0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #260 -: Май 22, 2010, 10:07:20 am »
anizi, не знам дали има връзка дали е момче или момиче. Аз  съм се родила точно на термина.

Момичета, да ви кажа какво още стана, та да не се притесние като мен. Когато имате подобен преглед било нормално да има зацапване. Аз имах кавеникаво зацапване, шашнах се, звънях на лекарката и в крайна сметка ми обясниха, че няма проблем. Казаха да се обадя, ако започне да става повече. Обаче то почти изчезна. Та мисълта ми беше, че въпреки че има кръв, тя е от шийката на матката и не е сташно. Щом не е кървене ( червена кръв) а зацапване, не е за притеснение.  Казвам го, че и на вас сигурно ви предстоят подобни прегледи и да знаете какво да очаквате.

Боби
« Последна редакция: Май 22, 2010, 10:10:27 am от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #261 -: Май 22, 2010, 10:34:13 am »
Благодаря за отговорите мацки. Радвам се че тук виждам момичета от Щъркеловата банда  :lol: и много други, с които ще се радвам да споделям  :bighug:  Иначе относно болките в яйчниците - засега не взимам никакви хапчета - търпимо е, все пак ще ставаме мами! Пожелавам ви ползотворна почивка в предстоящият дълъг уикенд
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #262 -: Май 22, 2010, 15:39:53 pm »
anizi, не знам дали има връзка дали е момче или момиче. Аз  съм се родила точно на термина.

Момичета, да ви кажа какво още стана, та да не се притесние като мен. Когато имате подобен преглед било нормално да има зацапване. Аз имах кавеникаво зацапване, шашнах се, звънях на лекарката и в крайна сметка ми обясниха, че няма проблем. Казаха да се обадя, ако започне да става повече. Обаче то почти изчезна. Та мисълта ми беше, че въпреки че има кръв, тя е от шийката на матката и не е сташно. Щом не е кървене ( червена кръв) а зацапване, не е за притеснение.  Казвам го, че и на вас сигурно ви предстоят подобни прегледи и да знаете какво да очаквате.

Боби

Благодаря ти, Боби!
Тази сутрин като отидох до тоалетна и имах зацапване, но червено. Изплаших се и отидох да ми бият една ампула но-шпа. Онзи ден, в четвъртък бях на ЖК и д-рката ми взе секрет за микробиология. Доста ме заболя докато траеше всичко и ето, че днес получих зацапване. Само се моля да е от това.
« Последна редакция: Май 22, 2010, 16:56:10 pm от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #263 -: Май 22, 2010, 16:22:27 pm »
Kremkaramel , звънна ли на лекарката си?
Най вероятно ще е от това но въпреки всичко ако не си се консултирай.

Боби , много е хубаво че споделяме защото в една такава ситуация някои от нас ще изпаднат в паника.Но се чудя защо не обесняват предварително какво може да стане а чак като се паникьоса човек и им звънне тогава казват че е нормално.Ето аз във вторник ще правя микробиология и ако не беше писала тук най вероятно нямаше и да знам какво може да стане.

Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #264 -: Май 22, 2010, 17:29:12 pm »
 :D http://www.beboran.net намерих този сайт и ми се струва интересен  :lol: ,ако искате разгледайте  :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #265 -: Май 24, 2010, 10:38:20 am »
Честит празник.

Радвам се да пиша тук :bighug:. Мерси за топлото посрещане :).

Още не съм ходила на лекар. Моля, посъветвайте ме за избор на лекар да следи бременността. Иска ми се АГ да е внимателен, да обяснява, а и да се интересува от проблемна бременност. Пия антидепресант и ривотрил. Направила съм консултация с психиатър. Искам да поздравя екипът ма доц. Стойков от психодиспансера в Плевен. Те ми помогнаха, когато си мислех, че никой не може.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #266 -: Май 24, 2010, 11:13:04 am »
Аз съм при Дяволов от МД и съм много доволна. Слушала съм много добри отзиви за Д-р Панова . :) Трябва да се поразровиш и да избереш някой ... Според мен като се видиш с човека и то ти става ясно ще го бъде ли или не .

Светъл празник на всички!
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #267 -: Май 24, 2010, 12:12:51 pm »
Честит празник на всички българи! Най-светлият празник е това!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #268 -: Май 24, 2010, 23:01:02 pm »
Хей момичета здравейте пазите ли ми място,ако ме помните де писах в тема 55,на 05 юли съм в София и се почва с инвитрото надявам се скоро пак да съм при вас...Успех на всички до край :bighug:
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #269 -: Май 25, 2010, 08:42:07 am »
Добро утро на всички! Нещо в последно време не сте много активни  :wink: Бина, тук винаги има свободни места, стискам палци съвсем скоро да заемеш едно от тях :crossfingers:
Аз си чакам бебчето, на последната консултация ми казаха, че си отговаря на седмиците, така че може би ще си дочакаме термина...а аз вече нямам търпение да си го гушна :D Вчера от сутрината като започна да мърда и да рита и да ме понаболява корема и с мъжа ми си помислихме, че това ще е деня, но явно сме се объркали :) Хайде хубав ден на всички :bighug:
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #270 -: Май 25, 2010, 09:00:53 am »
Момичета, не съм писала близо месец. Минавам само да ви кажа, че на 12 май родих своя син Джулиан с мерки 3110 грама и 52 см. Раждането беше естествено - мина много бързо и леко, и 2 дни по-късно си бяхме вкъщи. Сега се кърмим, спим и пълним памперси. Желая на всички лека бременност и здрави бебета!


*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #271 -: Май 25, 2010, 09:34:56 am »
Я какви сте били заспали по празниците.... не че аз съм писала ....ама  :oops: Бях кръстница в събота, наложи се малко да понося кръщелника (16кг.) ама слава Богу съм добре-нямаше проблеми, въпреки, че всички се притесниха за мен.
Красита, честито! Да ти е жив и здрав юнака.
Хайде на свободните местааааа.... тук винаги и за всеки има място  :bighug: запълвайте ги бързо, някой да не се ослушват а да освобождават места, после пак да дойдат за нови.... :lol: :lol: :lol:
Аз днес съм на преглед - стиснете едни палци за мен и бебо дано да не сме подминали 3,5 кила  като малка гара :oops: :oops: :oops:
Хайде после ще кажа какво правим.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #272 -: Май 25, 2010, 10:10:14 am »
 :lol: :lol: :lol: Ани не го оставяш на мира детето!
Ще те чакаме с отчет  :sunshine:

Бина мястото ти се пази топло !  :bighug:

Смайли...ще чакаш до последно май  :) Нищо време не остана, пожелавам ти всичко да мине гладко по план!

 :D Красите честит ти Юнак! Да ви е жив и здрав и да го слушате много  :D
*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #273 -: Май 25, 2010, 10:20:00 am »
Добро утро тумбачета - една скромна виртуална почерпка и от мене, нали съм рожденичка днеска:



Ани - спокойно, то детенце си знае колко да расте. ;)
Красита - нека все така спокойно да минава всичко при вас, щастливи и спокойни дни с малчо.
Лек ден мимичета. :D
<br />[/url][img]http://ticker
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #274 -: Май 25, 2010, 10:26:11 am »
Момичета, не съм писала близо месец. Минавам само да ви кажа, че на 12 май родих своя син Джулиан с мерки 3110 грама и 52 см. Раждането беше естествено - мина много бързо и леко, и 2 дни по-късно си бяхме вкъщи. Сега се кърмим, спим и пълним памперси. Желая на всички лека бременност и здрави бебета!

Красита, прекрасно е, че вече гушкаш своята сбъдната и дългоочаквана мечта! Много щастие и много усмивки от тук нататък!  yahoo_17

Smile_baby , леко раждане желая на теб и незабравима среща с малкото ти съкровище!

Прекрасни слънчеви дни желая на всички!
Лека и приятна бременност!  :flower:
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #275 -: Май 25, 2010, 10:42:38 am »
Честит рожден ден Стерче, много здраве и любов ти желая.Аз днес вдигам глава от гадната хрема - разката ме 3-4 дена, но ще я преборя. Момичета, венците ми кървят от 3-4 дена, сигурно е нормално, но кажете ми, моля ви, вие как се справяте с тоя проблем?А дали е нормално да усещам движенията на бебето вече, струва ми се че усещам лек гъдел понякогаы но може да е нерв, знам ли?Успешен ден на всички.
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #276 -: Май 25, 2010, 11:03:29 am »
Добър ден на всички, най-после раздвижване в темата и толкова хубави новини.
Започвам наред да честитя, за да не подмина някой:
Най-напред честит син на Красита-много да слушка и да расте умно и добро дете.
Честит Рожден ден на Стерче-жива и здрава и когато му дойде времето най-прекрасното бебе да получи.
На Смайлчето пожелавам леко раждане и скоро да се гушкат.
Анизи, пиши колко е юнака после-направо ме кефи как си папка.
Радка Маринова, на теб ти е второ доколкото знам така че бебко те побутва, няма какво да е :D, те вторите по-рано се показват. За венците си купи по-мека четка за зъби и подходяща паста. Аз си купих една четка сензитив с меки косми и понамаля-не че изчезна напълно кървенето, но е малко в сравнение с преди.
Сега да ви се оплача какво ми се случи миналата нощ-схвана ми се кръста от дясно, ама така че нито да легнеш, нито да седнеш-само права да стоя-да ама цяла нощ права не се стои-легнах и се започна нещо страшно, боли та се къса, понечих да стана до тоалетна, не става. Ужас беше, вих и ревах докато се надигна. Самоназначих си Милгамма и сега съм по-добре слава богу. На друг случвало ли се такова нещо? Ако да, да пише как се справяте, че е много гадно.
Спирам вече да пиша, че много дълго стана. Желая на всички хубав ден и леко бременеене.
« Последна редакция: Май 25, 2010, 11:06:24 am от shanoar »
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #277 -: Май 25, 2010, 11:24:44 am »
Здравейте, на всички :).

Райса, коя е доктор Панова :oops:? Ще ми е от полза да ми кажеш нещо за нея и доктор Дяволов. Общо взето ми е необходим специалист проследявал бременности на момиета с епилепсия. Имам нужда от просвещение :lol:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #278 -: Май 25, 2010, 11:36:35 am »
Благодаря за съвета Шаноар, второ е - да, първото го усетих в 5-ти месец, а сега преди около седмица още усещам гъдели през ден- два. Мия зъбите с паста за зъби Пародонтакс,мислех че може да има нещо за жабурене примерно,което да помага за укрепване на венците. Но ще се оправя - след около 5 месеца  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #279 -: Май 25, 2010, 11:53:11 am »
Предполагам, че не е проблем и да се жабуриш с нещо-преди време имаше Шуър чойс или нещо друго-все ще предложат нещо в аптеката.