0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #680 -: Януари 20, 2009, 19:35:05 pm »
Докторе, прочетох пак по-горе за "сокчетата". Да не се дават, ОК, ама докога? Нали цитрусите са полезни - не може ли да се дава прясно изцеден сок? Или витамините не се запазват след изцеждането?

Знаете колко много Ви благодаря, нали?  :D
Поздрави & хубава вечер!
Ползата от тези "сокове" е крайно съмнителна.
Единствено разнообразното и балансирано хранене е от полза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #681 -: Януари 21, 2009, 09:56:14 am »
Здравейте,доктор Бърди!Отдавна на съм Ви писала,но ето,че пак имам нужда от професионалния Ви съвет.Преди 2 седмици голямата ни дъщеря(4г)вдигна Т около 38.Беше при баба си и затова не я заведохме на лекар веднага.Първия ден беше без други симптоми,сваляха Т-та с Панадол.На 2-я ден се появи повръщане и разтройство,Т-та отмина.Започнахме с Хидрасек и Вомитосхил.Повръщането спря,разтройството започна да се повлиява.Това става на 3я и 4я ден.На 5я пак вдига Т,започват болки в стомаха,газове и разтройство.На 6я ден я заведохме на лекар.Оказва се,че корема се е подул от газове и с Еспумизан болките минават(чуваше се как червата й пукат,много я болеше корема).През тези дни тя почти нищо не е яла(основно малко хляб,сирене и мнооого вода)Значи,заболяването било вирусно и ни изписаха Суметролим(2 пъти по 7мл за 6 дни)Повече Т не вдигна,но леко разтройство имаше до 5я ден след прегледа(ходеше по 2 пъти на ден)Педиатъра каза да е на строга диета,но ми беше невъзможно да я лишавам от някои неща(гледам и дете на 1г. и немога да давам на едното да яде,а другото да гледа)Придържах се към ориз и картофи и на своя глава й давах Хидрасек.Така всичко отмина на 6я ден от приема на Суметролим(общо за 12 дни от началото).След което другата ни дъщеря вдигна Т.Педиатъра й изписа Клацид,ако подължи Т-та(други симптоми нямаше).Но тя не вдигна повече и не й купих антибиотика.Но започнах да й давам Суметролим и Еспумизан,защото по същия начин й пукаха червата,хващаше се за коремчето и се присвиваше,вечер спеше неспокойно и пръцкаше)Значи-4 дни така,разтройство и повръщане не се появиха.Но стана нещо неочаквано-снощи голямата дъщеря пак вдигна Т 38,без други симтоми.Ще я заведа следобед на преглед,но ме притеснява факта,че,може би,не я лекуваме правилно.Според вас,трябва ли да направим някакви изследвания и как да постъпя въобще(объркана съм,нямам пълно доверие на нашия педиатър)Извинявам се за ужасно дългото обяснение,но исках да Ви спомена за всичко и не можах да бъда по-кратка.Само да вмъкна,че и двете преболедуваха от варицела преди Коледа.Благодаря предварително за добрината и отзивчивостта Ви!Лек ден!
След прегледа педиатъра установи-"нещо чревно пак е хванала"(точно това му бяха думите)Изписа й Гентамицин за пиене.Да го пием ли,докторе,при положение,че има леко разтройство като се изхожда по 1-2 пъти на ден и няма Т?Благодаря!


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #682 -: Януари 21, 2009, 10:31:18 am »
Възстановете нормалното хранене на детето.
Не се дава Гентамицин "за пиене". Това е медикамент за инжекционно приложение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #683 -: Януари 21, 2009, 16:06:06 pm »
здравейте,докторе!

по ваша препорька,направихме посявка на гьрлен и носен секрет.изолиран микроорганизьм - moraxella (branhamella) catarrhalis.

с педиатьрката с ечухме по телефона,каза единственото лечение е антибиотик  :?

след час,ще ходя до нея да разчете резултатите и да назначи лечение.наистина ли няма друго лечение?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #684 -: Януари 21, 2009, 16:46:09 pm »
Здравейте, Birdie !
Много отдавна не се е налагало да се консултирам с вас, но ето че пак ще помоля за вашата помощ и съвет.
Синът ми е на 2г. и 7 месеца. Миналия петък вдигна 38,4 температура, в събота предиобед и следобед отново. Започна разтройство и силна кашлица на моменти, главно нощем. Давах Нурофен сир. и Проспан сир. В понеделник бяхме на лекар и ни изписаха прахчета за разтройството, който така и не успях да дам  :( Състоянието на Мартин не се подобравя. Тревогата ми е главно защото  той отказва всякаква храна вече 4 дни, пие само вода , сок и чай с мед. Миналата вечер почти не е спал, подозирам , че имаше болки в корема, защото присвиваше крачета както при коликите като бебе. Тази нощ мина добре, с малки изключения заради кашлицата, но днес пак цял ден нищо не е ял. Отказва абсолютно всичко , което му предложа.
Сега записахме пак час за лекар, тази вечер 18ч. Да искам ли антибиотик? И изобщо какво е правилното поведение при такава ситуация?
Благодаря Ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #685 -: Януари 21, 2009, 17:51:05 pm »
здравейте,докторе!

по ваша препорька,направихме посявка на гьрлен и носен секрет.изолиран микроорганизьм - moraxella (branhamella) catarrhalis.

с педиатьрката с ечухме по телефона,каза единственото лечение е антибиотик  :?

след час,ще ходя до нея да разчете резултатите и да назначи лечение.наистина ли няма друго лечение?
Лекува се с Антибиотик.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #686 -: Януари 21, 2009, 17:53:58 pm »
Здравейте, Birdie !
Много отдавна не се е налагало да се консултирам с вас, но ето че пак ще помоля за вашата помощ и съвет.
Синът ми е на 2г. и 7 месеца. Миналия петък вдигна 38,4 температура, в събота предиобед и следобед отново. Започна разтройство и силна кашлица на моменти, главно нощем. Давах Нурофен сир. и Проспан сир. В понеделник бяхме на лекар и ни изписаха прахчета за разтройството, който така и не успях да дам  :( Състоянието на Мартин не се подобравя. Тревогата ми е главно защото  той отказва всякаква храна вече 4 дни, пие само вода , сок и чай с мед. Миналата вечер почти не е спал, подозирам , че имаше болки в корема, защото присвиваше крачета както при коликите като бебе. Тази нощ мина добре, с малки изключения заради кашлицата, но днес пак цял ден нищо не е ял. Отказва абсолютно всичко , което му предложа.
Сега записахме пак час за лекар, тази вечер 18ч. Да искам ли антибиотик? И изобщо какво е правилното поведение при такава ситуация?
Благодаря Ви!

*общ преглед на детето
*изследвания с венозна кръв
*вероятно рентгенография на бял дроб
*преглед на уши

Лечение според резултатите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #687 -: Януари 21, 2009, 18:00:41 pm »
Благодаря Ви за отговора!
Дано постигна успех с лекаря, живеем в Германия, а тук никак не обичат да правят кръвни изследвания : :? Общо взето съм доволна защото не ме стресират никога и казват че детето се развива добре, но този път съм доста притеснена.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #688 -: Януари 21, 2009, 18:20:37 pm »
Пишете...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #689 -: Януари 21, 2009, 20:34:28 pm »
здравейте,докторе!

по ваша препорька,направихме посявка на гьрлен и носен секрет.изолиран микроорганизьм - moraxella (branhamella) catarrhalis.

с педиатьрката с ечухме по телефона,каза единственото лечение е антибиотик  :?

след час,ще ходя до нея да разчете резултатите и да назначи лечение.наистина ли няма друго лечение?
Лекува се с Антибиотик.
изписаха й broncho-vaxom.след лечението с него,ще направим още едно изследване и ако си наложи-антибиотик.това каза педиатьрката й.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #690 -: Януари 21, 2009, 21:14:57 pm »
НЕ!
Дайте адекватно по антибиограма антибиотично лечение!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #691 -: Януари 21, 2009, 22:32:05 pm »
Докторе,не напразно ценя мнението Ви!днес поставиха диагноза,астма ,лека форма с кашличен еквивалент.Рефлукс ,вторичен,следствие на кашлицата.Обяснихаче се въртим като в кръг.Кашлицата и секретите от носа ,са възбудили рефлукса,той пък от своя страна провокира тях.За сега сме на диета,без ядки,цитруси,шоколад,и последно хранене минимум два часа преди лягане.За астмата Фликсотид -1 месец(според лекарката малко ударна доза),но на този етап необходима,Сингулар -4 мг,в продължение на година,Аериус-1 месец,за носа само ф.разтвор,заради мукопластичен риносинуит,и Кузикром при нужда,нищо друго.Детето е пило Сингулар мн.г. в продължение на 4 месеца,имаше оплакване от болки вкрачетата.Дано този път не е така.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #692 -: Януари 21, 2009, 23:07:59 pm »
Бих Ви препоръчал ДА НЕ давате Сингюлер. Още повече година... Моля... без толкова "ентусиазъм".
Наблегнете на правилното даване на Фликсотайд+Аериус.
НЕ давайте много неща-само тези двете за момента са от първостепенно значение.

Към мерките за рефлукса обсъдете Алмагел САМО за 3-4 дена -той лекува езофагита много добре и е безвреден.
Метоклопрамид (Церукал) ако намерите на сиропче за два,три дена също би бил от огромна полза. Но иска внимателно дозиране, само еда дневна доза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #693 -: Януари 21, 2009, 23:38:21 pm »
НЕ!
Дайте адекватно по антибиограма антибиотично лечение!
благодаря ви  :)
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #694 -: Януари 22, 2009, 00:30:04 am »
Докторе, моите патила с Михаил продължават... След като сравнително бързо ликвидирахме диарията и температурата преди седмица, заради ушите и гърлото започна да пие зинат, и заради хриповете, които чу лекарката - наченки на бронхит имаше. Днес е седми ден от даването на антибиотика и приключихме с последния прием. Преди това пихме четири дни суметролим за разстройството. А от днес започна обилна хрема, прозрачна, гласът се промени, детето се изпотява обилно, когато спи, направо става мокро и може би настива... Той по принцип повече се поти, но сега е по-различно. От 5 дни давам Еуреспал сироп, кларитин, капех в носа олинт за деца и сребърна вода плюс стеримар. Днес педиатърът по телефона ми каза да почна капки виброцил в носа и калциев глюконат за кашлицата. Кашлицата е като пристъп обикновено по веднъж, най-много два пъти през нощта. През деня е спокоен и почти не кашля.Детето вече не е при мене в София, а в провинцията.Сигурна съм, че ако баба му го заведе утре на лекар там, ще дадат поредния АБ... Днес изгълтахме Зината.Не мога да разбера - вирус ли се насложи върху старата инфекция, какво стана... 8O и още нещо - да сменя ли кларитина с ериус? Последния, като давам, съм забелязала сериозен ефект, а кларитин за първи път ни изписаха, не забелязвам промяна... :(
« Последна редакция: Януари 22, 2009, 00:33:11 am от masha 1 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #695 -: Януари 22, 2009, 00:33:18 am »
Зависи от прегледа... не мога да препоръчам лечение.
Добре е да вземете детето при Вас. В тази ситуация.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #696 -: Януари 22, 2009, 00:44:32 am »
Благодаря. Ще ги изпратя на педиатър утре. А в петък ще ида и аз в Сливен. Няма как да го взема обратно при мене толкова скоро, едва преди три дни го заведох... Не мога повече да отсъствам от работа. А вчера без малко и от яслата да го отпишат - много боледувал и много отсъствал... Та ще си плащам пълна такса, независимо дали е там или не. Да попитам накрая - нали пневмония не може да има без температура? А това за намаления имунитет при растеж на зъби доколко е вярно? Защото всеки път лигавенето на Мишо при поникване на поредния зъб съвпада с поредното разболяване... Кътник расте в момента и брадичката му е вечно мокра...
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #697 -: Януари 22, 2009, 09:29:55 am »
Бих Ви препоръчал ДА НЕ давате Сингюлер. Още повече година... Моля... без толкова "ентусиазъм".
Наблегнете на правилното даване на Фликсотайд+Аериус.
НЕ давайте много неща-само тези двете за момента са от първостепенно значение.

Към мерките за рефлукса обсъдете Алмагел САМО за 3-4 дена -той лекува езофагита много добре и е безвреден.
Метоклопрамид (Церукал) ако намерите на сиропче за два,три дена също би бил от огромна полза. Но иска внимателно дозиране, само еда дневна доза.
Благодаря!напълно Ви разбирам,но не мога да назнача само лечение.За съжаление ,това е практика в България.Има много болни деца с алергични заболявания,аз познавам поне 10.При всички лечението  е годишно,при някои и Сингулара и Фликсотида са включени за година.Както Ви писах в горния ми пост,детето имаше оплакване от Сингулара,ако се появи отново,най -вероятно ще останем само на Фликсотид,но със сигурност за година,напред.Такава е практиката тук,докторе.Предполагам сте се убедили от многото родителски запитвания към Вас
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #698 -: Януари 22, 2009, 10:03:31 am »
Благодаря. Ще ги изпратя на педиатър утре. А в петък ще ида и аз в Сливен. Няма как да го взема обратно при мене толкова скоро, едва преди три дни го заведох... Не мога повече да отсъствам от работа. А вчера без малко и от яслата да го отпишат - много боледувал и много отсъствал... Та ще си плащам пълна такса, независимо дали е там или не. Да попитам накрая - нали пневмония не може да има без температура? А това за намаления имунитет при растеж на зъби доколко е вярно? Защото всеки път лигавенето на Мишо при поникване на поредния зъб съвпада с поредното разболяване... Кътник расте в момента и брадичката му е вечно мокра...
Разбирам...
Зъбките нямат нищо общо.
Може да има пневмония без температура... поне в началото.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #699 -: Януари 22, 2009, 10:05:08 am »
Бих Ви препоръчал ДА НЕ давате Сингюлер. Още повече година... Моля... без толкова "ентусиазъм".
Наблегнете на правилното даване на Фликсотайд+Аериус.
НЕ давайте много неща-само тези двете за момента са от първостепенно значение.

Към мерките за рефлукса обсъдете Алмагел САМО за 3-4 дена -той лекува езофагита много добре и е безвреден.
Метоклопрамид (Церукал) ако намерите на сиропче за два,три дена също би бил от огромна полза. Но иска внимателно дозиране, само еда дневна доза.
Благодаря!напълно Ви разбирам,но не мога да назнача само лечение.За съжаление ,това е практика в България.Има много болни деца с алергични заболявания,аз познавам поне 10.При всички лечението  е годишно,при някои и Сингулара и Фликсотида са включени за година.Както Ви писах в горния ми пост,детето имаше оплакване от Сингулара,ако се появи отново,най -вероятно ще останем само на Фликсотид,но със сигурност за година,напред.Такава е практиката тук,докторе.Предполагам сте се убедили от многото родителски запитвания към Вас
Започнете Фликсотайд (+Аериус) с прогноза за около 20-ина дни лечение.
Постарайте се да го ползвате правилно.

Изчакайте с този Сингюлер-няма да имате особен ефект от него.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.