0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Че защо да не може да се излиза с бебе и то лятно? Аз съм си правила 3 часови разходки с Мишо, откакто стана на 10-11 дни. То като е на кърма е съвсем лесно, храната винаги е в наличност, с подходяща температура и качество. Е, не съм излизала по големите жеги и съм си го пазила от болести де. За мен е лудост да се затвориш вътре по цял ден и цяла нощ. Пък и то до определена възраст предимно спи в количката - и съм пазарувала и по кафета съм седяла. Домакинската работа ми е била по-трудна, но то е защото апартамента ни беше един такъв с отвеорени пространства и не вървеше да шумя докато детето спи например, пък като е будно иска внимание. И лишаването от сън също ми беше трудно честно казано в началото, пък после се свиква.
Леко раждане ти пожелавам!
*
Ами май не съм пояснила въпроса си относно излизанията - след определени дни е нормално да излизаме на разходки... Но ако първите дни още се наложи да се отиде до аптеката за адапте, до магазина за хляб или до някоя институция (примерите са хипотетични, просто в случай на нужда) исках да имам представв какво да направя. Всъщност и аптеката и магазина мога да ги посетя вечер/нощем, а за институциите освен да помоля някой да отиде или поседи при бебка...
За храната хубаво ще си помисля. Толкова е било лесно едно време - излизаш за пет минутки в градината и имаш всичко! Да не говорим, че при пет фамилии вкъщи шансовете да останеш сам с новородено са направо отрицателни  8)
*
За ходене по институции разни изчакай.Акта за раждане се издава още докато ти си в болницта.Бащата се занимава с това в този момент.После помоща за първо родено дете, може да се подадат документи за нея и по-нататък.Аз подадох когато Мони беше на 3 месеца и то пак мъжът ми.На такова място нея не бих я завела и сега.
За аптека, магазин, ако си заредиш всичко от първа необходимост не мисля, че ще ти трябва да излизаш.След 10-ти ден спокойно можеш по хладно да излизаш с малката в градинката, на разходка.И аз рано я изведох, няма нищо че е февруарско бебе.
В началото първия месец на мен ми беше страшно лесно.Детето спеше почти постоянно, кърмехме се на 3 часа, бях станала часовник.Имах време и да сготвя, и да изгладя, за всичко.Виж втория месец беше някакъв ад, като реши, че ще реве и няма да спи, е това ще го помня дълго време.

*
Лили, слинга който аз съм ползвала е къс с халки, много удобен, тия шалове от по 5м, не знам как бих ги завила, а и в тия жеги, ще топли допълнително. Моето дете в количка пости не е стояло, защото беше по-спокоен при гушкане.
Лили, наистина много много зависи дали бебка ще е спокойно бебе, дали ще има колики.
Дай Боже да е спокойно дете, което си спи между яденетата  :P
Може да имаш много свободно време, а може и грам да нямаш.

Нашият ревличко, да ми е жив и здрав, все си намира за какво да плаче. В момента например като излизаме плаче и в количката, и в слинга, и в ергономичната раница. На всяко излизане ми се свива сърцето. Вкъщи пак плаче, но поне имам повече удобства да го успокоявам (шезлонг, легло с играчки, топка за пилатес, на която сядам с него и се друсаме). Подлудили сме съседите с плач.
*

    Crystal

Лили, за акта за раждане ще трябва личната карта на таткото, да го имаш предвид ако ще отсъства. Още в болницата с двете лични карти на родителите се попълва формуляр с имената на бебето и родителите и от болницата го изпращат в общината по постоянен адрес на майката. В София актът за раждане става за 7 дни, така че ще сте изписани като е готов. Не го мисли толкова, ще се справиш като дойде моментът, сигурна съм.
« Последна редакция: Юли 14, 2014, 11:29:29 am от Crystal »
*
Лили, за акта за раждане ще трябва личната карта на таткото
Ох, това е важно! Аз съм приготвила две торбички за болницата - за мама и бебе, и в чантата на бебе съм метнала едно копие от брачното свидетелство. Всъщност чантичките са три - една допълнителна с дрешките за изписване. Отлежават на закачалката в коридора.

Смайли, ревличка чакаме естествено! Откога съседите ми обясняват как искат ревличка във входа - няма да ги разочароваме я!
За слинга - с шала ще съм спокойна за 'новородените' пози, но в крайна сметка имам и две халки, а в блога на Бу има идея как плат+халки=слинг за пет минутки, без шев.

Благодаря ви, момичета!  :bighug:
*
Момичета, здравейте.  :( Имаме нов проблем, по челото на Алекс се появиха ситни пъпчици, вчера бяха само по средата, между веждите но днес вече забелязах, че са по цялото чело и отстрани по скулите, не са червени нито гнойни, но са много и ситни. Какво би могло да е това?  8O
Таня Филипова
*
Може да е претопляне, да се е потил. В жегите го къпи по често, обливай с хладка вода, един вид охлаждане да става. Моят син много се поти от бебе, миналата седмица имаше по гушката обрив от потене.
*
Може да е претопляне, да се е потил. В жегите го къпи по често, обливай с хладка вода, един вид охлаждане да става. Моят син много се поти от бебе, миналата седмица имаше по гушката обрив от потене.
Да си призная не се бях сетила за това  :? да постоянно се поти. Но гледам че днес не са се разпространили. Дано да е това.   
Таня Филипова
*
Ако е това, те не се разпространяват, ще мине до 5 дни максимум, зависи колко е зле.
*
Ако е това, те не се разпространяват, ще мине до 5 дни максимум, зависи колко е зле.
Не се разпространява, забелязвам, че тия дни, като няма големи жеги и не се поти, пъпчиците се скриват.
Таня Филипова
*
Помощщщщ :-(

Малката ми напаст (на 4 месеца) изобщо не иска да яде.
Предистория: нослето й почна да хърка, установиха ностиелство на стрептококи ериус, лекуваме с с капки по поръчка и Бактробан локално; спред лекарката неяденето се дължи на проблеми с носната лигавица вследсвие бактериите и ще се оправи с лечението. Това миналата седмица. Още преди да я заведа на лекар обаче храненето се превърна в кошмар. До един момент си ядеше кротко 5 х 150мл АМ / ден (тя така си направи режима сама), в следващия - едва успявам да я накарам да преглътне и 30мл - бута бутилката, плюе, тотален отказ. Вода - няма проблем, смуче като невидяла. От вчера вече изобщо не иска да яде, бутаме бутилката по 3 часа, само с това се занимавам по цял ден; трикове пробвани - всякакви, не поддава. Извън това си е съвсем ок, изобщо не плаче (тя по принцип не плаче), смее се на всички и всичко, размахва ръце, рита здраво и т.н. Аз обаче вече полудявам от притеснение.
Някой сблъсквал ли се е с такава усърдна диета на тази възраст?
На АМ е от 2 месеца, Лактана Био на Топфер, и досега си го харесваше много....
Щом пие вода си мисля, че проблемът не би трябвало да е от носоглътката.
Аз бих пробвала с друго АМ.
Шишетата за вода и АМ еднакъв модел ли са?
*
Дам, еднакви са :-( Не е от биберона, де да беше
И не, не ще друго АМ, пробвах 2 (Аптамил и Фризо, ей така, да видя).
А и Лактаната за мен е най-доброто мляко, по принцип не бих искала да го сменям; търся логика, а не ми звучи логично изведнъж да спре да иска именно него, след като 2 месеца го е пила като смоче :-( (батко й не искаше Хип, например, ама не го искаше от самото начало).
Току-що си изпи бутилката - общ период на хранене 1ч и 40 мин, глътка по глътка с почивки! Но поне ги изяде този път... А си мислех, че след като цяла нощ не е яла (тя прави 12ч пауза от седмици), и вечерта си е изяла едва половината, сутринта би трябвало да вие на умряло от глад.... Да, ама не.
*
Nadine, да не почва да ви никне зъбче и затова да не иска да яде. А и кърмачетата нали правят т.нар. стачки понякога и отказват млякото, не знам обаче колко време траят.


*
Раче, това със зъбчето е идея... Тя си яде и двете ръце до лактите от известно време, а иначе отказва дорида се доближи до биберон-залъгалка... Погледнах долния венец, но нищо не виждам; но пък аз нямам никакъв опит с толкова рано излизащи зъбки - брат и се сдоби с първите си чак на годинка, та сега не знам за какво още да гледам... А и ако е това, докога ли ще продължава, чудя се изобщо длаи наддава. Иначе прилича на топчица с гънки, не е като да е вейка, ама знам ли...
А кърмачески стачка дали е позволена на служители на адаптирано мляко? :-)
*
Надин, ако правилно съм прочела, това продължава 2 седмици и повече, не е ли време да я теглите, щом е във видимо добро състояние и евентуално качва, мисля, че няма какво друго освен да чакаш. Реално за кърмените бебета не се знае какви количества изяждат  :)
*
Качва, но недостатъчно, според докторката - за последния месец е качила 500г (горе-долу, миналия понеделник я мериха за последно, беше 6450). Не че й личи на вид, и според мен си е съвсем в ред, но медицинското лице (в Токуда) ме попритесни.
И не е на кърма, та отлично знам точно колко изяжда :-( Втората бутилка днес отново изяде (сигурно е усетила, че се оплаквам от нея в публичното пространство и я е досрамяло), отново обаче в продължение на час и половина. Изобщо не мога да си обясня какво е това ядене на части и през буквално целия ден. Силно съм изкушена да обвиня за всичко Феята на на зъбките, ще гледам да не го мисля още 1-2 седмици и ще я меря пак.
*
Феята на зъбките е виновна  :lol: поне за сега и щом прояжда оплаквай се по-често от нея  :D