0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Международно осиновяване
« -: Август 22, 2012, 04:38:25 am »
Здравеите, много се зарадвах като намерих този прекрасен сайт!!! С мъжът ми живеем в чоужбина и от години искаме да сме родители, но уви не се получава а много искаме да си имаме бебче и вчера майка ми се обади от БГ с прекрасната новина, че една жена от нашето малко градче е родила преди няколко дни и ще оставя детето да осиновяване тъй като няма никаква финансова възможност да го гледа и възпитава, това и е 4 то дете, няма мъж, няма дом и  така! майка ми е споделила с ния за нас и огромното ни желание да сме родители и жената е казала че и тя ще е много щастлива ако точно ние го осиновиме! Въпросът ме в момента е каква е продцедурата в този случай..... Бебчо е все още в родилното с ниезвестен татко, а майката е казала че ще го дава за отглеждане в дом за 6 месеца. Моля ви мили хора, даите ми съвет! Сърдечно благодаря и ника Бог е с всички вас!!!!
P.S. С мъжът ми сме Американски граждани но все още имаме и БГ гражданство
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Международно осиновяване
« Отговор #1 -: Август 22, 2012, 11:20:59 am »
Здравеите, много се зарадвах като намерих този прекрасен сайт!!! С мъжът ми живеем в чоужбина и от години искаме да сме родители, но уви не се получава а много искаме да си имаме бебче и вчера майка ми се обади от БГ с прекрасната новина, че една жена от нашето малко градче е родила преди няколко дни и ще оставя детето да осиновяване тъй като няма никаква финансова възможност да го гледа и възпитава, това и е 4 то дете, няма мъж, няма дом и  така! майка ми е споделила с ния за нас и огромното ни желание да сме родители и жената е казала че и тя ще е много щастлива ако точно ние го осиновиме! Въпросът ме в момента е каква е продцедурата в този случай..... Бебчо е все още в родилното с ниезвестен татко, а майката е казала че ще го дава за отглеждане в дом за 6 месеца. Моля ви мили хора, даите ми съвет! Сърдечно благодаря и ника Бог е с всички вас!!!!
P.S. С мъжът ми сме Американски граждани но все още имаме и БГ гражданство
Мила виж този сайт може да ти помогне!
http://www.bamozoid.eu/
*
Re: Международно осиновяване
« Отговор #2 -: Август 22, 2012, 15:11:17 pm »
Вие искате да купите ли нейното дете?
Ако съм разбрала грешно, има много теми как точно да процедирате за да си осиновите дете по законен начин.
Успех!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Международно осиновяване
« Отговор #3 -: Август 22, 2012, 15:51:50 pm »
Мила, по законен начин няма как да осиновите дете "поименно". В нормалния случай кандидатствате (по местоживеене) и след процедура по одобряването ви за осиновители ще получавате предложения да станете осиновители на конкретно дете, като вие можете да приемете или да се откажете.

Иначе в България има разпространен нелегален вариант по "припознаване". Тогава съпругът дава бащинство на детето, след което биологичната майка се отказва от родителски права и съпругата го осиновява. Преди промените в закона такова припознаване можеше да се оспорва от социалните, сега не знам, как е...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Международно осиновяване
« Отговор #4 -: Август 22, 2012, 22:46:08 pm »
много благодаря за инфо-то!!! и не не искаме да /купуваме/ нейното дете, просто исках да разбера между познати каква е продцедурата! :oops:
Re: Международно осиновяване
« Отговор #5 -: Август 22, 2012, 23:50:58 pm »
Късмет Мила от мен, щом пък така се е случило може това да е твоето детенце!! Chandra, колкото повече те чета толкова повече ми се иска да се запознаем:)
Yes, I am harsh.
 I'm also demanding,
 stubborn, self-sufficient and always right.