0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #180 -: Януари 07, 2010, 09:43:25 am »
Здравейте,момичета, извинете, че се намесвам в темата,но с вас се връщам към моите преживявания - едногодишна фоликулометрия по 3-4 пъти в седмицата и ежедневни тестове за ОВУ - всичките отрицателни. Очевидно при мен овулацията е била все през нощта - за някой друг час и през няколко месеца - е то е цяло чудо да отгатнеш кога. Преди това 3 години се опитвахме да имаме дете. Но всичко друго ми е било наред - просто нямах овулация. Тук няма да казвам как забременях, защото като се опитах да изразя радостта си от този факт ме нападнаха, че правя реклама на някакво лице /което изобщо не е вярно/, а не виждаха, че те правят същото /къде на клиники, къде на конкретни доктори/, но в различни теми. Ако някой се интересува, нека ми пише на ЛС - ще му споделя, не знам,просто толкова съм щастлива, че ми се иска да помогна на някого,дори само на една от вас. Ето го резултата:

http://emmart.snimka.bg/other/dani.447018.16787247
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #181 -: Януари 07, 2010, 09:47:02 am »
Ей, кога ще вземат да измислят домашно УЗ и сами да се "фоликуметрим"  :lol: :lol: :lol: – та да сме сигурни кога точно е момента  :pipy_longstocking:
Имам претенции домашното УЗ да отчита като електронния апарат за кръвно. С цифрички на екранчето. Например L12, което ще рече фоликул отляво 12 мм. Или R15 - фоликул отдясно, 15 мм.
Ако може и да изписва часа на О.  :D

Емс, сподели ...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #182 -: Януари 07, 2010, 12:25:11 pm »
Емссс, аз си мисля че няма никакво значение дали ову настъпва през деня или през ноща, идеята е да хванем пика на хормона, защото всички знаем че след него Ову е между 24 и 48 часа и е важно точно тогава да се "работи по въпроса"  :wink:

Олив, не съм сигурна че това е правилен начин  8) , при мен всичките стават еднакво бледи след 3-4 часа

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #183 -: Януари 07, 2010, 13:07:24 pm »
Надеж,истината е, че освен "нямаш овулация", "не е узряла яйцеклетка" "не се е спукал фоликул" и така ден след ден, друго нищо никой не ми обясни. След като ми предложиха фенестрация на яйчниците като последен изход след Дуфастона и Клостилбегита, вече се уплаших. Дотогава си мислех, че все ще го уцелим този момент и да правим по-честичко секс, някой път и по два пъти, ама то омръзва и като е по задължение...Реших да се обърна срещу една много оплюта докторка - билкарка, за която има цяла тема тука и не съжалявам, но както казах в предния си пост, ще споделя моята история само ако някой ми пише на лични, за да не бъда отново поставена  в ситуация, която не ми е приятна. Искам да съм сигурна, че това е въпрос на личен избор на жената,която ще ми пише и че не съм агитаторка, за да осигурявам клиенти/пациенти/ на някого.
С най-хубави чувства съм към всички бъдещи и настоящи майки и като знам през какво минах, за да имам моя Дани, с удоволствие ще помогна с каквото мога, дори и да не става въпрос за този начин на забременяване. Благодаря и хубав ден на всички!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #184 -: Януари 07, 2010, 17:03:04 pm »
идеята е да хванем пика на хормона, защото всички знаем че след него Ову е между 24 и 48 часа и е важно точно тогава да се "работи по въпроса"  :wink:

Наде,и е така и не е така...Теста ти показва че има повишение на ЛХ,но това не означава непременно пик,както и не означава непременно Овулация(но не коментираме това).
Но,ако вземем за пример един редовен МЦ със О,то повишението на ЛХ може да трае от няколко часа до 1-2 дни.Представи си ЛХ като една постепенно издигаща се вълна,Денис има мн хубави картинки :D Ако ти си направиш теста по времето на тази "вълничка" то той ще е +.Работата е обаче че не се знае,кой момент от вълната засичаш - дали нейния възход или спад или пик.Представи си,че засичаш спада на вълната(правиш тест в 14ч нпр),а пика е бил през изминалата нощ или късно предната вечер.То в този случай до Овулацията ти оставят само броени часове,а дори може и да е вече минала.И обратно,ако хванеш покачването на ЛХ,то до Овулацията може би остават около 24ч .За това някой препоръчват във "предполагаемите" дни тестовете да се правят по два пъти - преди и след обяд,а някой правят дори и вечер - за най-сигурно...
Сама съм била свидетел,как тест за О е + в 11ч на обед,а два часа по-късно,в 13ч след УЗ се доказва току минала Овулация.
За това и се казва,след + тест - секс три дни поред....

Общо взето е мн сложно/невъзможно да се хване ПИК на ЛХ.Ние можем да си смятаме до безкрай.Да събираме и изваждаме часове,но нека не забравяме че тялото не е алгебра и не се влияе на математическите закони и логиката!Поне в този злучай....

успех на всички и кураж
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #185 -: Януари 07, 2010, 17:15:13 pm »
Момичета, понякога си мисля че колкото повече знам - толкова по-объркана ставам.

Фибс, благодаря ти за разяснението  :flower: , има логика в това което казваш и съм виждала графиките на Денис и знам че сте прави и двете :)

*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #186 -: Януари 09, 2010, 16:05:18 pm »
Здравейте отново мили момичета! Обръщам се към вас с един въпрос- можете ли да ми кажете когато БТ се покачи и това означава ли ,че овулацията е преминала и няма шанс за зачеване? :oops: малко съм объркана ,защото овуто ми винаги е било на 14ти-15ти ден,а сега е била на 9ти ден(по ову-тестове,а на 12ден БТ ми се увеличи).
И щедър е, и пълен е светът с невероятни вероятности.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #187 -: Януари 09, 2010, 17:34:29 pm »
Анжелика, ако овулацията е минала зачеване е възможно най-много до 24 часа след самата ову. Но сама разбираш, че тестовете и БТ не могат съвсем точно да ти подскажат датата на ову, така че според мен шанс вероятно още има. А и както се казва "Прави секс с желание, а не заради спорта"
Успех :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #188 -: Януари 22, 2010, 15:17:40 pm »
във връзка с постинга на fibo, аз като се връщам назад в МЦ и положителните тестове за овулация, при мен излиза, че точно 14 дни след положителен тест за овулация започва следващия МЦ. Това за мен говори или за по-къса лутеална фаза, или наистина овулацията при мен настъпва точно когато и тестът е положителен. Прогестеронът при мен е добре, но може би няма да е зле пак да го изследвам, че от 2 години не съм го изследвала.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #189 -: Януари 22, 2010, 17:17:49 pm »
във връзка с постинга на fibo, аз като се връщам назад в МЦ и положителните тестове за овулация, при мен излиза, че точно 14 дни след положителен тест за овулация започва следващия МЦ. Това за мен говори или за по-къса лутеална фаза, или наистина овулацията при мен настъпва точно когато и тестът е положителен.

Лутеална фаза от 14 дни е усреднена мярка. Доколкото зная, само ЛФ от 10-11 или по-малко дни представлява проблем.
Възможно и нормално е овулацията ти да настъпва 6-12 часа след положителния тест.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #190 -: Януари 22, 2010, 20:32:31 pm »
във връзка с постинга на fibo, аз като се връщам назад в МЦ и положителните тестове за овулация, при мен излиза, че точно 14 дни след положителен тест за овулация започва следващия МЦ. Това за мен говори или за по-къса лутеална фаза, или наистина овулацията при мен настъпва точно когато и тестът е положителен.

Лутеална фаза от 14 дни е усреднена мярка. Доколкото зная, само ЛФ от 10-11 или по-малко дни представлява проблем.
Възможно и нормално е овулацията ти да настъпва 6-12 часа след положителния тест.


Точно,10 - 11д ЛФ е кофти,12-13-14д ЛФ си е повече от нормално,още повече че единия МЦ може да е с 13д ЛФ,а др да е 14д...ЛФ не винаги е константа и може да варира +/- 1д

Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #191 -: Февруари 17, 2010, 08:40:15 am »
Вчера бях на преглед - 25 ден от цикъла ми беше. Съдено по цервикалната му слуз, мисля, че овулацията ми беше на 20-ти ден, същото отчита и графиката ми във Фертилити френд.
Докторът видя доколкото чух хеморагичен corpus luteum с размери 34,5 мм в дясно. Тогава не обърнах внимание, а той не спомена за някакъв проблем.
Обаче сега се питам дали това е нормално? Какъв е нормалният размер на жълтото тяло? Какво означава хеморагичен? По време на прегледа ме приболяваше от дясно (където докторът каза, че е жълтото тяло), сега усещам леки пробоцквания - това дали е нормално.
Накрая май аз ще се окажа ненормална, след толкова много вглежане в мен :)


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #192 -: Февруари 18, 2010, 20:34:20 pm »
Вчера бях на преглед - 25 ден от цикъла ми беше. Съдено по цервикалната му слуз, мисля, че овулацията ми беше на 20-ти ден, същото отчита и графиката ми във Фертилити френд.
Докторът видя доколкото чух хеморагичен corpus luteum с размери 34,5 мм в дясно. Тогава не обърнах внимание, а той не спомена за някакъв проблем.
Обаче сега се питам дали това е нормално? Какъв е нормалният размер на жълтото тяло? Какво означава хеморагичен? По време на прегледа ме приболяваше от дясно (където докторът каза, че е жълтото тяло), сега усещам леки пробоцквания - това дали е нормално.
Накрая май аз ще се окажа ненормална, след толкова много вглежане в мен :)
Хеморагичен - ще рече изпълнен с кръв, кървав. Не би трябвало да е така, а и как разбра, че е кръв?! /лекаря/ :)
ЖТ е около 2-2,5 см
Може нещо да не си разбрала както трябва. След като не е казал че има проблем, не се притеснявай. понякога лекарите така си говорят с термини, а пациентите се шашкат. да не говорим че има лекари които и размишляват на глас и съвсем може да те побъркат.
Нормално е да усещаш лека болка при прегледа.

ПП. Сега видях че си била на 25 ден на преглед при О. на 20 ден. Т.е 5 ден след О. - максималния размер ЖТ достига на 7 ден след О. Може би този размер е бил за яйчник, а хеморагичен - може да се отнася за лигавицата, която по това време е доста кръвоснабдена.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #193 -: Февруари 23, 2010, 12:46:31 pm »
Момичета, има ли някоя от вас от Пловдив? Моля да споделите при кой гинеколог ходите, искам да сменя моя, но не знам как да избера. Споделете от кой сте доволни. Моят изобщо не пожела да ме насочи към специалист репродуктивна медицина и не искам да ходя се се моля за изследвания по каса и т.н.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #194 -: Февруари 23, 2010, 13:36:42 pm »
Делия, ето ти линк с повечето клиники по стерилитет :wink:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52

Момичетата от Пловдив, биха ти препоръчали Медицински център Надежда репродуктив Пловдив, в линка, който ти дадох има координати.

А ако ти трябва мнение за някой лекар, ето тук в този подфорум има много инфо&
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=2.0

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #195 -: Март 05, 2010, 12:27:37 pm »
Здравейте момичета!
миналият месец за да улучим долу-горе подходящият момент с половинката, понеже той е в чужбина а аз тук, в бг засега спярх противозачатъчните си с четери дни по-рано , за да може овуто да ми съвпадне с неговото краткотрайно идване.Последен цикъл на 11февруари, правихме опити на 24, 25, 26февруари съответно 13, 14, 15 ден след последната менстурация.Озадачи ме факта, че чак преди 21ден от менстурацията видях онази лепкава , разтеглива цс , която е най-подходяща приемна среда.
Питах се възможно ли е за един месец да има две овулации, още повече , че съм след противозачатъчни?
благодаря ви за отговорите, предварително.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #196 -: Март 05, 2010, 12:40:11 pm »
Не е възможно да има 2 овулации в 1 цикъл. Но и аз съм имала обилна цервикална слуз няколко дни след, дори доказана от лекар, овулация.


Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #197 -: Март 05, 2010, 12:58:46 pm »
Mary Angel , благодаря за бързият отговор.Странното е ,че на 13дне имах белтъкообразна слуз, но ми се стори доста гъста, а едва на 21ви ден забелязах съвсем оскъдно количество разтеглива цс,и то не на бельото а след напипване от влагалището.
Остават ми още 6дни до часът на истината, макар, че не влагам големи надежди, от сега ме боли кръст, яйчници.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #198 -: Март 05, 2010, 16:22:34 pm »
И аз се чудя дали е възможно да има две овулации в един цикъл... Особено като е естествено явление да се раждат двуяйчни близнаци, значи по едно и също време са отделени две яйцеклетки. Това с една овулация ли става или с две... Не съм наясно...
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #199 -: Март 05, 2010, 18:44:26 pm »
И аз се чудя дали е възможно да има две овулации в един цикъл... Особено като е естествено явление да се раждат двуяйчни близнаци, значи по едно и също време са отделени две яйцеклетки. Това с една овулация ли става или с две... Не съм наясно...

Да,възможни са две овулации в един МЦ,но те са в рамките на 24ч
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!