0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« -: Декември 09, 2011, 10:27:13 am »
Добре дошли в новата тема!

Започвам я с една радостна новина:
http://www.facebook.com/#!/pages/In-vitro-Sofia/105369042887122


Старата тема е тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45579.0
« Последна редакция: Декември 09, 2011, 11:00:31 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« Отговор #1 -: Декември 09, 2011, 10:38:07 am »
Чудесна новина - желая успех на всички момичета по фонда osi_9



   La vita è bella
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« Отговор #2 -: Декември 09, 2011, 10:56:24 am »
Нова темичка - нов късмет. А щом започва и с добри новини,какво по-хубаво от това  :D
jam, благодаря ти, че започваш новата темичка на този хубав празник! Дано Св. Анна ни закриля всички и ни помогне да сбъднем мечтата си :D
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« Отговор #3 -: Декември 09, 2011, 11:33:56 am »
Нова темичка - нов късмет. А щом започва и с добри новини,какво по-хубаво от това  :D
jam, благодаря ти, че започваш новата темичка на този хубав празник! Дано Св. Анна ни закриля всички и ни помогне да сбъднем мечтата си :D

 osi_9 osi_9 osi_9

"Света Анна е сочена от традицията за майка на Дева Мария и баба на Исус Христос. Тя е смятана за покровител на родилките и миньорите, на брака, на майчинството, на семейството, на бременните, девиците и вдовиците."
« Последна редакция: Декември 09, 2011, 11:55:58 am от Tedi B. »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« Отговор #4 -: Декември 09, 2011, 11:55:41 am »
от сърце желая успех на всички, които чакаха търпеливо и лоялно, докато клиниката поднови договора си с фонда! а на клиниката пожелавам да нямат повече никакви спънки в работата си по осигуряване на най-краткия път към нашите мечти!


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« Отговор #5 -: Декември 09, 2011, 12:16:20 pm »
Успех на всички момичета в процедура!  :bighug:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« Отговор #6 -: Декември 09, 2011, 14:31:11 pm »
Успех!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« Отговор #7 -: Декември 09, 2011, 14:45:42 pm »
Успех на всички!
И аз се записвам да следя, особено отговорите по въпросите на ОПТИ за това горе-долу как се случват нещата във времето със стимулациите.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« Отговор #8 -: Декември 09, 2011, 16:13:41 pm »
Туци, Tedi B., благодаря за информацията за Света Анна - хубав празник, за който не знаех :oops:

OPTI, в предната тема сподели за чудесна бройка фоликули - дано всички произведат зрели яйцеклетки  :crossfingers:

За въздържанието преди пункцията - на нас по време на стимулацията докторите ни казваха кога горе-долу ще е пункцията. Ние се целихме за събота. Но след изследванията в четвъртък се отложи с 2 дни и се наложи да "рестартираме брояча" същата вечер :D И вие ще се ориентирате, не се съмнявам



   La vita è bella
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« Отговор #9 -: Декември 09, 2011, 19:20:18 pm »
Момичета благодаря за подкрепата. На 5.12. бях в Клиниката и докато чаках пред лабораторията, дочух един разговор между служителки в счетоводството, в който коментираха разписки за ФОНДА. помислих си , че може би скоро ще се поднови договора и ето, че се оказах права. Браво на Владимиров. Честито на всички, тръпнещи в очакване на точно тази новина. Хайде мацки взимайте заповедите и бегом в клиниката. . време е да гушнем своите така желани и изстрадани наследници. Желая успешни процедури

OPTI, в предната тема сподели за чудесна бройка фоликули - дано всички произведат зрели яйцеклетки  :crossfingers:
Ама ако е рекъл Господ, ще си ги отгледаме всички. :balk_69: Утре съм на преглед. да видим колко са порастнали.
 Лелееееее rumyanau какво ще ги правим  :balk_88:
Вчера като съобщих на милото за 19-те фоликулчета и той  osi_12 Единственото което промълви е "какво значи това"

Успех на всички!
И аз се записвам да следя, особено отговорите по въпросите на ОПТИ за това горе-долу как се случват нещата във времето със стимулациите.
Heaven обещавам да споделям как тече процедурата при мен, за да добиеш представа. За мен това е първи опит/ надявам се и последен/ и се вълнувам много, всеки преглед е едно малко приключение.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« Отговор #10 -: Декември 09, 2011, 22:29:28 pm »
Честито на всички за прекрасната новина. Най-сетне има малко справедливост :balk_46:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« Отговор #11 -: Декември 09, 2011, 22:53:55 pm »
Честито на всички за прекрасната новина. Най-сетне има малко справедливост :balk_46:
mf_bounce8

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« Отговор #12 -: Декември 10, 2011, 20:23:15 pm »
Честито на всички , за които това е важна и чакана новина! Не знам защо, но се вълнувам наравно с вас! Много здрави и прекрасни бебета занапред! :D
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« Отговор #13 -: Декември 11, 2011, 09:09:53 am »
Привет и от мен. Вчера мина моят втори преглед от стимулацията. Този път ме гледа Владимиров. Резултат: доминантен фоликул в ляво 14мм - 10; доминантен фоликул в дясно 10мм - 5; лигавица 8. И сега дилемата на 8.12. Димитрова каза "11 фоликула в ляво и 8 в дясно" :dontknow: къде изчезнаха другите 4. На 13.12 пак на преглед и ще видим, а до тогава продължаваме с Декапептил 0,1; Gonal f 150 IU; Merional 150 IU. Вероятна пункция на 16-17.12.2011
 Искам да изкажа специални благодарности към момичето дарило в клиниката 75IU Gonal f.  :youwoman: Аз имах останали 225IU Gonal f, а са ми необходими 300IU. БЛАГОДАРЯ  :balk_81:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« Отговор #14 -: Декември 11, 2011, 11:02:48 am »
Здравейте момичета!! поздравления за договора. :oops: Дори май "по-рано " се получиха нещата,ама това не е никак лошо за нас,нали!! :D Док обеща и си удържа на думата.Искрено се надявам,тази "пауза" в отношенията на клиниката с ФАР,не е навредила на много двойки в техните планове. Надявам се да няма повече такива "отклонения"!? :x Време е да се захващаме за работа тогава,защото в нашите ситуации, не може сам Док  и клиниката да работят върху нас,трябва и ние да положим усилия!! :wink: Още повече,че сега наближават светли празници,което е твърде предразполагащо към действие. :wink:
Опти,понякога наистина се "губят" фоликули.не знам как става,но съм чел и други постове с такива случаи. Все пак ти остават " само" 22 при това, както разбирам и те, и лигавицата,се развиват перфектно. Съсредоточи се върху тях, изчисти съзнанието от лоши мисли и съм убеден ,че резултата ти ще +.За всеки случай стягай и "милото",да не отпуска и материала да е на EU ниво!!! :lol: :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« Отговор #15 -: Декември 11, 2011, 19:00:53 pm »
ra40, умори ме от смях с материала "по европейските стандарти"  :lol:

ОПТИ, следя те и ти стискам палци, мистерията със загубените фоликули още не ми е ясна от първа ръка, но наличните ми се виждат повече от достатъчни. Като се замислиш, трябва ти един, който да свърши работата  :wink:. Как се чувстваш?

Аз си стягам багажа за България и се вълнувам, прибирам се за последни изследвания преди старта през януари. Ужасно се бях изнервила, че нещо ще се объркат нещата, че няма да ми дойде, но си спрях Ясмин-а и от днес вечерта е сигурно, че пътуването ми до къщи няма да е напразно  :wink: А д-в Владимиров каза да му се появя на 3-5 ден от цикъла... Значи, всичко е наред (достатъчно неизвестни има и така, като към тях се прибавят и гонене на самолет, вече идва множко  :lol:).

Ужасно се радвам за фонда. Не съм си и помисляла да сменям клиниката, въпреки, че имах и други варианти. От самото начало имах усещането, че това е моето място, не мисля, че интуицията ме е подвела. Така се оказах с първи самофинансиран опит (мъкааа), но пък следващият се надявам да е по фонда.
« Последна редакция: Декември 11, 2011, 19:06:29 pm от Heaven »
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« Отговор #16 -: Декември 11, 2011, 20:04:26 pm »
Ааааа,да бе!!!???  :? Кой ще те трае  ,да те чака за втори опит?? 8O ти добре ли си? Ами правиш тоя,забременяваш, и никакво пътуване после със самолети и други превозни средства ,през целия континент! :lol: :lol: :lol: няма само да те мислим тука, я?? :wink:
Айде,приятна вечер на всички.Х-фактора започна!! :D Ако ви се гласува,пуснете един за Рафи,нали е наше момче!!! :wink: Ама нека по-добрия да победи,а те са само добрите на финала!!! :)
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« Отговор #17 -: Декември 12, 2011, 09:25:58 am »
Опти,понякога наистина се "губят" фоликули.не знам как става,но съм чел и други постове с такива случаи. Все пак ти остават " само" 22 при това, както разбирам и те, и лигавицата,се развиват перфектно. Съсредоточи се върху тях, изчисти съзнанието от лоши мисли и съм убеден ,че резултата ти ще +.За всеки случай стягай и "милото",да не отпуска и материала да е на EU ниво!!! :lol: :lol:

Хей ra40 така ме развесели. Благодаря за подкрепата. А то милото слушка - де ще ходи. Ама нещо си объркал бройката - фоликулите са 15бр/10 в ляво и 5 в дясно/. Димитрова ги преброи 19/11 в ляво и 8 в дясно/. Та затова се учудих. Ама здраве да е то и тези 15 са достатъчно. На практика и една единствена Я, но на EU ниво, ще свърши работа.Сега си ги "угоявам" и утре ще видим колко са пораснали.

ОПТИ, следя те и ти стискам палци... Как се чувстваш?

Heaven чувствам се ОК. Инжекциите ги понасям учудващо добре, дори сестрите в клиниката са учудени че нямам поражения. От два дни корема ми е подут и имам леки болки/ като по време на М/ но то е нормално, все пак фоликулчетата растат. Дори съм наддала само 100гр. Така че мога да кажа СТИМУЛАЦИЯТА ми понася отлично.

Ужасно се радвам за фонда. Не съм си и помисляла да сменям клиниката, въпреки, че имах и други варианти. От самото начало имах усещането, че това е моето място, не мисля, че интуицията ме е подвела. Така се оказах с първи самофинансиран опит (мъкааа), но пък следващият се надявам да е по фонда.
И ra40 е прав
Цитат
Кой ще те трае  ,да те чака за втори опит??  ти добре ли си? Ами правиш тоя,забременяваш, и никакво пътуване после със самолети и други превозни средства ,през целия континент!    няма само да те мислим тука, я??
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« Отговор #18 -: Декември 12, 2011, 10:58:18 am »
OPTI, и при мен бройката на фоликулите "мистериозно" намаля: на първия преглед бяха 10+11, на последния бяха 6+8 :) Но мистерията беше развенчана от доктора - нормално било, просто някои от фоликулите спират развитие и регресират. Дано, за сметка на тях, другите да произведат EU ниво яйцеклетки :)



   La vita è bella
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 5
« Отговор #19 -: Декември 12, 2011, 11:37:57 am »
внимавайте с паркирането пред клиниката, драги другарки и другари, и не се осланяйте прекалено на парктроника!
днес една посестрима по клиника ни отнесе шофьорската врата, докато излизаше на заден ход от паркинга. направо не повярвах как можа да толкова широко и просторно място да ни тресне, ама успя!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!