0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #140 -: Май 15, 2010, 15:41:24 pm »
здравейте момичета :D нека и аз се включа във вашата темичка
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #141 -: Май 15, 2010, 15:47:13 pm »
 tani_07  :) добре дошла.
Раши  :) много се радвам че си добре и вече в къщи.Сега ще си по спокойна ,полежи си лошо няма а и нали знаеш сега ти се е паднало.А лошите моменти се забравят бързо особенно като са за нещо толкова ценно в живота ни.
Честито ви сини гащи :)
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #142 -: Май 15, 2010, 15:47:44 pm »
Добре дошла Тани07,
Раши, най-после се появи, бях се притеснила защото мислех, че серклажа е бил оня ден. Не знам защо, но повечето май бяхме разбрали така, а нямаше новини. Радвам се, че си добре, честити сини гащи.
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #143 -: Май 15, 2010, 15:56:54 pm »
Привет :bighug:

Добре дошли на новодошлите леки и безпроблемни 9 месеца!

Мен все още нищо не ме сърби,но и може би е много рано :ask:!

Бих искала да ви попитам, преди две седмици бях на лекар и ми казаха,че съм в 8 седмица ,вчера пак бях на преглед и ми казаха 7седмица и 5 дни,а по лентичката ми виждате какво е положението! Реално по размери бебо е пораснал,но.....
Всъщност имам ли причина да се притеснявам според вас?
И да ви попитам от коя седмица започнахте с маслата за стрии?



*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #144 -: Май 15, 2010, 16:02:42 pm »
 :D Раши !  :welcome_1:
Много се радвам че всичко е наред! Не съм се и съмнявала де...с този доктор  :D
А какво стана? Записа ли се при него в МД на ЖК или не стана?

Момченце! Щом е казал аз вярвам че ще е  :sleepingbabyboy:. Доколкото знам, ако кажат момче - много трудно може да стане обратното...докато ако кажат момиче, може да се окаже с пишле  :lol: Просто по-малко от на бебчовците на Комбозола и Шаноар  :lol: та останало скрито  :lol:

Аз май вече си измислих име, дано се справиш по-добре от мен, че аз бая се измъчих.

Гери мен започна да ме сърби съвсем от скоро...от 1 седмица някъде. Та ако съдя по себе си - доста е рано .
За мазилата - аз започнах веднага след като разбрах, гърдите по 2 пъти на ден, а корема по веднъж.
Относно седмиците - в началото и на мен ми говореха различни всеки път. Особено ако ходиш при различни лекари. То малко да му трепне ръката на док и веднага се отразява. Аз се гледах седмиците от изчисленията по последна менструация. На теб кога ти беше ?
В последствие при мен се оказа, че съм с по-късна овулация и се преизчислих  :D
На последния преглед по моята линиика бях точно 18 седмица. А на самия преглед док ме изчисли 18 и 3 дни.
Ама това нищо не е.
« Последна редакция: Май 15, 2010, 16:11:07 pm от Raissa777 »
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #145 -: Май 15, 2010, 16:13:03 pm »
Шани, Бубе, мерси много милички.

Гери, не се притеснявай - нормално е да има разликаот няколко дни.

Раис, ще си ходя при Дяволов вече да :) Не на ЖК, ами на платен прием.
За името няма страшно - ще го измъдрим.



Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #146 -: Май 15, 2010, 16:28:46 pm »
Раши, радвам се, че всичко е минало нормално и вече си си в къщи! Сега май трябва да се пазиш повечко, но пък ......... каква ни е работата сега  :wink:
Тани07, добре дошла! Лека и безпроблемна бремнност до края!
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #147 -: Май 15, 2010, 18:00:06 pm »
Уау хей Барба, следя те отвреме на време и сега като виждам, че вече си почнала да пишеш тука, много  :balk_46: ама много ти се зарадвах да знаеш! Ти го заслужаваш, а пък и ти отива! Толкова много енергия лъха от теб, щастливи са преближените ти!  :balk_600:  Скъпа, желая ти леки 9 месеца и щастлив финал.  :babyflips: 
 :bighug:
И на всички останали момичета, които пишете тук, леко бременеене!


Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #148 -: Май 15, 2010, 18:32:05 pm »
alimania, ами още не знам, ползвам го едва от сряда, а пише, че ефект може да се очаква след 2 седмици. Не знам дали ще е толкова от маслото, по-скоро от масажът, който прилагам (5 минути на всяко бедро)... Ще се отчета.

shanoar, да, четох за антицелулитните кремове, че не са подходящи и по други причини - съдържат кофеин и други съставки, неподходящи за бременни. Но това, с което се мажа, е масло от бреза, жожоба и разни други работи, на weleda и пише, че може да се използва от бременни. Мирише ми много приятно, но е и доста скъпо - 46 лв.

Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #149 -: Май 15, 2010, 18:33:45 pm »
На всички благодаря за хубавите пожелания!!! Да ви се връщат момичета! :D

Да попитам по-напредналите момичета - някой да се е ориентирал към козметиката на Авен за бебчето или пък някоя от вече мамите да я е ползвала за бебчо? Аз май нея ще я вземам на първо време...
А, и още едно въпросче - кога стегнахте багажа за болницата и почнахте с голямото пране на нещата за бебчо, че се замислям дали пък скоро не е лошо да почвам.  8)

На Авен съм ползвала само за себе си козметика, да си призная незнаех че има и детска, но предполагам че също ще е добра. За Авент обаче знам, че не е хубава, това го каза една представителка на продуктите им в училището за бременни, затова и вярвам. Препоръчва горещо помпата, стерилизатора и останалите подобни продукти, но за козметиката каза, че не е за предпочитане.
А за прането и приготовленията за бебче аз лично от рано се подготвих. Като бях в 7-ми месец сглобихме дървената кошара, в края на 8-мия препрах и изгладих всичко, подредих нещата по местата им и ги покрих с едни тензухени пелени, които после ползвах за подсушаване на дупето след миене. Бях оставила само чаршафчето да си сложа като ни изпишат за да не събира излишно прах преди това. Багаж за болницата нямах да събирам, защото там си беше осигурено всичко, взех си само тоалетни принадлежности, джапанки, телефон и зарядно.


*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #150 -: Май 15, 2010, 18:49:15 pm »
Камбоцолке, сигурно е хубаво и става за бременни, ама лично на мен не ми е по джоба :D
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #151 -: Май 15, 2010, 19:11:50 pm »
 :welcome_1: на новите момичета, леки 9 месеца и успешен финал!!! Раши, много се радвам, че всичко е минало добре, сега само си почивай и си мисли за хубави неща :bighug: Скарлет, за бебчето съм взела козметика на Бюбхен, много е хубава :wink: багажа за болницата стегнах към края на 8 и началото на 9 месец, а легълцето и дрешките подготвих щом влязох в 9-ия :)
 И аз като Мая съм оставила чаршафчетата за след изписването.
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #152 -: Май 15, 2010, 19:50:28 pm »
lolly, съвсем скоро те очаквам и теб в тази темичка  :wink:  :lol:  :bighug:
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #153 -: Май 15, 2010, 20:28:18 pm »
lolly, съвсем скоро те очаквам и теб в тази темичка  :wink:  :lol:  :bighug:

 :balk_81:    :balk_50:


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #154 -: Май 16, 2010, 08:59:12 am »
Момичета,нормално ли е бебето ми да не реагира на звук? Започвам да се пртеснявам да няма проблеми със слуха. Като чистя с прахосмукачка или като пускам музика въобще не и прави впечатление - движенията и не изгледат да са свързани с околния шум. Иначе е доста активна вече, но без значение дали е тихо или не. Чета по интернета, че бебетата дори се стяскали от рязки звуци. Ми моето не се стряска. Има ли причини да се тревожа?

Боби


  
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #155 -: Май 16, 2010, 09:11:39 am »
Bobbie, чувала съм, че бебетата даже заспиват на прахосмукачка / сешоар. Не тормози детето, може просто да си запушва ушите ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #156 -: Май 16, 2010, 11:00:21 am »
Благодаря ви за отговорите момиче :balk_21:
А последния ми цикъл беше на 19.03, но аз правих ин витро, ако това е от значение и ходя само при една и съща лекарка!
Още веднъж :bighug:малко се успокоих!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #157 -: Май 16, 2010, 14:38:45 pm »
Гери, по моите абсолютно непрофесионални изчисления  :lol: :lol: :lol: нямаш повод за притеснения. Аз ползвам един калкулатор, който ми е интересен...всяка седмица си чета какво се случва -
 http://www.azibebe.com/index.php/novini/novini/kalkulator-za-bremennosta-po-sedmici/menu-id-157.html

дано да ти е полезен. Също така ползвам овулационния календар тук . В момента , в който напишеш че си видяла + тест започва да ти изчислява в коя седмица си. По този начин можеш да видиш на 25.07.2010 в коя седмица си и кой ден, примерно...
Е...има си леко нагаждане, например аз съм с късна ОВУ и се "нагодих" за да си хвана точната седмица на бебка.

ПП:  :D забравих да Ви поздравя, че процедурата е била успешна от първият път!
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #158 -: Май 16, 2010, 14:56:00 pm »
Боби  :) не си вкарвай лоши мисли в главицата а погали томбака от мен :)

А аз да ви кажа на бързо как се скопосах вчера съм заспала след баня отвита и мокра и днес съм доста зле.Боли ме гърло , глава очите ми горят  текат сополки  :lol: ужас.Поне температура нямам за сега.Дано и да не вдигна пия парацетамол и смуча едни хапчета за гърлото дано да помогнат.
Ей да се пазите много че пак тези летни вируси тръгнаха да бошуват.

Гери  :) не се притеснявай ,че дава разлика това зависи от ръчичката на лекаря който те мери .А Раиска ти е изпратила супер калкулатор.На мен също ми допада много а е и много интересно да следиш развитието и знаеш какво се случва.
*
Re: Тема на бременните № 61
« Отговор #159 -: Май 16, 2010, 16:57:52 pm »
Момичета благодаря ви :bighug: до сега четох в този калкулатор, страхотен е!!!!