0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #720 -: Октомври 23, 2015, 00:34:11 am »
И аз като Рачо недоумявам, защо според вас интеграция означава да си сменят културата и религията? И аз  ъщо смятам, че интегрираният човек просто съжителство мирно с другите в държавата и спазва законите.
А на теб струва ли ти се, че изпълняват тия неща? Или ние расистите не им даваме шанс и сме виновни....
Да не би да е имало някакви масови проблеми тук с бежанците, които съм пропуснала?


  
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #721 -: Октомври 23, 2015, 13:09:48 pm »
Ми така е Боби и за християните, да. Които са наистина религиозни - не им понасят разни промени в начина на живот и в този смисъл и при тях има липса на интеграция. Мигрантите са хем силно религиозни, хем почти нищо в нашия начин на живот не им е по вкуса, но тези неща при тях - не се явяват пречка за интеграция? Така да е.  :)

И аз като Рачо недоумявам, защо според вас интеграция означава да си сменят културата и религията? И аз  ъщо смятам, че интегрираният човек просто съжителство мирно с другите в държавата и спазва законите.
А на теб струва ли ти се, че изпълняват тия неща? Или ние расистите не им даваме шанс и сме виновни....
Да не би да е имало някакви масови проблеми тук с бежанците, които съм пропуснала?

Да не би още да живеем в соц-а, когато не можехме да пътуваме и да видим кое как е по света и в добавка имаше пълно информационно затъмнение по тези въпроси? И да съм пропуснала. Там където има бежанци и то повечко - има и проблеми с тях и да - масови са. На местата където си имат хора от тези държави, отпреди тази вълна пък - масово са неинтегрирани, а капсулирани в свои си квартали, където всичко изглежда и се случва все едно си в родните им държави. Ако това го броиш за интеграция - аз следва да си редактирам сериозно понятията за интеграция.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #722 -: Октомври 23, 2015, 14:07:03 pm »
И аз като Рачо недоумявам, защо според вас интеграция означава да си сменят културата и религията? И аз  ъщо смятам, че интегрираният човек просто съжителство мирно с другите в държавата и спазва законите.
А на теб струва ли ти се, че изпълняват тия неща? Или ние расистите не им даваме шанс и сме виновни....
Да не би да е имало някакви масови проблеми тук с бежанците, които съм пропуснала?
Тук при мен няма проблеми с бежанците. И бежанци няма  :lol: Това означава ли, че само през
прозореца трябва да гледам или може малко по-далеч от носа ми, да имам право да чета и да преценя кое да приема за вярно и притеснително?!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #723 -: Октомври 23, 2015, 16:06:46 pm »
Впрочем Европа също смята да приема само бежанци, като се разбиар от този линк http://bgnes.com/sviat/evropa/4379782/

"смята"?!! то половин милион нелегални преселници минаха през цяла Европа само за няколко месеца, те смятали.... а тия кво ше ги праят, дето вече са тука? и как ще ги познават кой бежанец, кой не?

хора, опитайте се да анализирате и осмисляте практически информацията... как ще стане това на практика, възможно ли е, осъществимо ли е.... задавайте си малко въпроси....
Пише си в линка какво мислят да ги правят. Не е толкова трудно да се установи кой от къде идва, има си хора които им говоят и езиците и диалектите, за да ги различат.

Боби, твоят проблем е, че си теоретичка, не практичка. Да, всичко е възможно на теория. Но на ПРАКТИКА е невъзможно да се осигури анализа и контрола на произхода над 600 000 мигранта в обозримо време и да им се осигури гарантирано връщане! Следи новините - в Германия се задъхват от липса на ресурси (човешки и други) за обработка на исковете за убежище, камо ли да седнат да им проучват акцента и родословието. Да не си представяш една опашка от половин милион хора, която търпеливо чака пред едно бюрце с преводач от всички асиро-вавилонски диалекти, който идентифицира кой от къде е, после кореспондира със съответните власти на съответната страна, за да идентифицира и проучи кандидат-бежанеца, и в зависимост от решението си му купува билет за самолета и го товари обратно за Афганистан, примерно.... още повече, няма споразумение за реадмисия с повечето страни от третия свят.

потънат ли веднъж в Немция тия - край. пиши ги бегали... това е практическата истина.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #724 -: Октомври 23, 2015, 16:08:24 pm »
Да не би да е имало някакви масови проблеми тук с бежанците, които съм пропуснала?

масови още няма само защото не сме предпочитана дестинация - нито за транзит, нито за крайна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #725 -: Октомври 23, 2015, 19:13:35 pm »
още повече, няма споразумение за реадмисия с повечето страни от третия свят.

потънат ли веднъж в Немция тия - край. пиши ги бегали... това е практическата истина.

То на доста места и правителства нямат т.е. такива, които според нашите стандарти и закони се водят легитимни, та няма и с кого да комуникират немските власти... Реално - никого от вече приетите не могат да върнат, ако ще е според някакъв законов регламент. Могат, ако решат насила да ги тъпчат по военните самолети и да ги стоварват там - откъдето смятат, че са дошли въпросните хора. Което разбира се - не е възможно за случване.

Европа не е в състояние да разреши сегашният проблем, ако притокът на хора не секне. А той няма да секне, докато в онази част на света се вихрят насилие, беззаконие и групировки като Ислямска държава, досъсипващи остатъците от едни бивши държави, които бяха съвсем прилични места за живеене, та някои дори и добри места за живеене. Докато там положението е такова - едни ще бягат, защото наистина е за бягане, други ще хукват след тях, официално ползвайки мотива на първите. Ние реално - кой, защо и за какво иска при нас - не можем да установим и трябва да пускаме всички. И ги пускаме де. Докато го правим - притокът на хора няма да секне, защото няма по коя логика да се случи.
На Европа не й харсева, както и на останалите забъркали кашата не им харесва фактът, че могат да я пооправят само те, заедно и решението е много, много скъпо. Демек - "сметката дойде". И решението е първо военно и то наистина военно - не както досега пращаха тук-там някое контингентче да доразбутва кошера. Ще трябва да прежалят инвестицията си във всите "самосъздали се" групи и групировчици от главорези, ще трябва наново да сядат и да се договарят как ще поделят баницата наречена "следвоенно възстановяване"...все едни доста неприятни и нежелани за всички участници неща. А да, ще трябва и с другаря Путин да се разберат някак си... Дълго време си въобразяваха, че могат една по една да "думнат" държави в онзи регион, контролирано така и да им полазват ресурсите, ама тя чергата взе, че се запали. Цялата. И сега няма да може да се угаси тая черга, като й сипваме чат-пат по някоя коктейлна чаша водица...тцъ. Пък оставим ли я да гори - ще пламне и нашата собствена чергица и ще изгори и тя.
Надявам се, сред цялата тази клика самозабравили се, алчни лицемери дето са "начело на света", да се намират поне 5-6 души все още, с достатъчно влияние и здрав разум, за да отрезвят "колегите" си и да ги убедят да се предприемат адекватни на ситуацията действия.

Аз разбирам, че да се имитират действия и да се плаче с крокодилски сълзи за "горките хора" е много по-лесно и иска по-малко напън, само че вече няма мегдан за такива позьорщини.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #726 -: Октомври 24, 2015, 00:34:16 am »

Боби, твоят проблем е, че си теоретичка, не практичка. Да, всичко е възможно на теория. Но на ПРАКТИКА е невъзможно да се осигури анализа и контрола на произхода над 600 000 мигранта в обозримо време и да им се осигури гарантирано връщане! Следи новините - в Германия се задъхват от липса на ресурси (човешки и други) за обработка на исковете за убежище, камо ли да седнат да им проучват акцента и родословието. Да не си представяш една опашка от половин милион хора, която търпеливо чака пред едно бюрце с преводач от всички асиро-вавилонски диалекти, който идентифицира кой от къде е, после кореспондира със съответните власти на съответната страна, за да идентифицира и проучи кандидат-бежанеца, и в зависимост от решението си му купува билет за самолета и го товари обратно за Афганистан, примерно.... още повече, няма споразумение за реадмисия с повечето страни от третия свят.

потънат ли веднъж в Немция тия - край. пиши ги бегали... това е практическата истина.
Аз до колкото разбирам те не ги пускат да се разхождат, или поне със сигурност не им дават документи за постоянно пребиваване.
При всяко положение практичка и ли не , ще се повторя "аз лично бих се примирила с приемането на повече, които не са нуждаещи се, но никога не бих се съгласила да се изхвърлят нуждаещи се хора, заради другите". Общо взето аз в това вярвам , че е правилно . Както е по-добре убиец да се измъкне, от колкот невинен да отиде на смърт, така и това.  Каквито и да са, първо са хора. Не може да ги третираме като животни. Разбира се, не вярвам, че трябва да ги издържа държавата повече от няколко месеца, но това си е вече проблем на съответната държава, да си го реши.


  
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #727 -: Октомври 24, 2015, 09:15:30 am »
Не си мислете,че "старата лелка" Европа ще се остави толкова лесно.  :lol: Колкото и бюрократична и демократична да е,има си свои механизми за самосъхранение   :wink:.Исторически погледнато,има  опит тя в това,да не се затрие.А и механизми,с които да "прецежда" "гостите" си.Ако нямаше действащи "служби" ,опитни в това,отдавна да беше залята и то от още по-агресивни,фанатизирани терористи-бежанци. Ама,справя се някак и за това е оцеляла. Все пак е"най-хубавото" място за живеене" :wink:. Поне едно от най-атрактивните.Но чак пък да се превърне в "самоубийца" с наивното си си отношение към процеса....Трудно е за вярване. Може да стане по-бавно,но няма да допусне заличаването си,ако ще и погледнато от чисто естественото и чувство за самосъхранение.
 
http://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-bezhancite-ot-siriia/germaniia-zapochva-byrza-deportaciia-6044305
« Последна редакция: Октомври 24, 2015, 09:19:04 am от ra40 »
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #728 -: Октомври 24, 2015, 22:41:37 pm »
Рачо, споделям съпричастието ти по отношение на бежанците, но да погледнем реално, а не емоционално на ситуацията. За толкова време аз поне не видях да се задействат механизми за самосъхранение никъде из Европата. Такъв действа само у нас - бедна държава и ксенофобски настроено общество, поради което не сме желана дестинация. Въпреки това и тук се пълнят бежанските центрове. Европа съвсем скоро няма да издържи финансово. Нали е ясно, че цялата издръжка на всички тези хора пада върху европейските данъкоплатци. Поради масово застаряващото население сега е проблем да се запълват социалните фондове, а какво остава да се закачат на системата още 4-5 млн. и незнайно колко ще станат нуждаещи се. Пълна химера е работоспособните бежанци да заработят и да се издържат - колко от тях знаят съответния език и имат квалификация, колко пък работодатели биха ги наели. Трябва здравеопазване, образование, охрана на бежанските центрове. Всичко това не е безплатно. И ако имаше някакъв обозрим край дето се вика да стиснем зъби, но край я има я няма. В момента вървим по спирала. Най-разумното, което може да се случи е да се намеси ООН - да влязат "мироопазващи сили" и да разчистят една територия в Сирия/Ирак, в която да гарантират сигурност и същевременно да се затварят граници. Европа пак ще налива пари, но поне потокът ще спре. Не съм юрист и не знам доколко е възможно ако няма реални договори за реадмисия с резолюции на ООН хората да започнат да бъдат връщани във въпросната защитена територия.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #729 -: Октомври 24, 2015, 22:56:19 pm »
Аз честно казано не знам за един случай в който тези въпросните мироопазващи сили да са били полезни. Че те се крият като стане престрелка, понеже нямали право не знам какво си... пълна безсмислица са, по-скоро са организационен персонал, от колкото войници.



  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #730 -: Октомври 24, 2015, 23:20:09 pm »
Сикс, преди не разбирах, щото не съм живяла в България, после почнах да не разбирам, защото малко съм живяла, а според последнят ти хит пък и Америка не разбирам и то точно защото съм живяла там ...Следователно, за да разбирам би следвало хич да не съм живяла, ерго ти разбираш, щото не си. ПО същата логика Сикс, ти пък не разбираш България........щото все тук си живяла.... . Ако ти звучи доста шизофренично, то е защото действително е.
Както винаги, Боби, нищо не си разбрала, за мен няма изненада :wink: Не се притеснявай, живей си там в твоя свят, не ми пречиш :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #731 -: Октомври 25, 2015, 09:05:43 am »
М-и,съвсем "реално" си има механизми Европа и съм сигурен,че вече ги е задействала.това,че ние не го знаем,не ни го показват по медиите ,не означава ,че няма  :wink:. И докато ние тука си пишем,някъде вече текат "пазарлъци" относно бъдещето на Сирия- как да се спре войната,как да се изтика ИДИЛ,как ще се проведат някакви избори,кои ще участват и как ще се разпредели територията.Сигурно и куп други въпроси.При това с участие на всички"велики сили"/за жалост ,ние не сме там,но то няма и как да стане/.Въпрос на време е да се разберат,според мен. Защото ,ако погледнем отстрани,кой има изгода от продължаващата нестабилност в региона и милионите бежанци в посока Европа? Ако се замислим над този въпрос сигурно скоро ще стигнем и до решение.А Европа си има достатъчно механизми да противодейства.Повярвай ми. Ако трябва ще печата пари и ще си ги набави. Проблема и е ,че до момента прекалената и бюрократичност съвместно с популистката и демократичност доста я забавиха,но прели ножа до кокала Европа става друга! Няма как да я потопят така лесно./дори погледнато исторически това не се е случвало./
p.p.нещо интересно,макар и писано преди месец
https://agenda.weforum.org/2015/09/why-europe-needs-economic-migrants/?utm_content=buffer2aa84&utm_medium=social&utm_source=linkedin.com&utm_campaign=buffer
« Последна редакция: Октомври 25, 2015, 10:14:44 am от ra40 »
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #732 -: Октомври 25, 2015, 19:34:34 pm »
Как кой има интерес? Тези, които докараха нещата дотук, разбира се! САЩ и Русия отдавна се мъчат да "свалят" ЕС и видимо успяват.....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #733 -: Октомври 25, 2015, 22:35:57 pm »
Направо недоумявам тази любов към теориите на конспирацията, вкарващи вашият свят в центъра на събитията. А понякоганякой неща се случат като страничен ефект на други, дори и да има конспирация тя не е задължително да е насочена към, нас вместо случващото се да е страничен ефект.   .САЩ няма грам сметка Европа да се срине. Международните пазари са свързани, никой голям играч няма сметка друг голям да фалира.  За Русия не знам, но САЩ съ сигурно могат само да спечелят, ако стабилността в Европа продължава.  Като те чете човек още малко и ще си помисли, че Башар ал Асад няма никакво връзка със случващото се в Сирия или че ИСИС не са яко спонсорирани от Саудитска Арабия.

Сега, ако може да сменя малко темата.  Понеже често си говорим какво било днешнот поколение, все едно предното все едно сегашната малдеж не е отражение на родителтите си, та исках да ви дам няколко скорошни примера. ДО моят вход има безистен, който мианва от сргата страна на блока. Там винаги е пълно с празни бутилки , често изпотрошени и освен това смърид на урина. Във вхора имахме един алкохолик , на окол 40-45 г мъж и всички бяхме убедени, че той ги прави тези простотии, Е, той се изнесе, а положението си е същото. Минавам аз онзи ден от там и гледам някакъв мъж, посред бял ден, обърнал се към стената и пикае. Аз естествено хич не го оставих да се чувства комфортно, а се развиках по него, как не го е срам и тн. и той набързо приключи и се изниза. За какво ви го разказвам - ами защото въпросния господин беше с бели коси, изглеждаше ми над 70, не беше някой пикльо а човек, който вероятно вече отдавна е дядо. Е какво очаквате ще бъде следващото поколение, с такива живи примери около себе си.
Вторият пресен пример е от преди 3-4 дена. Като валеше дъжд и някаквъ дядка тръгна да пресича Бортевградско шосе, при светофар ( ама там няма а пешеходци) и баш когато за колите е зелено. При това хлузгаво време, направо си беше късметлия, че е жив. Като минах покра него просто вдигнах рице с въпросителн жест един вид къде си тръгнал сега, а той като ме видя ми тегли такава грозна псувня, че не можах да повярвам, че от устата на това старче излиза.  Та понеже много обичаме да гледаме романтично на миналото и да обвиянваме за всичко "днешната младеж" та да припомня, че днешната младеж си има роидтели, че и баби и дядовци, които често и те не са цвете за мирисане,


  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #734 -: Октомври 26, 2015, 00:46:47 am »
Боби, САЩ си има достатъчно голям пазар, че да примират за европейския толкоз. Освен това, на тях най-важен им е оръжейния и както е видно, той процъфтява. Никаква теория на конспирацията няма, това са си живи факти и човек лесно може да стигне до тях, стига да направи бегъл обзор на свертовните събития и да свърже нещата. Саудитска Арабия не е единствената страна, която финансира конфликти в Близкия Изток, хайде молим! Те Американците бели и добри, пращат само омиротворителни сили, зер! Всичко е за петрола, какво се мправиш на ощипана, не знам. Случващото се в момента може и да са странични ефекти, но тези ефекти са били добре известни и лесно предвидими, когато започнаха тази война. Така че, не можем да обвиняваме случайността. Защо, Боби, след като САЩ няма изгода да срине ЕС, в моментра седи и гледа как съюза се прегъва под наплива на мигрантите? Не прави нищо, за да помогне. Що не си приберат малко "сирийци"? Мислиш ли, че не бяха наясно какво ще стане? Все едно да ми кажеш, че като отидеш да разбуташ кошер с пчели, не очакваш да те ожилят. Ако случайно някоя те жилне все пак, ще решиш, че е страничен ефект. Мдам, така ще да е.
За Русия същото може да се каже. Кратък поглед на недалечната история дава бая материал за анализ. Ама ти си вярвай, че те без да искат, налЕ, с добри намерения са били всичките играчи..... На Меркел кой мислиш й шушне с препоръчителни, да не кажа заповедни заръки, да се дупи и да отваря граници, че и на всички членки да нарежда какво да правят?
Мой много близък приятел в момента е в Кандахар, във военна база и само се моля всичко да е наред и да се прибере жив и здрав другия месец. Пък ти си вярвай за случайностите и добрите намерения, както промиват мозъците на овчия американски народ.
Преди няколко месеца си говорих с една американка, чийто мъж е от специалните отряди и редовно е в Близкия Изток. Питах я, не я ли е страх за живота му и как живее с мисълта, че може да не се върне от пореднаата мисия. Женицата ми отговори, чпе въпреки страха и двамата били горди, че той човекът си рискувал живота, за да помага на хората, Бог щял да го пази.... Мдаммммм, така ги учат, че помагат на горките хорица, затуй ги изтребват, да се възнесат на едно по-добро място..... И цялата им идиотска нация им вярва, бе! Сладури.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #735 -: Октомври 26, 2015, 05:09:35 am »
1. Ти не беше ли икономист някакъв?  За пазарите на акции нали си чувала? А нали знаеш какво ще стане с тях, ако който и да е голям играч закъса, независимо кой.
2. За коя война довела до сирийски бежанци и започната от САЩ говориш, че се обърках.  Опитваш да ме убедиш, че са я почнали войната в Ирак с цел да сринат Европа  15 години след това ли или войната в Афганистан ( пак със същата цел) ? 
3. Какъв петрол има Сирия?  А чакай - няма. В Ирак имаше петрол. И войната там е била за с цел два заека с един куршум така ли - хем за петрол, хем да срине Европа?
4. Как точно се печели от претрола на Ирак, когато в Европа има бежанска криза?
5, Смяташ, че европейските лидери са глупави ли ( най-малкото по-глупави минимум от теб и всички българи дето разнасят твоите теории по кафенета и кръчми)?  Еееех, ако бяхте вие на мястото на Меркел, ама тя тъпанарката вярва какво и шушнат САЩ, пък вие... ееех вие... отдавна прозрялите истината. 
Аз честно казано не знам да се смея и или да плача. Българинът, с това си мислене да не се мине, вечно се има за прецакан и съответно от страх да не си помислят, че е балама, почва с безкрайните теории, в които разбира се  баш неговият свят винаги е на прицел - случая е Европа, а често директно България. Как пък не случиха на съветници тези хора? Виж ако бяха избрали теб, сега нямаше да се случи това, защото за теб тези ефекти щяха да се известни и лесно предвидими тогава и  глупавата Меркел нямаше да слуша САЩ.
6, Ако все пак не вярваш, че горното я истина и Европейските лидери не са по тъпи от американските, то остава само едно - европейските лидери сами опитват да разрушат Европа, понеже те също участваха в тези войни.
7. Не виждам връзката на това, че приятелят ти ( съвсем доброволно) е в Кандахар и ти се молиш за него, с това аз какво си вярвам . Просто не намирам вмъкването на тази инфомация за допринасящо за този разговор ( после питай пак защо ми звучи шизофренично :-) ). 
8 Вероятно все пак поне виждаш връзка и с вярванията на американците с този разговор. А да забравих  - щото аз съм една от тях, със сигурност вярвам, че са отишли да помагат на хората.
9. Да ти кажа почна да ми писна от квалификациите ти.   Очевидно и аз съм с промит овчи мозък, както се разбира от съобщението ти.  Как пък няма един случай ти да не вмъкнеш нещо подобно, когато разговаряш с мен. А претенции до Бога, нам какви си образования, езици, забравих още какво беше...... Знам, знам, пак нищо не съм разбрала...   :-)


  
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #736 -: Октомври 26, 2015, 09:53:47 am »
Моля ви, не превръщайте политическите спорове в личностни такива. Няма нищо по-нормално от това да има различни мнения и гледни точки. И точно това беше интересното в темата доскоро.



*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #737 -: Октомври 26, 2015, 12:27:25 pm »
Боби, ще те замоля да внимаваш с тона. Аз такъв тон не си позволявам, нито квалификации лично към теб. Не знам защо се припознаваш в "овчия американски народ", мислех, че си българка :wink:
И да, ПАК НИЩО НЕ СИ РАЗБРАЛА :lol: /не крещя, подчертавам само/.
Не знам как направи тези връзки от предния пост с моите изказвания. Тотално си огелпила пейзажа в главата си, затова ти звучи шизофренично. Аз претенции за образования и езици нямам, имам дипломи. Не съм някакъв икономист, имам си конкретна специалност, представи си МИО :wink: А ти като чуеш "сриване", не знам защо си мислиш, че то може да бъде само финансово. За пазарите за акциите съм чувала, представяш ли си, наричат се фондова борса.
Не смятам повече да се обяснявам с теб, съветвам те и ти да не се занимаваш с мен, особено внимавай с квалификациите и нападките, защото започваш леко да ми лазиш по нервите. Спора си е спор, нека се държим интелигентно и да умеем да ползваме истински аргументи, не да се държим като на женския пазар. Хайде, ти като по-умна, дай пример на нас простите.
Не казвам нищо по-различно от това, което се дъвче последните страници, от това, което световните анализатори казват, просто го казвам с други думи. Смисълът е същия. Европейските лидери не са по-прости от мен, просто са зависими, прави разлика. Винаги всичко е за пари. Войната в Сирия не е самовъзникнал, изолиран случай от политиката на определени държави по отношение на Близкия Изток, затова не я разглеждам отделно. Jbrul достатъчно напоително, подробно и с факти е описала нещата, да беше я прочела.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #738 -: Октомври 26, 2015, 13:50:39 pm »
... Като валеше дъжд и някаквъ дядка тръгна да пресича Бортевградско шосе, при светофар ( ама там няма а пешеходци) и баш когато за колите е зелено. При това хлузгаво време, направо си беше късметлия, че е жив. Като минах покра него просто вдигнах рице с въпросителн жест един вид къде си тръгнал сега, а той като ме видя ми тегли такава грозна псувня, че не можах да повярвам, че от устата на това старче излиза.  Та понеже много обичаме да гледаме романтично на миналото и да обвиянваме за всичко "днешната младеж" та да припомня, че днешната младеж си има роидтели, че и баби и дядовци, които често и те не са цвете за мирисане,

Встрани от  геополитическите  спорове , глобални проблеми и решения и дебати покрай тях  , аз точно същото исках да споделя :
-напоследък  много често виждам как именно старци или деца си пресичат на червено !
 Много често виждам такива и  се чудя как после шофьорите все виновни  .
Пешеходците също нямат никаква култура ан движение - все колите им длъжни и да ги пазят  трябва .


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #739 -: Октомври 26, 2015, 23:35:24 pm »
... Като валеше дъжд и някаквъ дядка тръгна да пресича Бортевградско шосе, при светофар ( ама там няма а пешеходци) и баш когато за колите е зелено. При това хлузгаво време, направо си беше късметлия, че е жив. Като минах покра него просто вдигнах рице с въпросителн жест един вид къде си тръгнал сега, а той като ме видя ми тегли такава грозна псувня, че не можах да повярвам, че от устата на това старче излиза.  Та понеже много обичаме да гледаме романтично на миналото и да обвиянваме за всичко "днешната младеж" та да припомня, че днешната младеж си има роидтели, че и баби и дядовци, които често и те не са цвете за мирисане,

Встрани от  геополитическите  спорове , глобални проблеми и решения и дебати покрай тях  , аз точно същото исках да споделя :
-напоследък  много често виждам как именно старци или деца си пресичат на червено !
 Много често виждам такива и  се чудя как после шофьорите все виновни  .
Пешеходците също нямат никаква култура ан движение - все колите им длъжни и да ги пазят  трябва .
Онзи ден един такъв тарикат буквално със засилка скочи пред мен на пешеходна пътека на Евлоги Георгиев. Това ми се слува за втори път от както съм тук, човек да се зсивла да претърчи пред колата ми, щото е пешеходна пътека. И ако го бях блъснала по весниците щеше да пише как шофьорка без българска книжка размазла човек на пешеходна пътека и щяха да цъкат как карат като бесни, как не трябва да се дава на хора без Бг кники да карат и кой знае какво още.
 
А по повод интелигентните и възпитани възрастни, днес вече тотално ме заби един. Отивам да взимам едно лекарство и спирам пред аптеката, но понеже беше късно и спирам на криво, не си играя да подреждам колата. Това става на една малка уличка, без ко; знае какво движение . След малко влетява в аптеката някакъв господин на видима възраст над 60 години и ме пита дали аз я карам тази кола. Кавам, че да ,а той започва да ми вика каква съм била простачка, така ли се паркирало,  не можела да мине колата за боклука. Казах му да се успокои, че идвам да я преместя  и да не ми повишава тон и тръгнах да изравнявам колата ( която впрочем беше с около 15-20 см настрани от предната кола и никакъв камион за боклук нямаше, нито е пречила на когото и да е да мине, защото я виждах от вътре).  Озни междувременно продължава да мърмори, дори и мърша ме нарече, но беше толкова изнервен, че някакси не можах да се ядосам, само ми стана смешно. За капак, той въобще и кола не караше. Но да, това ни е интелигетното възрастно поколение, на това учи и следващото поколение. Няма що. Случката се разви в горната част на Лозенец, да не помислите, че във Факултета съм била :-). После се чудим що били такива младите.