0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #820 -: Февруари 08, 2015, 02:13:39 am »
Как да позная , че бебето мърда, от два дена усещам нещо като пукане ли , бутане ли ниско долу и аз не знам как да го оприлича.  Дали това е бебето?

Добре дошла и честито за първите ритничета!
И според мен усещаш бебето. Аз така и не знаех какво да чакам, но още при първото движение разбрах, че е тя.

Добре дошла, Дария   :D
Това, което усещаш вероятно е бебчето  :) И аз нещо такова почувствах, като почукване и ниско долу, а аз очаквах да е по-високо. Освен това не усещам движенията през целия ден. Основно вечер. При вас как е момичета?

Моите усещания са сутрин. След като се събудя и полежа малко, тогава се почва. Но днес имаше промоция с вечерно мърдане. Усещам два вида движение - едното са ритничета, а другото когато се обръща. И всичко това се случва точно под пъпа. Понякога и от едната му страна, ама там усещам основно обръщането.

Момичета нормално е вечер да усещате ритничетата като понапреднете и през деня ще ги усещате но сега толкоз :lol:
Роклички на бебе е доста непрактично към годинката е ок,въпреки,че лятото дали ще е по боди или по рокля е все едно

Тук има едни роклички, които са като сукманчета. Отдолу под рокличката има боди. Аз смятам да взема с къс ръкав и без крачоли, защото все пак ще е юли месец и смятам да сме непрекъснато навън живи и здрави. Та да не му е топло на детето.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #821 -: Февруари 08, 2015, 14:23:26 pm »
Моите ритничета бяха като гъделичкане отвътре, даже се стрясках- много неочаквано и странно ми беше. И аз да се похваля- в петък бяхме на преглед,бебо е много добре, гръбначния му стълб е затворен, всичко му е наред, главата му е 5 см. Сега следват феталните морфология и ехокардиография в края на месеца.

Бонболини, дали е удобно да помоля за малко помощ за изготвяне на списък, че ми се видя страхотна идея. Аз ще получа много неща от брат ми, двете бебета ще имат 2 години разлика. На мен много ми се иска да започвам полека лека да си купувам каквото ми трябва, че после ще ни е тежко финансово, но мъжо не дава. След неуспешния опит и проблемите сега му се струва рано така че ще изчакаме. Ще използвам това време да си напраявя списък, да си набележа нещата, които ще купувам, че аз идея си нямам от бебешки работи.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #822 -: Февруари 08, 2015, 17:55:41 pm »
здравейте бремелинки! за ритничета си говорите.малкото сутрин като стана се събужда явно с мен и почва да се обръща,после следобед се раздвижва,но вечер най-вечер ме по-ритва повече.и аз преди го усещах под пъпа повече,но сега е най-вече над пъпа.напоследък и в ляво се раздвижва,а пък любимата му" играчка" е плацентата все нея човърка с ръчички  :lol:
за киселините пия вода и лимонов сок,защото  не обичам сода въобще.на мен киселините ми се появиха още в 20 г.с. за седмица всяка вечер след вечеря и се появиха пак сега,особено след като съм яла салата или киселини плодове.
за покупките на бебчо съм си преписала в един тефтер от темата,в която съм в бгмамата
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=613
https://spreadsheets.google.com/pub?key=pJa5j7N0rdo2BPOM6qN14cw
а този е за родилното: http://moebebe.com/spisak-za-rodilnoto
доста неща се повтарят и има списъци в нета,но тези са ми достатъчни.дори и да не успея всичко да купя на време ММ ще види какво трябва да се вземе от него.и имайте впредвид много дрехи  не се взимат,защото наистина подаряват.купете си основните неща количка,креватче и т.н.,а козметиката и памперсите за накрая.ако има нещо на прИмоция в нета, не се и чудете дали да си ги купувате направо купувайте.едно време хората са робували на бабини дивитини да не се купуват неща на бебето,а ние сме млади и модерни хора няма да тръгнем да купуваме всички неща след като се е родило детето я! а и от къде ще имаме толкова време да се мотаем по магазините. аз още нищо не съм купувала а и не бързам.от март месец ще започна да накупувам малко по-малко нещата. мисля като се роди бебо в началото на лятото  по едно бодинце да го обличам за вънка  :wink:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #823 -: Февруари 08, 2015, 18:21:41 pm »
shinzou, списъците са много полезни  :P и мн дълги...Досега само сме обсъждали какво ще трябва за бебето и сега като видях наглед  8O

За киселините- ММ ми е купил и сиропчето, и таблетките за смучене  :)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #824 -: Февруари 08, 2015, 18:30:38 pm »
здравейте бремелинки! за ритничета си говорите.малкото сутрин като стана се събужда явно с мен и почва да се обръща,после следобед се раздвижва,но вечер най-вечер ме по-ритва повече.и аз преди го усещах под пъпа повече,но сега е най-вече над пъпа.напоследък и в ляво се раздвижва,а пък любимата му" играчка" е плацентата все нея човърка с ръчички  :lol:
за киселините пия вода и лимонов сок,защото  не обичам сода въобще.на мен киселините ми се появиха още в 20 г.с. за седмица всяка вечер след вечеря и се появиха пак сега,особено след като съм яла салата или киселини плодове.
за покупките на бебчо съм си преписала в един тефтер от темата,в която съм в бгмамата
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=613
https://spreadsheets.google.com/pub?key=pJa5j7N0rdo2BPOM6qN14cw
а този е за родилното: http://moebebe.com/spisak-za-rodilnoto
доста неща се повтарят и има списъци в нета,но тези са ми достатъчни.дори и да не успея всичко да купя на време ММ ще види какво трябва да се вземе от него.и имайте впредвид много дрехи  не се взимат,защото наистина подаряват.купете си основните неща количка,креватче и т.н.,а козметиката и памперсите за накрая.ако има нещо на прИмоция в нета, не се и чудете дали да си ги купувате направо купувайте.едно време хората са робували на бабини дивитини да не се купуват неща на бебето,а ние сме млади и модерни хора няма да тръгнем да купуваме всички неща след като се е родило детето я! а и от къде ще имаме толкова време да се мотаем по магазините. аз още нищо не съм купувала а и не бързам.от март месец ще започна да накупувам малко по-малко нещата. мисля като се роди бебо в началото на лятото  по едно бодинце да го обличам за вънка  :wink:
Много полезна информация  :-)  :balk_47:
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #825 -: Февруари 09, 2015, 10:01:35 am »
Здравейте,
прикачвам една екселска таблица, основана на единя линк от shinzou. Който иска може да я ползва да си нанесе в нея бройките и стойностите на нещата за бебето и мама.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #826 -: Февруари 09, 2015, 11:14:12 am »
Леле момичета, ако знаете колко ми помогнахте. Сега ми се струва толкова естесвено да си направя списък, но преди 3 дни хич не ми дойде на ум. и готовия списък на екселска таблица  8O Чак се почувствах като идиот :D И за половината неща в списъка не се бях сетила. Сега имам достатъчно време да ги прегледам, набележа и март живот и здраве, полека лека да пазаруваме. Дори и април да започнем с покупките вече ще съм избрала и набелязала нещата. Вчера вече избрах количката. Като се стопли ще обиколя магазините да я видя на живо. Ще разпитам и раждалите ми приятелки. Досега ми се струваше рано, но другата седмица влизам в 6-я месец. До края на април всичко трябва да е готово, че ако има проблем с бебо заради кръвното ще го извадят по-рано. Дано да няма, но аз искам да съм си готова, не мъжо да тича да купува неща без мен, че му нямам доверие.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #827 -: Февруари 09, 2015, 11:16:27 am »
Здравей Додо,
каква марка количка избра?
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #828 -: Февруари 09, 2015, 11:49:49 am »
Добро утро мили момичета :)

Колко сте активни, изчетох ви на един дъх и с голяма усмивка  :D

Дария, добре дошла и лека бременност!

Yanichka, честити ритничета и малка дама. Колко много хубави новини накуп, май това е компенсация за търпението ти :) Каква е техниката на която те гледаха, доволна ли си от midwife? Интересно ми е как е в UK, дали наистина тук сме толкова по-добре. Моите слаби наблюдения са от държавни болници и GP там и си спомням, че зависи от квартала. По-хубав квартал по-добра болница и персонал  :D :D :D

Иви, на мен ми казаха два пъти доста убедително пола в 12 и 16 седмица :) Ще изчакам ФМ през 20гс за да сме сигурни май, но засега сме малка дама  :)

Благородно завиждам на тези от вас, които могат да си почиват. Аз съм доста храбра и си ходя на работа плътно след лежането за задържане, даже живот и здраве смятам до термин да работя, че не ми достига стаж в БГ. Но ще я видим тази работа, те сметките без кръчмаря, понякога криви излизат  :lol: :lol: :lol:

Аз чакам с нетърпение да усетя бебчето, все още в очакване  :wink:

Усмихнат ден на всички  :D
« Последна редакция: Февруари 09, 2015, 11:53:01 am от Bella Isabella »
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #829 -: Февруари 09, 2015, 11:54:49 am »
В 20 седмица със сигурност ще знаеш вече,аз предпочитам да не ми казват,отколкото да ме объркат хаха : )
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #830 -: Февруари 09, 2015, 14:05:32 pm »
Да кажа нещо относно комплекта за изписване -според мен не си заслужава. За първото дете бях купила комплект, който струваше около 50 лв. Имаше пелена, 2 бодита, 1 ританки и 1 жилетка и шапка. всички неща й бяха големи на дъщеря ми. Станаха й като беше на около 3 месеца. Със сина ми реших, че няма да купувам комплект, а ще си купя отделни неща, които да съчетая. В резултат на което получих комплимент в болницата, че му стоят много добре, а не са огромни като при повечето бебета. Той е зимно бебе и купих ватирано гашеризонче, блузка, боди, терлички и шапка. Якенце ни бяха дали и ползвахме него. Подкрепям мнението, че рокличките не са особено удобни при момиченцата. Другата абсолютно безсмислена дреха според мен са камизолките. Бяха ми дали около 10 камизолки, които никога не сложих. При бебетата са най-удобни бодитата, гащеризончетата и ританки. Другите неща са за фотосесия. :D
<br />[link=http:
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #831 -: Февруари 09, 2015, 14:16:50 pm »
Да кажа нещо относно комплекта за изписване -според мен не си заслужава. За първото дете бях купила комплект, който струваше около 50 лв. Имаше пелена, 2 бодита, 1 ританки и 1 жилетка и шапка. всички неща й бяха големи на дъщеря ми. Станаха й като беше на около 3 месеца. Със сина ми реших, че няма да купувам комплект, а ще си купя отделни неща, които да съчетая. В резултат на което получих комплимент в болницата, че му стоят много добре, а не са огромни като при повечето бебета. Той е зимно бебе и купих ватирано гашеризонче, блузка, боди, терлички и шапка. Якенце ни бяха дали и ползвахме него. Подкрепям мнението, че рокличките не са особено удобни при момиченцата. Другата абсолютно безсмислена дреха според мен са камизолките. Бяха ми дали около 10 камизолки, които никога не сложих. При бебетата са най-удобни бодитата, гащеризончетата и ританки. Другите неща са за фотосесия. :D

Да нахлуя и аз малко във вашата тема, че малко ми липсва :oops: :lol:, но напълно подкрепям предишното мнение! :good_post: :good_post: :good_post:
Освен, че в повечето случаи са големи, комплектите за изписване често са от много части, като ако се замислите няма да използвате и половината - например има боди с дълъг, с къс ръкав и потник?!
Изберете си хубави дрешки по ваш вкус и така :) Аз също не схващам смисъла на камизолките, ама знам ли... в началото ползвахме само гащеризончета, а след като поотрасна младежът и започна да си контролираттемпературата се оказа, че е топлокръвен и всички гащеризончета и блузки, които ни дадоха са излишни - той седи само по боди и тънки ританки/панталонче отгоре 8O
Ще дам и една идея да помислите :lol: Моето бебе много повръщаше (и все още), но май и повечето малки бебета в началото връщат постоянно. Аз съм си купила хавлиени кърпи и вместо възглавничка подлагам - така мога често да ги сменям и пера, а и на него му е сухичко. Също съм си купила едни малки кърпи, квадратни (има такива в Jumbo и Ikea евтини) и постоянно си имам една под ръка около мен да му бърша муцунката :)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #832 -: Февруари 09, 2015, 14:30:50 pm »
Yanichka, честити ритничета и малка дама. Колко много хубави новини накуп, май това е компенсация за търпението ти :) Каква е техниката на която те гледаха, доволна ли си от midwife? Интересно ми е как е в UK, дали наистина тук сме толкова по-добре. Моите слаби наблюдения са от държавни болници и GP там и си спомням, че зависи от квартала. По-хубав квартал по-добра болница и персонал  :D :D :D

В болницата където се правят скановете, ама не в специализирано звено, ами в отделението за проследяване на бременност техниката е като в частните клиники в България. Изображението се показва на едни екрани като плазмен телевизор. Точно като на кино си. Има един екран на който гледа оператора и един на стената срещу кушетката, който е за мен.
Иначе от акушерките съм супер доволна. Тук гледат да не разстройват бременните. Това да кажеш, че си депресирана докато си бременна е най-страшното нещо. Така че се отнасят супер внимателно - обясняват, успокояват те.
Проследяването е същото като в България по здравна каса, но ако имам притеснения винаги мога да отида в спешното и след 20-та седмица в отделението за следене на бременни. И всичко е напълно безплатно, включително лекарствата и витамините. Иначе това трябваше да ми бъде последният скан, но заради ниската плацента ми дадоха още един.
А иначе за болниците не зависи от квартала, защото ние сме в доста хубав и скъп квартал, но болницата към която съм разпределена отговаря и за квартали, които се водят като гета. А иначе е с едно от най-добрите родилни отделения в Лондон и Дейвид Бекъм е раждан там.

Другата абсолютно безсмислена дреха според мен са камизолките. Бяха ми дали около 10 камизолки, които никога не сложих. При бебетата са най-удобни бодитата, гащеризончетата и ританки. Другите неща са за фотосесия. :D

Момичета, това са супер полезни съвети, ама простете моето невежество - не ми е ясно кое какво е. Като чуя камизолки и почвам да се чудя - сега това какво е?
Успешна седмица на всички!

И още нещо да питам - това нещо стерилизатора, ако бебето е на кърма за какво точно служи? И може ли да се замести с нещо друго - например тенджера с вряща вода или знам ли и аз?
« Последна редакция: Февруари 09, 2015, 14:34:07 pm от yanicka »

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #833 -: Февруари 09, 2015, 14:45:56 pm »
Яничка, да, стерилизаторът може да се замести с тенджера с вряща вода. Ако кърмил и чат-пат стерилизираш по нещо, не ти трябва стерилизатор. Ако храниш с АМ, тогава бих препоръчала, че иначе само трябва да изваряваш.

Камизолки и аз не знам какво са.  :oops:
А потници моите не са имали като бебета. Щерката и досега няма. Носи бодита, защото още е с памперс. Отгоре панталон и блуЗа. Като по-малки имаха гащеризони (горното и долното бяха една част) и много удобно за такива дребосъци, които мразят да ги обличат.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #834 -: Февруари 09, 2015, 14:48:20 pm »
Yanichka, честити ритничета и малка дама. Колко много хубави новини накуп, май това е компенсация за търпението ти :) Каква е техниката на която те гледаха, доволна ли си от midwife? Интересно ми е как е в UK, дали наистина тук сме толкова по-добре. Моите слаби наблюдения са от държавни болници и GP там и си спомням, че зависи от квартала. По-хубав квартал по-добра болница и персонал  :D :D :D

В болницата където се правят скановете, ама не в специализирано звено, ами в отделението за проследяване на бременност техниката е като в частните клиники в България. Изображението се показва на едни екрани като плазмен телевизор. Точно като на кино си. Има един екран на който гледа оператора и един на стената срещу кушетката, който е за мен.
Иначе от акушерките съм супер доволна. Тук гледат да не разстройват бременните. Това да кажеш, че си депресирана докато си бременна е най-страшното нещо. Така че се отнасят супер внимателно - обясняват, успокояват те.
Проследяването е същото като в България по здравна каса, но ако имам притеснения винаги мога да отида в спешното и след 20-та седмица в отделението за следене на бременни. И всичко е напълно безплатно, включително лекарствата и витамините. Иначе това трябваше да ми бъде последният скан, но заради ниската плацента ми дадоха още един.
А иначе за болниците не зависи от квартала, защото ние сме в доста хубав и скъп квартал, но болницата към която съм разпределена отговаря и за квартали, които се водят като гета. А иначе е с едно от най-добрите родилни отделения в Лондон и Дейвид Бекъм е раждан там.

Другата абсолютно безсмислена дреха според мен са камизолките. Бяха ми дали около 10 камизолки, които никога не сложих. При бебетата са най-удобни бодитата, гащеризончетата и ританки. Другите неща са за фотосесия. :D

Момичета, това са супер полезни съвети, ама простете моето невежество - не ми е ясно кое какво е. Като чуя камизолки и почвам да се чудя - сега това какво е?
Успешна седмица на всички!

И още нещо да питам - това нещо стерилизатора, ако бебето е на кърма за какво точно служи? И може ли да се замести с нещо друго - например тенджера с вряща вода или знам ли и аз?
Здравей Яничка,
ако кърмиш в стерилизатора можеш да слагаш шишето, с което разполагаш, мисля че понякога би се наложило да се стерилизира, също така бибите, играчките гризалки, по-нататък лъжички, вилички. Е, пак зависи от стерилизатора.  Аз не искам да ползвам тенджерка с вряла вода, защото веднъж се бях изгорила много жестоко по крака и сега като си помисля за разни такива тенджерки и направо косата ми настръхва.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #835 -: Февруари 09, 2015, 14:51:39 pm »
Аз се чудя, понеже със сигурност ще купувам такава машинка за правене на пюрета, която първо прави зеленчуците на пара и после ги пасираш - дали за биби няма да свърши работа и тя?
И ако обличате бебето в самото начало с блузка и отделно панталонче, ластика не му ли притиска коремчето?

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #836 -: Февруари 09, 2015, 14:55:41 pm »
Ето това е камизолка: http://www.chernomorka.com/files/tn/134624072646340.jpg
Накратко - блузка с връзки. Идеята е да обуваш отдолу ританки отгоре това. Недостатъкът пред целите гащеризончета за мен е, че като го вдигаш все се изхлузва и разгащва и е много неудобно.
Сега като го обличам вече в панталонки и блузки бих казала, че обличането от две части е по-лесно за преобуване, но продължавам да мисля, че гащеризончетата са по-удобни за бебета (и не само). Признавам си, че дори сега като по-голям го обличам от две части само от пуста суета  :lol: да е в дрешки като за възрастни ;) И пак когато има например дънково гащеризонче с боди отдолу е доста по-удобно от панталон и блузка ;)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #837 -: Февруари 09, 2015, 14:59:17 pm »
Ето това е камизолка: http://www.chernomorka.com/files/tn/134624072646340.jpg
Накратко - блузка с връзки. Идеята е да обуваш отдолу ританки отгоре това. Недостатъкът пред целите гащеризончета за мен е, че като го вдигаш все се изхлузва и разгащва и е много неудобно.
Сега като го обличам вече в панталонки и блузки бих казала, че обличането от две части е по-лесно за преобуване, но продължавам да мисля, че гащеризончетата са по-удобни за бебета (и не само). Признавам си, че дори сега като по-голям го обличам от две части само от пуста суета  :lol: да е в дрешки като за възрастни ;) И пак когато има например дънково гащеризонче с боди отдолу е доста по-удобно от панталон и блузка ;)
И аз съм малко объркана с тези бебешки дрехи. Добре, нали предлагат и блузки. Защо наистина са необходими и камизолки? Или май не са? 8O
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #838 -: Февруари 09, 2015, 15:05:12 pm »
Ще нахлуя и аз да дам някой съвет,извинете  :oops:
И аз подкрепям Мешко и Mousyt за комплектите за изписване,ние имахме такъв също беше 50лв. само на изписването го облякохме и толкоз,виж пеленката си я позвах,но и порт бебе имах и то щеше да свърши същата работа,комбинирайте си дрешки по ваш избор и пеленка която ще ви е необходима и толкоз.
В началото целите гащеризончета ни бяха много удобни хем лесно се обличат и само разкопчаваш и сменяш и памперса препоръчвам за първите месеци горещо.Камизолки не ми допадат и на мен и ритънки също.Яничка ще гледаш да е по хлабаво панталонче наистина има и такива с много стегнати ластици,на мен ми бяха дали дрешки и в тях имаше такива обух и като видях директно прибрах и повече не сложих за това казвам че целите гащеризони са Ок.
Mousyt и ние имаме и още ги ползвам малките кърпички от Джъмбо така че още 1 глас за тях,аз даже ги ползвах и за друго като й беше потно на вратлето или гръбчето слагах една такава и готова защото са мънички  :wink:
За стерилизатора- моя е от братовчедка ми ние бяхме на АМ и ни беше нужен иначе може и в тенджера.

п.п.Блу е такова чудо е камизолката http://babyboombg.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%B8/271-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%B0-%D1%81-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%BB%D1%8F%D0%BD%D0%B5.html

Mousyt писали сме едновременно извинявай  :?
Кати май едно време не е имало друго и са били много актуални,а сега като има голямо ранообразие предпочитаме по-модерните неща
« Последна редакция: Февруари 09, 2015, 15:08:43 pm от amanda »

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #839 -: Февруари 09, 2015, 15:07:24 pm »
Ето това е камизолка: http://www.chernomorka.com/files/tn/134624072646340.jpg
Накратко - блузка с връзки. Идеята е да обуваш отдолу ританки отгоре това. Недостатъкът пред целите гащеризончета за мен е, че като го вдигаш все се изхлузва и разгащва и е много неудобно.
Сега като го обличам вече в панталонки и блузки бих казала, че обличането от две части е по-лесно за преобуване, но продължавам да мисля, че гащеризончетата са по-удобни за бебета (и не само). Признавам си, че дори сега като по-голям го обличам от две части само от пуста суета  :lol: да е в дрешки като за възрастни ;) И пак когато има например дънково гащеризонче с боди отдолу е доста по-удобно от панталон и блузка ;)
И аз съм малко объркана с тези бебешки дрехи. Добре, нали предлагат и блузки. Защо наистина са необходими и камизолки? Или май не са? 8O
Ако ще се облича детето от две части, то за първите да кажем поне 3 месеца определено камизолка е по-добре, защото се разкопчава и слагаш бебето отгоре и закопчаваш... Аз и сега се озорвам да напъхам дребния в блузка през главата, а представям си като беше малък и мек и се огъваше навсякъде... Алтернативата е бяха ми подарили едни блузки от premaman, които се разкопчават на копченца на гърба изцяло, но на мен и те не ми бяха удобни, защото трябва да го захлупя по корем, а той нали повръщаше и гледах да не го премятам много...
Ето това бих препоръчала аз: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/images/31BN-06002.jpg , като има и по-дебели плюшенки има и такива памучни. Някои модели имат сао копчета отпред, но препоръчвам такова като на снимката и с копчета отдолу, които да се ползват при смяната на памперса, че се вади и пъха по-лесно бебето :lol:
Е не става въпрос само това да носи детето :D, но определено докъм 3-4 месец това е основната дреха за мен ;)

P.P. да се допълня ;) На мен ми дадоха стерилизатор - някакъв универсален на Joycare. Отделно има и кутия за стерилизиране в микровълнова... В началото се чудех за какво ми е чак специален уред за тази цел, но когато започнах да цедя, храня, стерлизирам и ако не беше той нямаше да оцелея - само миех нещата и вместо на сушилката редя вътре, пускам и отивам да спя. В момента в който обаче малкия засука чудото стана напълно излишно и вече е прибрано. Моят съвет е да си набележите някой да ви даде или модел/цена, и като се роди бебето и видите как ще тръгнат нещата с храненето да прецените :) Можете да поизварявате няколко дни докато се ориентирате и така да не се задръствате с ненужни неща, а ако ви потрябва бързо да поръчате отнякъде щом вече имате информация ;)
« Последна редакция: Февруари 09, 2015, 15:11:43 pm от Mousyt »