0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #740 -: Февруари 02, 2015, 23:56:28 pm »
Бела, според мен е правилно да правиш всичко, което си правила и преди. Аз също не се боядисвам, всички ми казват, че не е проблем, но аз не съм спокойна засега. И благородно ти завиждам за коремчето ти. Аз съм вече като хипопотам, корема ми е като за 8-ми месец. Зимата лесно с повечко дрешки и палто, но като се постопли и като изпъча всичките си прелести незнам. Гледам другите бременни в 9-ти месец с едно коремче нормално, с клинчета а аз в 5-я вече аха да се търкулна за по-лесно.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #741 -: Февруари 03, 2015, 10:32:44 am »
Момичета,здравейте,исках да ви попитам нещо,но незнам дали ще ми отговорите.Вашата форма на околоплодния сак б
еше ли правилна,защото моята е много странна...Ачко може някой да ми помогне
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #742 -: Февруари 03, 2015, 10:46:37 am »
Здравей, Gerita, много момичета сме като теб. Принципно е срещано при доста жени. Аз от самото начало бях на аспирин и фраксипарин. Питах няколко пъти доки и тя все си твърди, че фраксито е до края. При мен не е имало спонтанни аборти. Все пак ме пратиха на консултация със специалист в кардиологията. Пропуснах да кажа, че изследванията ми отчетоха алергия и тя беше към фраксито. Кардиолога ми потвърди дозировката на лекарството и също каза, че е добре да е до края. Аспирина ми го назначиха до края на хормоналната терапия, което свърши в края на първи триместър. Фраксито сменихме с клексан и към него не проявявам алергия. Разбрахме се да се видим отново, за да коментираме дали да продължа, защото препоръката засега е поне до 15-18 г.с. Ще отида отново тази или другата седмица, да видим дали ще може да променим нещо.
Не е приятно, но нали знаеш, преценяват се ползите спрямо рисковете. В случая докторите, а и ние самите не бихме искали да рискуваме бебчетата  :).
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #743 -: Февруари 03, 2015, 10:58:27 am »
Момичета,здравейте,исках да ви попитам нещо,но незнам дали ще ми отговорите.Вашата форма на околоплодния сак б
еше ли правилна,защото моята е много странна...Ачко може някой да ми помогне
Здравей,
каза ли нещо по въпроса АГ-то ти? Ако не е казал, не се притеснявай излишно.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #744 -: Февруари 03, 2015, 11:00:49 am »
Момичета,здравейте,исках да ви попитам нещо,но незнам дали ще ми отговорите.Вашата форма на околоплодния сак б
еше ли правилна,защото моята е много странна...Ачко може някой да ми помогне
Здравей,
каза ли нещо по въпроса АГ-то ти? Ако не е казал, не се притеснявай излишно.
Не,нищо не е казал,съвсем случайно вчера видях една жена,че беше попитала същота в една тема,но никой не и отговори
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #745 -: Февруари 03, 2015, 11:03:53 am »
Здравейте, коремчета!
Първо да приветствам с добре дошли slanceto2 и linapoli  :)

За боядисване и разни други козметични процедури си говорите...Аз сега си използвам бръснача, макар че от както съм бременна, сякаш "пооплешивях" по краката  :lol: Косата пък, точно обратното- расте много бързо и като цяло стана по-хубава. По принцип си ходя с черна коса, но отдавна искам да сменя цвета, та сега ще се възползвам от бременността и няма да се боядисвам  :D

иви, в началото и на мен ми се струваше, че сакчето е с неправилна форма. Не като твоето, но беше едно разлато такова...Успокоиха ме, че е добре. Освен това ми направи впечатление, че изглежда по различен начин на коремен ехограф и на вагинален. Котато ме гледаха на втория си беше мн добре оформено. Не мисля, че трябва да се притесняваш. Ако има нещо притеснително док ще ти каже. Радвай се на бременността си  :wink:
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #746 -: Февруари 03, 2015, 11:09:30 am »
Здравейте, коремчета!
Първо да приветствам с добре дошли slanceto2 и linapoli  :)

За боядисване и разни други козметични процедури си говорите...Аз сега си използвам бръснача, макар че от както съм бременна, сякаш "пооплешивях" по краката  :lol: Косата пък, точно обратното- расте много бързо и като цяло стана по-хубава. По принцип си ходя с черна коса, но отдавна искам да сменя цвета, та сега ще се възползвам от бременността и няма да се боядисвам  :D

иви, в началото и на мен ми се струваше, че сакчето е с неправилна форма. Не като твоето, но беше едно разлато такова...Успокоиха ме, че е добре. Освен това ми направи впечатление, че изглежда по различен начин на коремен ехограф и на вагинален. Котато ме гледаха на втория си беше мн добре оформено. Не мисля, че трябва да се притесняваш. Ако има нещо притеснително док ще ти каже. Радвай се на бременността си  :wink:
Благодаря на всеки дал мнение
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #747 -: Февруари 03, 2015, 11:11:16 am »
Иви, ей сега гледах моя плоден сак в 10 г.с.  Тъй като бебето е записано на диск, мога да видя клипчето. Формата на сака се изменя, в зависимост от движението на бебето и позата му. Твоето е застанало по такъв начин, че сакът има триъгълна форма в момента на снимката. Според мен нямаш проблем с плодния сак, но мнението ми не е меродавно, тъй като не съм лекар и нямам опит в това отношение. Но ако имаше нещо притеснително АГ-то ти щеше да ти каже. Не се притеснявай!
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #748 -: Февруари 03, 2015, 11:21:46 am »
Иви, ей сега гледах моя плоден сак в 10 г.с.  Тъй като бебето е записано на диск, мога да видя клипчето. Формата на сака се изменя, в зависимост от движението на бебето и позата му. Твоето е застанало по такъв начин, че сакът има триъгълна форма в момента на снимката. Според мен нямаш проблем с плодния сак, но мнението ми не е меродавно, тъй като не съм лекар и нямам опит в това отношение. Но ако имаше нещо притеснително АГ-то ти щеше да ти каже. Не се притеснявай!
Да,по мое мнение е с дупето надолу.Много ти благодаря.На 18ти съм на 4д,защото сега съм в 11.4 седмица,а тогоов ще съм в 13 и тогава ще ми кажат.Много ти благадаря
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #749 -: Февруари 03, 2015, 12:48:45 pm »
Здравей, Gerita, много момичета сме като теб. Принципно е срещано при доста жени. Аз от самото начало бях на аспирин и фраксипарин. Питах няколко пъти доки и тя все си твърди, че фраксито е до края. При мен не е имало спонтанни аборти. Все пак ме пратиха на консултация със специалист в кардиологията. Пропуснах да кажа, че изследванията ми отчетоха алергия и тя беше към фраксито. Кардиолога ми потвърди дозировката на лекарството и също каза, че е добре да е до края. Аспирина ми го назначиха до края на хормоналната терапия, което свърши в края на първи триместър. Фраксито сменихме с клексан и към него не проявявам алергия. Разбрахме се да се видим отново, за да коментираме дали да продължа, защото препоръката засега е поне до 15-18 г.с. Ще отида отново тази или другата седмица, да видим дали ще може да променим нещо.
Не е приятно, но нали знаеш, преценяват се ползите спрямо рисковете. В случая докторите, а и ние самите не бихме искали да рискуваме бебчетата  :).
Да каквото и да е,ще си го изтърпя, няма как.Някъде бях чела,че преди години една част от стойността му се е покривала от здравна каса,но предполагам вече не е така,защото не мога да намеря такава информация.Ти знаеш ли нещо по въпроса?
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #750 -: Февруари 03, 2015, 14:05:21 pm »
Добре дошли,слънцето и линапили!!!Желая ви лека и щастлива бременност,и здрави бебчета около термин.
Относно лакирането и боядисването някъде четох,че вредата идва от вредните изпарения които вдишваме,и че след първия триместър плацентата пази бебетата по-добре.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #751 -: Февруари 03, 2015, 15:11:53 pm »
Ей сега се сетих- на вас кога започват да ви измерват шийката на матката? Аз съм почти в 20 г.с. като по стечение на обстоятрлствата ходя при трима лекари и никой не е продумал и дума за шийката. Сигурно по-късно се започва измерването или при определени индикации.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #752 -: Февруари 03, 2015, 15:22:41 pm »
Аз забелязах, че на всеки коремен УЗ преглед поглеждат шийката. Ако им се стори ОК, дори не я споменават. Но ако ти искаш или ако докторът прецени, най-точно се мери с вагинален УЗ. Аз веднъж след едни контракции се бях притеснила и изрично я мерихме.



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #753 -: Февруари 03, 2015, 15:35:54 pm »
Ей сега се сетих- на вас кога започват да ви измерват шийката на матката? Аз съм почти в 20 г.с. като по стечение на обстоятрлствата ходя при трима лекари и никой не е продумал и дума за шийката. Сигурно по-късно се започва измерването или при определени индикации.
И на мен никой не ми е казвал нищо за шийката на матката, а съм почти в 27 седмица.  osi_10 Ходя при двама лекари.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #754 -: Февруари 03, 2015, 16:48:14 pm »
Момичета, включвам се за шийката, че нали на мен това ми е болната тема (причината за раждане в 30 г.с.). Стандартната акушерска практика не включва мерене на шийката с УЗ. Дори в МД като се отиде със скъсяване и тем подобни никой не я мери! Дори в повечето случаи, ако няма индикации за проблем и на преглед с опипване пак не я проверяват... В повечето случаи репродуктивните специалисти я измерват, защото те са по-навътре в новите тенденции, а това е доста модерен начин за диагностика. Мен ако питате е срамота, да не се мери, т.к. е напълно безопасно а все пак мен при никакви други индикации можеше и да не ме хванат и да стане по-лошо... Та не се чудете, ако не ви я мерят - не е стандартна практика.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #755 -: Февруари 03, 2015, 16:58:03 pm »
моята ЖК също каза че не мерила шийката по принцип и на мен ми беше чудно когато  я питах,но явно е практика.
Иви не се притеснявай с растежа на бебето ще придобие друга форма.на снимката бебето е седнало и за това е с триъгълна форма според мен(пак и снимката не знам дали сакчето е в ляво на матката или снимката на сакчето е изместена от центъра на матката).не съм забелязала при мен да е имало странна форма.когато беше мъничко сакчето имаше формата на легна елипса и малкото беше легнало и беше точно в центъра.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #756 -: Февруари 03, 2015, 17:01:09 pm »
Хм, единият лекар, който ме наблюдава е репродуктивен специалист, дала съм си заявката, живот и здраве, той да ми прави секциото. Дано да я поглежда по време на прегледите, иначе той не е от най- бъбривите и просто може да не ми казва. :?
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #757 -: Февруари 03, 2015, 17:04:40 pm »
моята ЖК също каза че не мерила шийката по принцип и на мен ми беше чудно когато  я питах,но явно е практика.
Иви не се притеснявай с растежа на бебето ще придобие друга форма.на снимката бебето е седнало и за това е с триъгълна форма според мен(пак и снимката не знам дали сакчето е в ляво на матката или снимката на сакчето е изместена от центъра на матката).не съм забелязала при мен да е имало странна форма.когато беше мъничко сакчето имаше формата на легна елипса и малкото беше легнало и беше точно в центъра.
Незнам.и аз видях,че е легнало но просто ме притесни формата...
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #758 -: Февруари 03, 2015, 17:10:47 pm »
Хм, единият лекар, който ме наблюдава е репродуктивен специалист, дала съм си заявката, живот и здраве, той да ми прави секциото. Дано да я поглежда по време на прегледите, иначе той не е от най- бъбривите и просто може да не ми казва. :?
Напълно е възможно ;)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #759 -: Февруари 03, 2015, 18:14:43 pm »
На мен шийката ми я гледаха на последния преглед в 15 г.с. Първо гледаха бебока с коремен, а след това шийката с вагинален ехограф. Другата седмица съм на ФМ, където не знам дали това също е предмет на прегледа.
Gerita, нямам информация дали при бременност НЗОК поема разходите за фраксипарин. Има диагнози, при които се поема. Нека, ако някой знае, да сподели. Иначе може да питаш личния си лекар, който се очаква да знае. Иначе разхода определено не е за подценяване.