0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
графиката на Акси
« -: Януари 25, 2015, 17:04:12 pm »
Моля за мнение  :balk_173:
*
Re: графиката на Акси
« Отговор #1 -: Януари 25, 2015, 17:17:30 pm »
Според мен е още доста рано за коментар, ти отколко време мериш БТ и запозната ли си с метода , а също как мериш БТ, ректалното е най точният метод  :wink:
*
Re: графиката на Акси
« Отговор #2 -: Януари 25, 2015, 17:20:04 pm »
вагинално с дигитален термометър ами горе долу да ако четох тук там  :D
*
Re: графиката на Акси
« Отговор #3 -: Януари 25, 2015, 17:32:51 pm »
А в колко часа мериш, ректалното е най точно-знам че малко гадно звучи  :lol:
При дигиталния термометър се изчаква 2-3 минути след сигнала, аз съм ползвала такъв и изчаквам 3 минути след сигнала  но е рано още за коментар...
*
Re: графиката на Акси
« Отговор #4 -: Януари 25, 2015, 18:46:28 pm »
знам мила но,нали знаеш когато човек иска нещо много силно то няма търпение аз съм от тези.Ами  6,30ч.сутринта по едно и също време за сега.Ще чакаме да видим какво ще стане  :wink:
*
Re: графиката на Акси
« Отговор #5 -: Януари 28, 2015, 22:28:12 pm »
Може ли някакво мнение относно графиката ми. Благодаря  предварително  :P
asiiq, погледнах графиката, има рязко повишаване на температурата в някои дни, сигурна ли си, че мериш както трябва? Пак ще напиша основните правила за измерване: сутрин непосредствено след събуждане, приблизително по едно и също време, вагинално или ректално, избери си едно от двете и не променяй за целия цикъл, живачен термометър се държи около 10мин., а дигитален около 3-4 мин. след сигнала.

Освен измерването на БТ, е добре да включиш и тестове за овулация, примерно от утре. По-лесно се засича овулацията, когато цикълът е редовен, при теб има разлики в продължителността на МЦ, заради това може да се наложи да използваш повече лентички за овулация, докато отчете положителен.

Писах това в друга тема, ще го пренеса и тук:
Тестовете за овулация отчитат т.н. пик на LH в урината, който обикновено е за един ден (т.е. тестовата черта става наситена, колкото контролната за един ден, и на следващия започва да избледнява). При някои жени може тестът да е положителен за два поредни дни, но преобладаващо е за един ден и след това избледнява. Най-добре е тестовете да се правят около обяд или ранния следобед (тогава концентрацията на ЛХ в урината е най-висока), добре е да се ограничат течностите за 2-3 часа преди тест.
Тестовете показват в кои дни се очаква настъпването на овулация (О. настъпва около 12-48ч. след + тест). Трябва да има полово общуване през тези две денонощия (всеки ден или през ден), започвайки от вечерта след положителния ову. тест.

А базалната температура започва да се повишава след настъпването на О. (може да се повиши рязко или постъпателно за няколко дни), след това е добре да се задържи относително висока в цялата лутеална фаза.
« Последна редакция: Януари 29, 2015, 00:19:20 am от marsi »

*
Re: графиката на Акси
« Отговор #6 -: Януари 29, 2015, 09:16:20 am »
здравейте мили момичета хаиде сега да видим според вас колко ми е БТ днес
ж в 4,20ч. е 36,5    и после в 6,40ч ми е 36,8 според вас кое да отбележа днешния ден ми е важен защото имам и прозрачен слуз.Моля ви за мнение  :wink:
*
Re: графиката на Акси
« Отговор #7 -: Януари 29, 2015, 09:56:44 am »
Здравей, трябва да отбележиш Т мерена във времето, когато обикновено мериш. Въпросът е, че днес може да е нереална, защото си се будила в 4.2, а за реално измерване то трябва поне 3 часа спокоен сън, без ставане от леглото. Тоест днешната Т може  да е малко по-висока от реалната. Във всеки случай - почнете да си правите бебчето, а утре ще видиш колко ти е БТ :) Успех :)

П.С - за да ти е по-лесно да следиш отговорите на твоите въпроси, по-лесно ще бъде да пишеш в една от темите, към която се отнася въпроса, за да не се получава дублиране на въпросите и отговорите във всички теми :) Разбира се има модератори, аз го казвам с най-добри чувства за твое улеснение  :goodluck:   :bighug
*
Re: графиката на Акси
« Отговор #8 -: Януари 29, 2015, 11:52:38 am »
ok mila blagodarq ti  :)
*
Re: графиката на Акси
« Отговор #9 -: Януари 31, 2015, 13:07:23 pm »
Момичетa може ли с две думи коменнтaр моля ви
*
Re: графиката на Акси
« Отговор #10 -: Януари 31, 2015, 15:18:39 pm »
Здравей, О все още не е настъпила. Тестове за О правиш ли?Биха били много полезни :) По графика и БТ можеш да разбереш кога е минала О, но не и кога настъпва, така че по-добре да включиш и тестове за О. Мой съвет е да правите опити през ден, ако не си сигурна кога настъпва О. Редовен ли е цикълът ти колко дни?
*
Re: графиката на Акси
« Отговор #11 -: Януари 31, 2015, 15:32:55 pm »
28,29 само предния месец ми беше 35 имах закъснение от 11 дни интересува не дали за сега всичко е нормално струва ми се че доста виска е Т само дето днес има спад знам ли аз ЦС мина май имах един ден сега какво предстой незнам  :(
*
Re: графиката на Акси
« Отговор #12 -: Януари 31, 2015, 18:32:46 pm »
Тъй като до сега не си мерила БТ, не можем да направим съпоставка колко ти е обичайната БТ в двете фази. Не мисля че е висока, стига във втората фаза да се качи поне с 0.4 степени. Не могат да се правят изводи за графика при толкова малко стойности. Ако обичайно цикълът ти е 28-29 дни, би трябвало О да ти е около 14-15 ден. Но това е в идеалния случай, ако лутеалната фаза( тоест дните след О) е 14 дни. Но може тази фаза да е и около 10 дни, което означава, че О може да е 18-19 ден. Нека да мине цял цикъл, за да можем да коментиарме :)) За да ти е по-лесно опитай и с тестове за О :)
*
Re: графиката на Акси
« Отговор #13 -: Февруари 01, 2015, 07:06:36 am »
благодаря ти мила пиша ти със сълзи на очите май ще се отказвам от това ще ти пиша на лични защо
*
Re: графиката на Акси
« Отговор #14 -: Февруари 01, 2015, 10:51:21 am »
Никакво отказване  :bighug: Нашите бебчета чакат, за да дойдат при нас :) Просто трябва да се постараем, за да се подготвим за цялото старание, което пък ще ни трябва после, като станем вече мами :)  :bighug:
*
Re: графиката на Акси
« Отговор #15 -: Февруари 04, 2015, 12:58:43 pm »
 :oops:
« Последна редакция: Февруари 04, 2015, 13:03:11 pm от asiiq »
*
Re: графиката на Акси
« Отговор #16 -: Февруари 04, 2015, 13:12:16 pm »
Акси, тъкмо гледах графиката ти :), температурата се повишава добре в последните дни.
Ще проследим и в следващите дни .....  до тук графиката изглежда добре :).
« Последна редакция: Февруари 04, 2015, 13:14:24 pm от marsi »

*
Re: графиката на Акси
« Отговор #17 -: Февруари 04, 2015, 13:51:17 pm »
мерси слънцееееее  :) успешен ден
*
Re: графиката на Акси
« Отговор #18 -: Февруари 05, 2015, 07:06:00 am »
Акси, тъкмо гледах графиката ти :), температурата се повишава добре в последните дни.
Ще проследим и в следващите дни .....  до тук графиката изглежда добре :).

скъпа Марси дали ову-то е била на на 15 тия ден как мислиш :)
*
Re: графиката на Акси
« Отговор #19 -: Февруари 05, 2015, 10:53:16 am »
Акси, според мен, ако е имало овулация, е била около 15,16 ден на МЦ, би трябвало още малко да се повиши температурата, ще проследим в следващите дни, до тук графиката е добре.
« Последна редакция: Февруари 05, 2015, 11:09:44 am от marsi »