0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #540 -: Януари 17, 2015, 10:47:36 am »
Bistrikus, честита дъщеричка! Да бъде здрава и щастлива и да слуша мама и тати :)
Додо, дано познаеш и да взема да родя днес  :D
lilitu, може да е искала да каже две околоплодни мехурчета с две бебета, но аз не съм много наясно, някоя близнашка мама да сподели как е в начална бременност :)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #541 -: Януари 17, 2015, 11:08:49 am »
lilitu, в началото се преглеждат и яйчниците, за да се намери фоликула, от който е излязла яйцеклетката. В начална бременност той става жълто тяло и произвежда хормони. При стимулация може и повече от един фоликул да е имало. Всичко е наред. Не се притеснявай да питаш доктора за тези неща. Наистина в началото се вълнуваме от всяка подробност :)

bistrikus, честита сбъдната мечта



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #542 -: Януари 17, 2015, 11:22:51 am »
lilitu, в началото се преглеждат и яйчниците, за да се намери фоликула, от който е излязла яйцеклетката. В начална бременност той става жълто тяло и произвежда хормони. При стимулация може и повече от един фоликул да е имало. Всичко е наред. Не се притеснявай да питаш доктора за тези неща. Наистина в началото се вълнуваме от всяка подробност :)

bistrikus, честита сбъдната мечта
Благодаря за отговора, rumyanau :) Сега разбрах защо докторът ме пита дали не съм била стимулирана с клостилбегит( а аз не съм с нищо), явно се е учудил защо има два фоликула :)
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #543 -: Януари 17, 2015, 18:30:02 pm »
Лилиту, аз имам един фоликул, които си остана като жълто тяло. Док каза, че ще се спука и ми го казва за информация, за да не се стресирам ако ходя при друг лекар и не ми обяснят, че това не е проблем. Моят е от лявата страна и тъй като често ме боли точно в ляво долу попитах какво става когато се пукне- дали има болка или кръв или нещо необичайно, но Док каза ако имам кървене да се обадя, но нищо за жълтото тяло. Тези дни много ме боли долу вляво и исках да попитам дали се е пукнал, но поради тези проблеми с кръвното забравих да попитам.

Сега се готвя за престоя в болницата и да попитам момичетата от Пловдив да ми препоръчат гинеколог, при който да продължа да се следя, защото ММ вече не иска да ходя при Даскалов.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #544 -: Януари 17, 2015, 20:09:54 pm »
Каткат на теб още ти рано да раждаш  :wink: имаш още време докато малката принцеса си избере да излезне.аз предвиждам че ще е след термина ти или на самият ден  ти ще кажеш после кой е бил по-близо по познаване  :wink:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #545 -: Януари 19, 2015, 21:47:15 pm »
Здравейте, дами! Аз набързо да се похваля- в неделя ми препоръчаха и ми дадоха координати на доктор Амалиев- баща. Звъннах му в неделя , той вдигна и му обясних какво са ми казали. Каза да отида в понеделник при него без час и ще ме вземе. Ходихме днес и влезнах при сина му-доктор Георги Амалиев. Много внимание ми обърна, много внимателно прегледа бебо, отговори ни на всички въпроси. Каза, че засега болницата не ми е опция и ще изчакаме. Ще ме следят и така. Много съм доволна.


Сега пак да питам. Добре, че сте вие, защото все нещо ми идва на ума когаго съм си вече вкъщи. Изписаха ми Магнерот. Купих го и го започнах. Но ходих до аптеката да си взимам някои неща и има промоция на Магнерич. Не че толкова е по-евтино,   но все пак си е 10  лв на месец. Та едо и също ли са?
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #546 -: Януари 19, 2015, 21:57:03 pm »
Магнерича,доколкото знам е немски и е по-скъп,а Магнерота е български и по-евтин.не знам само дали   единият е по-добър от другият.ако някои е пил  да каже.иначе и двата продукта са за контракции.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #547 -: Януари 19, 2015, 22:05:34 pm »
Обратното - магнерота е по- скъп, а магнерича е български и по- евтин. Магнерота на мен ми беше много по- неприятен, някак по-големи и грапави са таблетките. Мисля, че и Магнерича ще ти свърши работа :) Додо, пропуснала съм, но защо ще постъпваш в болница?
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #548 -: Януари 19, 2015, 22:07:56 pm »
Според мен всеки доктор си има предпочитание за едното или другото. Аз обикновено взимам точно това, което ми е предписано, и на следващия преглед питам за алтернативи



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #549 -: Януари 20, 2015, 00:47:47 am »
аз пък все ги бъркам тия Магнерот и Магнерич  :lol:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #550 -: Януари 20, 2015, 08:07:56 am »
Добро утро  :)
Catcat на бебка май не и се излиза?
Честно казано Магнерота и на мен ми неприятен ,но продължавам да си го пия.Тъкмо се бях успокоила че контракциите намаляха и тази нощ имах толкова болезнени че уплаших мъжо .Сега всичко е наред и се захващам след малко с ученето за последният изпит.А от другата седмица се захващам с прането на бебчо и ще мога да се включвам по често в темата.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #551 -: Януари 20, 2015, 09:00:52 am »
Здравейте, момичета :) Аз си чакам петък - за втори преглад, тогава влизам в 6 г.с. точно :))) Иначе ми е много странно, поради липсата на симптоми, но сигурно е рано :) Пък дано съм и от късметлийките да мина без много :))
Иви, ти как си?

Прекрасен ден на всички :)  :bighug:
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #552 -: Януари 20, 2015, 09:08:23 am »
Додо, виж концентрацията на магнезий в двете лекарстава. Това е най-важното и вземи според това по колко трябва да пиеш. Аз с втората бременност пиех магнерот в огромни дози.
<br />[link=http:
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #553 -: Януари 20, 2015, 09:25:51 am »
КатКат щях да влизам в болница заради високо кръвно и риск от прееклампсия, но за щастие засега ще се лекувам от вкъщи и всяка седмица ще си пускам изследвания.

Мешко106 четох, че концентрацията на магнезий и в двете е една и съща, ама малко ме е страх да не би за някакви си 10 лв да прецакам нещо. Ще си изпия Магнерота и като наближи да свършва ще питам Док от ЖК.

Лилиту, моите симптоми бяха преди закъснението и теста за бременност. Веднага познах, че съм забременяла, но до теста не повярвах. А след това на моменти напрежение в гърдите, но не всеки ден. Гадене от време на време, но слабо, повръщане изобщо. Дано и при теб да е лека бременността, най-вече без повръщане, че като чета при другите бременни е голям проблем и е много неприятно.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #554 -: Януари 20, 2015, 10:03:45 am »
bistrikus - честита дъщеричка, да е жива,здрава и много, много щастлива!

yanicka - много благодаря още днес ще купя крема за гърдите, дано да ме облекчи :)

Аз съм утре на първия БХС и малко се притеснявам, а и резултатите от Прена теста чакам, голямо напрежение си е.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #555 -: Януари 20, 2015, 11:32:06 am »
КатКат щях да влизам в болница заради високо кръвно и риск от прееклампсия, но за щастие засега ще се лекувам от вкъщи и всяка седмица ще си пускам изследвания.

Мешко106 четох, че концентрацията на магнезий и в двете е една и съща, ама малко ме е страх да не би за някакви си 10 лв да прецакам нещо. Ще си изпия Магнерота и като наближи да свършва ще питам Док от ЖК.

Лилиту, моите симптоми бяха преди закъснението и теста за бременност. Веднага познах, че съм забременяла, но до теста не повярвах. А след това на моменти напрежение в гърдите, но не всеки ден. Гадене от време на време, но слабо, повръщане изобщо. Дано и при теб да е лека бременността, най-вече без повръщане, че като чета при другите бременни е голям проблем и е много неприятно.

Докато ти дам съвет за доктор от Пловдив и ти вече си си намерила такъв,Амалиев е добър,но не е ли частник вече?    Lilitu, аз съм добре ,бях вчера на лекар  в 9 седмица съм,видях сърцето,решила съм да не се притеснявам,каквото трябва ще става,направиха ми вече първите изследвания,само левкоцитите са +
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #556 -: Януари 20, 2015, 12:30:05 pm »
Привет момичета!

Аз съм не пак, а отново болна. В петък като ме хвана една настинка, вярвам че е такава тъй като не вдигам повече от 37.4° температура! Кашлицата ми прогресира до нещо безумно! В неделя ме слушаха казаха че са чисти дробовете, но се дера като магаре чак се давя :( Съответно доста болки в корема от постоянните напъни! Пия си хомеопатичните и един сироп който уж не е подходящ за бременни, а гинеколог ми го препоръча - Хустагил! А за Стодал има ли някой отзиви? И всички бабини нещица - затоплена морска сол за синусите ( имам и хрема), мед и лимон, чай от лайка, много мед, компреси с ракия, но само на гърлото, страх ме е да сложа на гърдите, че е близко до корема....
И ей ме на вчера вечер, чак въздух не можех да си поема :( :( :(
И сега с тези грипни епидемии хич не ми се ходи да чакам пред някой кабинет...
Аз да ме духне вятъра и се разболявам :( И на всякъде едно и също, още си първи триместър пий си чайчетата и ще ти мине.

А за тази имунна система нещо вземате ли? Аз откакто съм бременна все едно нямам такава. И никакви витамини не ми дават още. Вземам си сега пчелно млечице...

Всеки съвет е добре дошъл! Извинявам се за дългият пост, но на моменти ми е пълна агония :(

Бъдете здрави, вие и бебчета ви!!!
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #557 -: Януари 20, 2015, 12:47:05 pm »
Здравей, Bella Isabella, тъй като в нашето семейство сме привърженици на клей и прополис, ще ти препоръчам следното -и все пак си прочети и допълнително. Купуваш си клей на пръчка ( някъде, където продават мед) и вечер преди да си легнеш си отрязваш малко парченце - колкото леща, сдъвкваш го, за да ти полепне по зъбите, а то до сутринта се е разтвирило само :) Освен за гърлото , клеят и прополисът са страшни имуностимулатори :) Аз не боледувам( да чукна на дърво) заради приема им основно :) Но тъй като сме бременни, прополисът ( на спиртна основа е), не мисля че е много подходящ. На следващия преглед ще попитам. За чист клей обаче - мисля, че ще ти помогне :) Стискам палци :)
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #558 -: Януари 20, 2015, 14:05:53 pm »
Добро утро  :)
Catcat на бебка май не и се излиза?
Marina, изобщо не бърза. Мисля да прибегна към секс и много разходки, че нямам търпение вече   :lol:
Додо, радвам се, че се е разминало постъпването в болница  :wink:
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #559 -: Януари 20, 2015, 14:57:47 pm »
Привет момичета!

Аз съм не пак, а отново болна. В петък като ме хвана една настинка, вярвам че е такава тъй като не вдигам повече от 37.4° температура! Кашлицата ми прогресира до нещо безумно! В неделя ме слушаха казаха че са чисти дробовете, но се дера като магаре чак се давя :( Съответно доста болки в корема от постоянните напъни! Пия си хомеопатичните и един сироп който уж не е подходящ за бременни, а гинеколог ми го препоръча - Хустагил! А за Стодал има ли някой отзиви? И всички бабини нещица - затоплена морска сол за синусите ( имам и хрема), мед и лимон, чай от лайка, много мед, компреси с ракия, но само на гърлото, страх ме е да сложа на гърдите, че е близко до корема....
И ей ме на вчера вечер, чак въздух не можех да си поема :( :( :(
И сега с тези грипни епидемии хич не ми се ходи да чакам пред някой кабинет...
Аз да ме духне вятъра и се разболявам :( И на всякъде едно и също, още си първи триместър пий си чайчетата и ще ти мине.

А за тази имунна система нещо вземате ли? Аз откакто съм бременна все едно нямам такава. И никакви витамини не ми дават още. Вземам си сега пчелно млечице...

Всеки съвет е добре дошъл! Извинявам се за дългият пост, но на моменти ми е пълна агония :(

Бъдете здрави, вие и бебчета ви!!!
Здравей, ако искаш купи си биозин мама. Подходящ е за подсилване на имунната система. Бързо оздравяване!