0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #140 -: Септември 26, 2010, 19:01:04 pm »
вчера бях на един семинар в изпълнителната агенция по трансплантации (която е надзорен орган на инвитро клиниките). от разговорите с директорката на агенцията и от лекарите, които са ангажирани с работа по промяната на наредба №26 за АРТ, разбрах, че няма нито сформирана с официална заповед на МЗ работна група за промяна на наредбата, нито има някаква яснота дали и кога тя ще бъде променена. относно възрастовото ограничение, двамата лекари, с които разговарях и които пишат наредбата (Г.Стаменов и Г.Николов) - те са на мнение, че ограничението сега си е чудесно и най-много да го повишат до 45 г. това противоречи напълно на решението, което БАСРЗ (организацията на лекарите, занимаващи се със стерилитет) прие на конференцията си през май т.г.

момичета, аз лично съм отчаяна от това, което чух и видях. мисля, че ако някой много здраво не натисне МЗ и лекарската гилдия, промени няма да има и те няма да са за добро, ако изобщо станат. за мен, изходът е съдебни дела до дупка и всевъзможен натиск. след като съдът веднъж е постановил, че възрастовото ограничение е дискриминационно, предполагам, че и други дела ще бъдат решени аналогично. може би ще послужи и позоваване на Директивите на ЕС, които задължават страните-членки да осигурят еднакъв достъп до лечение във всички страни, а в момента нашата възрастова граница е по-ниска от тази в други страни от ЕС.
също така - пишете на Стаменов и Николов. кажете им какво мислите.
сдружение "Зачатие" ще продължи да настоява да участва в писането на промените по наредбата и да се вдигне възрастовото ограничение, но съм много скептична...

съжалявам, ако ви развалих неделята. аз от събота ходя мрачна, унила и много, много сърдита.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #141 -: Септември 26, 2010, 20:29:42 pm »
вчера бях на един семинар в изпълнителната агенция по трансплантации (която е надзорен орган на инвитро клиниките). от разговорите с директорката на агенцията и от лекарите, които са ангажирани с работа по промяната на наредба №26 за АРТ, разбрах, че няма нито сформирана с официална заповед на МЗ работна група за промяна на наредбата, нито има някаква яснота дали и кога тя ще бъде променена.

Какво да кажа?Превратно упражняване на власт и бездействие...Тези горе са се вживяли в ролята на богове!

също така - пишете на Стаменов и Николов. кажете им какво мислите.

Знам какво е мнението на др.Стаменов и знам,че няма да застане срещу нас.Може би ще премълчи,отколкото да се противопостави.Още повече,че в медицината две и две не е четири и всеки случай е индивидуален.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #142 -: Септември 26, 2010, 22:52:52 pm »
Някой би ли споделил официална информация за контакт на Стаменов и Николов, например емайл адрес или страница на агенция. Аз бих написала писмо.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #143 -: Септември 26, 2010, 22:59:26 pm »
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52
тук са координатите на всички центрове и лекари
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #144 -: Септември 28, 2010, 22:20:06 pm »
Утре сутрин в "Тази сутрин"гост в студиото ще бъде министър Анна-Мария Борисова.Можем да зададем въпросите си към нея на сайта на БТВ.давайте идеи


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #145 -: Септември 29, 2010, 18:34:12 pm »
 :party:Честита оставка на госпожа Анна Мария Борисова!
« Последна редакция: Септември 30, 2010, 12:13:40 pm от jam »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #146 -: Септември 30, 2010, 12:13:23 pm »
вижте, няма никакъв проблем да си коментирате помежду си който и да било публично представен индивид, но в тази тема това е спам. и тъй като това е вашата тема, не си я спамете сами.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #147 -: Септември 30, 2010, 18:09:27 pm »
Една публична личност я хулят и коментират тук!
    
Re: Миролюба пак обижда хората, които искат дете, по БТВ


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #148 -: Септември 30, 2010, 21:08:16 pm »
Здравейте момичета! Досега не съм писала, но сега след като попаднах на хора с моите проблеми и моята "възрастова група", реших да споделя и аз. На 41  години съм / в навечерието на навършването на 42-буквално след три дни/. И аз, както някои от момичетата в тази тема писаха по-горе съм обиколила много клиники и лекари от държавни болници в частните им кабинети....Борбата ми за дете е от навършването на 39 г./ не заради кариеризъм, други бяха причините- не можах да се "уредя" с постоянен и искащ да остане с мен партньор дотогава/. Не пиша, за да се оплаквам, пиша, за да си дадем взаимно кураж. Имам две спонтанни забременявания и за съжаление два също толкова спонтанни аборта. :(  Подала съм документи във фонда за асистирана репродукция и чакам отговор от тях, но тук в темата прочетох две неща, които силно ме притесниха. Едно от момичетата беше написала в темата,че дори и да одобрят искането за финансова помощ от фонда, то в клиниките след това имало списък с чакащи? Това какво означава? Ако и след като взема парите, пак ли ще се наложи да чакам в клиниката? Колко още трябва да чакам? И другото притеснително /което признавам, че не знаех/ е че дори ако изтегля заем няма да мога да си платя ин-витрото след навършване на 43! Та това е възмутително! Искам и аз да помогна с каквото мога в борбата срещу отявлената дискриминация срещу физически здрави жени, можещи от медицинска гледна точка / доказано от всевъзможните изследвания, които ни правят/ да имат собствено дете и дискриминация,създаваща психически болни жени!Бих искала да се включа било в официално писмо до премиера, до медиите, било в петиция до парламента, за да стане възможно законодателите да се размърдат и побързат, било в каквато и да било друга инициатива...Както се казва: "Много сме,силни сме!"  :D  Омръзна ми да ме карат да се срамувам, че се опитвам на тази възраст да имам дете и всеки път като кажа на поредния лекар, че съм на 40 и....да ми казват,че след 40 нещата ставали необратими, а един дори стигна дотам да ми каже че "имам 5% шанс за успеваемост и то ако Господ Бог слезе отгоре и ме води за ръката"!!!!!!!!!!!! Този цинизъм ми беше казан в прав текст от един самозабравил се от "славата" си лекар, положил хипократова клетва,в която освен всичко друго се казва "Ако не можеш да помогнеш, недей да вредиш". Извинявам се за дългия постинг, но съм сериозно раздрусана от емоциите покрай тези прословути 43 години и свършека на света след тях...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #149 -: Септември 30, 2010, 21:46:58 pm »
avaya, добре дошла в нашата тема!
напълно те разбирам в емоциите ти - ние добре си знаем какви са ни шансовете - малки, но ги има. и нямаме нужда някой да ни мачка психически, да ни забранява да си даваме парите за каквото решим, нито да ни счита за психясали или невежи жени, неспособни да си направят сами добре преценката!

добре е, че имаш 2 спонтанни забременявания, макар и завършили зле. това дава надежди.

в момента работим много сериозно (доколкото ни позволяват възможностите) по въпроса за премахване на възрастовата бариера или поне за вдигане на възрастта. ще ни е нужна всякаква помощ, така че - бъди на линия. ще ви информираме веднага, щом изникне нещо, което е свързано с темата.

а този с 5-те процента пак много ти е дал, на мен ми говореха за 1%...
(би ли ми писала в лично съобщение кой е този лекар?)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #150 -: Октомври 01, 2010, 15:20:21 pm »
« Последна редакция: Октомври 01, 2010, 15:25:06 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #151 -: Октомври 04, 2010, 14:28:49 pm »
Браво мила това е надежда за нас, все още имаме някакъв шанс.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #152 -: Октомври 05, 2010, 23:34:22 pm »
Песимистът вижда трудности във всяка възможност,оптимистът вижда възможност във всяка трудност.
Пожелавам късмет и здраве на всички,другото е между другото


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #153 -: Октомври 09, 2010, 20:16:24 pm »
Ееее...много съм ви сърдита :) Никой да не ми каже къде са сестиците по неволя... и аз упорито да се бутам при младежите над 35г :)

За протока: На 41г., навършени през юли 2010г. Женена от 20г. Без забременявания и аборти.
Целенасочено лечение на стерилитет от 1997г. На кратко извървяния път е :
- кварталните гинеколози
- Майчин дом при д-р Димитър Ценов(от Нова ТВ му направиха жестоки скрити камери и с това се сложи край и на поредната ми заблуда ,че се лекувам)
- консултация с д-р Павлета Табакова, която ми каза, че съм за донорска програма(само на основание бърз прочит на изсл. ми от Майчин дом), спомена мимоходом също, че е време да продаваме - имоти или каквото там имаме!
- есента на 2008г - станах пациент на КИРМ Плевен и д-р А.Емин, който пък ме забави почти 1г в желанието си да премахне с лекарства киста на ляв яйчник, за който в края на септ. 2009г се погрижи доц. Славчо Томов от клиника "Св. Марина"-Плевен. Махна кистата и силно увредените ми тръби, спаси яйчника.
- януари 2010г. пациент на клиника "Надежда-Малинов" и д-р Георги Стаменов
- 07.06.2010г - заповед от Фонда

Установени са ми - Синдром на Хашимото и хипофункция на щитовидната жлеза ІІ степен + метаболитен синдром с инсулинова резистентност.

Упорито се боря с голямо наднормено тегло, за жалост борбата не е в моя полза...въртя се в кръг и ...хич не мога да се лишавам от нищо. За успокоение или от жалост д-р Стаменов ми каза да не си тормозя организма и лятото не съм се лишавала от любимите неща. В резултат пак съм наддала...трябва пак да се сдужим с диетата на Дюкан, че от нея най-бързо спадам, ама.... нямам нерви нещо...

Мъжо и той е с проблеми - варикоцеле, което още не е оперирал(късно отидохме при Кацаров и той каза,че за този опит ИКСИ, ще е така ,пък ако не стане ще направим операцията) и генетичен дефект на тестисите(по-малки са два пъти от нормалното).

Такива ми ти работи... писах, релаксирах, благодаря, ако се е намерил някой да изчете житие-битието ми :)  Аз ви прочетох от-до, нали като виши, че не си сам в нещастието олеквало...не ми стана по-леко, но се радвам, че ви открих!
« Последна редакция: Октомври 09, 2010, 20:21:15 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #154 -: Октомври 09, 2010, 22:15:26 pm »
Жени-събрани от една и съща болка!Аз знам какво е усещането!Сълзи ,въпроси и надежда!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #155 -: Октомври 10, 2010, 16:42:16 pm »
здравейте дами на 40 и около  :Dаз на сам изгубила вяра че ще се получи защото пьрвия ми опит беше на 41 и то успещен макар и до 10гс. Д-р Стаменов не ме отчая а напротив -каза че доста жени на моята вьзраст имат добри показатели от много по-млади .но борбата е с дьржавата .която определя до каква вьзраст можем да станем майки .ТОВА ще ми е пьрви по фонда и може би последен от него .защото на 09.01.2011 ще стана на 43г .но когато ме навиваха да канд.по фонда ми казаха 43вкл. и точно това вкл. не миизлиза от главата . ТО всички май затьваме в заеми-аз нямам нищо за продаване вече  :lol: моя мьж казва от дьржавата нищо да не чакам .че нямало такава
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #156 -: Октомври 10, 2010, 16:56:34 pm »
и аз се бутнах при младите но Ню Лав ме светна -мерси .
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #157 -: Октомври 10, 2010, 16:58:21 pm »
Точно срещу това възрастово ограничение си струва да се борим.Това си е отказ от лечение...със или без участието на държавата,ни се отказва лечение.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #158 -: Октомври 10, 2010, 18:07:02 pm »
до тук прочетеното стигнах до извода че ако не успея сега -то като навьрш 43г дори и с мои финанси ще ми откажат или ще ми предложат донорска програма дори и с мьжа ми да имаме добри показатели -хормони ,спермограми и всякакви там .ДАЛИ сьм разбрала правилно или греша
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #159 -: Октомври 10, 2010, 18:36:16 pm »
до тук прочетеното стигнах до извода че ако не успея сега -то като навьрш 43г дори и с мои финанси ще ми откажат или ще ми предложат донорска програма дори и с мьжа ми да имаме добри показатели -хормони ,спермограми и всякакви там .ДАЛИ сьм разбрала правилно или греша
Правилно си разбрала... :( За съжаление... :( Дано успееш още сега! Но така или иначе, законово ни е отнето правото да се подлагаме на процедури след тази възраст!  :(