощта? изобщо? нито преглъща,дави се?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #882 -: Февруари 03, 2009, 11:20:00 am »
Да-ринити повече от седмица са сигурно синузити, така или иначе.
Детето не кашля през нощта? изобщо? нито преглъща,дави се?
не кашля през ноща,но спи неспокойно,периодически все едно нещо запушва гърлото и го прочиства,преглъща,и вдига ръце все едно потъва.не знам как да го опиша,дано стеме разбрали.
и да ви попитам,ако пневмонията не я хващат на слушалка,ПКК,може ли да я "'улови"
мн.година,лекувахме спазъм,с Вентолин,още първия ден спря да кашля,обаче всяка сутрин алерголожката казваше че чува лек спазъм.така десет дни ,накрая направи Т.,за три дни 4-ма лекари я слушаха,и накрая снимката показа ,двустранна пневмония,която никой не чу.тогава обаче и кр.картина имаше завишени левкоцити ,и СУЕ-28.СЕГА КР.КАРТИНА НЯМА НИКАКВИ ОТКЛОНЕНИЯ,суе е 10.,и др.неща са в норма
« Последна редакция: Февруари 03, 2009, 12:36:10 pm от palikarova.br »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #883 -: Февруари 03, 2009, 12:26:19 pm »
Да допълня само, че сега започна да го боли и едното ухо! Моля за Вашият отговор.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #884 -: Февруари 03, 2009, 17:03:17 pm »
Докторе, благодаря. Днес бяхме на преглед, педиатърката ни установи, че има лек спазъм на дробчето, не много, но зачервено гърло, освен много силната и давеща кашлица и ужасната хрема.
Кристина пие вече и Аериус по ваш съвет и консултация с нашата пед.
Изписа още Вентолин, АЦЦ Кидс и сменихме Виброцила с Олинт.

Искам да допълня малко, днес е 4 ден от неразположението на Кристина, днес след обяд вече има темп. - 38,5 градуса. Педиатърката ни каза, че вече е наложително да започваме АБ. Изписа Кладцид.
Можете ли да дадете коментар по последното, за антибиотика или не ви е възмоно по този въпрос от дистанция?
Не ми се иска АБ  :?
БЛАГОДАРЯ!
« Последна редакция: Февруари 03, 2009, 17:04:58 pm от Nina »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #885 -: Февруари 03, 2009, 17:07:49 pm »
Здравейте Birdie.Препоръчаха ми да се консултирам с вас затова,че синът ми пие много вода.ТОй е на 1 год. и 1 месец и от 5-6 месеца пие по 2-2,5л. вода на денонощие.Въпрът ми е на какво се дължи това,вредно ли е по някакъв начин за бъбреците и организма,дали ще мине от само себе си или трябва да го огранича някак.Понеже нощно време когато се пробуди иска вода и докато не му дам не спира да реве.Не смуче много залъгалка,така че предполагам не от там идва проблема.Не му давам солено,защото вкъщи ядем почти безсолно.Сладко също не му давам.Освен плодове и много малко захар в кремчетата като му ги правя.Педиатърът ни го изледва за кръвна захар преди 1-2 месеца,тогава беше 3.6 някъде.Температурата на въздуха в къщи варира от 20 до 24 градуса.Сега на годинка нали също се правят изследвания на кръв и урина и всико си е наред.Надявам се да може да ми помогнете.Благодаря предварително.
« Последна редакция: Февруари 03, 2009, 17:13:09 pm от munik_84 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #886 -: Февруари 03, 2009, 18:05:22 pm »
Да допълня само, че сега започна да го боли и едното ухо! Моля за Вашият отговор.
Моля обсъдете с педиатъра.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #887 -: Февруари 03, 2009, 18:06:37 pm »
Да-ринити повече от седмица са сигурно синузити, така или иначе.
Детето не кашля през нощта? изобщо? нито преглъща,дави се?
не кашля през ноща,но спи неспокойно,периодически все едно нещо запушва гърлото и го прочиства,преглъща,и вдига ръце все едно потъва.не знам как да го опиша,дано стеме разбрали.
и да ви попитам,ако пневмонията не я хващат на слушалка,ПКК,може ли да я "'улови"
мн.година,лекувахме спазъм,с Вентолин,още първия ден спря да кашля,обаче всяка сутрин алерголожката казваше че чува лек спазъм.така десет дни ,накрая направи Т.,за три дни 4-ма лекари я слушаха,и накрая снимката показа ,двустранна пневмония,която никой не чу.тогава обаче и кр.картина имаше завишени левкоцити ,и СУЕ-28.СЕГА КР.КАРТИНА НЯМА НИКАКВИ ОТКЛОНЕНИЯ,суе е 10.,и др.неща са в норма
Вие живеете в страна на чудесата. Нямам коментар... . :(
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #888 -: Февруари 03, 2009, 18:07:47 pm »
Здравейте Birdie.Препоръчаха ми да се консултирам с вас затова,че синът ми пие много вода.ТОй е на 1 год. и 1 месец и от 5-6 месеца пие по 2-2,5л. вода на денонощие.Въпрът ми е на какво се дължи това,вредно ли е по някакъв начин за бъбреците и организма,дали ще мине от само себе си или трябва да го огранича някак.Понеже нощно време когато се пробуди иска вода и докато не му дам не спира да реве.Не смуче много залъгалка,така че предполагам не от там идва проблема.Не му давам солено,защото вкъщи ядем почти безсолно.Сладко също не му давам.Освен плодове и много малко захар в кремчетата като му ги правя.Педиатърът ни го изледва за кръвна захар преди 1-2 месеца,тогава беше 3.6 някъде.Температурата на въздуха в къщи варира от 20 до 24 градуса.Сега на годинка нали също се правят изследвания на кръв и урина и всико си е наред.Надявам се да може да ми помогнете.Благодаря предварително.
Относителното тегло на урината е?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #889 -: Февруари 03, 2009, 18:09:06 pm »
Докторе, благодаря. Днес бяхме на преглед, педиатърката ни установи, че има лек спазъм на дробчето, не много, но зачервено гърло, освен много силната и давеща кашлица и ужасната хрема.
Кристина пие вече и Аериус по ваш съвет и консултация с нашата пед.
Изписа още Вентолин, АЦЦ Кидс и сменихме Виброцила с Олинт.

Искам да допълня малко, днес е 4 ден от неразположението на Кристина, днес след обяд вече има темп. - 38,5 градуса. Педиатърката ни каза, че вече е наложително да започваме АБ. Изписа Кладцид.
Можете ли да дадете коментар по последното, за антибиотика или не ви е възмоно по този въпрос от дистанция?
Не ми се иска АБ  :?
БЛАГОДАРЯ!
Не мога без преглед да преценя дали е нужен АБ, или не.
Стреп-тест? е (-) ?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #890 -: Февруари 03, 2009, 18:27:02 pm »
Не мога без преглед да преценя дали е нужен АБ, или не.
Стреп-тест? е (-) ?

Е, аз да се бях сетила, да бяхме го направили. Ето, вече и за това се образовах. Гърлото е червено, ако до довечера и през нощта няма темп. няма да давам АБ и утре ще направим Стреп-тест, сутринта. В момента е добре, нахрани се, темп. спадна според мен от самосебе си, понеже 5 мин. след панадола нямаше, а едва ли неговият ефект е толкова мигновен. Само че вече има и разстройство.

Докторе, честно, ако мога у нас и лаборатория ще си обзаведа и ще си правя каквото е нужно.... :?

ПС. Този Стреп-тест не може ли да се направиви в домашни условия? В аптеки не се ли продава?
« Последна редакция: Февруари 03, 2009, 18:46:29 pm от Nina »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #891 -: Февруари 03, 2009, 18:55:39 pm »
Хм...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #892 -: Февруари 03, 2009, 21:44:03 pm »
Цитат на: Birdie
Вие живеете в страна на чудесата. Нямам коментар... . :(

Ха, добър ден  :wink:  аз откога Ви пиша за абсурдите тук, да бях само аз ...  :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #893 -: Февруари 03, 2009, 22:06:50 pm »
Така е, Перденце. Ама страната на чудесата ни за жалост е различна от тази на Алиса....

Това "Хм...." е за нас, нали докторе?  :?

Ще Ви напиша какво е положението - след като свали темп. повече не я е покачвала. Не съм дала АБ. Вечеря малко /филия с масло/, но аз не насилвам, болна е все пак. После си поигра съвсем веселяшки и палаво. Изкъпахме я и хапна мляко. Общо състояние според мен - задоволително.
За разстройството съм Ви подвела, но съм малко напрегната, всъщност имаше две по-кашави изхождания, а не течни, но понеже бяха и двете в кратък срок и реших, че се е "разстроила". Не мисля, че има проблем тук, а освен това вчера нямаше изхождане. Четох веднъж, че написахте, че е възможно да се разкашат изпражненията при поникване на зъб. На Кристина в момента и 4-те кучешки зъба са тръгнали и са доста подути, едновременно. Но не ги демонизирам, както обичате да казвате, понеже тя до сега от зъби не е имала никакви проблеми, дори и с кътниците, които са на лице - първите 4.
Сега спи, от 3-4 дена, днес вече заспа, дишайки спокойо през носа. Надявам се се дължи на това, че от вчера давам Аериус и Олинт. Кашлицата е по-рядко, но пак е "лоша". Надявам се и да се оправя вече.

Едно не мога да разбера - защо не си улесняваме нещата! В конкретния случай - щом този Стреп-тест дава бързи отговори, какъв е проблемът да се направи, вместо да се изчаква "нещо си". "Стига сме я чакали - давай АБ". Това са думите на педиатърката ни. Е, за какво е нужно да чакаме и да си играем на зарове, като може да са ясни нещата?
Направо не знам....

Извинете за тирадата.
Лека вечер на Вас и отново благодарности!
« Последна редакция: Февруари 03, 2009, 22:08:28 pm от Nina »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #894 -: Февруари 03, 2009, 22:20:03 pm »
Добър вечер, Докторе.

С Вас бяхме обсъждали че е време да се опитам да въведа на Боян нормално АМ, вместо ХА, което пие до сега
Вашият съвет беше първите 3-4 дни в кашата да слагам по 60мл от новото и 150 от ХА мляко, ако няма проблем после 100/100 и после обсъждаме.

Моят въпрос е такъв - ако на детето по лицето САМО се появят малки червени петънца досущ като пъпчици, но на пипане кожата си е все така гладка и петната не са концентрирани на едно място, това може ли да е реакция от млякото.

При него такива се появяват два или три пъти, не  са от една и съща страна или на едно и също място. От това мляко по схемата 60/150 му давам пети ден. Първият ден нямаше, на втория или третия се появиха и днес пак. До няколко часа те сами изчезват. Не се появяват веднага след хранене, и всичко това ме кара да си мисля, че не млякото е причината. Но въпреки това малко се притеснявам да увелича дозата.

Млякото е Нестле Джуниър 1+.
Хумана не намерих, четох че препоръчвате НАН 3, но такова тук също няма. Майките тук са доволни от Нестле и за това взех такова.

Предварително благодаря за отделеното време!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #895 -: Февруари 03, 2009, 23:54:50 pm »
Здравей Бърди. По-горе писах, че на дъщеря ми / 5 г./ премерих температурата -35,5 и много се притесних. Оплаква се, че много й се спи и вижда черни точки. Предходната седмица имаше хрема и болки в гърлото, които все още продължават. Не е вдигала температура над 37 и не съм давала никакви температуропонижаващи. Давах единствено хомеопатичното за гърло хомеожен. Въпросът ми беше, на какво може да се дължи такова понижаване на температурата и трябва ли да й се направят кръвни изследвания.Днес направихме кръв - наред е, леко занижени левкоцити. Но кръвното й е 50 /80! Лекарят каза, че трябва да пие много вода и да се храни добре. Болестно състояние ли е толкова ниско кръвно? Какво повече можем да направим за нея? Страхувам се, че някой път ще припадне. Нормално ли е дете да има такива стойности? 

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #896 -: Февруари 04, 2009, 00:34:27 am »
Така е, Перденце. Ама страната на чудесата ни за жалост е различна от тази на Алиса....

Това "Хм...." е за нас, нали докторе?  :?

Ще Ви напиша какво е положението - след като свали темп. повече не я е покачвала. Не съм дала АБ. Вечеря малко /филия с масло/, но аз не насилвам, болна е все пак. После си поигра съвсем веселяшки и палаво. Изкъпахме я и хапна мляко. Общо състояние според мен - задоволително.
За разстройството съм Ви подвела, но съм малко напрегната, всъщност имаше две по-кашави изхождания, а не течни, но понеже бяха и двете в кратък срок и реших, че се е "разстроила". Не мисля, че има проблем тук, а освен това вчера нямаше изхождане. Четох веднъж, че написахте, че е възможно да се разкашат изпражненията при поникване на зъб. На Кристина в момента и 4-те кучешки зъба са тръгнали и са доста подути, едновременно. Но не ги демонизирам, както обичате да казвате, понеже тя до сега от зъби не е имала никакви проблеми, дори и с кътниците, които са на лице - първите 4.
Сега спи, от 3-4 дена, днес вече заспа, дишайки спокойо през носа. Надявам се се дължи на това, че от вчера давам Аериус и Олинт. Кашлицата е по-рядко, но пак е "лоша". Надявам се и да се оправя вече.

Едно не мога да разбера - защо не си улесняваме нещата! В конкретния случай - щом този Стреп-тест дава бързи отговори, какъв е проблемът да се направи, вместо да се изчаква "нещо си". "Стига сме я чакали - давай АБ". Това са думите на педиатърката ни. Е, за какво е нужно да чакаме и да си играем на зарове, като може да са ясни нещата?
Направо не знам....

Извинете за тирадата.
Лека вечер на Вас и отново благодарности!
Нещата са тънки. Изисква се преценка-това е голямо изкуство в специалността.
Много трудно се владее и научава. Аз не съм и на 1/3 от пътя... .

Правите Стреп-тест за да може да чакате по-спокойно. Ако сте направили ваксините по план. Всичките.

Общата педиатрия е изкуството да се чака и действа на време. Но не преди време.
Не мезим-форте, хомеожен, коларгол, Ентерол, Вит Ц, калциев глюконат и т.н.
Да се даде едно-но да работи. Ако е да се чака без нищо-да се чака.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #897 -: Февруари 04, 2009, 00:39:29 am »
Добър вечер, Докторе.

С Вас бяхме обсъждали че е време да се опитам да въведа на Боян нормално АМ, вместо ХА, което пие до сега
Вашият съвет беше първите 3-4 дни в кашата да слагам по 60мл от новото и 150 от ХА мляко, ако няма проблем после 100/100 и после обсъждаме.

Моят въпрос е такъв - ако на детето по лицето САМО се появят малки червени петънца досущ като пъпчици, но на пипане кожата си е все така гладка и петната не са концентрирани на едно място, това може ли да е реакция от млякото.

При него такива се появяват два или три пъти, не  са от една и съща страна или на едно и също място. От това мляко по схемата 60/150 му давам пети ден. Първият ден нямаше, на втория или третия се появиха и днес пак. До няколко часа те сами изчезват. Не се появяват веднага след хранене, и всичко това ме кара да си мисля, че не млякото е причината. Но въпреки това малко се притеснявам да увелича дозата.

Млякото е Нестле Джуниър 1+.
Хумана не намерих, четох че препоръчвате НАН 3, но такова тук също няма. Майките тук са доволни от Нестле и за това взех такова.

Предварително благодаря за отделеното време!


Оставете детето на спокойствие моля.
Освободете се от психологичната зависимост от "алергии".

Детето толкова неща пипа и поставя в устата си и размазва по лицето. Защо две,три пъпки да са непременно "алергии"?

Хора, какво Ви става в Бг с тези "алергии"? това нов вид комплекс ли е?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #898 -: Февруари 04, 2009, 00:41:07 am »
Здравей Бърди. По-горе писах, че на дъщеря ми / 5 г./ премерих температурата -35,5 и много се притесних. Оплаква се, че много й се спи и вижда черни точки. Предходната седмица имаше хрема и болки в гърлото, които все още продължават. Не е вдигала температура над 37 и не съм давала никакви температуропонижаващи. Давах единствено хомеопатичното за гърло хомеожен. Въпросът ми беше, на какво може да се дължи такова понижаване на температурата и трябва ли да й се направят кръвни изследвания.Днес направихме кръв - наред е, леко занижени левкоцити. Но кръвното й е 50 /80! Лекарят каза, че трябва да пие много вода и да се храни добре. Болестно състояние ли е толкова ниско кръвно? Какво повече можем да направим за нея? Страхувам се, че някой път ще припадне. Нормално ли е дете да има такива стойности? 


Не Ви отговорих не защото не прочетох и не видях, а защото без преглед не мога да кажа.
И не е редно да спекулирам с предположения.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #899 -: Февруари 04, 2009, 11:23:52 am »
Ами в петък ще направим изследването за относителното тегло на урината и веднага щом разбера резултата ще ви пиша.