0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #680 -: Октомври 18, 2015, 14:22:28 pm »
А ако това е истината http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=51585 ?

Пак да повторя, никой не бяга от хубаво. Нито един от вас не каза защо смятате, че са тук?

А дали е трудно да си напълня телефона с такива клипчета Боби? Или мислиш, че не е пълно с такива в нет-а, само защото не ровиш да ги търсиш и гледаш ли? Или, ако сега някой нападне съседите ми и започне да ги коли - аз отивам до тях, заснемам клането, след като се сдобия с клипче чак се сещам да се уплаша за живота си и да побегна към...Швейцария ;) Или Германия. Понеже само в Швейцария и Германия няма такива неща де. Разбира се, само аз имам невероятния късмет при някакво клане, да не съм сред тези с отрязаната глава, понеже убийците уважават статута ми на "самоук оператор". Още по-логично пък, в ей такава обстановка си оставям жената, децата, майка си, другите си възрастни роднини - по същество хора, които са от най-беззащитната категория в зони на конфликт, където се вихри насилие от всякакъв вид и "самоотвержено" хващам пътя за Швейцария с цел да ги спася? За гарнитура не съм само аз така, ами сме още 50-ина мъже такива "бягащи от кланета" и оставили фамилиите си насред кланетата? СериознУ? Точно пък мюсюлмани Боби, биха си бранили семействата, ако ще с голи ръце и до последна капка кръв, ако те са под заплаха, камо ли такава като в тези клипчета. Няма да хукнат сами нанякъде. Ако все пак единственият изход е бягство - ще помъкнат цялата си фамилия, на всяка цена. Ако бягат от каквото твърдят - няма да имат претенции за дестинацията. А пък те - имат. Както забелязваш може би? И не само тези, да ги наречем афганистанци за момента, макар, че всъщност никой още не знае какви са точно.

Никой не бяга от хубаво, така е. Има разлика обаче, дали си тръгнал нанякъде, защото БЯГАШ наистина от нещо - война, главорези, бомби, или защото имаш икономически мотиви да го направиш. Във втория случай - не е "бягство", а е "местене". Имаш право да желаеш да се преместиш някъде, разбира се, само че тогава - не ти се ПОЛАГА безпрепятствен допуск до желаната дестинация. ;) С което те са наясно. Затова масово - не са си изгубли смартфоните, ами само документите. И парите си не са изгубили, с които плащат немалко кеш на каналджиите де. "Губят" си само онези супер неудобни им в момента документи, които биха им опропастили "легендата" кои са, откъде са и защо идват насам. И това последното - не е новина, при това отдавна.
Не, не считам, че която и да било държава е ДЛЪЖНА, да приема и устройва на своя територия икономически емигранти. Точно напротив. И не само от онази част на света, ами и от всяка друга, вкл. от държави в ЕС, в които също не е много хубаво (например у нас) и ние също искаме някъде на по-хубаво да отидем, ей така наготово и да ни гледат домакините и..."пей сърце".
Ето, според Деси 1/4 от българите живеещи в Германия са именно такива - паразити. И тя няма такива познати в Германия и аз нямам, ама щом казва, че е така - аз съм склонна да й вярвам. Не одобрявам изобщо такива постъпки, не смятам, че някой е длъжен да те отглежда, а ти да му смучеш социалната система. Ако за такива германците откажат да дават и една стотинка вече - съм напълно ОК. Или да се хващат да бачкат въпросните, или да се прибират по родните си места и както искат да се оправят. Тези "новите гости" сега, какво мислиш, че ще правят по белите държави? Ми и те ще засмучат социалните фондове, ама това е само част от проблема с тях. Финансовата част. А има и другааа. И другата е, че не само смучат пари, ами си налагат кОлтурните особености над местното население и окото им не мигва. С което променят начина на живот и облика на цели квартали и градове в някои случаи, а претенциите и исканията им за каквото се сетиш - стават все повече и повече. А това е голям, голям проблем.
Нашенските паразити, поне само пари смучат, по другите въпроси - не влизат в разрез с порядките на местните, просто защото нашите, немските, испанските и пр. - не са толкова кардинално различни по принцип. И като отиде някой нашенец в друга държава - чинно си заживява според местните правила и проблем с тези неща - няма. Дори тези цоцащите социални помощи - не създават такъв род конфликти. Много съществен момент.

По логиката ти до момента Боби, следва ЕС да отвори граници и да разстели червен килим за всеки, от която и да е част на света, който просто е пожелал да заживее в някоя държава от съюза. Защото дори някой да не бягал от война, той пък имал бил право да си избере по-добро място за живеене (във всякакъв смисъл), а населяващите държавата, която си е набелязал - нямали право да не го искат, понеже неговото право да си избира да живее където му се доще стои над всичко. В добавка нали, понеже на въпросните нито им се чака, нито им се рискува да получат отказ, ако опитат "да си сменят адресната регистрация" по каналния ред (да, има такъв) - сега решиха, че просто ще прецапат през съответните граници и ще ни поставят пред свършен факт. И точно това правят де. Ама и това ти се явява ОК на теб, понеже масово разиграват номера с умишлена заблуда на граничните власти относно произхода си и мотивите им да искат да ги пуснем. Заради няколкостотин хиляди души, наистина бягащи от зона на конфликт - да напускаме няколко милиона (незнайно какви) да се заселят из Европа, щото така им се дощяло и имали право да искат някакви си неща там и точка. Потенциално са между 50-100млн. души от онези краища на света, които са готови да се юрнат насам, просто защото в Европа се живее по-готино във всякакъв смисъл. И ще се юрнат и те, след като се уверят, че никого не връщаме пък ние. И ще се юрнат точно по този начин - изсипване на тумби по границите и пресичащи ги както и където им щукне и като се озоват на наша територия се почва с искам това, онова, трето, пето... Пък, ако не получават каквото искат - те се държат агресивно. И к'во праИм тогава бе Боби? Ние се охълцахме (целия ЕС имам предвид) и със сега приетите "бежанци", а ако не спрат да прииждат още и още такива как точно ще се оправяме с тях? На първо време дори къде ще ги настаним, с какво ще ги храним, как ще им покриваме нуждите от медицински грижи, как ще осигурим спазването на обществения ред, как ще гарантираме сигурността на местното население? Армиите ли да изкараме по улиците тогава? И да живеем всички във "военно положение", щото сме егати хуманистите и сме доволно сълзливички? Не знам дали си даваш сметка, че тези нахлуващите сега - имат и сериозни конфликти едни със други, на етническа основа, на племенна, заради войни, които са водили помежду си и като се струпат на едно място - почват да се бият пък поради такива причини. Ей, не могат да ги озаптят в местата за настаняване най-редовно, щото се сбили и наизвадили ножовете мъже родени в 5 различни държави, които си имат стари вражди. Или родени в една дори, ама пък са от различни племена. Ако допуснем да се колят заради такива неща на наша територия - пак сме криви, че не сме осигурили мини-армия във всеки такъв "приют" да им озаптява първобитните страсти. Ей тия същите като ги разселим в един момент сред местното население какво мислиш ще правят бе Боби? Няма да налитат пак на съседите си през къща-две, че си имали сметки за разчистване донесени от родните места? Добавяш в пейзажа и фанатичната вяра в Аллах на повечето от тях и пейзажът става от весел по-весел. Така "ще се впишат" в ЕС, че пушек ще се вдига, дума да няма...

Да не отварям дума, че доста от лазещите насам сами, здрави и прави мъже не драпат към Европа и по икономически причини, не само, че не бягат от война. Де що има терористични ислямски организации си дислоцират бойци из Европа в момента. Или ги мислиш за някакви малоумни лидерите на тези организации, че да пропуснат такава златна възможност?
« Последна редакция: Октомври 18, 2015, 14:29:48 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #681 -: Октомври 18, 2015, 16:41:20 pm »
Общо взето аз съм съгласна с мнението ти за икономическите имигранти. Просто казвам, че не е добре да се отнасяме към всички еднакво, щото една част настина са бежанци.
За религиозните им особености също съм съгласна. Сега е момента да се отсече това, а не да им се правят джамии и нам какви си условия да си упражнявали религията. Те са дошли - да се оправят. . Като си тръгнал за друг свят, живееш според начина на живот там, ако искаш нещо различно, си го подсигуряваш.   Аз съм емигрирала навремето и не съм очаквала да ми се правят условия. То американците и не правят де, може би затова интегрират всякакви нации и религии най-успешно. 


  
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #682 -: Октомври 18, 2015, 18:13:57 pm »
Общо взето аз съм съгласна с мнението ти за икономическите имигранти. Просто казвам, че не е добре да се отнасяме към всички еднакво, щото една част настина са бежанци. 

Аз казвам в общи линии същото Боби, че не всички са еднакви (като положение и намерения каращи ги да идват насам) и както е нелепо да третираме всички като потенциални терористи например, също толкова нелепо е да третираме всички прииждащи като бежанци. Като вади очи меко казано, че голямата част от тях просто не са такива.

За религиозните им особености, последствията от тях и как следва да се реагира на същите на наша територия - знаеш, че сме на едно мнение. Уви обаче - по тези въпроси Европа и САЩ - нямат нищо общо. И точно защото нямат - опасно е да си напсукаме толкова "чеда на Аллах". Ако си живеят мирно и като нас и не се хукват да ни променят средата, обичаите и пейзажа - аз съм последния човек, дето ще е "анти" да ги пуснем, ако сме измислили все пак малко от малко и как да ги устроим и то толкова народ. Но пак казвам, дори в интернет, дори анонимно хората не смеят обикновено да коментират какъв е главният проблем с тези хора, а именно, че те са много различни от нас за всичко, освен като сбор от органи. За това сме еднакви, за всичко останало - сме дълбоко, безкрайно, почти непоправимо различни и няма как да "мелим брашно кротко" на едно място. Те имат и друга характерна особеност, когато имат числен превес някъде, дори само на една улица - стават много експанзивни и агресивни в желанията си и си ги налагат. Не го считат за нередно и неприемливо, а правилата в Европа са такива, че им го позволяват, та и ги подпомагат в тези им действия. Глупава е позицията,, че ние сме над 500 милиона и ако ще 10-20 милиона ей такива да се заселят при нас - нямало да се усеща и да има проблем. То има проблем и сега, имаше и преди когато бяха много по-малко и уж интегрирани се водеха. Просто защото числените съотношения в такива ситуации не са най-важното. То е като клас с 25 деца, които са кротки, възпитани и отстъпчиви и една да има дето не е такова - терори другите 25 на корем, какво като са повече? Европейците се държат като добрите деца от примера ми, а новодошлите като това буйното и агресивното (в общия случай разбира се). Колко милиона европейци сме спрямо тях - има значение, ако решим да ги изтребим за една нощ понеже ни пречат на спокойния живот - да. Но ние подобни намерения нямаме и дано никога на никого не му хрумне пак подобно "решение". Но "казанът ври" и все повече ще ври и няма ли кардинална промяна в политиките спрямо "малцинствата" техните права, свободи и щения - ще започне да прелива и то с грозни изцепки нямащи нищо общо с цивилизация, здрав разум 21-и век и пр.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #683 -: Октомври 19, 2015, 03:23:54 am »
Сис, не казвам аз, казва статистиката, че една четвърт от българите в Германия получават социални помощи. Не се уточнява цветът. И после съм била твърде бяла за българка.  :x

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #684 -: Октомври 19, 2015, 08:58:37 am »
Дес, под "ти казваш" и, че ти вярвам щом го казваш - това имам предвид де. Че се позоваваш на някакви официални данни по въпроса, а не на "според мен", или "чух отнякъде, че...". Допускам, че в тази 1/4 влизат и доста тъмнозелени, но едва ли са 100% такива. А "получават социални помощи" в случая означава, че живеят изцяло на държавна хранилка въпросните, или че получават социално подпомагане по разни пера, понеже доходите на домакинството не са достатъчно високи и се класират за подпомагане за едно и друго? Убий ме, ама идея нямам при вас какви социални помощи се полагат, колко и в какви случаи, то не че и у нас имам идея де... :lol: Примерно, идва сега едно семейство в Германия, което има 2 малки деца, мъжът си намира работа, с изкараното - покрива наем на жилище и други разходи за живот на 4 души, помощ за отглеждането на децата - няма кой да окаже, не изкарва той достатъчно, за да се наеме човек и майката и тя да работи, или тя не може да си намери работа пък веднага, защото тепърва учи език... Давам пример умишлено за хора, които са тръгнали натам не с цел да доят системата, но не могат веднага да се устроят в Германия на топ ниво и поради тази причина пък - влизат в тази и онази графа, даваща им право на социално подпомагане. Освободени от такси за детска ясла и градина, или имащи право да кандидатстват за общинско жилище с регулиран наем, или пък част от наема им се поема от държавата и разни такива. Но в същото това време нали - налице е някакъв напън все пак от страна на тези хора да се писват и интегрират наистина на новото място, децата им посещават съответните там детски заведения, учат езика, родителите, ако не го знаят - също, ако имат право на някакви курсове за квалификация безплатни - възползват се, единият поне работи, като може да работи... Има знаеш специалности, които искат година две , за да се приравни диплома по нещо към местните изисквания и докато се занимаваш с това, което предполагам може да се декларира дали е така и да се провери - ти се полага помощ от държавата... Мисълта ми е, че и там и у нас и където и да било, лично аз съм не просто ОК, ами много ЗА такъв вид хора да бъдат подпомагани "на старта" докато си стъпят съвсем на краката, НО разбира се - при видимо положени от тяхна страна усилия да направят именно това, да се впишат, да приравнят стандарта си на живот към местния не само с помощи, ами и с лични усилия. Това рядко става за едно нощ, изисква време все пак. Ако думата "интеграция" не ми докарва обрив на нервната система, то при някаква подобна постановка, но наистина - нямам идея при вас дали описаното нагоре е възможно, опция, прилага се, или като говорим за социално подпомагане - се има предвид пълно хрантутничество.
За второто естествено съм супер, мега против. И тук и в Германия и на Луната да е. Има категория паразити, които в родната си държава живуркат именно така. Лежане, неучене, трайна безработица, дай да правим деца и да искаме кинти, защото "заради децата" и смучат от всички социални кранчета възможни. Ако имат чалъма да правят същото, ама в друга държава, от чиито социални кранчета тече много по-обилно - одма го правят. И доколкото съм чувала, ако и да не познавам лично такива - бая българи, които са "твърде бели" така правели, ама като не съм видяла с очите си...И преди сме го говорили много, макар и в друг контекст (местен), но считам, че просто подобни възможности следва да бъдат отрязани някак. Т.е.  да не може да лежиш, да се потриваш и да те отглеждат другите, ей така само, защото ти не щеш сам да се гледаш, а не че нямаш толкова възможност да го направиш, ако малко се понапънеш за целта.

В контекста на сега обсъждания въпрос пък с драгите мигранти, че ще легнат масово на социални помощи почти всички, поне през първите години - ясно. Повечето като начало не знаят езика на държавите за които се натискат. Дипломи и квалификация и да имат някои - съмнявам се същите да се признават в ЕС, ако изобщо пък могат да ги представят де, че те нали паспортите си изгубили, пък за дипломите им какво остава ;) Представям си и в Афганистан каква образователна система има изобщо де и какви умения имат прииждащите оттам например. Опита им в отглеждане на опиумен мак - едва ли ще им е от полза особено в Германия. И шофьори на такси не могат да станат, поне за начало, щото и шофьорски книжки да имат - тук няма да са валидни...А и за да имат достъп до трудовия пазар изобщо - трябва да имат и съответен статут какъвто те масово нямат. Отделно, че поради кОлтурните им особености потенциално трудещи се ще са главно мъжете, защото в тяхната традиция - жените не работят, поради което рядко и учат изобщо, или ако учат е колкото нашите циганки тука до 3-и клас и после - айде фабриката за деца отваря. Та и някоя жена да може и да иска да работи - пак проблем, защото аз не се сещам как и какво би могла да работи при това положение + че и жените масово не знаят език, освен родния си. Могат ли масово да ги заставят поне на езикови курсове да ходят, в съответната държава, която ги подслони - нямам никаква идея. Като знам колко са халтави, пардон "демократични" правилата на ЕС за всичко - може да се окаже, че дори това не са длъжни да правят, докато биват отглеждани от работещото местно население. Достатъчно ще е само да кажат "Ми не искам пък" и въпросът приключва. Какво ще им направим? Ще ги уморим от глад и студ, или ще ги върнем по родните им места? Та чисто финансово - българи, румънци и пр. измекярчета и хитреци в Германия (и на други места) в момента - ще са цвете за мирисане, спрямо новите "гости" си мисля аз. Добавяме в пейзажа и проблемът с религията на новодошлите, която те изповядват на новото място, както на родното си място, от което следват други негативи за обществото в което се натрисат - от всякакъв вид и порядък. Как прииждащите сега, живеят според "разпоредбите на Аллах" -  няма нищо, ама нищо общо с това, как го правят турците населяващи Германия. Много западноевропейци апропо, изобщо не го отчитат този момент засега, особено ако не населяват регион, в който има компактна маса ей такива Убавци и не са им виждали панаирЯ. Чета и аз тук-таме коментари по въпроса, които са тъжно-наивини. От вида на: "Имам съседи етнически турци, те са мюсюлмани, ама жената не ходи забрадена, нито децата изглеждат различно от нашите, всички говорят немски, мъжът работи, религията им не е проблем...". Ми не е, ама с такива не е проблем, или ако е - не е грандиозен в общи линии. Да настанят в съседния апартамент едно семейство "талибани", дето до вчера са живели някъде в периода 13-15-и век и идвайки в Германия - не им се сменят настройките в главите на 21-и автоматично, нито сгряват какво аджеба значи "светска държава" -  ти да видиш не е ли проблем религията им и кон боб яде ли.  :? И първата им грижа няма да е да научат езика, да се хванат на работа, да си пратят децата в местните ДГ и училища, ами къде е джамията и защо няма джамия и вой да се построи, че иначе правата им... Бе дето се вика - интеграция до дупка ще е.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #685 -: Октомври 19, 2015, 09:34:30 am »
Аз всъщност не разбирам защо българите сме толкова активни срещу мигрантите, при положение, че те у нас не искат да седят. България като цяля  е общо взето прескочена. Дори онзи застреляният, е застрелян, защото е прескочил граничарите, именно, за да не седи у нас. А тези които получават статут на бежанци- за тях предполагам никой няма нищо против с рядки изключения. 



  
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #686 -: Октомври 19, 2015, 09:55:35 am »
Боби, лично аз претенции към мигранти/бежанци, които искат да живеят, да работят у нас, да научат езика и да не настояват ние да ходим забулени нямам. Дори финансовото им подпомагане, помощ за езика, за някакъв период съм съгласна да го има. Щом спазват законите нека да са тук(то мнението ми е и за българите такова де). Виж да издържам някой цял живот, а той да недоволства, не съм съгласна.
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #687 -: Октомври 19, 2015, 10:08:28 am »
Ами аз поне Боби съм "срещу" (условно казано, ама да не точа локуми, ясно е какво имам предвид), защото колкото и да сме периферия на ЕС, аз не възприемам България, като някакъв откъснат остров, който си съществува сам за себе си, извън континента. А и тя не е. Та в този смисъл - много пряко ме засяга какво се случва при съседите и на съседите. Ако нещата вървят както сега - Европа ще се промени коренно като облик, което за мен е крайно нежелателно. Да не кажа, че ми е тотално неприемливо из Европа (да, няма да стане за една нощ) да си стане норма воят от джамии, щъкането по "спално бельо" и гъзенето на молитвени килимчета кой където свари, че такава им била религията на тях и имали право. Нека съм консерва, фашистка, тесногръда - ОК. Но си казвам честно, че просто не ми понася дори мисълта за подобен развой на нещата. А той е много вероятен, поради сега вливащите се маси хора от такъв вид и тепърва ще е голямата вълна, ако ЕС не си промени рязко политиката по темата. Те пък имат бясна раждаемост (за разлика от нас) и чисто демографско предимство по този повод + супер либералното отношение в ЕС по повод кОлтурните им особености, в добавка са и агресивни в налагането на същите там където се установяват... При такива тенденции, ако и в България всичко да идва с голямо закъснение - и при нас ще дойде същото по някое време. В добавка на всичките ни останали проблеми от този вид де... Разбира се, че говоря в момента за едни переспективи доста напред във времето, не за вдругиден.
Отделно, че колкото повече такива има - толкова по-малко аз се чувствам сигурна и спокойна. Отде да знам кой какъв е от тях? Пък много от тях са тотални изтрещялки и потенциални терористи, заради прословутата им вяра. Каквото и да си говорим - в Европа преди да полази тази ислямска вълна - терористичните изцепки бяха в Ирландия и Испания (на едното място пак заради тъпата религия естествено), но поне се знаеше къде не е сигурно по въпроса, можеш да избягваш тези държави, или даден регион и толкова. А сега - виждаш. Плъпнали са навсякъде, на пъпа на Париж избиха една редакция хора посред бял ден, че се чувствали обидени, на следващия ден избиха други хора в супермаркет и то ей такива дето и "интегрирани" се водят ги свършиха въпросните неща. От новодошлите какво да очаквам? Не ми се лети със самолет, не ми се ходи по топ туристически дестинации в Европа, защото същите са най-логичната мишена на ей такива фанатици. Не ми се ходи на море в Тунис и други държави от вида, които до скоро бяха прекрасна дестинация за почивка, щото и там някакви идиоти, напоследък имат за главен житейски приоритет "да налагат волята на Аллах" с бомби и стрелба, че "всичката Мара втасала" нали и те... В превод - чувствам се все по-малко свободна и спокойна, в качеството си на европейка. И това ми е проблем на мен.

Не, "не съм вторачена в пъпа си" по въпроса, който обсъждаме, защото същия не се свежда само до това дали точно у нас и точно сега ще се напълни с такива, или няма, понеже не щЪт. Една част такива и да не щЪт и ние да не ги щем - все пак ще се окажат тук де, заради квотите дето ги изфабрикуваха кукувиците начело на ЕС. Ако не спрат да прииждат, ей така по квотен принцип - и ние ще се сдобиваме с все повече съседи от този модел. А пък аз очаквания, че ще спрат да прииждат - нямам, защото няма предпоставки да спрат, след като ги приемаме, обгрижваме, разселваме по нашите държави и пр. От това по-голямо и светещо в червено "Добре дошли!" - няма. Нали знаеш оная приказка Боби: "Не се радвай, че мечка вилнее в двора на комшията, че може да дойде и в твоя". Накратко описва, защо съм "срещу" ей тая "мечка" дето се развилня. Защото не МОЖЕ, ами със сигурност и в моя двор ще дойде, ако бъде оставена да си вилнее. Българите и източноевропейците като цяло, по обясними причини, в момента - имат по-трезва преценка за ситуацията и потенциалния риск за всички ни от нея. Но уви - те са безгласните букви в ЕС. Западноевропейците са баш това, което Вени нагоре "лирично" и накратко описа. ;) А нашите държави Боби са "скачени съдове" и в рамките на ЕС и чисто географски в рамките на континента. Та какво става в другите държави - и нас ни засяга, ако и да не става това, в такива мащаби у нас, в този момент точно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #688 -: Октомври 19, 2015, 11:36:02 am »
То американците и не правят де, може би затова интегрират всякакви нации и религии най-успешно.

Хаха, ама си и вярваш! 11 септември 2001 г. е много светъл пример за успешна интеграция, дума да няма.....
Нищо не са интегрирали, просто що-годе ги озъптяват, благодарение на бруталните кинти, които си гласува Сената за отбрана и финансиране на радикални групировки, които да воюват една с друга, а не със САЩ. Не са прости, те, не саааа. На кое в САЩ викаш интеграция, Боби? На цели квартали и градове с чуждо население, където си живеят както им скимне? На гетата? САЩ успява да интегрира предимно хора от бели държави, поради простата причина, че те вече са си интегрирани. Това, което Сиса каза по-назад. Всичката друга сган е интегрирана баш кога мен ме няма. Просто САЩ е полицейска държава и няма хънта-мънта като в Европа, та затова горе-долу бива работата.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #689 -: Октомври 19, 2015, 11:56:58 am »
Ми така е свате за Хамериката. "Интеграцията" на маймуняците им се свежда до това да ги държат в определени райони, където те да си гният, правят "държава в държавата" и да си седят там, че да не пречат на белите, богати и нормални граждани. Което пак е нещо, в сравнение с тъпата Европа, която дава на съд всеки нормален свой гражданин, посмял да изпищи от тормоза и циганията на "интегрираните". Европа си има "полиция" за репресиране на нормалните си жители, в полза на цялата друга сган - хелзински комитет, съд в Страсбург и още 10 000 от вида. Има и управници, които са "потресени" и били "осъждали" това, че европейски граничар би застрелял нарушител.  8O Ама па не ни искат все в Шенген, че не сме пазели добре границата  :lol: :lol: :lol: Логика, логика...да умреШШШ.

Американците са гадини и направиха баш каквото казваш - разбутаха арабския кошер, че ония да се бият помежду си и да лазят по нас, вместо да се занимават с тях. Ми гледат си интереса, не ги упреквам, браУ на тях. Тяхната си сган там я мачкат, репресират, държат си някакви хора в Гунатанамо, какво ги правят даже не ми се мисли, но Хитлер е бил мил човечец сравнено с техните прояви...и "изнасят демокрация по света"  :lol: Ама само по света, а у тях - чак толкУ демокрация не им се е дощяла. Даже си направиха "Патриотичен закон" - демек - всичко може срещу всеки който нещо не ни Аресва, без съд, присъда, резолюция на ООН и каквото и да било от "демократичния арсенал".

Европа разбира се е дърта, затъпяла вещица, мислеща се за "феята на зъбките". Ако лидерите й имаха малко мозък поне, при флота , който имат европейските държави... Ей тая паплач дето ни лази сега - по корабите и експресна доставка на Хамериканския бряг. Като видни любители на "демокрацията и човешките права" - те да си ги разстрелват, или да потапят корабите по път, ако искат да си ги прибират и интегрират, даже да благодарят, че сме им поели разходите по транспорта на новите Хамериканци - както преценят за най-добре. ;) Да видиш ти, как за 48 часа няма да остане една базичка ни на Ислямска държава, ни на другите отглеждани от тях групировчици в онзи регион и ще обявят, че "там се е възцарил тотален мир демокрация и благоденствие" (благодарение на тях мноУ ясно) и драгите "бежанци" могат спокойно да се връщат по родните си места. Ако не искат доброволно, може и насила, то това е "за тяхно добро", а и Хамериканците нямат проблем с политическия БДСМ аххаха
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #690 -: Октомври 19, 2015, 13:43:42 pm »
3 са основните моменти, които обясняват защо това, което става, е вредно и опасно и защо реагираме "така лошо".

1. социалната система на Европа не е пригодена, нито е била предвидена да изхранва доживотно цялото население на света, което е с по-нисък жизнен стандарт от нейния.
 социалната система на Европа е пригодена да обгрижва един сравнително малък и постоянно малък процент нейни граждани в неравностойно положение - болни, стари, инвалиди, необразовани, временно безработни. презумпцията е, че това е сравнително малък дял от населението, а безработните са такива временно. само че, тая система се е деформирала още преди да дойдат мигрантите и затова се задъхва сега под тежестта на второ и трето поколение потомствени европейски бенефитаджии - хора, живеещи изцяло на гърба на системата. UK е типичен пример и затова ония драпат така яростно през тунела за натам.

тая система НЕ МОЖЕ да поеме трайно всички желаещи да изравнят жизнения си стандарт от цял свят. ако можеше - защо за нас като нова страна-членка имаше 7 годишна забрана ДА РАБОТИМ в ЕС, а? още повече, огромният брой от новите желаещи искат само да получават, не и да дават.


вие тука говорите за "никой не бяга от добро", "те са бедни" и прочие съжаления. а ние какви сме, извинете? на моята леля пенсията е 186 лева, тя каква е според вас? тя къде да избяга? на нея тук нашата социална система не й помага - надвишава критериите, а и не е "бежанка".

2. както отбеляза JBrul, не глупаво, а даже идиотско е да проявяваш милосърдие и загриженост без ни най-малък намек за реципрочност. една християнска бежанка с дете на ръце НЯМА да получи в арабска мюсюлманска държава и трошица от това милосърдие, което й оказва християнска Европа. вярно, че нашата религия ни учи като ни ударят едната буза, да подадем и другата, но това  е сигурният път към самоизтреблението. те ни презират, те ни смятат за добитък, те ни използват, те ни заплюват и изнасилват, а ние да ги изхранваме? айде бе?

3. ако някой забравя за глобалната цел на религиозния тероризъм да превземе света и да го подчини, което се случва на арабския полуостров вече 30 години и чиято последна издънка е ИД, време е да си опресни данните. мулти-култи и интеграцията отдавна са мъртви понятия. но скоро ще го разбере и добрия, кротък, християнски и политкоректен европеец. на собствения си гръб...


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #691 -: Октомври 19, 2015, 16:29:50 pm »
Много точен анализ на Ирина и Сиса, няма какво да добавя просто, освен да се повтарям и аз.

Разбирам, че има и наистина бягащи хора, но за съжаление, положението е такова, че не можем да си позволим да бъдем милосърдни за няколко стотици истински бежанци, при положение, че ни заплашва буквално инвазия на милиони религиозни откачалки. При крайни ситуации, крайни мерки, това е положението. А и истинските бежанци имат опция и канален ред да бъдат приети и никой не им отказва тази опция.

Свате, споделям идеята ти да поизпратим малко "бежанци" на братята Хамериканци.  Даже и малко хуманитарна помощ ще проводим, освен безплатния транспорт. Да видят, колко сме толерантни и хуманни и ние, зер! Докато дъртата вещица Европа не се озъби на САЩ и Русия, няма да я бъде още дълго...... Меркел вместо да ми се прави на ощипана стара мома, да вземе да изсъска малко на Обама и на Путин и да им тегли майните.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #692 -: Октомври 19, 2015, 17:00:07 pm »
То американците и не правят де, може би затова интегрират всякакви нации и религии най-успешно.

Хаха, ама си и вярваш! 11 септември 2001 г. е много светъл пример за успешна интеграция, дума да няма.....
Нищо не са интегрирали, просто що-годе ги озъптяват, благодарение на бруталните кинти, които си гласува Сената за отбрана и финансиране на радикални групировки, които да воюват една с друга, а не със САЩ. Не са прости, те, не саааа. На кое в САЩ викаш интеграция, Боби? На цели квартали и градове с чуждо население, където си живеят както им скимне? На гетата? САЩ успява да интегрира предимно хора от бели държави, поради простата причина, че те вече са си интегрирани. Това, което Сиса каза по-назад. Всичката друга сган е интегрирана баш кога мен ме няма. Просто САЩ е полицейска държава и няма хънта-мънта като в Европа, та затова горе-долу бива работата.
Аз дали си вярвам? Ти сериозно ли и го казваш? Да не забравяш, че 21 години живях там? Но може би ти знаеш по-добре.. от телевизията предполагам. Там ясно се разбира каква е реалната ситуация на обикновените хора.
В САЩ, както и навсякъде, има расизъм, но той въобще не е както тук. Масово хората си живеят едни с други и нямат проблеми.  Под интеграция имам предвид, че всички независимо какви са, се тупат с гордост по гърдите и казват " Aз съм американец".  Това наричам аз интеграция. Това в Европа го няма.  Те може да са всякакви, но това, което всички тях изпитват към родината си е общо, независимо от различията им.

И също се интегрират не  защото САЩ е полицейска държава, а защото НЕ Е социална държава. АКо искаш да отидеш там, трябва сам да си купуваш храната и да си плащаш наема. Те си отварят границите са всякави хора, но не ги подпомагат финансово особено много. Това е разликата.
« Последна редакция: Октомври 19, 2015, 17:05:57 pm от Bobbie »


  
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #693 -: Октомври 19, 2015, 18:52:46 pm »
Момичета, чини ми се на мен, че главен проблем на европейските общества и техните лидери е неосъзнаването, или нежеланието да се признае това, което и jam казва, а именно, че "мулти-култи и интеграцията" са мъртви понятия. Все още, много масово из Европа се повтаря мантрата за успешна интеграция до момента на "тези и онези", все едно това е реалност, а не просто едно добро пожелание. Което никога и никъде всъщност не се състоя. 8O Не визирам как това опяват хиляди организации (смукачи на пари), за тях ясно - това им е работата и средството за препитание. Няма "интеграция" - няма ги и тях. Ще се наложи да работят нещо наистина тогава, което не им се ще. Лидери на еди коя си държава, или кметове в еди коя си държава, в която има много ей такива "интегрирани" - също не смеят да отварят много уста по въпроса, че тотално не се е състояло това, дето се твърди колко успешно се случвало из Европа десетилетия наред. Щото "интегрирараните" се дразнят, обиждат и започват да правят обичайното за тях - да се държат агресивно. Редовите граждани, имащи досег с "успешно интегрирарините" - не смеят гласно да изокат по темата, понеже собствените им власти - моментално ще ги "напляскат и накажат", заради такова говорене (не действия дори), понеже веднага ще определят като расистка, фашистка и пр. от вида подобна проява. Която по същество е назоваване на очевидни факти, но в "свободна и правова Европа" - отдавна никой няма право да забелязва и назовава определени факти. Та като имаш ей такива "интегрирани" съседи - не ги коментираш дори, ами събираш багажа и местиш в друг квартал, който още не са полазили. Ставаш "бежанец" в собствената си държава/град всъщност. Щото комфорта и циганията на разни пришълци, за твоето правителство стоят над твоето благоденствие. Най-малоумната и за жалост немалка част от европейското население обаче и в момента - продължава да вярва, че интеграцията и "мулти-култи" са се случили, успешно при това, а при поредния проблем и инцидент доказващ обратното - махва с ръка и казва "ми единичен случай, случайност някаква, не са всички такива". Има и още по-шашави европейци, които при всяка изцепка на "интегрираните" започват да се самобичуват, че тя се е случила, защото те не са направили достатъчно че драгите пришълци да се чувстват щастливо и комфортно в новата си държава, вината за това е на всички нас и пледират за още права, пари и екстри да се наливат в такива, та белким най-после им станало хубаво при нас. В превод, доста народ в Европа не се пие хапчетата редовно.

На този фон, лично аз не съм учудена, че няма масова негативна реакция от страна на европейските граждани, спрямо това, което техните лидери в момента им натрисат. Които си дават сметка какво се случва - не смеят да гъкнат, понеже веднага ще бъдат анатемосани и низвергнати като фашисти и расисти. И от властите и от доста свои съграждани. Другите пък хич не си и дават сметка какво се задава - те си живеят в розов балон, "поставят се на мястото" на мигрантите и плачат за тях, като в общия случай - нямат и бегла представа каква е кОлтурата и какви са възприятията спрямо тях в онези части на света. Не им побира главата, това което jam телеграфно изреди. Те ненавиждат нас, начина ни на живот, не ни считат за хора изобщо, понеже хора са само мюсюлманите, за тях сме просто "донори", които следва да бъдат изсмукани докрай и после - "на бунището". Все простички факти, които са абсолютно несмилаеми за средностатистическия европеец. Дори някой да седне да му ги обясни и то специалист да е - арабист, специалист по исляма - европеецът вика: "Това не може да бъде, аз това не го вярвам, те са просто хора като нас..." и продължава да ги оплаква и да си въобразява, че можел да ги интегрира в своята си държава и всички мирно и дружно да си заживеем по еднакъв начин (нашия, просто щото е по Убав) и един мармот...

Европейците отчитат част от фактите, а друга част - просто отричат като възможна. Отчитат например, че условията на живот, в много от страните откъдето сега прииждат мигранти съответстват на 13-15-и век. Във всякакъв смисъл. Там е страшно, мракобесно средновековие. Да, така е. В същия момент обаче, пренебрегват факта, че не само в държавите, ами и в главите на тези пришълци е същото страшно, мракобесно средновековие, пак във всякакъв смисъл. И това не се променя със смяна на адресната им регистрация. Това е процес, който на Европа и нейните граждани е отнел стотици години, че да го прескочим и надживеем. При това нашата религия, не е толкова контра на подобен процес, колкото е тяхната.
Сега някой ще каже, че силно преувеличавам, а аз ще му дам следния пример, да си помисли пак дали? Я си направете една справка, не толкова назад във времето, какъв начин на живот, стандарт, цялостен облик са имали някои държави в онази част на света, докато са били под колониално управление, или бяха крепени в тях светски режими. И вижте в какво се превърнаха, когато местното население - получи свободата само да определя начина си на живот в своята си държава, според вижданията на местните за правилно и хубаво. Техните си, личните, това дето им е на всички в главите и те считат за редно и нормално да е така. Какво е в Иран? В Алжир, в Ливан? И като е толкова хубаво това тяхното, дето те си го искат, ми що бягат сега оттам а? И защо бягайки оттам - искат ей това същото да го пренесат на наша територия и да го правят и тука? Еми щото дотам им еволюционното развитие на тях бе - 15-и век. Максимум. Как да ги интегрираш такива в 21-и, ако не силово. Т.е. с репресия и терор да се очовечват, няма друг начин за такива неща измислен. Затова и собствените им управници и диктатори, именно така ги държаха малко от малко в крак с времето, щото като ги оставят да правят каквото им иде отвътре - видяхме докъде се докараха. Колят се едни други заради племенни вражди и в доказване кой повече и по-чинно вярвал в Аллах и това им е най-важното на тях. Как ще ги интегрираме подобни катили по нашите държави, ама реално да ги интегрираме? Ми никак не можем, освен с яко гърчене и принуда да живеят точно като нас и по нашия начин. Което в либерална, разпадаща се и оляла се в глупости Европа - никой не си помисля, дори като опция, дори на теория...

Ще цитирам и някои специалисти по ислям, които редовно се дразнят от употребата на понятия като "светски ислям", "радикален ислям" и н'ам какъв още (благовиден) ислям. Те казват, че няма такова нещо - има един ислям и той е завоевателен. Неговата крайна цел е установяване на световен ислямски халифат. Толкова. И с това е наясно всеки наистина религиозен мюсюлманин. Тези, които изповядват "светски ислям" просто не са наистина религиозни. Религиозни са колкото съм и аз - формално. Това, което ни лази сега е 99% истински вярващи в Аллах, което е не просто проблем, ами грандиозен проблем за нас европейците.
Него го има наред с този подробно описан и разяснен от jam по-горе за социалните системи в Европа. Те нито са замислени да издържат паразитите на половината свят, нито са способни да го направят, нито трябва да се ползват за такива цели (докъдето изкретат де). Че когато се сринат под напора на ей тия гладни, безпардонни  и нецивилизовани скакалци - вие да видите к'во ще ни се случи на нас. Мне, няма да се хванат да бачкат и произвеждат БВП и да се погрижат за нашето благоденствие, че "да ни върнат жеста". Ще превърнат Европа в това, в което превърнаха собствените си държави. То е просто, логично и очевидно, ама не за хора, които са в "будна кома" и се държат като надрусани с дизайнерска дрога в момента.

За да са на тоя хал, на който са масово "в онази част на света" - приносът си е основно техен, на коренното население. САЩ, Русия, който и да било - просто наливат масло в огъня, който и без това си тлее постоянно, когато някакви техни интереси налагат това. Не толкова дребната подробност е, че колкото и масло да изливаш там, дето огън не тлее дори - все тая. Средновековните ислямски чеда и без "външна помощ" си циклят открай време на "нивото", което имат в момента. За което са си криви лично те и тяхното си малоумие и назадничевост. Единствените им "светли периоди" откакто исляма е полазил тези земи - са благодарение на намесите тук-таме на западните сили и принудителното установяване на по-човешки ред и начин на живот в някои от тези държави. Няма никакво значение, че са правили тези неща с користни подбуди и от личен интерес, просто казвам, че с тези - друг чалъм няма "да ги поизкараш от пещерата".

И също се интегрират не  защото САЩ е полицейска държава, а защото НЕ Е социална държава. АКо искаш да отидеш там, трябва сам да си купуваш храната и да си плащаш наема. Те си отварят границите са всякави хора, но не ги подпомагат финансово особено много. Това е разликата.
По-отворени граници от тези на САЩ за "всякакви хора" - просто не съществуват на земята.  :lol: САЩ не е социална държава, да. Което не води до интеграция баш, а до невъзможност доволно неинтегрираните пришълци да смучат социални фондове. Просто щото такива няма. Което е въпрос различен от този, дали реално някакви хора, някъде се интегрират, или не се всъщност. Те могат да си плащат наема и храната сами и пак да не са интегрирарини в обществения живот на държава Х.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #694 -: Октомври 20, 2015, 00:33:41 am »
Сис, от помощи живеят. Не им додават, защото са им малко. Там са други пера и се казват по друг начин.

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #695 -: Октомври 20, 2015, 01:35:16 am »
Дес, знаеш, че този почин не го одобрявам. Ни при нас, ни в Германия. От нас (европейците) си зависи, дали такива опции ще продължи да има, или ще се отрежат. Аз искрено не го разбирам това малоумие по повод помощите, за които се вижда, знае, не от оня ден за какво изтичат и...пак така стои бе!!! Ми променете ги тези правила и закони и да си стягат задника паразитите и да се отглеждат сами. Ако ще се помага на някой изобщо с нещо - нека е на наистина нуждаещите се т.е. на хора в невъзможност сами да се грижат за себе си , не просто от нежелание и макс да се предвиди временна помощ за хора, които искат да се оправят, ама на старта им е трудно просто. Но пък доказано опитват да го направят и помощ, ако получат изобщо - срочно и за конкретни неща.

И в контекста на мигрантската идиотщина дето се вихри сега Дес - казвам ти - ще си спомнят с носталгия германците за българите дето ги подяждали. Много скоро. Интересен народа е това немския - лашкат се циклично, от пълната гениалност до пълната тъпащина на около 50-60 години.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #696 -: Октомври 20, 2015, 04:00:51 am »
До края на годината им давам време, после ВСЕ НЕЩО ще стане.

Жената, която ми гледа Катерина е мароканка, ми тя и мъжът й нямат НИЩО общо с афганистанската паплач. С нея си говорим за сирия и язък за хубавата страна. Имаме приятели сирийци, нищо крайно мюсюлманско няма в тях, жал ми е за тях, много, като спре връзката с Алепо и не спят.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #697 -: Октомври 20, 2015, 07:58:59 am »
До края на годината им давам време, после ВСЕ НЕЩО ще стане.

Жената, която ми гледа Катерина е мароканка, ми тя и мъжът й нямат НИЩО общо с афганистанската паплач. С нея си говорим за сирия и язък за хубавата страна. Имаме приятели сирийци, нищо крайно мюсюлманско няма в тях, жал ми е за тях, много, като спре връзката с Алепо и не спят.
И ако се запознаеш и с други, ще видиш че е така при всички нации. ЧОвек го научава това, като живее в мултинационална държава и каквоот и да им обясняваш, тук няма да ти повярват.  Аз имах познат в колежа един пакистанец - съвсем нормален човек. А брат ми пък дълго време имаше приятели от Саудитска Арабия, които бяха супер купонджии и готини. Дори живееше заедно с един от тях под наем,  Те като отидат в Америка и си живеят живота, щото всичките бяха от заможни семейства, но в Саудистка арабия няма живот, независимо колко си богат и те се сбъркваха от купони. Всяка вечер бяха по барове, излизали сме много пъти- съвсем нормални хора си бяха. Никога нито един от тях не се е държал с мен нещо по-различно, затова че съм жена примерно. Абе, не можеш да ги отличиш от американците.  Имам и приятелка, с която завършихме университета, която е сирийка, о тези, които ходят с кърпи, имах и друга в университета туркиня, която ходеше с кърпа, а една от техничките ни в лабораторията беше от Бангладеж и беше цялата в някаква като роба :-). Сега стана лекар момичето, много умна и интелигентна и съвсем нормална също. Педиатърката ми е от Египет и ходи с кърпа честно ( но не винаги), а личният лекар от Пакистан, страхотен човек е. Въобще масата не е никакъв проблем. Светът се радикализира в последно време покрай простотиите на САЩ в близкият изток. Ако оставят това да утихне, няма да имаме никакъв проблем с тях. . Това което се говори тук как те гледали на нас и нашия начин на живот са свободни съчинения.  Може и да има някои, но като цяло не е вярно.

Колкото до германците - Меркел хич не е глупава. Ако в Германия има достатъчно работни места, тя само може да спечели от вливането на млада кръв в немската икономика. Все някой трябва да храни позастаряващото поколение и да плаща социалните придобивки на възрастните. Това е и анализа на разни икономисти - четох статии, че смятат, че с тази си стъпка точно, ще даде сили на социалната система, а няма да я скапе. Временно ще влеят малко пари, но после ще имат сметка от това.
« Последна редакция: Октомври 20, 2015, 08:00:58 am от Bobbie »


  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #698 -: Октомври 20, 2015, 14:37:39 pm »
Боби, ти май  не правиш разлика между първични, бедни и фанатизирани мюсюлмани и такива от заможни семейства, получили ЗАПАДНО СВЕТСКО образование. От там насетне, няма какво да говорим. Ти си тази, която не разбира доста неща. Това, че си живяла 21 години в САЩ и познаваш много чужденци-мюсюлмани, не те прави пазителка на изконната истина, все пак :wink: Всъщност, именно дългия живот в САЩ, ти замъглява много преценки, особени тези за Америка, конкретно, по разбираеми причини. И не ти го казвам, за да те обидя, в никакъв случай. Говорили сме за това много пъти преди, знаеш ми позицията, няма да се повтарям.
Пак ще кажа едно - интегрират се тези, които искат, които споделят вижданията и ценностите на гостоприемника. Прииждащите в момента мигранти, мислиш ли, че са от този вид? Мислиш ли, че можеш да ги сравниш с колегите си от Университета, с педиатъра, личния си лекар и т.н.? Не ми отговаряй, на себе си отговори само.

Дописвам. каква свежа работна ръка за Германия бълнуват тия специалисти, че не се сещам? ще падна от смях, честно. Как ще ги накарат тия да работят? Все едно да накараме ние манго да бачка, че да ни издържа пенсионерите. То ако не беше трагично, чеше да е забавно. единственият начин е както каза Сиса - насилствено. Така като гледам, твърде блага ми се вижда Меркел, насилие упражнява единствено върху собствените си граждани и данъкоплатци. Умна била... Той и Хитлер беше умен, Сталин, Чърчил.... ама всички знаем какво причиниха на света та..... Да не повтаряме историята викам, Путин засега ни стига. Достатъчно луд е за всички накуп.

П.С. И Боби, сега да не вземеш да ми даваш за пример за интеграция Президентът на САЩ, моля те  :lol:
« Последна редакция: Октомври 20, 2015, 14:42:02 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #699 -: Октомври 20, 2015, 15:12:15 pm »
Боби, САЩ са мултинационална федерация по принцип, от самото си съществуване в този им вид. Доктрината е, че щом си роден там, или живееш там постоянно - ти си американец и толкова. Което спомага хора буквално от целия свят - да се чувстват като принадлежащи към една нация. Коренното население там е поизтребено още в началото, а остатъците от него са по резерватите за индианци. Първите "американци" какви са? Ами европейци - колонизатори. Отишли там, заселили се, ползвали благата "на новата земя", творили други блага, що да имат против да идват още и още като тях? Те нямат чувство, че тази земя им е "бащиния", понеже и те са дошли там отнякъде си и са се настанили, без оглед дали завареното население е било ОК с това, или не. А то от един момент - вече не е било ОК, ама не е можело да противодейства ефективно на новодошлите и какво му се е случило - е видно днес ;)

В Европа, извън сегашната ситуация... ЕС, като идея опита да създаде "Съединени европейски щати", като всяка национална държава - да бъде съответен щат в този съюз. Ама за жалост - не са гледали достатъчно как е в Америка и как се гради успешно подобен модел, поради което и идеята се издъни. В САЩ, хем всички имат самосъзнанието, че са едно цяло - демек американци и пак всеки щат има някаква автономия, собствени закони за едно друго, според конкретните си нужди, вижданията на местното население, федералното правителство може и да решава кардинално някои неща, но куп други си ги решават локално, там в съответния щат. Аз апропо - изключително харесвам формата на държавно устройство на САЩ, защото е постигната хем централизация на властта, касаеща цялата територия на страната и даваща възможност за провеждане на политики "като цяло" и засягащи всички граждани. Хем е осигурена и такава автономия по щати, че политиката по места, да бъде гъвкава, ефективна, максимално удовлетворяваща нуждите на населението в някакъв регион (щат), които може да са различни от тези на населението в друг щат и така се предотвартяват конфликти между населението и недоволства, породени от политиката на федералната власт. Т.е. наличен е "механизма за корекция на глобалните решения, спрямо местните реалности/нужди".

Какво сътвори Европа, опитвайки да повтори този модел? Ами аз му викам "нещо като нищо на света".  :lol: Първо, населението на континента, обитаващо държави, някои от които на хиляди години - има първостепенното самосъзнание за принадлежност към своята нация/народност, че чак тогава вече си добавя в профила и "европеец". Ама водещо му е първото, не второто, а в САЩ това е обратното. Това са държави и нации с векове история, културни и други постижения, самочувствие, усещане за собствена изключителност, на която държат до кръв дето се вика. Чувството за идентичност на европейския гражданин е свързано локално д неговата си държава и народност, а не с континента, които обитаваме всички. Т.нар. "европейски проект", изключително малоумно си постави за цел, да изкорени чувството за идентичност на европейците, базирано на принадлежността им към конкретна национална държава, определен етнос/народ, чрез административна принуда. Влизаш в съюза и ти се казва, че няма вече то българи, французи, германци, унгарци - всичките сме едно и също - европейци. Така, ама да го кажеш - не е като да стане и въпросните хора да го чувстват по този начин. ;) ЕС, наложи прекален отказ от суверенитет на националните държави (по-сериозен отколкото САЩ са наложили в отделните си щати) и захвана провеждането на общоевропейски политики, които не са съобразени с реалностите в повечето му страни-членки, но бяха налагани във всичките насила, щото така трябвало то. Да сме еднакви за всичко. Което доведе до все по -нарастващ евроскептицизъм сред европейците, недоволство, хващане за националната идентичност наред и нежелание да се живее, според разпоредбите на този недомислен мастодонт ЕС и решенията на някаква фантомна управа на това нещо, нейде в Брюксел. Процесът не е от вчера разбира се и неадекватните реакции - също. Вместо да бъде отпусната примката и да се направи "крачка назад", като се оставят страните-членки за куп неща да си решават сами, според собствената нужда и ситуация (аналогично на САЩ) - се направи баш обратното. Още бюрокрация, натиск, спускане и налагане на безумни, когато са отнесени към всички решения за едно и друго, без право на отказ да ги изпълниш, което доведе до още разединение, отпор и още евроскептицизъм. До референдуми тук и там дали да не се напусне съюза... Та това, което е в САЩ, ако е постижимо за Европа донякъде - не е постижимо по опитвания до момента начин. Очевидно. И пак повтарям - изходните условия тук и в САЩ са различни. Тук имаш над 500 млн. души, които не се чувстват като една нация и националната им идентичност не е на първо място "европеец", а е някаква друга. И това не можеш го промени с тонове бумаги и административен тормоз, както се вижда. Таман напротив. Постигаш само раздразнение, радикализация и още по-здраво вкопчване в националното и толкова.

Аз да те питам, това което напред и jam коментира. Щом Германия, че и други икономически напреднали държави в ЕС, толкова много се нуждаят от свежа работна ръка, заради застаряването на собственото си население - защо имаше с години забрани за достъп до трудовия им пазар за хора от новоприетите страни-членки? Подчертавам - забрана да се ТРУДИШ, а не да се заселят пенсионери пред умирачка с по 10 хронични заболявания и да виснат на социалните системи тук и там. Да се трудят в друга държава - тръгват млади, здрави хора, в трудоспособна възраст все пак. Когато тези забрани отпаднаха за някои от новоприетите страни и именно млади и трудоспособни хора поеха към Англия и Германия и започнаха да работят там - последва страшен плач и писък, как новодошлите заемали работните места на местните хора. И подбивали цената на труда тук и там. Уж икономиките на тези държави имали въпиюща нужда от "свежа кръв", пък когато тя се вля - ауууу ужас! Значи сега, като се влеят мигрантите от Близкия Изток и Африка на този пазар на труда - вече ще е ОК това, за тях има работа на корем, а за източноевропейците - нямаше. Това по коя логика? Икономическа, или каквато и да била. Добавяме в пейзажа, че работници от бившия източен блок - реално нямат нужда от интеграция в Германия, или другаде из Европа, пък тези сега прииждащите - трябва и да ги интегрират. И за всеки един от тях, за незнайно колко време напред - ще трябва да се наливат и пари от социалните фондове, докато изобщо си стъпят на краката чисто битово, че сетне вече ще работят. След като изобщо се сдобият със статут даващ им право да работят де... И викаш - логично е да направиш това, при наличието на доволно много хора, от съседните ти държави в Европа, които можеш да ползваш със същата цел. Ама на тях им налагаш с години забрана да ти работят, пък сега за новодошлите - излиза, че ти спешно имаш нужда от тях, именно за да ти работят. Нещо не ти ли се вижда меко казано странно в тази раУта? Може би аз просто не схващам логиката на г-жа Меркел по този въпрос, защото разбира се съм много по-глупава от нея. Бих се радвала да благоволи да обясни този парадокс, та барем и аз схвана логиката къде е, че засега яко ми се губи.

А може би има доста по-простичко (и вярно) обяснения на ситуацията. ЕС, с г-жа Меркел воглаве - не знае как да се оправи с прииждащите мигранти, освен да ги напуска из Европа. И що да не твърдим ся, че ние просто се нуждаем от тях, като работна сила и, че всъщност е много хубаво, че идват. Ми то, ако беше така наистина - не пречеше нищо на г-жа Меркел, години по-рано да ги покани въпросните, съвсем официално и да им осигури отворен коридор за към Германия през ГКПП-тата на всички държави в ЕС. Казва на другите лидери в ЕС: "Колеги, трябва ни работна ръка, моля пропускайте безпрепятствено до Германия да стигнат всички желаещи да дойдат при нас" и готоУ. Като й трябват толкова - да си ги прибира, ние останалите нали - нямаме нищо против. На нея хем много й трябват Боби, хем като заприиждаха и се тръшна, че трябвало всички държави, солидарно, на квотен принцип да приемат и те "работници". Е що бе джанъм? Нали на нея й трябват въпросните, нали даже за социалната система на Германия щяло да има ползи от тях в дългосрочен план, нали тя ги иска тези хора уж? Много други държави в ЕС, нито ги искат, нито им трябват, ама и те да ги приемели ся... Освен Меркел, аз не съм чула до момента лидер на друга държава в ЕС, да каже, че са му нужни мигрантите. Ми, който твърди, че са му нужни - да си ги прибира и "да си ги ползва със здраве". Ама такова нещо няма. Аз имам неприятния навик да гледам какво се случва реално, а не само да слушам кой какво ми разправя.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!