0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie
« Отговор #780 -: Ноември 01, 2007, 23:14:05 pm »
Много благодаря за бързия отговор.
Значи все пак трябва да отида пак на лекар, не е както повечето ми приятелки казват "ми то се чисти бебето". Благодаря отново. Лека нощ
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #781 -: Ноември 01, 2007, 23:18:08 pm »
Разбира се.
Няма нещо за "чистене".
Това е проблем, който има разрешение, ако се търси причината.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #782 -: Ноември 02, 2007, 10:18:00 am »
Здравейте д-р Birdie! Имам детенце на 5м. и на последната консултация беше наддала 500гр и 3 см .,и педиатърката ни реши ,че е време за захранване,защото споделих и това ,че детето започна да се буди отново вечер за ядене.До сега е само на кърма не съм отказвала да я кърмя и през ноща ,но значи ли това ,че е време да я захраня? Мислих да изчакам още месец,но ще ми бъде от полза още едно мнение за да  реша.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #783 -: Ноември 02, 2007, 10:30:23 am »
500 гр е много добре за тази възраст.
Може спокойно да изчакате до 6 месец, а и после да пазите кърменето, разбира се, давайки паралелно външни хранения.
« Последна редакция: Ноември 02, 2007, 11:15:50 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #784 -: Ноември 02, 2007, 10:53:44 am »
Много благодаря за бързия отговор!
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #785 -: Ноември 02, 2007, 10:58:48 am »
Здравейте отново д-р Бърди!
Страница две назад стана въпрос, че педиатрите не обръщат внимание на ушите. И се запитах как е правилно да чистим ушите на бебетата? Освен с аспиратор и накрайник за уши, трябва ли и друго да ползваме - като например физиологичен разтвор преди аспиратора, ползата и вредата от клечките за уши?
И пак за храненето при кърмене - позволено ли е да консумираме цитрусови плодове?
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #786 -: Ноември 02, 2007, 11:43:15 am »
Здравейте докторе,
искам да ви попитам от каква въzраст можем да слагаме децата на гърне?

В една книга прочетох "За да се научи да не се изпуска, детето трябва да е овладяло известен брой сложни дейности, включително нервно-мускулния контрол върху сфинктерите си. Този нервно-мускулен контрол е асолютно непостижим за дете, ненавършило две години. Тогава е моментът да се започне привикването, а не докато е бебе. Не че не можете да обучите и дете, което няма годинка, но преждевременното обучение ще бъде скъпо заплатено от психологическа гледна точка."

Какво е ваШето мнение? Благодаря  :).
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #787 -: Ноември 02, 2007, 11:53:40 am »
@sia

УНГ са против чистенето на ушите при бебета и малки деца.
Аз препоръчвам само ползването на клечки с "ограничител"- по-тънки в началото и много по-дебели към края. Не асприратори, разбира се, нито физиологични разтвори.

Разбира се че можете да консумирате цитрусови с мярка, ако детето няма проблем от това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #788 -: Ноември 02, 2007, 11:57:37 am »
Здравейте докторе,
искам да ви попитам от каква въzраст можем да слагаме децата на гърне?

В една книга прочетох "За да се научи да не се изпуска, детето трябва да е овладяло известен брой сложни дейности, включително нервно-мускулния контрол върху сфинктерите си. Този нервно-мускулен контрол е асолютно непостижим за дете, ненавършило две години. Тогава е моментът да се започне привикването, а не докато е бебе. Не че не можете да обучите и дете, което няма годинка, но преждевременното обучение ще бъде скъпо заплатено от психологическа гледна точка."

Какво е ваШето мнение? Благодаря  :).
Абсолютно подкрепям. То и по стил на написване и разбиране на нещата е Западна (не руска) гледна точка.
Правилото по принцип е че, когато детето може само да изкачва стълби, има анатомичната готовност.

Аз лично недоумявам тази настървеност и хъс, с която редица хора в Бг се мъчат да "обучават"  децата в крайно неподходящи възрасти към ползване на тоалетната. Превръщат тази тема във вид критерий за "зрялост". Това са смешно-абсурдни неща...никъде няма такова нещо-това са естествени процеси, които трябва да се подпомогнат тогава, когато детето е готово.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #789 -: Ноември 02, 2007, 11:58:32 am »
УНГ са против чистенето на ушите при бебета и малки деца.

Всъщност това важи с пълна сила и за възрастните - почистване само на ушната мида отвън, но не и на ушния канал...Докато го науча това, едното ухо ме скъса от болки. :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #790 -: Ноември 02, 2007, 12:00:54 pm »
УНГ са против чистенето на ушите при бебета и малки деца.

Всъщност това важи с пълна сила и за възрастните - почистване само на ушната мида отвън, но не и на ушния канал...Докато го науча това, едното ухо ме скъса от болки. :(
Това не е абсолютно- виждал съм много деца, които ако не им се чистят внимателно ушите буквално се "препълва" ухото с ушна "кал", формирайки твърда "запушалка".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #791 -: Ноември 02, 2007, 12:10:53 pm »
Докторе, на Малчо до сега не съм чистила канала и не се запушва (поне до сега), сега не разбрах - трябва ли да почна или така си е добре?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #792 -: Ноември 02, 2007, 12:29:04 pm »
Докторе, на Малчо до сега не съм чистила канала и не се запушва (поне до сега), сега не разбрах - трябва ли да почна или така си е добре?
Поглеждаме ушите в рамките на прегледа-ако са чисти-нищо не е нужно да правим.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #793 -: Ноември 02, 2007, 12:59:43 pm »
Мда пък аз имам мания направо,чистя си ушният канал през ден, ми немога да търпя... :? Лошото е, че и на Тони ги чистя, такава ушна кал съм вадила... Естествено без да бъркам навътре, то се вижда, очевадно е. Май ще сме от тези

Това не е абсолютно- виждал съм много деца, които ако не им се чистят внимателно ушите буквално се "препълва" ухото с ушна "кал", формирайки твърда "запушалка".

Всъщност това какво означава или въобще трябва ли да ни говори нещо.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #794 -: Ноември 02, 2007, 13:06:25 pm »
Вижда се при преглед на ушите...
Ако е много твърда се налага премахване със специален уред:
http://www.welchallyn.com/products/en-us/x-11-ac-100-0000000001090.htm
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #795 -: Ноември 02, 2007, 13:08:31 pm »
Здравейте д-р Бърди,
От 2-3 дни малката стана много неспокойна и нощем се буди и плаче, което не е типично за нея. Реших, че е от зъбки. Онази нощ обаче започна да и хърка нослето и вчера се събудихме с хрема, кихавица и сълзене на очите. Слагах Олинт 0,05 %. Тази нощ обаче изобщо не можа да спи-преглъщаше сякаш пие огромни глътки вода, после пак захърка нослето и прокашля на няколко пъти. Заведох я на преглед и личния и лекар каза, че гърдите са чисти. Нещо се усъмни за ушите и ни прати при УНГ специалист. Той потвърди възпаление на едното ухо предписа Отипакс 3 х 3 капки и Гаразон за нослето. В предишния форум си спомням, че с голями букви бяхте написали -отитите се лекуват само  с АБ. Но на нас никой не ни го изписа и понеже утре е събота и двамата не работят ме предупредиха да си търся друг лекар ако бебето се влоши. Силно се надявам да увладея нещата с предписаното. Вие какво ще ме посъветвате? Личния и лекар добави към капките от УНГ сироп от ружа за кашлицата и 3 х Калпол за болката.
Благодаря предварително.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #796 -: Ноември 02, 2007, 13:22:51 pm »
Здравейте д-р Бърди,
От 2-3 дни малката стана много неспокойна и нощем се буди и плаче, което не е типично за нея. Реших, че е от зъбки. Онази нощ обаче започна да и хърка нослето и вчера се събудихме с хрема, кихавица и сълзене на очите. Слагах Олинт 0,05 %. Тази нощ обаче изобщо не можа да спи-преглъщаше сякаш пие огромни глътки вода, после пак захърка нослето и прокашля на няколко пъти. Заведох я на преглед и личния и лекар каза, че гърдите са чисти. Нещо се усъмни за ушите и ни прати при УНГ специалист. Той потвърди възпаление на едното ухо предписа Отипакс 3 х 3 капки и Гаразон за нослето. В предишния форум си спомням, че с голями букви бяхте написали -отитите се лекуват само  с АБ. Но на нас никой не ни го изписа и понеже утре е събота и двамата не работят ме предупредиха да си търся друг лекар ако бебето се влоши. Силно се надявам да овладея нещата с предписаното. Вие какво ще ме посъветвате? Личния и лекар добави към капките от УНГ сироп от ружа за кашлицата и 3 х Калпол за болката.
Благодаря предварително.
Да, така е. Отити се лекуват само с АБ.
Ако детето наистина има отит, ще е нужен антибиотик.
Аугментин е добър избор, или цефалоспорин по преценка...
Няма полза и смисъл от КС препарат в нослето за толкова малко дете-Олинт 0.05% е достатъчен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #797 -: Ноември 02, 2007, 13:31:39 pm »
Здравейте д-р Бърди,
От 2-3 дни малката стана много неспокойна и нощем се буди и плаче, което не е типично за нея. Реших, че е от зъбки. Онази нощ обаче започна да и хърка нослето и вчера се събудихме с хрема, кихавица и сълзене на очите. Слагах Олинт 0,05 %. Тази нощ обаче изобщо не можа да спи-преглъщаше сякаш пие огромни глътки вода, после пак захърка нослето и прокашля на няколко пъти. Заведох я на преглед и личния и лекар каза, че гърдите са чисти. Нещо се усъмни за ушите и ни прати при УНГ специалист. Той потвърди възпаление на едното ухо предписа Отипакс 3 х 3 капки и Гаразон за нослето. В предишния форум си спомням, че с голями букви бяхте написали -отитите се лекуват само  с АБ. Но на нас никой не ни го изписа и понеже утре е събота и двамата не работят ме предупредиха да си търся друг лекар ако бебето се влоши. Силно се надявам да овладея нещата с предписаното. Вие какво ще ме посъветвате? Личния и лекар добави към капките от УНГ сироп от ружа за кашлицата и 3 х Калпол за болката.
Благодаря предварително.
Да, така е. Отити се лекуват само с АБ.
Ако детето наистина има отит, ще е нужен антибиотик.
Аугментин е добър избор, или цефалоспорин по преценка...
Няма полза и смисъл от КС препарат в нослето за толкова малко дете-Олинт 0.05% е достатъчен.
Най-лошото е,че аз не знам има или няма отит и какво е видял УНГ-то. От Гаразона веднага стана бледа като платно.А как да и дозирам АБ? Или да я заведа на още един лекар, който да го назначи.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #798 -: Ноември 02, 2007, 13:45:46 pm »
Здравейте докторе, преди няколко дни ви писах, че съм болна и се надявам да не заразя дъщеря ми, но сега и баща й се разболя... Сутринта ми се стори топличка и премерихме температурата в дупето след сън. Уж изчаках 10-ина минута, но тя не спира да рита с крачета и да маха с ръце, не виждам как да изчакам да е в спокойно състояние. Та температурата в дупето беше 37,6. Моля ви кажете, това нормална темп. ли е? От време на време малката киха.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #799 -: Ноември 02, 2007, 14:12:42 pm »
Здравейте докторе, преди няколко дни ви писах, че съм болна и се надявам да не заразя дъщеря ми, но сега и баща й се разболя... Сутринта ми се стори топличка и премерихме температурата в дупето след сън. Уж изчаках 10-ина минута, но тя не спира да рита с крачета и да маха с ръце, не виждам как да изчакам да е в спокойно състояние. Та температурата в дупето беше 37,6. Моля ви кажете, това нормална темп. ли е? От време на време малката киха.
Да, нормална е температурата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.