0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« -: Февруари 08, 2010, 07:32:30 am »
Добро утро, деца и майки!
От снощи Малък Сечко напомни за себе си!
Снежна и здрава седмица от нашата компания!
Нека сме усмихнати, влюбени и щастливи!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2010, 08:05:41 am »
Добро утро!Весела и здрава седмица и от нас.
Митко вече е сравнително по добре и на душата ми олекна малко. :)
Хубав ден на всички!

Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2010, 08:40:34 am »
Добро утро и от нас от снежния и затрупан град Русе!

Не знам за вас, но на мен ми писна вече този сняг!
В къща сме, а мъжът ми напоследък работи като "снегорин", т.е. или рине пред къщи, или рине пред работа!

В края на седмицата ни предстои пътуване до София и се моля, да стигнем и да се върнем благополучно, за разлика от последното пътуване преди два месеца.

Пожелавам ви да сте здрави, както вие, така и дечицата! :D
« Последна редакция: Февруари 08, 2010, 10:12:18 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #3 -: Февруари 08, 2010, 09:38:04 am »
Хайде и от нас здрава и усмихната седмица !Яхвайте ските,шейните и метлите и най-вече греблата  :D голям сняг пак ни затрупа и взема да пи писва много  :?
Кокиче да ти кажа че вкъщи положението е подобно само че сме на смени с греблата  :lol:
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #4 -: Февруари 08, 2010, 10:06:50 am »
Добро утро и от нас! Дари вече е доста по-добре, почти няма хрема и вършее из къщи, но за сметка на това пък аз нщо се разкиснах и тази сутрин се събудих с гърлобол и малко хремичка :?
Мдам, наистина е много снежно навън, а бях замислила да изненадам мъжа ми с романтичен уикенд някъде, но май ще е по-добре да го поотложим за по-безснежни времена :D
Хубава седмица от нас!!!!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #5 -: Февруари 08, 2010, 10:15:52 am »
Весела и здрава седмица и от нас!
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #6 -: Февруари 08, 2010, 10:25:13 am »
Ама като цял януари беше топло и слънчево не се оплаквахте ;)

Добро утро! Извън шегата - от другата седмица го дават безснежно ;)
Болните да оздравяват, здравите  да повлекат крак след себе си ! :)

Нека ви е здрава, влюбена и изпълнена с топлина новата валентинска седмичка! Ние с децата не сме за романтични вечери, но не пречи да приготвя нещо по-специално. Вече се изчерпах откъм рецепти, че напоследък съм на кулинарна вълна и бълвам по 2-3 неща за ядене на ден.

*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #7 -: Февруари 08, 2010, 10:39:40 am »
Брей Ани,откъде намираш това време с тия мушмороци :D.Браво на теб :)

*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #8 -: Февруари 08, 2010, 11:12:48 am »
E, parsi, то основното е само 1 ;), другото са десерти: кексове, тирамису, тиквеник, баници и т.н...според настроението :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #9 -: Февруари 08, 2010, 11:26:57 am »
Еййй голямо оплакване покрай снега...
Вярно голям блокаж е, но какви зими и снегове помня, и аз кат старите баби! :lol:
Нали студа гони вирусите, а снега носи житото и хляба-
(кой има пекарна да му мирише къщата на пресен хляб, нека му е) :lol:!


E, parsi, то основното е само 1 ;), другото са десерти: кексове, тирамису, тиквеник, баници и т.н...според настроението :)

Поне да ти се лепи пък на теб  :kiss:

 
 
« Последна редакция: Февруари 08, 2010, 11:31:39 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #10 -: Февруари 08, 2010, 12:35:49 pm »
Ето ни и нас, още имаме хрема.От петък не може да се храни добре, заради нея и има намален апетит.Аз също имам гърлобол днес, пък да видим какво ще е.Навън е приказно, но както mishanta спомена какви зими имаше едно време.Тук при нас обикновено снега бързо се топи да видим този път.
Аз пък тези дни съм се запалила да творя мартеници-малко ширити с мъниста, малко макраме.Лошото е , че трябва да ида за конци и не знам как ще е в този сняг.Всяка година давам много парички, понеже връзвам много и сега реших да мина по-тънко така да се каже, пък и ми е тръпка  :wink:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #11 -: Февруари 08, 2010, 12:46:23 pm »
Весела и здрава седмица от нас!

Жорето днес си е у дома,че нещо сутринта му потече носа и подкашля.Сега обаче почти няма сополи,да видим ще се разболее ли или ще иде на градина .

Като стана дума за мартеници,се чудех дали от Роман пак ще има ,че миналата година бяха много хубави.Аз имам да пращам на приятелки в чужбина и вече се замислям .
<br />
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #12 -: Февруари 08, 2010, 12:54:56 pm »
Здрава седмичка от нас.

Андрея е добре само търчи напред назад из къщи, добре че има доста пространство.
Аз цял януари се опитвам да се разболея, но не успях, та от днес ми тече носа и ме боли гърло. То при мен това си ми е проблем от дете, само нещо леко студено да изям или изпия през зимата и съм с гърлобол и често правя ангини. Добре че не вдигам температура :-)

Весела седмица от нас и по бързо да се стопи снега, че ми писна в къщи.


*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #13 -: Февруари 08, 2010, 13:07:53 pm »
Привет и от нас и бързо оздравяване на болните!

Ели след двуседмична упорита кашлица, днес е на ясла, лошото е че сутринта като стана пак се прокашля, но пък докато я заведа и я съблека там, не е кашляла - ще видим какво ще ми докладват днес и дали няма пак да си стои в къщи. За сметка на това в коридорчето в яслата имаше дете, дето не само кашля ами и носът му течеше, та се надявам поне хрема да не хване... И аз да се оплача от снега  :wink: :lol:, че хич не знам как ще я прибера - нали не иска да ходи по сняг, ще трябва да я нося най-малкото до трамвая, то поне да отслабвах от тая дейност ама не...

Мартеници, аз взех от Хит-а - 10, за 1.50, повече няма да ми трябват, само на роднините раздавам, колегите ги виждам 2 - 3 пъти в годината...

Иначе утре идва свеки, че пак ще съм работна от сряда до петък и ще трябва да ходя до офиса. Дано я изтърпя този път. Като си говорим по телефона я обичам, ама като ми дойде тук и едвам я изтрайвам...  :oops: Но пък мама се пенсионира в началото на март и вече ще си викам нея  8).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #14 -: Февруари 08, 2010, 13:47:22 pm »
 Хей, мамчета хубава седмица и от нас!!! Аз не съм писала досега, но редовно следя темичката!!! :D Споделете опит и ми кажете това http://www.kasidabg.com/product_info_products_id-13006.html заслужава ли си инвестицията и някоя има ли такова чудо!!! :D


*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #15 -: Февруари 08, 2010, 15:04:00 pm »
Киара, ако ви трябва като проходилка, давам ви нашата. :D Иначе може и да му хареса на Рошко като кола и да си я бута. Яни ползваше такава кола като уокър. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #16 -: Февруари 08, 2010, 16:54:02 pm »
Привет и от нас и бързо оздравяване на болните!
 И аз да се оплача от снега  :wink: :lol:, че хич не знам как ще я прибера - нали не иска да ходи по сняг, ще трябва да я нося най-малкото до трамвая, то поне да отслабвах от тая дейност ама не...
Хехе, Гери, накъде повече бе? А като стана въпрос за свекървите - много болна тема ми е... :(Та аз и по телефона едва я издържам моята с нейните глупости. А напоследък нещо са решили да ми се обаждат кажи-речи всеки ден, уж да чуят детето...ама хич не се усещат колко са досадни. Дайте идея как да ги отбия по-тактично?! :x

[/quote]

Като стана дума за мартеници,се чудех дали от Роман пак ще има ,че миналата година бяха много хубави.Аз имам да пращам на приятелки в чужбина и вече се замислям .

И аз това се чудех :D
Киара, това чудо изглежда много функционално, ама ми се вижда прекалено скъпо :oops: Наистина ако има откъде да вземеш проходилка и да си купиш примерно само уолкър ще бъде чудесно!
Бързо да оздравяват болните дечица!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #17 -: Февруари 08, 2010, 17:59:06 pm »
Гери, и аз като теб чакам мама да се пенсионира юни и ще ми помага по-често, че зор :oops:
Киара, ние имахме такова на чико, не ти го препоръчвам - не е направено стабилно, Алекс се пльосна с него още със слагането вътре. Освен това дръжката, с която трябва да го буташ или да го дърпаш, не е много здрава и при по-голямо усилие има вероятност да я счупиш. За мен това са най-зле похарчените ми 50 евро :? Сега стои на балкона и събира прах. А Алекс така и не се научи да го кара. Той вече го подбутва, но ако са по-малки - не е удобно изобщо. Аз не бих си купила такова нещо.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #18 -: Февруари 08, 2010, 18:19:07 pm »
Брей,това бебе ще ме довърши.Само като види лекарството и прави позиви за повръщане 8O.Днес повърна 3 пъти след сиропите.Направо вече незнам как да го лъжа.С баткото не съм имала такива изживявания-на него и досега му дай хапчета да пие :D

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #19 -: Февруари 08, 2010, 21:19:02 pm »
Киара, или проходилка или уокър си вземете. Но имай предвид, че за уокъра детето трябва да ходи що годе добре, защото тежестта му пада напред и стават падания. Поне ние не проходихме с проходилки, по други причини.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #20 -: Февруари 09, 2010, 10:26:34 am »
Привет и от нас :D Хубава и здрава седмица на всички! Като гледм колко слънчице има навън и ми се излиза, ама този сняг половин метър :(
И аз да се присъединя в отбора на дразнещите се от свекито! Моята идва само веднъж седмично за час-два и все дава акъли, че детето било леко облечено, направо полудявам :x Последния път малчо се събуди, защото му беше време да яде, но според нея му се спи ама виждаш ли било му студено :x
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #21 -: Февруари 09, 2010, 11:03:19 am »
 Май ще се въздържа от тази си покупка, благодаря ви за съветите!!! Ако нещо се наложи ще търсим проходилка назаем, то и без това за съвсем кратко може да е!!!
 Каси, за уокъра не сме още толкова стабилни!!!
 Розовелка, не и обръщай толкова внимание, нали пишеш, че за кратко идва!!! :D


*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #22 -: Февруари 09, 2010, 14:29:15 pm »
Хехе, Гери, накъде повече бе?
Абе има едни 3-4 кила отгоре, дето си седят вече една година и взех да поглеждам и в темата с диетите, ама нали най-обичам да ям и да спя, пък със съня не ми се получава, та поне яденето... :oops:

А Гане, аз се оправям все още сама, ама като ходя в офиса 3 пъти в годината за по 3-4 дена и няма как да ги мъкна с мен...

kiara, вземи на заем проходилка, ако искаш, ние минахме без тази вещ, а около годинката, може да му вземеш кракомобил. На Ели и подариха за първия рожден ден и в началото го буташе, после се научи да сяда и да го кара, сега Стефан е на фаза бутане, но и Ели все още си го кара, така че сигурно до към 3 годишна възраст може да се ползва... :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #23 -: Февруари 09, 2010, 16:13:03 pm »
Здравейте мами!!!Колкото и невероятно да ми се струва и нереално и аз вече мога официално да се присъединя като мама към вас.
И разбира се ви е ясно че първите седмици хаоса при мен е пълен. Чак сега започвам да влизам в някакъв ритъм.
Искам да ви попитам откога започнаха съзнателно да чуват и да реагират на звуци вашите бебоци, и хълцаха ли често?
И скоро със сигурност ще се появят още много въпроси.
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #24 -: Февруари 09, 2010, 16:27:25 pm »
Това с хълцането ми е много познато :( Моя все още хълца често, но в началото беше ужас, направо постоянно! За звуците не знам какво да ти кажа, има моменти, когато се стряска от микровълновата, от климатика ако разлежда или ако непохватната му майка кихне :wink: а друг път не отразява нищо и никакъв звук!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #25 -: Февруари 09, 2010, 16:58:32 pm »
papilio,за хълцането бях писала и на Birdie и ми беше отговорил че не е притеснително.Слагай на гърда и след няколко глътки ще спре.За звуците към 3 месец мисля съзнателно се обръщаше по посока на звук,иначе дотогава само стряскания както е писала Розовелка :)

Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #26 -: Февруари 09, 2010, 20:03:14 pm »
мерси момичета, аз сега пускам музикална играчка ама принцеска не реагира на нея. Само понякога се стряска от изкашляне или ако някой рязко отвори вратата на стаята. А смятате ли че е правилно да и оставям телевизора пуснат да не е самотна ?
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #27 -: Февруари 09, 2010, 20:53:13 pm »
Аз лично оставях включен телевизора не много усилен в стаята от както ни изписаха та така е и до сега на обяд като го приспя и вечер като заспи аз си свършвам там кавото имам из кухнята и като си легна гледам тв и като ми се доспи си го спирам
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #28 -: Февруари 09, 2010, 21:07:53 pm »
мерси момичета, аз сега пускам музикална играчка ама принцеска не реагира на нея. Само понякога се стряска от изкашляне или ако някой рязко отвори вратата на стаята. А смятате ли че е правилно да и оставям телевизора пуснат да не е самотна ?

Спокойно, ще почне да реагира, пускай и я, както се казва да има "цел в живота" ;). А за телевизора моите и двамата спят на телевизор и на всякакви шумове от новородени. Преди живеехме в една стая и нямаше как да няма пуснат телевизор изобщо... Сега се случва Ели да спи докато, Стефунчо всеотдайно и много старателно се дере за нещо ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #29 -: Февруари 09, 2010, 22:16:56 pm »
Ние също от съвсем малки спим на телевизор.Нашата хрема не само, че не минава ами се усилва.Направо не знам.
Днес майка ми си счупи ръката.Не се е подхлъзнала на заледеното, а се спънала в един тротоар, много се ядосва милата.Направо не ми се пише каква е системата.Трябва сам да си транспортираш близкия до рентгена и до залата за гипсиране, да си намериш носилка и да си я "пазиш".На едни хора до нас им я "откраднаха" и какво да ви разказвам.Както и да е цял ден в спешното умряхме от студ,свекито гледа Тошето.
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #30 -: Февруари 09, 2010, 22:43:55 pm »
Моето дете пък спи на тишина в собствена стая (телевизор и без това нямаме), въпреки че има много теории, че малките бебета (до 4-5 месеца) заспивали по-лесно на "бял шум".

Днес беше ужасно студено при нас. Добре, че поне на малкия му е топло в чувала и под покривалото, но аз умрях от студ.  :(

Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #31 -: Февруари 10, 2010, 12:29:17 pm »
Хайде мами днес е Харалампий и се меси питка и се раздава с мед за здравето на малките дечица!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #32 -: Февруари 10, 2010, 22:53:44 pm »
Това за питка и мед не го знаех, не че мога да меся :wink:.При нас продължава да вали, много е красиво, но да не се налага да излизаш.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #33 -: Февруари 11, 2010, 00:30:27 am »
А смятате ли че е правилно да и оставям телевизора пуснат да не е самотна ?

абсолютно и категорично не смятаме, че е правилно!

и не само ние - съвременната медицина е категорично против присъствието на телевизора в живота на детето до 1.5-2 годишна възраст, а след това - много-много лимитирано.

много лековато давате съвети "пускай телевизора и не бой се"...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #34 -: Февруари 11, 2010, 09:19:36 am »
Аз пък големият ми син го бях свикнала на такава тишина,че се бях зарекла с бебето да не го допускам никога.Ами... и него го научих така без да искам :D

*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #35 -: Февруари 11, 2010, 09:25:12 am »
Да ви кажа и мен много ме тормозеха, когато Тони още беше бебе, бабите и т.н. относно шума и ТВ в стаята на детето. То при нас няма такава, защото сме в гарсониера, но така или иначе, когато поотрасна малко, шума започваше да го дразни и не можеше да заспи и това го изнервяше допълнително. Въобще спането ставаше много трудно и общо взето само се приспивахме, повивахме и хранехме. Това много ме изтощаваше и казах "баста" на всички. Моето дете просто не обича шума и сега си е такъв. Трябва да е спокойно и тихо, за да може да си релаксира спокойно. Имаше моменти в който казвах на таткото да не диша дори :wink: :D всичко си се нареждаше добре и постепенно даже се научихме да се приспиваме сами, но за наш огромен лош късмет, започна основен ремонт на съседна залепена до нас кооперация и това бих казала, стресира и психяса всички, включително и Тони. До ден днеше, детето щом чуе да се чука, кърти и т.н. изпада в истерия /можеше и да го осъдя съседа, но .../
Моят съвет е да се водите по детето, не слушайте и не прилагайте съвети просто ей така от прочетено или казано.

Здраве за всички.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #36 -: Февруари 11, 2010, 10:33:23 am »
Мдаа, започвам все повече прилики да намирам между Вики и Тонино! :)
При нас също някой нон стоп кърти и пробива. Вече сама пита "кой чука пак"?!? Отделно под нас /на 2 рия етаж сме/ има детска площадка, на която всички майки решават да говорят по телефоните си и децата им да крещят с цяло гърло точно по обяд. Нищо че имаме чудесен парк пред блока. :(
Сега започна по-дълбоко да спи,но като бебе беше като зайче! Навън в количката не можеше да спи заради шума! Само да опитам да вляза в стаята /и при нас единствена щото сме в гарсониера/  :( и се събуждаше! Докато спи се изнасяме от стаята в повечето случаи! Оставяла съм само детски песнички съвсем тихо за да игнорират до колкото могат шума отвън.   
Всяко дете е различно, според мен трябва да се преценява индивидуално!
ВСИЧКИ ДА СТЕ ЗДРАВИ!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #37 -: Февруари 11, 2010, 11:10:46 am »
Нашата педиатърка беше категорична, че не трябва да има ТВ в стаята, където е бебето :? Гледам да го спазвам, но не винаги успявам :oops:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #38 -: Февруари 11, 2010, 13:25:35 pm »
Моите деца никога не са спали на теливизор, в къщи освен новини друго не се гледа и то през IPTv. А относно това да има телевизори из цялата къща - детска, спалня, кухня... съм категорично против, абсолютно ненужна вещ.
Нашия в момента служи за катерене от страна на Деси, а Ели много обича да му ръчка копетата :lol:
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #39 -: Февруари 11, 2010, 13:47:04 pm »
И ние в началото бяхме в 1 стая и половина. ТВ си беше в стаята където спим. Не беше директно към детето, но звук се чуваше. Това изобщо не е гаранция, че ще свикне на шум. Сега спи с притворени очи и е готова във всеки момент да стане, само да чуе лек шум.
Сега където живеем, също като при Пердето и Ваня постоянно някой се нанася или прави ремонт. Та чукането и блъскането за нас са ежедневие. Детето вече си знае - "оххх тоя Пешо пак чука :P". Относно тв, всеки си преценява!
Ние пък гледаме постоянно тв, което не значи, че тя стои и гледа. Напротив - даже и детските са й макс 15 мин и омръзват. :lol:
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #40 -: Февруари 11, 2010, 14:03:27 pm »
Сега да не ме биете, но при нас ТВ-то е включен нон стоп. За нас е по скоро за фон, мисля за Тони също. След любимите му предавания са Кой е По По Най, Пълна Лудница и Комиците  :D, когато не иска да заспи, казва че му се гледат Новини. Когато пък е на кеф си пуска или музикалните или риболовните канали  :wink: Като цяло обаче, не гледа ТВ, дори и детските.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #41 -: Февруари 11, 2010, 15:44:27 pm »
Да ти кажа че при нас телевизора както писах е включен постоянно дори като спи но през другото време изобщо не ни привлича с изключение когато започнат рекламите и то само определени една от любимите на Мони е на Шуър Чек с щъркелите  :D започва да ги имитира и да вика  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #42 -: Февруари 11, 2010, 15:49:38 pm »
Да ти кажа че при нас телевизора както писах е включен постоянно дори като спи

а защо си държите телевизорите постоянно включени?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #43 -: Февруари 11, 2010, 15:56:37 pm »
и у нас постоянно върви телевизор
аз не мога да спя иначе- само на включен телевизор
кво ся, да не спя щото медицината нам си кво казала  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #44 -: Февруари 11, 2010, 16:01:41 pm »
и у нас постоянно върви телевизор
аз не мога да спя иначе- само на включен телевизор
кво ся, да не спя щото медицината нам си кво казала  :D


с лекар консултирала ли си се?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #45 -: Февруари 11, 2010, 16:22:32 pm »
ми не  :D
опитваш се да ми кажеш, че не съм добре ли  :wink:
имам си страхове от малка, сънувам змии, умрели, черепи и прочее, всякакви такива, когато е включен телевизора не сънувам
« Последна редакция: Февруари 11, 2010, 16:24:28 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #46 -: Февруари 11, 2010, 16:33:55 pm »
Да ти кажа че при нас телевизора както писах е включен постоянно дори като спи

а защо си държите телевизорите постоянно включени?

Мога да кажа че докато спи малкия в стаята е сам и пускам телевизора ,просто така съм го свикнала предпочетох да си свикне да спи на шум вместо да ми се стряска от влизане в стаята,кашляне и т.н.,а и имаме куче в двора което си лае от време на време нямаме проблеми със спането  :wink:  така че това е мое решение и не го налагам разбира се на никой :wink:
« Последна редакция: Февруари 11, 2010, 16:48:24 pm от Виктория »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #47 -: Февруари 11, 2010, 16:52:17 pm »
когато е включен телевизора не сънувам

замисли се върху този факт - телевизорът как влияе върху мозъка...
това е един постоянен източник на светлинна и звукова агресия върху мозъка на човека, който въздейства и изморява дори и когато си мислим, че не го гледаме, а е "само за фон".

според мен, хората, които си държат телевизорите по цял ден включени, си правят много лоша услуга в дългосрочен план, а тези, които причиняват това и на бебетата и децата си, правят още по-капитална грешка.

потърсете да прочетете малко за влиянието на телевизията върху децата и не си мислете, че те "не обръщат внимание"...


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #48 -: Февруари 11, 2010, 17:02:33 pm »
поемам си риска
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #49 -: Февруари 11, 2010, 17:38:27 pm »
Аз самата много се уморявам от т. нар. фонов шум, постоянно включен тв е в състояние да ме докара до нервен срив, съвсем сериозно. Телевизор има само в дневната, пред децата гледаме само новини понякога, те гледат и филмчета на ДВД, но до 2ч на ден и никога за фон. Ако искам да гледам някой филм - след като са легнали и не са в стаята. Като порастнат, може и заедно да гледаме, но сега би било мъчително за всички - аз няма да мога да си гледам филма, те няма да получат качествено време с мен, няма смисъл... Има доста проучвания, че постоянно включен телевизор/радио водят до по-ниско качество на комуникацията в семейството. Личните ми впечатления също са такива.

Разбирам, че някои родители си имат вече изградени различни навици, ама все пак, ако жилището позволява, не бих оставила дете дълго време на "фонов шум" от тв, особено пък да спи на вкл телевизор. Това си е постоянен дразнител на неукрепнала нервна система.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #50 -: Февруари 11, 2010, 17:52:40 pm »
Има доста проучвания, че постоянно включен телевизор/радио водят до по-ниско качество на комуникацията в семейството. Личните ми впечатления също са такива.
Това и аз го забелязах. Боян изобщо не искаше да комуникира с мен през деня. Не можех да го накарам да си играем заедно, пък да научи нещо - абсурд.
На мен телевизора не ми правеше впечатление, и у нас се пускаше през деня за фон. Добре, че почнаха турските сериали, че да спра да го пускам.
И изведнъж детето се промени. Играем си заедно, научи се на много неща, вече и приказки мога да му чета и разказвам.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #51 -: Февруари 11, 2010, 18:11:37 pm »
вероятно сте много прави, просто не съм отговорен родител, колкото сте вие  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #52 -: Февруари 11, 2010, 18:26:31 pm »
Аз съм точно като мармотчето,ужасно ме натоварва този "фон",изнервя ме,направо главоболие получавам от постоянно дуднене ако не гледам нещо.Ако съм си сама у нас ,цял ден няма да пусна нито ТВ ,нито радио,нищо.
На Жорко доскоро не му пусках филмчета,не съм забелязала да има интерес като дават такива по телевизията и за това .Сега от 10-тина дни си е харесал едно (мъжът ми го беше пуснал- чешки филмчета за Пат и Мат )гледа по 5-10 мин . и става.
<br />
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #53 -: Февруари 11, 2010, 20:18:13 pm »
вероятно сте много прави, просто не съм отговорен родител, колкото сте вие  :)

Ех, сега, всяка си има номер :) Пък и в твоч случай е избор на по-малкото зло. Най-добрата майка си, знаем ние!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #54 -: Февруари 11, 2010, 21:57:18 pm »
Абсолютно пък не мога да се съглася, не че някой го вълнува де :lol:, че няма комуникация ако има включен тв. Дъщеря ми от малко постоянно пък иска да играем заедно и да учи какво ли не. Говори много, за възрастта си. Не говори бебешки. Знае много детски песни, игри и разказва приказки сама. Не ходи на градина - за пояснение.
Но абсолютно всеки е различен и има право да отглежда и възпитава така както смята за добре!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #55 -: Февруари 11, 2010, 22:10:49 pm »
Добре че са добрите стари хора дето се лекуват с мистериозно лековития нагръБник и наколенници, че да си доядем всяка втора част на всяко ядене. Не е злояда, но много бързо се разсейва, а рекламине и БейбиТв са ни спасението. Гледа и обича реклами, през останалото време рядко се заглежда, има периоди когато е изключен, но не са много. Като цяло сме ТВ зрители у дома. Чела съм и аз че децата по-трудно проговаряли, когато се злоупотребява с ТВ, но мисля че ства въпрос за зомбираните американчета (да ме прощават нашенките локализирни там). :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #56 -: Февруари 12, 2010, 12:15:02 pm »
Ох, тези телевизори...
Те да ни бяха проблема. Светлина и звук има навсякъде около нас - уличните лампи, колите навън, ако щете шумотевицата от комшиите. Дайте да правим по една колиба в гората за да сме шумоизолирани  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #57 -: Февруари 12, 2010, 12:26:44 pm »
Я стига сте си хъхтяли, ами направо почвайте да ме поздравявате  :lol:
На този ден преди три години, нашето момче си дойде у дома  :lol: :lol:
В очакване ....
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #58 -: Февруари 12, 2010, 12:37:13 pm »
Ха, честита ви годишнина!
Да се почерпите довечера! osi_5

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #59 -: Февруари 12, 2010, 12:58:19 pm »
Fussi, честит ви семеен ден! :)
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #60 -: Февруари 12, 2010, 13:20:03 pm »
Fussi,честито! :)
Няма по хубав празник :)
Аз пък да ви кажа от този антибиотик нямаме ама никакъв апетит.Как не е припаднало от глад това дете за 8 дни вече незнам  :?.Хапва по някакви грамчета мляко и това е.А имаме още цели 2 дни да го пием.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #61 -: Февруари 12, 2010, 13:33:32 pm »
:flower:Фусита, прекрасен ден, слънчев ден!
Целувки за любимия ми ПрОфесоР!

Парси ще прояде, още малко остана!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #62 -: Февруари 12, 2010, 13:36:31 pm »
Ох, тези телевизори...
Те да ни бяха проблема. Светлина и звук има навсякъде около нас - уличните лампи, колите навън, ако щете шумотевицата от комшиите. Дайте да правим по една колиба в гората за да сме шумоизолирани  :lol: :lol: :lol:

по същата логика - понеже отвсякъде ни заливат шумове и светлини, които не можем да избегнем, дайте да си включим доброволно още...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #63 -: Февруари 12, 2010, 13:37:28 pm »
честита годишнина, Фусси! да я отпразнувате подобаващо...

мойто момченце от снощи болничко... скъса се да повръща, никакви други оплаквания.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #64 -: Февруари 12, 2010, 13:56:13 pm »
Фусита, честит прекрасен ден! Страхотен повод за семеен празник!
Джами лошо, Джами! :( Тук чух че идва гаден грип с разстройство, да не е същия! Горкото момченце, сигурно е парцал! Дано бързо го преодолеете! Стискам палци!
На всички желая само да сте здрави!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #65 -: Февруари 12, 2010, 14:06:08 pm »
:? Джам, да не е от храна или е вирус?
Да му минава на Марти бързо, бързо!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #66 -: Февруари 12, 2010, 14:07:01 pm »
пфуй - много подходящ момент  :? А аз се чудя защо не звънна...
В очакване ....
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #67 -: Февруари 12, 2010, 14:10:49 pm »
Ех, Фанчо, да ти е вижо и здраво голямото момче, да го нацелуваш от мен :D
и да му купиш шоколад, че да не идвам със сопата :lol: :P
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #68 -: Февруари 12, 2010, 14:28:27 pm »
Фуси, честит празник! да расте здраво и все така умно и усмихнато момчетО!
Вирусче е. И двамата го минаха - 2 дни повръщане, 5 дни разстройство  :? Кошмар...
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #69 -: Февруари 12, 2010, 14:47:59 pm »
Фанинце, честит празник на вас и на малкото професорче! Да сте живи и здрави всички!
И да си оправиш подписа, няма нужда от сега да му криеш годините :)

Джам, бързо оздравяване, дано е минала по-лошата част. В групата на Дани от 32 записани деца, тази седмица бяха 13, много болно време.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #70 -: Февруари 12, 2010, 14:53:43 pm »
:D Честит семеен празник на професорското семейство
само хубави неща и много да сте здрави
ще пия чаша траминер довечера за вас  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #71 -: Февруари 12, 2010, 17:30:38 pm »
 Честит ви семеен празник, Фуси!!! Прегръдки на Колето!!! :lol:


*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #72 -: Февруари 12, 2010, 18:41:30 pm »
Честит празник, Фуси! :balk_9: Да ви е живо и здраво момчето и все така изпълва с радост дома ви!!!
Това вирусче и ние го минахме - точно същото с повръщане и разстройство. Само дето ние 5 дена се влачихме и с висока температура! :x
Парси, не се притеснявай, ще прояде! И Дари почти нищо не хапна цяла седмица, но сега си наваксва :D И за един месец нищо не е качила, но карай, надявам се да се нормализират нещата.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #73 -: Февруари 12, 2010, 20:58:08 pm »
Фани, честит празник и от мен! Да сте живи и здрави и всяка мечта да се сбъдва - на теб, половинката и Колето.
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #74 -: Февруари 12, 2010, 21:24:41 pm »
Фуси, честито и от мен! Все така да ви радва детенцето!  :)

*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #75 -: Февруари 12, 2010, 21:26:30 pm »
Фуси, желая много щастие на цялото семейство!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #76 -: Февруари 12, 2010, 22:39:56 pm »

Фуси, да сте живи и здрави и много, много щастливи  :D
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #77 -: Февруари 12, 2010, 22:51:29 pm »
Честит празник Фуси! Да сте живи и здрави и много щастливи!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #78 -: Февруари 14, 2010, 15:46:56 pm »
Днес е ден с много празници и аз ви пожелавам да сте пияни от любов цял живот!
Да са пълни чашите с вино и сърцата с обич, да прелива от щастие живота ни!

Но преди всичко днес е ден за прошка и аз моля да ми простите ако съм обидила някого!

Бъдете здрави и великодушни!

 :grouphug:Мишанта!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #79 -: Февруари 14, 2010, 22:54:22 pm »
Простете мили приятелки, простено да е и на вас  :bighug:
От сърце ви желая любов и радости

Благодаря за пожеланията от 12 февруари!!!
В очакване ....
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица Валентинка - 08.02-14.02.2010
« Отговор #80 -: Февруари 14, 2010, 23:34:20 pm »
Фани, честит празник в следпразника ама уча ги на "здравей Фани и здравей Дони" и съм пропуснала, че е имало 12-ти този месец:)
Бъдете здрави и усмихнати. Обичани сте:)
На всички ви честити празници и също моля за прошка и простени да сте.