0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #120 -: Януари 20, 2012, 05:01:17 am »
Аз съм го правила с купешко - от няколко литра мляко излиза... шепа. Рикота купуваме от магазина  :).
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #121 -: Януари 20, 2012, 06:31:47 am »

Мише, наистина ли искаш рецепта за квасене или се будалкаш?


Фусита и се шегувам, и не съвсем!
Благодаря за съветите относно квасенето, аз и без сбъркана логистика замразявам,
защото ако се случи доставака е около 5-6 литра!

За изпитаните рецепти, просто събирам всичко което
квасещите мляко са написали като опит!
Аз съм квасила преди с вестници и одеалце,
но също като теб смятам, че с пастьоризирано качеството е съмнително
и затова ще чакам доставка от бабетките на децата!
Виждала съм и тук в София сутрин рано как се разнасят съмнителни бутилки,
но нямам доверие и на децата не бих дала!
Нямаме лични животни на село, но пък има от къде да се вземе
хубаво мляко издоено с агрегат, така че аз с опитите ще почакам!
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #122 -: Януари 20, 2012, 07:05:45 am »

Мише, наистина ли искаш рецепта за квасене или се будалкаш?


Фусита и се шегувам, и не съвсем!
Благодаря за съветите относно квасенето, аз и без сбъркана логистика замразявам,
защото ако се случи доставака е около 5-6 литра!

За изпитаните рецепти, просто събирам всичко което
квасещите мляко са написали като опит!
Аз съм квасила преди с вестници и одеалце,
но също като теб смятам, че с пастьоризирано качеството е съмнително
и затова ще чакам доставка от бабетките на децата!
Виждала съм и тук в София сутрин рано как се разнасят съмнителни бутилки,
но нямам доверие и на децата не бих дала!
Нямаме лични животни на село, но пък има от къде да се вземе
хубаво мляко издоено с агрегат, така че аз с опитите ще почакам!
 

Моята свекърва има кравеферма разнася мляко в бутилки по домовете и продава на няколко места вече 20 години. Изхранила е доста деца, включително и нашето. Не всяко такова мляко е със съмнително качество.
Вимето на кравите преди доене се измива, млякото директно отива във хладилна вана, като няма досег с въздуха. Всяка крава има паспорт със съответните ваксини. Когато се налага АБ лечение на някоя крава млякото, се изхвърля. Кравефермата е І категория. Така, че ако имате доверен такъв доставчик, не виждам проблем. :D

[/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #123 -: Януари 20, 2012, 07:40:39 am »
Права си, ЕVIQ !
Точно това исках да кажа!Сигурност и качество без съмнение!

Когато сме на Юг лятото, вечер идва една жена с колата си и
кара мляко, страхотно просто!Но тя донася от години
и всички в квартала там взимат от нея и квасят!

Като изрично и всеки път казва шишетата да бъдат попарени,
държи на хигиената видимо, а млякото е гъсто и със страхотен каймак!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #124 -: Януари 20, 2012, 08:54:40 am »
 :balk_153: - това съм аз, как се пукам от завист  :(

моите млечни доставки уви са все по-редки и си е направо 6тица от тотото.
В очакване ....
*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #125 -: Януари 20, 2012, 09:48:26 am »
Този път ми се получи, прясното ми беше пастьоризирано Верея 3 % и този път с една идея беше по малко топло, ползвах закваска кисело Верея 3.6 % по БДС. Не съм варила млякото, само по малко го стоплих този път, че аз търпя на горещо, та топло мляко е малко относително и за мен.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #126 -: Януари 20, 2012, 12:39:15 pm »
Аз,си захващам закваска от суха такава на LB,има я в производствената база на LB.При интерес можете да им разгледате сайт за адреса.Иначе го заквасвам в глинен съд, които ми стои на котлона,и ако млякото съм го изстудила повечко го затоплям направо там.Глиния съд запазва топлината по-дълго време,затова трябва да се прибере малко по-рано в хладилника за да не стане много кисело.
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...
*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #127 -: Януари 20, 2012, 12:42:17 pm »
Като ви чета,как имате проблеми с доставката на мляко, ще взема да си купя една-две крави,та да го решиме тоя проблем. :D :D :D
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #128 -: Януари 20, 2012, 14:15:23 pm »
То вече има едно такова предложение.

Ми да вземем си направим зачатска кравеферма и пилчарник и свинарник а, кво ще кажете  :wink: :lol: :lol: :lol:

Ако се подложи на гласуване... аз съм за :)


*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #129 -: Януари 20, 2012, 14:41:52 pm »
То вече има едно такова предложение.

Ми да вземем си направим зачатска кравеферма и пилчарник и свинарник а, кво ще кажете  :wink: :lol: :lol: :lol:

Ако се подложи на гласуване... аз съм за :)
Е,така де,аз стартирах с кокошарник. :D От мене яйцата...за сега,а по-нататък може и мляко,както са тръгнали нещата....
« Последна редакция: Януари 20, 2012, 14:43:43 pm от bochka »
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #130 -: Януари 20, 2012, 17:05:48 pm »
Ако се водим по правилото, че търсенето определя предлагането.... с мандрата бизнеса ще цъфти и връзва  :lol:


*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #131 -: Януари 20, 2012, 17:51:25 pm »
Ми то колко мандри има, колко му е да добавим и нашата.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #132 -: Януари 30, 2012, 12:38:17 pm »
Да си кажа, снощи квасих пак този път не в Родопчето, а в Микровелето  :lol: Ми на външен вид стана, макар и редичко да ми се вижда.
Прясното беше на Мизия милк в едни бутилки непрозрачни и кисело, каквото имах готово :P


*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #133 -: Февруари 02, 2012, 16:47:40 pm »
Да ви споделя начин за разпознаване на хубаво мляко. Сварявате един литър, а когато заври, бъркате за да не кипне и добавяте сока от 1 лимон или 3, 4 супени лъжици оцет, след което още ври към 3, 4 минути. Целта е да се пресече млякото, ама хубаво да се пресече. После го прецеждате и разглеждате внимателно това, което остане. Това на практика е чист, натурален млечен протеин, изключително полезен. В северна Бг го наричат ешмик, италианците рикота, някои погрешно го наричат извара (изварата е съвършено различно нещо, получава се поразлична технология). Каквото и да е, но ако млякото е качествено, сухото вещество е много, с наситена масленост и БЕЗУМНО ВКУСНО. От купешко мляко се получават към 2 супени лъжици стрит тебешир, а отделената суроватка е...

Като допълнение, ще добавя, че моя дядо, доста известен навремето Кардиолог, завършил  и специализирал в Германия, го е предписвал на болните си за подсилване и подобряване на функцията на черния дроб.
Аз съм го правила за болно гърло - отделям с малко оцет млечния протеин от половин литър, прецеждам хубаво и правя компрес на гърлото за през нощта. При мен работи.
*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #134 -: Февруари 03, 2012, 07:03:19 am »
От пресечено прясно мляко с лимонтозу правя кашкавал. Не съм отдавна, но ме подсетихте почивните дни да го сторя. :D

[/url]
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #135 -: Февруари 03, 2012, 22:06:03 pm »
Момичета вие ме запалихте и аз да пробвам да сквася мляко. Първият  и вторият опит бяха трагични.
Аз обаче квасих 0,1%, защото холестерола ми е висок  8O и трябва да се ограничавам в мазнините.
След това квасих 3,2% -но  мляко с това на Баба по БДС ама и то не стана - някакво течно  стана като айрян.
Сега квасих 1% с кисело Табу 3,6% на Бор Чвор единствено само то ми се скваси и стана плътно  сквасено а не рядко като за таратор.
Пресните млека, които използвах бяха на Май Дей 0,1% и на Мегле от 3,2% и от 1%.
Вашият метод с микровълновата при мен не работи. Пробвах и с едно одеало, но не родопско и така не стана и накрая открих как - на парното за 3-4 часа стана идеално, хем от 1% прясно.
Киселите млека, които ползвах бяха Домашно 2% (някакво родопско) - абсолютно нищо не става с него,На Баба  по БДС - стана като за айрян, Табу 2% по БДС  - горе долу бива , но не беше стегнато и Табу 3,6% поБДС на Бор Чвор - за сега само с него ми се получи стегнато що годе, ааа и едно на Пършевица 0,5% - стана като за айрян.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #136 -: Февруари 03, 2012, 22:17:10 pm »
Момичета вие ме запалихте и аз да пробвам да сквася мляко. Първият  и вторият опит бяха трагични.
Аз обаче квасих 0,1%, защото холестерола ми е висок  8O и трябва да се ограничавам в мазнините.
След това квасих 3,2% -но  мляко с това на Баба по БДС ама и то не стана - някакво течно  стана като айрян.
Сега квасих 1% с кисело Табу 3,6% на Бор Чвор единствено само то ми се скваси и стана плътно  сквасено а не рядко като за таратор.
Пресните млека, които използвах бяха на Май Дей 0,1% и на Мегле от 3,2% и от 1%.
Вашият метод с микровълновата при мен не работи. Пробвах и с едно одеало, но не родопско и така не стана и накрая открих как - на парното за 3-4 часа стана идеално, хем от 1% прясно.
Киселите млека, които ползвах бяха Домашно 2% (някакво родопско) - абсолютно нищо не става с него,На Баба  по БДС - стана като за айрян, Табу 2% по БДС  - горе долу бива , но не беше стегнато и Табу 3,6% поБДС на Бор Чвор - за сега само с него ми се получи стегнато що годе, ааа и едно на Пършевица 0,5% - стана като за айрян.


Картиче, с това от 0,1% направооо няма смисъл да хабиш продуктите, то си е чиста водичка това прясно мляко, особено на Май дей! Пробвай с Родопско одеало, не от всяко одеало се получва тази температура, аз го квася към 22.00 вечерта и го оставям да си се заквасва до сутринта... Нямала съм брак досега! Важно е и да спазваш какво количество закваска слагаш! Аз лично слагам по 3 пълни супени лъжици от киселото мляко и така заквасвам. Т.с по 3 с.л на буркан ;)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #137 -: Февруари 03, 2012, 23:44:34 pm »
kartiche, тези млека с 0,1% млечна масленост, съдържат растителни мазнини.
а и гаранция ти давам, че изяждането на 1 кисело мляко на ден с 3,5% вместо с 0,1% масленост с нищо няма да ти повлияе на холестерола.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #138 -: Февруари 08, 2012, 00:09:34 am »
И на моята свекърва опитите с микровълновата и леко загрятата фурна се овенчаха с неуспех. При това с домашно прясно мляко и хубава закваска. Единствено старият изпитан метод с одеалото е проработил. Ама така е като снахата се меси и дава акъл  :lol:


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #139 -: Февруари 08, 2012, 08:29:59 am »
да, и при мен МВ не сработи, добре че само пробвах с един буркан
с топла  фурна няма и да се пробвам, да ми е все така топло одеалото :) отивам да извадя снощната доза
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит