0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #880 -: Юли 11, 2012, 15:22:19 pm »
Здравейте момичета!Ще съм благодарна да коментирате и моите резултати:
TSH - 1.9mlU/l Референтни граници: 0.35-5.00
MAT-A-TPO - 9.0IU/ml Референтни граници: 50
Пролактин - 788.5IU/l Референтни граници: М.45.0-375; Ж.59-619
FT3 - 4,2 pmol/l Референтни граници: 3.10 - 6.30
FT4 - 16,8 pmol/l Референтни граници: 11 - 22.6
Все още не ми е излязъл резултата за 17 алфа OH progesteron.
Много ми е странно защо пролактина е толкова завишен при положение, че от ноември до сега съм го изследвала 3 пъти и винаги си беше в норми (към средата между двете граници).Последния път го изследвах началото на месец март и беше около 219, а сега е толкова завишен?!На какво може да се дължи това?!Пих Дуфастон последните 3 месеца и се чудя дали може това да е оказало някакво влияние, защото предните пъти като съм правила изследванията не бях пила никакви лекарства.Чак на 19.07 имам час при ендокринолог и ако можете да дадете някакво мнение ще ви бъда много благодарна.А пък TSH ми прави впечатление, че е по-ниско, защото последния път (декември) беше 2.6?!Незнам какво се случва?!Изследванията са правени на 3 ден от МЦ.Публикувах си резултатите в друга тема, но май са по скоро за тази тема.Благодаря ви за вниманието момичета!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #881 -: Юли 11, 2012, 16:53:26 pm »
slanceto87, за ТСХ-то не се притеснявай - идеално е! За бременност се цели да е под 2! Предния път ти е било малко височко, въпреки че е в референтните стойности. За пролактина не мога да коментирам, нека се включи някое друго момиче да помогне. Успех миличка!



Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #882 -: Юли 12, 2012, 09:28:52 am »
linapoli много благодаря за отговора наистина малко се успокоих поне за ТСХ-то.Ама този завишен пролактин за толкова малко време ме притеснява?!След 1 седмица съм на консултация при доки и ще видя и тя какво ще ми каже.Надявам се всичко да е ок и много скоро да спра да ходя по изследвания а да видя вече моите  :bfp: черички.Успех на всички момичета :)
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #883 -: Юли 12, 2012, 11:18:24 am »
Момичета ще съм ви много благодарна ако някой може да коментира и резултата от последния хормон, който чаках:
17 алфа OH progesteron - 1,83 nmol/l Референтни граници: 3-14 г.0.21–5.15; Ж:фол.0.3-2.4;лут.1.8-6.97;мено.
Правен е на 3 ден от МЦ.
Благодаря :)
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #884 -: Юли 17, 2012, 10:58:32 am »
Здравейте, някой пил ли е КЕЛП-хранителна добавка е, пише за подобряване на функцията на щитовидната жлеза. Сигурно може да се пие и от хора и с ниско, и с високо ТСХ.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #885 -: Юли 17, 2012, 12:14:17 pm »
Здравейте, някой пил ли е КЕЛП-хранителна добавка е, пише за подобряване на функцията на щитовидната жлеза. Сигурно може да се пие и от хора и с ниско, и с високо ТСХ.
Не мисля,че е подходяща за всички състояния на жлезата.КЕЛП-а доколкото си спомням съдържа водорасли.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #886 -: Юли 19, 2012, 23:01:36 pm »
Здравейте момичета искам да ви питам  ТСХ-2,41 много ли е високо,преди два месеца пак го изследвах и бесе 2,69 8O
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #887 -: Юли 20, 2012, 01:41:26 am »
Здравейте момичета искам да ви питам  ТСХ-2,41 много ли е високо,преди два месеца пак го изследвах и бесе 2,69 8O
Когато забременях в началото на стимулацията  контролата ми беше 2.45 ,пък се получи .Друг е въпроса ,че след позитивния тест се беше качило още и бях на Л-тироксин до края на бременността ,за да го държим в норми /а преди това не ми е било над 2 когато и да съм го пускала/. Хубаво е да е по-нисичко,още повече ,че по-принцип летния сезон пада,което ще рече че щом сега е 2 и кусур ,зимата може и да стане  още по-високо.Предполагам си видяла ,хубаво е да е под 2 ако целиш бременност ,даже под 1.5 , но ти написах горните редове,защото не всичко е константа в медицината и според мен- Не , не е много високо 2,41 .
Не пишеш само контролни изследвания ли са това,пиеш ли някакви хапчета..има ли нещо установено на щитовидната от ендокринолог,следи ли изследванията ти лекар или си ги пускала по свое усмотрение..Защото всичко е отзначение ,за да получиш що годе адекватен отговор на въпроса си .
Ако си имаш лекар на който имаш доверие /ендокринолог/ най-добре говори с него и нека той каже какво е нужно в твоя случай.Ако ли не -аз на твое място бих посетила ,за всеки случай..Чисто случайно на мен така ми откриха лантентия хипотиреоидит и множество аденомни възли.Ако не си бях самоназначавала контроли ,нямаше да хвана скока на ТСХ , нямаше да ида на ендокринолог  и честно казано незнам с какъв край щеше да е бременността или здравето на бебетата ако в този най-важен първи триместър не бяхме взели мерки.Високото ТСХ не е само проблем за забременяването /типичен пример съм аз/ ,а и за износването /като почнем от преждевремнно калциране на плацента и .. да не влизам в подробности още какви последствия може да има за бебето/.Разбира се всяко правило има изключение,т.е. място за паника - няма .Тук във форума разбрах,че има забременели и износили и с по-високо ТСХ - напълно здрави бебета .Но все пак е добре лекар да каже какво е нужно да се направи,защото всеки случай е строго индивидуален.
Успех .

« Последна редакция: Юли 20, 2012, 01:44:48 am от любопитка »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #888 -: Юли 20, 2012, 20:13:53 pm »
ЛЮБОПИТКЕ благодаря ти за бързия отговор :P :cheerleader:Попитах понеже започнахме прегледи   защо бебето не идва .Досега съм минала първоначален при Стаменов и след всички  др изследвания ,като цветна снимка , микробиология  ,хормони,спермограма разширена-която между другото е с идеални показатели-само ТСХ се оказа малко високо и доктора ми препоръча да го повторя .Сега ми предстои  проследяване на овулацията  и след това и аз не знам на къде ,доктора ще каже!На 26 години съм и се надявам да не се окаже проблем високото  ниво  :ask:
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #889 -: Август 07, 2012, 11:28:57 am »
Периодично влизам да си мрънкам в тая тема, но това ТСХ така, така, ТАКА ми е писнало.
При увеличена доза на Л-Тироксина,  съм увеличила и ТСХ-то, миналият месец беше 1.25, сега е 1.75. Начев каза, че ФТ4 ми е ниско, сега е още по-ниско, на дъното на нормата-12.04. Почвам да си мисля, че аз този Л-Тироксин явно не го усвоявам добре.
Само дано всичко приключи както трябва.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #890 -: Август 07, 2012, 12:19:21 pm »
Имел, моето ТСХ миналия месец скочи на 1.9, а преди това си беше под 1 /0.73, 0.88/. Д-р Начев ме успокои, че щом е под лекарско наблюдение няма проблем. Вдигна ми дозата по 100 на ден.

Но и друго нещо ме успокои. Виж мнението на цигу:

На мен нещо ми се е вдигнало ТСХ-то на 1.9, до тук вървеше перфектно, под 1 и понеже миналата седмица доста се ядосвах, ето го резултата. Много се притесних, дано всичко е наред, предполагам, че днес д-р Начев ще ми вдигне дозата. Има ли друг с такова ТСХ?

Врабец, отдавна не се включвам с коментари по темата за оптималните нива на ТСХ, но ако оцениш съвета, ето го: безопасните нива на ТСХ са много по-широки, отколкото няколкото добри ендокринолози в България твърдят. Аз изкарах втората половина от бременността си с ТСХ около 2 - 2.4 и ендокриноложката ми беше напълно спокойна.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #891 -: Август 07, 2012, 17:58:33 pm »
Ето цитат от надежден източник:

Management of Thyroid Dysfunction during Pregnancy and Postpartum: An Endocrine Society Clinical Practice Guideline
http://jcem.endojournals.org/content/92/8_suppl/s1.full

Цитат
1.1.4. If overt hypothyroidism is diagnosed during pregnancy, thyroid function tests should be normalized as rapidly as possible. The T4 dosage should be titrated to rapidly reach and thereafter maintain serum TSH concentrations of less than 2.5 μU/ml in the first trimester (or 3 μU/ml in the second and third trimesters) or to trimester-specific normal TSH ranges. Thyroid function tests should be remeasured within 30–40 d. USPSTF recommendation level is A; evidence is good (GRADE 1|⊕⊕⊕⊕).

Вкратце: ТСХ до 2.5 в първия триместър, до 3 във втория и третия триместър, ако няма автоимунен елемент в нарушената функция на щитовидната жлеза.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #892 -: Август 19, 2012, 11:36:01 am »
Здравейте девойки, според вас има ли смисъл да си правя контролно ТСХ при положение че не ми е дошъл още цикъла след неуспешно ин витро /2 -рия цикъл/. Има ли връзка, дали резултатът ще е коректен? Вече 63 дни нямам мензис, а Начев ми беше казал да изчакам 2 месеца, пиейки си досегашната доза л-тироксин.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #893 -: Август 27, 2012, 11:14:49 am »
И аз бях в твоята ситуация. Направих си изследването след двата месеца, както препоръчва д- Начев и хормона си беще в норма - даже към долната граница. За съжаление д-р Начев беше в оптуск не можах да се консултирпам дали да не намаля дозата, така че продължавам със същата. Скоро ще направя пак иследване и ще ходя при него. Не мисля, че е нужно да чакаш цикъла, но ако искаш - звънни на Начев да го питаш.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #894 -: Август 27, 2012, 11:26:52 am »
Здравейте момичета,

В 6 г.с съм и още като разбрах, че съм бременна пуснах ТСХ. Беше 3.81, ходих на ендото и ми назначи 2 дни по една таблетка еутирокс на 3тия по 2.
Преди това бях 6 дни по 1 таблетка и 1 ден по две таблетки.
 
Мисля си, че дозата е малка при условие, че трябва да го смъкнем с единица и половина? На повторно изследване съм чак към 20 септември, а тогава ще съм почти 10 г.с.
Какво мислите?
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #895 -: Август 29, 2012, 09:41:33 am »
Да се отчета - дойде ми на 65 ден след неуспешното ин витро и си пуснах веднага контролно ТСХ - супер е : 1.7 /поддържам го с 50мг л-тироксин/ и сега не мисля въобще да звъня на лекаря, а да си продължавам с тази доза. Как мислите, трябва ли да ходя да му показвам резултата?
Yara, наистина ти е вдигнал дозата само с една таблетка седмично реално, но по-добре да не ти бъркаме главата с мнения защото нищо не разбираме. по-добре питай и друг ендокринолог ако се съмняваш. Аз за да смъкна от 3.6 на 1.6 ми вдигнаха направо двойна доза всеки ден /от 25 на 50мг и за 20 дни се свали/. Сигурно зависи и от лекарството и от базовата ти доза.
« Последна редакция: Август 29, 2012, 09:50:56 am от lubadim »
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #896 -: Септември 10, 2012, 18:25:22 pm »
Здравейте момичета!
От 2007г. съм хипофункция на ЩЖ и териоидит на Хашимото.
Лечението ми беше с Еутирокс и по време на което се родиха двете дъщери.
Сега обаче реших да пробвам лечение със "Шуслерови соли".
Има ли някой който ги е ползвал и има ли резултати?
Поздрави,
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #897 -: Септември 18, 2012, 21:31:08 pm »
  Здравейте момичета, моля за вашето мнение ,относно следните резултати.Предварително Ви благодаря. :)

     FT3 - 7.52  Реф.стойности 3.67 - 10.43
     FT4 - 12.60               7.47 - 21.11
     TSH - 1.38                0.34 - 5.60
     TAT - 0.3                 <2.2 - 4.9 (95%<4.9)
     MAT - 0.2                 до 12 (95%<9 lU/ml)


*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #898 -: Септември 18, 2012, 22:44:43 pm »
Нямаш проблем.Всичко ти е наред.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #899 -: Септември 18, 2012, 23:26:08 pm »
  Много благодаря за отговора...:)