0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #560 -: Октомври 27, 2007, 11:49:14 am »
никога не съм се вглеждала в книжните норми за развитие. задържане на главата, заглеждане, обръщане, сядане, пълзене, прохождане...някак съм изумително спокойна. много вярвам на детето си и своя инстинкт. смятам, че девиациите могат да се забележат от един наблюдателен, информиран родител.

И аз така мисля, но като отида за нещо при педиатъра и от вратата ме посреща с: "Защо той все още не прави еди какво си!" - пита ме дори по-рано от сроковете, които ги пише в моята "Фамилна медицина" и аз всеки път настръхвам! А детето ми се развива съвсем добре, контактен е и много активен. Въобще не мога да го разбера това "защо", ами моя работа ли е да знам "защо" аджеба става така, моя работа е да казвам кое как е, нали за това отивам на лекар, за да ми обясни ако има някакъв проблем. Все пак обръщане на три месеца и то при положение, че Малчо героично се завъртя няколко пъти !? :(
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #561 -: Октомври 27, 2007, 11:50:56 am »
Когато Бог е с нас, кой може да е против нас?

Ние самите сме си против нас си... :(
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #562 -: Октомври 27, 2007, 12:06:33 pm »
Привет, Докторе!
Ето отново съм притеснена. Надявам се е да от онези мои напразни притеснения. Този път проблема е с акото. От близо две седмици ходеше по веднъж, а понякога прескачаше по ден. Изхожданията бяха малки по обем, тъмно кафяви и твърди. Тъкмо бях започнала да си мисля, че за количествата, които изяжда е твърде малко като изхождане и преди два дни, каза: "боли ме корема, акото иска да излезе". За първи път виждам такова количество, гърнето беше пълно, акитата бяха около 4-5 големи, твърди с бледо кафяв цвят, нямаше слуз или нещо др. ненаред. Ставайки от гърнето, каза "Има още". Това още беше почти кашесто, жълто. Вчера имаше едно изхождане, вечерта, малко по обем, твърдо, с бледо кафяв цвят. Днес отново каза: "Боли ме корема, искам да акам". Акото беше кашесто, жълто. последните дни се оплаква, че я боли корема, и веднага след това иска да ака, след изхождане (ако има такова, защото понякога няма) казва "мина ми коремчето". Ще ми се да кажа, вирусче някакво. Но заради ваксината, която сложихме си беше цяла седмица у дома, не е ходила на градина, контактите й бяха доста ограничени. Не я ограничавам в храната, хапва си каквото пожелае.
Съжелявам за твърде обстоятелственото обяснение, едва ли е най-приятната тема за четене, но искам да добиете представа за нещата...

Сърдечни поздрави от нас!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #563 -: Октомври 27, 2007, 12:14:34 pm »
"Та значи в такъв случай, ако математиката ми не куца, при таблетки от 500 I.E. дозата трябва да е от около половин или четвъртинка таблетка? Защото това ни изписаха и това имам."
->Да... 200 IU /24 h.

Благодаря! Слънчев и приятен ден!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #564 -: Октомври 27, 2007, 12:32:47 pm »
Привет, Докторе!
Ето отново съм притеснена. Надявам се е да от онези мои напразни притеснения. Този път проблема е с акото. От близо две седмици ходеше по веднъж, а понякога прескачаше по ден. Изхожданията бяха малки по обем, тъмно кафяви и твърди. Тъкмо бях започнала да си мисля, че за количествата, които изяжда е твърде малко като изхождане и преди два дни, каза: "боли ме корема, акото иска да излезе". За първи път виждам такова количество, гърнето беше пълно, акитата бяха около 4-5 големи, твърди с бледо кафяв цвят, нямаше слуз или нещо др. ненаред. Ставайки от гърнето, каза "Има още". Това още беше почти кашесто, жълто. Вчера имаше едно изхождане, вечерта, малко по обем, твърдо, с бледо кафяв цвят. Днес отново каза: "Боли ме корема, искам да акам". Акото беше кашесто, жълто. последните дни се оплаква, че я боли корема, и веднага след това иска да ака, след изхождане (ако има такова, защото понякога няма) казва "мина ми коремчето". Ще ми се да кажа, вирусче някакво. Но заради ваксината, която сложихме си беше цяла седмица у дома, не е ходила на градина, контактите й бяха доста ограничени. Не я ограничавам в храната, хапва си каквото пожелае.
Съжелявам за твърде обстоятелственото обяснение, едва ли е най-приятната тема за четене, но искам да добиете представа за нещата...

Сърдечни поздрави от нас!
Няма връзка с ваксината.
Не е проблем- това са вариации във връзка с храните и храненето.
Може би и с повишена т-ра, ако е имала след ваксината.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #565 -: Октомври 27, 2007, 12:40:04 pm »
Да, не мисля че има връзка с ваксината. Споменах я като причина за това, че е била доста време у дома, без контакти.
Температура не е имала след ваксината, два дни преди нея имаше малко завишена за нея "температура".
Наистина се надявам да няма проблем, а по-скоро аз да го "създавам".

Лек ден!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #566 -: Октомври 27, 2007, 12:52:32 pm »
Не се притеснявайте за това...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #567 -: Октомври 27, 2007, 12:55:16 pm »
Здравейте!

Детето ми ще стане скоро на 2 години и досега никога не е боледувало. От вчера е със запушен нос, секретът е гъст, жълто-зелен (точно какъвто видях преди няколко дни в детската градина при друго дете). Други оплаквания няма, не кашля, няма температура (засега), спи добре. Днеска обаче секретът е значително повече от вчера. 

Въпросите ми са:
1.Доколко е спешно да го заведа на лекар? Проблемът е там, че при неговата лекарка не мога да го заведа до вторник. През това време мога да посещавам само детските отделения на болниците, а се страхувам че там положението само ще се влоши и затова засега се въздържам.
2.За кои симптомии трябва да следя, т.е. в какъв случай трябва да отидем в болницата?
3.Има ли нещо което мога да направя и без да ходя на лекар за да не се влоши положението?

Благодаря предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #568 -: Октомври 27, 2007, 13:30:02 pm »
1. Спешността зависи от преценката, когато видите детето... не знам.Тук ме викат у дома, щом имат проблем. Не съм работил по друг начин...
2. Температура, кашлица, безапетитие, ускорено дишане, неспокойствие.
3. Можете да ползвате Олинт 0.05% + Панадол, проследявайки.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #569 -: Октомври 27, 2007, 14:37:14 pm »
Благодаря! За съжаление тук никой няма да дойде вкъщи при положение че детето няма дори температура, още повече че през почивните дни няма отворени кабинети и единствената възможност остават болниците.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #570 -: Октомври 27, 2007, 14:39:38 pm »
Аз май нещо не стоплих за вит.Д, да давам ли поддържащо по една капка Вигантол или не. :oops:

П.П. Докторе какво мислите за защитните кремчета против вятър и студ, че при нас на морето си е ветровито.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #571 -: Октомври 27, 2007, 14:48:27 pm »
Благодаря! За съжаление тук никой няма да дойде вкъщи при положение че детето няма дори температура, още повече че през почивните дни няма отворени кабинети и единствената възможност остават болниците.

Извинявам се за намесата, но в ИСУЛ има дежурен кабинет УНГ в спешния център, дежурство дават и детски УНГ, преди 2 седмици случихме на такъв :)
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #572 -: Октомври 27, 2007, 15:02:04 pm »
Здравейте, докторе!
Имам нужда спешно от вашето мнение и помощ, за което Ви благодаря в аванс.
Накратко: на месец моето дете беше с плюски, почти рани по лицето. Едни го третираха като бебешко акне+ много суха кожа, а педиатърката ни отсече себореен дерматит и назначи лечение с фризопеп за две седмици, след което плавно преминаване към НАН ХА. /беше на НАН 1/Мазахме с елоком, за да се оправи и от тогава досега даже с НАН ХА и захранване не сме имали проблеми.
Преди 3 седмици свекърва ми взе инициативата в свои ръце и му направила пресен коктейл от праскова /обелена/, банан и ябълка. Преди това детето е яло и банан и праскова в пюрета и периодично се появяваха по няколко пъпки, но не предполагахме, че може да е алергия от това. В резултат на коктейла на следващия ден детето се изрина по коремчето, но не предприехме нищо, защото до вечерта пъпчиците започнаха да затихват. Така в рамките на една седмица се появяваха всеки ден пъпчици на различни места и след едно от храненията, в които му направих оризова каша с бананов сок /Хип/ станаха много- по гърба, корема, ръцете, подмишниците и краката. Педиатърката ни диагностицира обрива като тежка уртикария вследствие на този "алергичен юмрук" и назначи зиртек /3*2 за две седмици/, елоком /3 дни и се скриха пъпките/ и калциев глюконат за 5 дни /сутрин и вечер по половин ампула/. Диета/морков, картоф, тиквичка, тиква; слива, ябълка, круша, грозде; заешко и пуешко/.
Вчера спряхме зиртека и днес детето ми отново е с пъпки- гърба, корема, крачетата и ръцете. Не толкова тежко както преди, но с всеки изминал час се увеличават. Педиатърката ни е извън града и по телефона ни каза да минем на фризопеп... вероятно за 2-3 месеца. В момента сме на 4 хранения, като първото и последното са с АМ+ 2 с.л. оризова каша.

Здравейте отново, докторе!
Както ме посъветвахте не съм давала Фризопеп, а в продължение на 7 дни давах пак зиртек. Спряхме го в сряда. Оттогава си има няколко пъпчици от вътрешната страна на едното краче, постепенно пак започнаха да се появяват и по другото, и по гърба, и по корема, и по слабините.









Ами сега какво да правя?


*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #573 -: Октомври 27, 2007, 15:48:46 pm »
Здравейте доктор "Birdie"!
Искам да ви попитам нещо,което много ме интересува!
"На колко езика говорим на децата?"
Ние живеем в Гърция.Децата ги гледа майка ми,която им
говори само на български!Аз им говоря на гръцки!
Всичко,което знаят малките за сега,го знаят и на двата езика!
/мама,баба,разходка,къде е еди какво си,и т.н./.
Например,като ги пита майка ми-"Къде е кученцето?",отиват
и носят кучето!Като ги питам аз същото на гръцки,пак носят
кучето!
Педиятъра ми каза да им говорим само на български,
гръцкия така или иначе щели да го научат!
Само че,можело да закъснеят да проговорят!
Моля ви кажете ми вашето мнение!
Благодаря ви предварително!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #574 -: Октомври 27, 2007, 16:06:40 pm »
@via

Ако забелязвате са в областта на тялото, а крайниците са чисти (с изключение на няколко пъпки от ухапано).

По колко Зиртек давахте и колко тежи детето?
Давате ли бурканчета, и какви?
Какво мляко давате?
Какви храни давате по принцип сега?

Обличате много и дебело-това не е добре...
« Последна редакция: Октомври 27, 2007, 16:12:27 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #575 -: Октомври 27, 2007, 16:09:35 pm »
Аз май нещо не стоплих за вит.Д, да давам ли поддържащо по една капка Вигантол или не. :oops:

П.П. Докторе какво мислите за защитните кремчета против вятър и студ, че при нас на морето си е ветровито.
Ако в една капка от техните има 200 IU, а не 20.000 IU ;).

Може да ползвате тези кремчета, но тествайте на малка повърхност предварително.
« Последна редакция: Октомври 27, 2007, 16:12:52 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #576 -: Октомври 27, 2007, 16:11:26 pm »
Здравейте доктор "Birdie"!
Искам да ви попитам нещо,което много ме интересува!
"На колко езика говорим на децата?"
Ние живеем в Гърция.Децата ги гледа майка ми,която им
говори само на български!Аз им говоря на гръцки!
Всичко,което знаят малките за сега,го знаят и на двата езика!
/мама,баба,разходка,къде е еди какво си,и т.н./.
Например,като ги пита майка ми-"Къде е кученцето?",отиват
и носят кучето!Като ги питам аз същото на гръцки,пак носят
кучето!
Педиятъра ми каза да им говорим само на български,
гръцкия така или иначе щели да го научат!
Само че,можело да закъснеят да проговорят!
Моля ви кажете ми вашето мнение!
Благодаря ви предварително!
Говорете им и на двата езика равностойно- например Вие на Бг, а съпруга на Гръцки...

"...Всичко,което знаят малките за сега,го знаят и на двата езика!"
->Къде е закъснението тогава? ;)
« Последна редакция: Октомври 27, 2007, 16:13:34 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #577 -: Октомври 27, 2007, 16:27:18 pm »
Здравей Бърди,

Детето на сестра ми / на 4 години/ от 1 месец има на пристъпи, предимно вечер след лягане и по време на сън, силна, суха кашлица. Няма температура, няма видима хрема, жизнена е и добре се храни. В някои дни се усилва, в други почти изчезва. Прегледаха я 2-ма лекари - единият казва, че е бронхит, другият - алергия. Първо пи вентолин 7 дни и мукосолван -  7 дни, в момента пие ериус, но няма резултат. Иначе страда от АД. Какво ще ни посъветвате, какви изследвания да й направим.
Поздрави 
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #578 -: Октомври 27, 2007, 16:28:13 pm »
Благодаря ви докторе,отново ме успокоихте!!!
Точно това правим,аз им говоря само на гръцки,а баба
 на български./Аз живея само с майка ми и децата!/
Просто бях попитала доктора тук и той ми обясни,че
щели да проговорят по късно,но пък ще знаят и двата езика!
За сега обаче аз не виждам "закъснение"!
Благодаря ви още веднъж!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #579 -: Октомври 27, 2007, 17:06:56 pm »
Здравей Бърди,

Детето на сестра ми / на 4 години/ от 1 месец има на пристъпи, предимно вечер след лягане и по време на сън, силна, суха кашлица. Няма температура, няма видима хрема, жизнена е и добре се храни. В някои дни се усилва, в други почти изчезва. Прегледаха я 2-ма лекари - единият казва, че е бронхит, другият - алергия. Първо пи вентолин 7 дни и мукосолван -  7 дни, в момента пие ериус, но няма резултат. Иначе страда от АД. Какво ще ни посъветвате, какви изследвания да й направим.
Поздрави 
Вероятно е инфекция, и има нужда от Антибиотик.
Аугментин, или Цефалоспорин. Не Азатрил, Бисептол.
Може да вземете фарингеален и носен секрет за изследване, но отрицателния резултат не е гаранция че няма синузит, или трахеит, или бронхит.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.