0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #120 -: Април 02, 2012, 11:54:49 am »
и месо с кокал, ребра и прочие, също :)
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #121 -: Юли 06, 2012, 05:36:34 am »
Подбутвам пак темата, защото е добра и вероятно ще даде добри идеи и вдъхновение на захранващи майки.

За мен най-полезна беше информацията за приготвяне и замразяване на бульон и месо. Замразявам ги на кубчета и ги вадя преди хранене. Зеленчуците приготвям и поднасям в рамките на няколко дни от хладилника. Приготвям на пара малки количества, така че се готвят много бързо. Обикновено се застъпват и смесват 2-3 вида зеленчук.

Ново и радушно прието ястие беше смес от зелена тиквичка, картоф, праз и пиле, с няколко капки зехтин.
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #122 -: Юли 06, 2012, 16:13:20 pm »
цигу,така и така си я подигнала,да запиша моята рецепта за сезонните плодове.
Слагам 2 чаши вода(чаени)да се сварят и прибавям 2супени лъжици ориз.Докато се свари оризът изчиствам,измивам и беля 10 кайсии(сега това е прясно).
Към кайсиите слагам свареният ориз с бульона и малко масло(както е горещо).Пасирам(вече по-наедро за нашата възраст)Като захранвах пасирах само плода с малко преварена или изворна водичка на пюре,и после прибавях безмлечна оризова каша(Милупа).
Цялата работа ми струва себестойността на продуктите+10мин.
Стават точно 3 бурканчета.Двете прибирам надписани във фризера,а другото се изяжда на момента.Към това,което е за деня мога да сложа сварен жълтък,или изкиснато сирене,или АМ(1МЕНЗУРКА).
Преди месец така приготвях черешите...сега си имаме запаси :D,а след 20-тина дни ще станат прасковите....
За мен лично е по-удобно да имам под ръка нещо готово,та за това така процедирам.
Същото може да се приготви с елда,грис,булгур,кус кус или някаква друга паста,с малки разлики в технологиите...
« Последна редакция: Юли 06, 2012, 16:59:10 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #123 -: Юли 16, 2012, 13:19:03 pm »
Да питам и аз нещо.Предстои ни захранване към септември, и ми се иска да си замръзя малко сезонни зеленчуци и плодове.Въпросът ми е как точно?!Примерно тиквичка-да сваря на пара и да пасирам  и в торбички за лед?!?Така правилно ли е?!Плодовете/праскова, каисия/ нъстъргани на ситно ренде и пак в торбички за лед?!Плодовете да минават ли топлинна обработка и кога, преди или след замръзяване?!Нужно ли е да пасирам плодовете после?!


*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #124 -: Юли 16, 2012, 13:25:38 pm »
хмм важното е да отстраниш макс. водата от това, което си решила да замразяваш. Аз лично не бих обработвала предварително нищо. Тиквичките бих настъргала и изцедила максимално - напр в тензухена кърпа.Плодовете - незнам - малко рискуваш ако ги настържеш да станат на пюре
В очакване ....
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #125 -: Юли 16, 2012, 13:30:09 pm »
Тиквичките ги замразявах обелени и нарязани на кубчета.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #126 -: Юли 16, 2012, 13:57:28 pm »
хмм важното е да отстраниш макс. водата от това, което си решила да замразяваш. Аз лично не бих обработвала предварително нищо. Тиквичките бих настъргала и изцедила максимално - напр в тензухена кърпа.Плодовете - незнам - малко рискуваш ако ги настържеш да станат на пюре
Ами с оглед на месеците /6 м./ който ще е Борис, не е ли по добре да стържа, все пак като за начало ми трябват пюрета?!
Значи сурово всичко ?! после вадя смесвам и варя?!то ще са безумно малки количества/смятам да захранвам от 6-ти месец/!?А фокуса с торбичките за лед удачен ли е?!варианта за бурканчета отпада - мисля, че като за начало няма да мога да използвам цялото бурканче/пък било то и от най-малките/ за няколко дни.Колко време може да стой пюре в хладилник?!мисля не повече от два или три?!


Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #127 -: Юли 16, 2012, 14:08:43 pm »
Плодовете почиствам,измивам и обелвам(няма значение какъв плод е)и слагам в торбички.Преди употреба размръзявам и слагам в пасатора.Дори круши и ябълки съм замръзявала така(бяха еко продукти :D)
Зеленчуците-също сурови,на кубчета.
Бързо ще дойде времето и на бурканчетата.Аз взех 2 комплекта за подправки(стъклени,150 гр.с пластмасови капачки на винт) :D
« Последна редакция: Юли 16, 2012, 14:18:14 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #128 -: Юли 16, 2012, 14:30:14 pm »

Аз пак като малоумна  :oops: :lol: за зеленчуците -ясно, но плодовете минават ли някаква топлинна обработка?! :oops:
Бързо ще дойде времето и на бурканчетата.Аз взех 2 комплекта за подправки(стъклени,150 гр.с пластмасови капачки на винт) :D
Така е  :D, я после няма да стига по едно бурканче.... :lol:


Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #129 -: Юли 16, 2012, 17:02:09 pm »

Аз пак като малоумна  :oops: :lol: за зеленчуците -ясно, но плодовете минават ли някаква топлинна обработка?! :oops:
Бързо ще дойде времето и на бурканчетата.Аз взех 2 комплекта за подправки(стъклени,150 гр.с пластмасови капачки на винт) :D
Така е  :D, я после няма да стига по едно бурканче.... :lol:

Само първият месец съм давала плодовете на пара...Вече си ги яде само сурови.А за количеството...още не може да го изяде(бурканчето) на едно ядене....голяма мъка е с това захранване...колкото-толкова.Винаги след храна бърза да си дояжда с кърма :D....мислех за отбиване,ама тя не го мисли


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #130 -: Юли 16, 2012, 21:57:29 pm »
На мен тази темичка също ми е много полезна и интересна.
Все още сме в началото на захранването, всичко до тук се яде с охота, ако се е метнал на мама ще иска и специални менюта после, така че трябва да се подготвям  :lol:

*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #131 -: Юли 17, 2012, 14:07:28 pm »
Е, Мишле тези дни си мислех за вашето захранване/следя темата захранване на нашите дългоочаквани бебета/.
покажи някой фокус и ти...радвам се че ви е потръгнало захранването. :)
В крайна сметка със сладък картоф ли захрани?!


Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #132 -: Юли 17, 2012, 15:51:53 pm »
Е, Мишле тези дни си мислех за вашето захранване/следя темата захранване на нашите дългоочаквани бебета/.
покажи някой фокус и ти...радвам се че ви е потръгнало захранването. :)
В крайна сметка със сладък картоф ли захрани?!
О, още не съм на ниво фокуси. Картоф не съм давала, започнах с плодовете първо. Имаме още няколко и тогава. Всичко му е много вкусно, на мен ми е много интересно също да приготвям. Купила съм си вече формичка за лед с капаче за бульоните и чакам да й дойде времето. Чудя се сега какви плодове е подходящо да си замразя.

*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #133 -: Юли 17, 2012, 16:01:35 pm »
В неделя започнахме захранването - със сладък картоф. Сварен на пара и пасиран има вкус на тиква... Доста добре се прие - вече трети ден сме на него, но утре ще продължим с тиквичка.

Като казвате "бульон" какво точно имате предвид?
« Последна редакция: Юли 17, 2012, 16:03:20 pm от vaci »


*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #134 -: Юли 24, 2012, 20:53:00 pm »
 Аз съм боса в замразяването, но ми се иска да питам нещо по повод месата, какви избирате, ако искате да готвите? Имам предвид, ако е свинско- какво да е / плешка , врат и т.н/ в този редна мисли и за другите меса. Е, пилето и заешкото ясно / целите/ :)

Извинявам се за въпроса, ако ви се стори глупав, но съм много боса в пазаруването на месата и от кое какво се получава добре
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #135 -: Юли 25, 2012, 07:43:34 am »
Бях взела свински шол...ама ако ме питаш защо точно това :D-не знам.Каквото ти хареса.Гледам да е прясно,а не замръзено.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #136 -: Юли 25, 2012, 09:23:31 am »
Дидон, по принцип най-чистото месо, без тлъстини и тем подобни е от бута. Вече зависи и какво искаш да готвиш, все пак :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #137 -: Август 03, 2012, 10:51:30 am »
Въпросче:по какъв начин точно замръзявате пиперка /чушка/ по нашия край и казавме така.
Начина е да се обели нареже и замрази.Как точно се случва беленето.Предполагам печенето в чушкопек не е удачно ?!Или греша?!Дайте ми идея или опитност!
Също така съм решила да си замръзя сок от домат - розов градински  :wink:.Смилам в машинка за домат, коят отделя люспи и семки и слагам в малки торбички с крлипс.И замръзявам.Знам че е за след 8 -ми месец. :D


*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #138 -: Август 03, 2012, 11:01:11 am »
удачно е, изпичаш чушката, нарязваш по желание и замразяваш :)
и доматите е ок да замразиш на сок.
изпробвано е :)
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #139 -: Август 03, 2012, 12:47:52 pm »
удачно е, изпичаш чушката, нарязваш по желание и замразяваш :)
и доматите е ок да замразиш на сок.
изпробвано е :)
Благодаря! :P