0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #620 -: Януари 14, 2009, 18:04:40 pm »
Някои наистина препоръчват зехтин. И тук в Гърция също. Но от един мой колега УНГ, с когото работя в тесен контакт, знам че той е категорично против,излагайки редица разумни аргументи. Все пак това е УНГ тема. Аз му вярвам-той е наистина великолепен УНГ специалист.

Така че... не знам какво да Ви препоръчам за Бг условия-аз тук ползвам Унисепт отик.
Ако можете да си вземете детски инхалатор (небулайзер) ще Ви е от полза.
Фирмата Medel има много добри такива за деца-наистина са много полезни за инхалации, и ще Ви служи с години:
http://medel.it/home_eng.asp

Clenny Color
вместо да "висите" над тенджери с вряла вода... . 8O 8O
« Последна редакция: Януари 14, 2009, 18:10:11 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #621 -: Януари 14, 2009, 18:07:53 pm »
Отново - сърдечно благодаря!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #622 -: Януари 14, 2009, 22:04:16 pm »
привет Birdie!

искам да ви помоля за сьвет.дьщеря ми е на 1г. и 7м.,от началото на есента е сьс сополи-бистри и вечно течащи.спират за около седмица и после на ново.  :(
два дни след,като са започнали сополите,получава адски хрипове,кашлица и не може да заспива-в момента,в който заеме хоризонтално положение,кашлицата става неконтролируема.през останалото време е жизнена и не кашля много.
сега е четвьрти ден на противоалергични капки `зиртек`,сироп `алтеа` и клеева тинктура.мисля,че има някакво подобрение.
днес педиатьрката й я преслуша,каза цитат:проблемьт не е `долу`,а `горе`!и изписа ацц сироп.

вьпроса ми е дали това,което й давам в момента е достатьчно?да започнем ли и ацц?и най-важното има ли нещо,каквото и да е то,което да й подсили имунитета.

благодаря предварително! поздрави-силвия!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #623 -: Януари 14, 2009, 22:40:08 pm »
Здравейте д-р Бърди

Моля за съвет  .Това според Вас рефлуксна кашлица ли е . Като си играем и дъщеря ми започва да се смее тича писка от радост и  започва да кашля - гадно  т.е.  сухо но дълбоко и накрая  й се гади .Ако много се е смяла и е възбудена кашля по - дълго ако малко се е смяла се изкашля веднъж .
Като започва да плаче  - същото дори повръща понякога след плач . Като иска нещо например да се отвори вратата за да излезе - трябва веднага да се отвори  иначе започва да вика   да пищи  следва кашляне гадене понякога повръща ако е много разтроена .

Тази кашлица според Вас на какво се дължи - на рефлукса ли


Предварително благодаря



*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #624 -: Януари 14, 2009, 22:53:03 pm »
Докторе, капките "гаразон", които ми препоръчахте, могат ли да се ползват и за хремата?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #625 -: Януари 14, 2009, 23:15:00 pm »
Здравей Бърди, моля те за коментар на тази статия, мнението ти е много важно.
http://www.xnetbg.com/new/content/view/585/40/
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #626 -: Януари 15, 2009, 11:31:59 am »
докторе
преди 5дни Ники вдигна 39 Т -докторката каза 4е е със за4ервено гърло но ми предложи да из4акаме с лекарствата.Цял ден беше с Т която не спадаше ,а на сутринта нямаше и следа от Т.Нищо друго като симптом.... но неиска да се храни по4ти не яде и много ама много спи.постоянно търка о4ите и полягва.
бихте ли ме посъветвали да му пусна ли изследвания и какви-наще доктори казват 4е щом няма Т няма проблем.
детето е на 1г.8м.
може ли от зъби да спи  8O
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #627 -: Януари 15, 2009, 13:35:23 pm »
Докторе,днес водих детето при пулмолог.Диагнозата и е ,целогодишен алергичен ринит.Детето има доказана алергия към микрокърлеж.Според лекарката е добре че за 4 месеца непрестанна хрема ,не е направила спазъм.Преди правеше 1-2 годишно,пак по време на пристъп на хрема.Изписа Макситрол ,и Аериус,за 10 дни.След това ,ще предцени ,но най-вероятно ще почнем Назонекс ,за дълъг период.Според нея ,не стафилокока е толкоз проблем,колкото алергията.Не приключихме първия курс с Бактробан.От вас знам че при бактерия ,не се пръска кортикостероид,а Макситрола съсържат ,такъв.Мислите ли ,че лечението е адекватно ,на този етап.Благодаря!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #628 -: Януари 15, 2009, 18:49:45 pm »
Докторе, ще съм Ви благодарна да ми кажете каква може да е причината за появата на тази екзема в гънката? Може ли да е свързана с храна, т.е. да е вид алергична реакция?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #629 -: Януари 15, 2009, 20:06:19 pm »
Докторе здравейте Моля за съвет Синът ми е на 2 год и 8мес много добре развито психически и физически дете но много му текат лигички от устата Водихме го на унг но каза че нищо му няма Ходихме и на алерголог казаха ни че има алергичен ринит изписа му flixonase но полза няма Постоянно има хрема слаба но все пак постоянно му сумти нослето Лекувахме го от стрептококи но вече е добре Сложихме и Превинар Според Вас каква е причината да се лигави така
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #630 -: Януари 15, 2009, 20:10:51 pm »
Докторе здравейте Моля за съвет Синът ми е на 2 год и 8мес много добре развито психически и физически дете но много му текат лигички от устата Водихме го на унг но каза че нищо му няма Ходихме и на алерголог казаха ни че има алергичен ринит изписа му flixonase но полза няма Постоянно има хрема слаба но все пак постоянно му сумти нослето Лекувахме го от стрептококи но вече е добре Сложихме и Превинар Според Вас каква е причината да се лигави така
Биберон и това че си слага все ръцете в устата.
Това са най-главните неща.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #631 -: Януари 15, 2009, 20:12:53 pm »
Докторе, щом детето се изхожда средно веднъж на два дена, значи ли, че поема достатъчно храна?
Неяденето на моя бръмбар ме побърка вече. Има дни само на кърма, в "добрите" дни твърдата храна е към 180 г за деня, така сме 9 месеца вече. Свърши ми се търпението. С какъв специалист да се консултирам? Какво да направя?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #632 -: Януари 15, 2009, 20:13:53 pm »
привет Birdie!

искам да ви помоля за сьвет.дьщеря ми е на 1г. и 7м.,от началото на есента е сьс сополи-бистри и вечно течащи.спират за около седмица и после на ново.  :(
два дни след,като са започнали сополите,получава адски хрипове,кашлица и не може да заспива-в момента,в който заеме хоризонтално положение,кашлицата става неконтролируема.през останалото време е жизнена и не кашля много.
сега е четвьрти ден на противоалергични капки `зиртек`,сироп `алтеа` и клеева тинктура.мисля,че има някакво подобрение.
днес педиатьрката й я преслуша,каза цитат:проблемьт не е `долу`,а `горе`!и изписа ацц сироп.

вьпроса ми е дали това,което й давам в момента е достатьчно?да започнем ли и ацц?и най-важното има ли нещо,каквото и да е то,което да й подсили имунитета.

благодаря предварително! поздрави-силвия!
Детето посещава ясла?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #633 -: Януари 15, 2009, 20:16:51 pm »
Здравейте д-р Бърди

Моля за съвет  .Това според Вас рефлуксна кашлица ли е . Като си играем и дъщеря ми започва да се смее тича писка от радост и  започва да кашля - гадно  т.е.  сухо но дълбоко и накрая  й се гади .Ако много се е смяла и е възбудена кашля по - дълго ако малко се е смяла се изкашля веднъж .
Като започва да плаче  - същото дори повръща понякога след плач . Като иска нещо например да се отвори вратата за да излезе - трябва веднага да се отвори  иначе започва да вика   да пищи  следва кашляне гадене понякога повръща ако е много разтроена .

Тази кашлица според Вас на какво се дължи - на рефлукса ли


Предварително благодаря

Да възможно е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #634 -: Януари 15, 2009, 20:17:20 pm »
Докторе, капките "гаразон", които ми препоръчахте, могат ли да се ползват и за хремата?
Да, но не е наложително.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #635 -: Януари 15, 2009, 20:21:00 pm »
Здравей Бърди, моля те за коментар на тази статия, мнението ти е много важно.
http://www.xnetbg.com/new/content/view/585/40/

Няма какво да се коментира там.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #636 -: Януари 15, 2009, 20:38:44 pm »
привет Birdie!

искам да ви помоля за сьвет.дьщеря ми е на 1г. и 7м.,от началото на есента е сьс сополи-бистри и вечно течащи.спират за около седмица и после на ново.  :(
два дни след,като са започнали сополите,получава адски хрипове,кашлица и не може да заспива-в момента,в който заеме хоризонтално положение,кашлицата става неконтролируема.през останалото време е жизнена и не кашля много.
сега е четвьрти ден на противоалергични капки `зиртек`,сироп `алтеа` и клеева тинктура.мисля,че има някакво подобрение.
днес педиатьрката й я преслуша,каза цитат:проблемьт не е `долу`,а `горе`!и изписа ацц сироп.

вьпроса ми е дали това,което й давам в момента е достатьчно?да започнем ли и ацц?и най-важното има ли нещо,каквото и да е то,което да й подсили имунитета.

благодаря предварително! поздрави-силвия!
Детето посещава ясла?
не!
но всеки ден общува с дечица.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #637 -: Януари 15, 2009, 22:41:39 pm »
Благодаря, докторе.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #638 -: Януари 15, 2009, 23:22:56 pm »
Докторе, щом детето се изхожда средно веднъж на два дена, значи ли, че поема достатъчно храна?
Неяденето на моя бръмбар ме побърка вече. Има дни само на кърма, в "добрите" дни твърдата храна е към 180 г за деня, така сме 9 месеца вече. Свърши ми се търпението. С какъв специалист да се консултирам? Какво да направя?

Зависи как наддава на тегло.
Ако наддава добре-оставете детето на спокойствие.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #639 -: Януари 15, 2009, 23:25:45 pm »
@silvi_

Направете посявки на носен и гърлен секрет.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.