0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #940 -: Февруари 20, 2015, 17:20:56 pm »
Кати ЖК ми изписа Гавискон,ама пак ми излизат от всичко де що е храна или течност  :x Рение стават ли за бременни и вършат ли работа?
Жасмин аз пак не съм разбрала  :oops: да видим накрая от толкоз спорене кой ще спечели накрая  :D и да не спечелиш спора ще спечелиш бебето.със сигурност няма да загубиш  :wink:
Руми Великденско чудо ще си имаш  :wink:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #941 -: Февруари 20, 2015, 18:26:03 pm »
Shinzou, аз бях страхотни киселини, но благодарение на момичетата се справям с тях. Купих си Гавискон сиропче- помага ми ако са по-леки. А това, което Кати ми препоръча действа и на по- силни киселини

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #942 -: Февруари 20, 2015, 18:31:16 pm »
Кати ЖК ми изписа Гавискон,ама пак ми излизат от всичко де що е храна или течност  :x Рение стават ли за бременни и вършат ли работа?
Жасмин аз пак не съм разбрала  :oops: да видим накрая от толкоз спорене кой ще спечели накрая  :D и да не спечелиш спора ще спечелиш бебето.със сигурност няма да загубиш  :wink:
Руми Великденско чудо ще си имаш  :wink:
Здравей, подхидящо е. Пише го на ооаковката и в описанието на лекарствато на линка, който остнах.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #943 -: Февруари 20, 2015, 20:58:33 pm »
мерси момичета  :bighug:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #944 -: Февруари 20, 2015, 21:30:46 pm »
Кати ЖК ми изписа Гавискон,ама пак ми излизат от всичко де що е храна или течност  :x Рение стават ли за бременни и вършат ли работа?
Жасмин аз пак не съм разбрала  :oops: да видим накрая от толкоз спорене кой ще спечели накрая  :D и да не спечелиш спора ще спечелиш бебето.със сигурност няма да загубиш  :wink:
Руми Великденско чудо ще си имаш  :wink:
Здравей, подхидящо е. Пише го на ооаковката и в описанието на лекарствато на линка, който остнах.
Ох с това писане от таблета, големи глупости са се получили. Извинявам се. Още веднъж да потвърдя, че лекатството против киселини Renie ice е подходящо за бременни.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #945 -: Февруари 20, 2015, 23:12:01 pm »
Мен ме спaсявaше сaмо сироп Гaвискон, но тaблетките нa същaтa фирмa не ми действaхa изобщо. Със сиропa изкaрaх последните три месецa нa бременносттa. Родих се с него, имaх един в  кухнятa, един в чaнтaтa и един до леглото. Дa кaжa пaк, че зaрaди киселини лежaх чaк в болницa, зaщото бяхa много силни, повръщaх от тях и в шести месец зaгубих бaя тегло тa лежaх в болницa зa зaхрaнвaне. След товa ми изписaхa сиропa и живнaх :)))



*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #946 -: Февруари 21, 2015, 10:31:21 am »
Добро утро! Дано има някой на линия, че имам нужда от помощ.
От снощи съм много зле със стомаха (май). Следобяда имах отвратителен вкус в гърлото и по-късно почнаха спазми. Присвива ме точно под гърдите, където предполагам е стомаха и част от червата. Обикновено на интервали от 5-10-20 минути. Болката трае около 30 секунди, обаче е ужасно силна. Пих магнерот, но-шпа и нищо не помага. Вкуса премина, но тия спазми бяха цяла нощ и сега продължават.
Бебето не мръдна цялата нощ, което е странно обаче сутринта ритна 5-6 пъти и то силно, така че мисля да не се притеснявам за него.
Чудя се дали да ходя до спешното. Принципно сме на гости в друг град, аз съм си взела папката с документите, обаче ако няма причина не ми се прекарва цялата събота в болницата, защото тук като идеш за едно, не те пускат докато не ти направят пълни изследвания и като сложа чакането...
Ще се радвам някой да даде съвет :-)

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #947 -: Февруари 21, 2015, 10:42:43 am »
Добро утро! Дано има някой на линия, че имам нужда от помощ.
От снощи съм много зле със стомаха (май). Следобяда имах отвратителен вкус в гърлото и по-късно почнаха спазми. Присвива ме точно под гърдите, където предполагам е стомаха и част от червата. Обикновено на интервали от 5-10-20 минути. Болката трае около 30 секунди, обаче е ужасно силна. Пих магнерот, но-шпа и нищо не помага. Вкуса премина, но тия спазми бяха цяла нощ и сега продължават.
Бебето не мръдна цялата нощ, което е странно обаче сутринта ритна 5-6 пъти и то силно, така че мисля да не се притеснявам за него.
Чудя се дали да ходя до спешното. Принципно сме на гости в друг град, аз съм си взела папката с документите, обаче ако няма причина не ми се прекарва цялата събота в болницата, защото тук като идеш за едно, не те пускат докато не ти направят пълни изследвания и като сложа чакането...
Ще се радвам някой да даде съвет :-)

Ако мога да те упокоя откакто съм бременна,след някои хранения имам адски болки в стомаха,но аз съм с гастрит.Не пия нищо,макар че са много силни и чакам да отшумят
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #948 -: Февруари 21, 2015, 11:27:26 am »
Приличa ми нa гaстритни спaзми. Aз имaх много с минaлaтa бременност след пети месец. При болкa пиех квaмaтел. Опрaвяй се бързо.



*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #949 -: Февруари 21, 2015, 11:38:45 am »
Яничка, можеш ли от някъде да си купиш таблетки Активен въглен? Те помагат за изчистване на токсини и газове. Ако е вирус, би трябвало да поуспокоят нещата.
CARBO ACTIVATUS е името на английски.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #950 -: Февруари 21, 2015, 11:40:09 am »
Благодаря ви момичета! Вече съм много по-спокойна.

White, сега ще проверя къде мога да намеря.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #951 -: Февруари 21, 2015, 17:16:48 pm »
Linapoli една късна вечер толкова изгарящи киселини бяха,че ми идваше да си бръкна в гърлото и да повърна.толкова зле се чувствах  :x сега понамаляха,обаче ми излизат даже и от чай  :? ти си била презапасена където хване и сироп в устата  :wink:
Yanichka и аз съм имала такива болки в стомаха,само дето като спре болката усещах как от стомаха тръгваше изгаряща болка от киселини нагоре по-гърлото.аз съм се оправяла с активният въглен.дано да го намериш в аптеките  :)

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #952 -: Февруари 21, 2015, 17:24:28 pm »
Дaaa, неприятнa рaботa сa киселините. Дaно ме подминaт тaзи бременност, aмa нaдaли :) Толковa силни бяхa, че от прогaрянето нa хрaнопроводa имaх болки в него, съответно бях спрялa дa ям, a кaквото мaлко хaпнa го повръщaх, зaпочнaх дa припaдaм и отслaбнaх много рязко.  Сегa нещо ми се обaждaт леко, но почнaт ли серозно веднaгa зaпочвaм със сиропa.



Re: Тема на бременните №93
« Отговор #953 -: Февруари 22, 2015, 02:48:01 am »
От киселините ме спаси само черния хляб и чисти оризови галети...е и сода де, 2 литра на ден.
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #954 -: Февруари 22, 2015, 17:02:53 pm »
Уф, пак ще се оплаквам. Имам силно сърцебиене, на моменти толкова силно, че ме боли цялата област. Снощи не съм спала, днес щях да звъня на док, ама вдругиден съм на фетална, а в петък на ЖК. Четох, че може да е от анемия. В сряда ще си пускам ПКК, глюкоза и урина. При вас има ли сърцебиене и болки в гърдите?
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #955 -: Февруари 22, 2015, 17:55:52 pm »
При мен има и пулса ми е много ускорен и незнам какво да правя..
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #956 -: Февруари 22, 2015, 18:30:16 pm »
Аз когато бях бременна пулсът ми беше адски ускорен, направо усещах как ми бие в ушите. Ходих на кардиолог, направи ми пълен преглед, тестове и каза че съм напълно здрава и било от бременността, не било необичайно и можело да ми дадат някакви хапчета да го контролираме, ако ми е голям проблем, но аз реших да го изтърпя... по цели нощи не съм спала, направо все едно цялото ми тяло пулсираше. Но не са ме стягали гърдите, това ми звучи по сериозно. Освен това ЖК ми беше казала, че ако е много ускорен пулса да внимавам, така че аз на ваше място бих споделила с проследяващия ме лекар за да проследи доколко е сериозно :) Аз си бях свалила едно приложение на телефона, което мери пулса през камерата от пръстчето - може да пробвате :)
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #957 -: Февруари 22, 2015, 19:16:45 pm »
аз също имах ускорение на пулса,но беше в 2 месец.наболявало ме е,но не много от тогава не съм усещала да имам.само веднъж като ми беше паднало кръвното ми се беше ускорил пулса, но аз нищо не бях усетила

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #958 -: Февруари 23, 2015, 01:03:38 am »
Аз да кажа, че успявам някак да контролирам болките в стомаха. Спазвам стрикна диета, по това което изчетох в интернет. Засега ми действа добре. Само като огладнея и ме почват пак, но гледам даже и да съм навън да имам нещо за подхапване в мен.
Взех активен въглен и малко облекчи нещата, но мисля че хранене му е цаката.

Иначе за сърцебиенето. Аз някъде към 10-та седмица си взех апарат за кръвно и всяка вечер го меря, като апарата показва и пулса. Обикновено е към 85-95, което си е доста за мен.
Като си легна и понеже спя на една страна и си чувам сърцето в ушите. В началото беше гадно, но вече свикнах.
Мисля, че успокореният пулс е нормален при бременност.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #959 -: Февруари 23, 2015, 10:01:14 am »
Здравейте, мили момичета :) Аз не съм много активна, защото все още нямам оплаквания. Но ето, че се появи нещо- за първи пъв в живота ми пърхот :( Съвети за шампоани или нещо? Благодаря :)  :bighug: