0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie
« Отговор #400 -: Октомври 18, 2007, 21:50:42 pm »
Благодаря за отговора.Това означава, че трябва да взима антибиотик нали?Ох толкова ми е мъчно той е само на 6 месеца.Вче и хремата му мина, дали има смисъл да повторим изследването?
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #401 -: Октомври 18, 2007, 21:51:25 pm »
здравейте докторе,
искам да помоля отново за вашето мнение. Ако си спомняте преди 3 седмици Деси (1г.) беше болна, силно зачервено гърло, възпалено ухо и сополки, Т 5 дни- пихме АБ-Цивзил, всичко беше ок с изключение на носа, който продължаваше да тече. Третирах само с физиологичен разтвор, защото посявките от носен и гърлен секрет бяха отрицателни. Т.е. 10 дни всичко ок докато в петък вечерта вдигна доста висока Т - 39.4, в събота съвсем ниска, в неделя няма, понеделник няма и вчера отново 37.8, която свали сама за около 40-50 мин., не съм й давала антиперетици, следобед вдигна 38.7, дадох нурофен, но след 20 мин. нямаше и помен от температурата (едва ли лекарството може да подейства толкова бързо).
Водихме детето при детски специалист УНГ в събота и във вторник, всичко с изключение на носа е ок. От вчера вече и носа е доста по-добре, но гласа й пресипна.
Урина от вчера чиста, чакаме стерилна.
На какво според Вас може да се дължи това състояние? Водихме я къде ли не, повечето лекари казват вирус, нашата педиатърка искаше стерилна урина, за да изключим евентуално уроинфекция.
Снощи със съпруга ми се ровихме из нета, сигурно ми е смешен въпроса, но възможно ли е да е вирусна пневмония, която не се чува на слушалка. Детето не кашля.
Вече незнам какво да мисля, много съм притеснена :(
Гласа е пресипнал-това Ви дава отговор.
Това вероятно е вирусен ларингит...
5 дневни лечения са смешни. Нищо под 7 дена не работи трайно.

Не съм го написала хубаво, става дума за 5 дни температура, а АБ го пихме 7 дни, но това беше при първото вдигане на Т, т.е. преди 3 седмици. Гласа е пресипнал от вчера, сега пак ли трябва да пие АБ? :?

Благодаря Ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #402 -: Октомври 18, 2007, 22:26:38 pm »
Благодаря за отговора.Това означава, че трябва да взима антибиотик нали?Ох толкова ми е мъчно той е само на 6 месеца.Вче и хремата му мина, дали има смисъл да повторим изследването?
По-добре първо да направите контролни посявки и след това да решите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #403 -: Октомври 18, 2007, 22:28:11 pm »
здравейте докторе,
искам да помоля отново за вашето мнение. Ако си спомняте преди 3 седмици Деси (1г.) беше болна, силно зачервено гърло, възпалено ухо и сополки, Т 5 дни- пихме АБ-Цивзил, всичко беше ок с изключение на носа, който продължаваше да тече. Третирах само с физиологичен разтвор, защото посявките от носен и гърлен секрет бяха отрицателни. Т.е. 10 дни всичко ок докато в петък вечерта вдигна доста висока Т - 39.4, в събота съвсем ниска, в неделя няма, понеделник няма и вчера отново 37.8, която свали сама за около 40-50 мин., не съм й давала антиперетици, следобед вдигна 38.7, дадох нурофен, но след 20 мин. нямаше и помен от температурата (едва ли лекарството може да подейства толкова бързо).
Водихме детето при детски специалист УНГ в събота и във вторник, всичко с изключение на носа е ок. От вчера вече и носа е доста по-добре, но гласа й пресипна.
Урина от вчера чиста, чакаме стерилна.
На какво според Вас може да се дължи това състояние? Водихме я къде ли не, повечето лекари казват вирус, нашата педиатърка искаше стерилна урина, за да изключим евентуално уроинфекция.
Снощи със съпруга ми се ровихме из нета, сигурно ми е смешен въпроса, но възможно ли е да е вирусна пневмония, която не се чува на слушалка. Детето не кашля.
Вече незнам какво да мисля, много съм притеснена :(
Гласа е пресипнал-това Ви дава отговор.
Това вероятно е вирусен ларингит...
5 дневни лечения са смешни. Нищо под 7 дена не работи трайно.

Не съм го написала хубаво, става дума за 5 дни температура, а АБ го пихме 7 дни, но това беше при първото вдигане на Т, т.е. преди 3 седмици. Гласа е пресипнал от вчера, сега пак ли трябва да пие АБ? :?

Благодаря Ви!
Гласът пресипва по-късно от началото на температурата при тези състояния.
Защо само по пресипналият глас да съдим нужен ли е АБ?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #404 -: Октомври 19, 2007, 00:55:32 am »
Здравейте,доктор Бърди!Много майки започват захранването с елда.Според вас удачно ли е да се захрани на 5,5 месеца с домашно приготвена каша от елда(сушат я на 100 градуса за 1 час и после я смилат на брашно)Благодаря предварително!


*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #405 -: Октомври 19, 2007, 07:13:23 am »
Ами незнам :oops:
Днес отново сме на преглед при педиатърката ни, та ще видим какво ще каже и тя.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #406 -: Октомври 19, 2007, 08:22:02 am »
здравейте докторе! Моето слънчице е само на 2,5 мес и вече има проблем! Снощи си събуди към 1,30 часа с леко покашляне! Помислих че въздуха е сух /и съпруга ми се оплака от това/  сложих мехлемче Нисита мисля беше, нахраних /тя е само на кърма/ я и заспа. Спа спокойно около 2-2,5 но пак изплака и се задави. Мерихме темп вечерта и сутринта няма темп! Към 5 часа пак се закашля- много се дави особено по гръбче докато сменям памперса! Като я вдигна или повдигна главичката се успокоява и заспива! Ще ви бъда благодарна за съветите! Тази сутрин тук е адска мъгла и отложих прегледа докато се вдигне!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #407 -: Октомври 19, 2007, 12:03:39 pm »
Здравейте,доктор Бърди!Много майки започват захранването с елда.Според вас удачно ли е да се захрани на 5,5 месеца с домашно приготвена каша от елда(сушат я на 100 градуса за 1 час и после я смилат на брашно)Благодаря предварително!
Не, не е удачно. Аз не харесвам това нещо и го смятам за алергично.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #408 -: Октомври 19, 2007, 12:06:13 pm »
здравейте докторе! Моето слънчице е само на 2,5 мес и вече има проблем! Снощи си събуди към 1,30 часа с леко покашляне! Помислих че въздуха е сух /и съпруга ми се оплака от това/  сложих мехлемче Нисита мисля беше, нахраних /тя е само на кърма/ я и заспа. Спа спокойно около 2-2,5 но пак изплака и се задави. Мерихме темп вечерта и сутринта няма темп! Към 5 часа пак се закашля- много се дави особено по гръбче докато сменям памперса! Като я вдигна или повдигна главичката се успокоява и заспива! Ще ви бъда благодарна за съветите! Тази сутрин тук е адска мъгла и отложих прегледа докато се вдигне!
Лек рефлукс, вероятно... спазвайте всички мерки против рефлукс...
"пак се закашля- много се дави особено по гръбче докато сменям памперса"
Това е типично...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #409 -: Октомври 19, 2007, 12:07:45 pm »
Здравейте докторе!Нашата малка принцеса-Мариела е на 4месеца и 20дни и сме само на кърма и вода до сега.Искам да си купя АМ за всеки случай да си имаме в къщи ,ако нещо стане.Посъветвайте ме какво АМ да взема.Педиатърката ми каза Фризо НА,но аз не й се доверявам напълно,щото ме караше да почвам със сокове от 2месец.Другия ми въпрос е от кога да започна захранването и скакво да почна?
Благодаря предварително!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #410 -: Октомври 19, 2007, 12:19:24 pm »
Докторе, от 2-3 дни малката има пъпчици от двете страни на лицето, на бузките към ушичките. Ситни пъпчици. Наистина ли се чисти детето от хормоните на майката или...
 :? :? :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #411 -: Октомври 19, 2007, 14:23:03 pm »
Докторе, от 2-3 дни малката има пъпчици от двете страни на лицето, на бузките към ушичките. Ситни пъпчици. Наистина ли се чисти детето от хормоните на майката или...
 :? :? :?
Снимка?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #412 -: Октомври 19, 2007, 15:17:01 pm »
Докторе, отдавна се каня да Ви попитам за нещо. Кога е нормално да се затвори фонтанелата на главичката? Ние още нямаме 9 месеца, а фонтанелата е напълно затворена, не е ли рано?  8O


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #413 -: Октомври 19, 2007, 17:58:55 pm »
Здравейте докторе!Нашата малка принцеса-Мариела е на 4месеца и 20дни и сме само на кърма и вода до сега.Искам да си купя АМ за всеки случай да си имаме в къщи ,ако нещо стане.Посъветвайте ме какво АМ да взема.Педиатърката ми каза Фризо НА,но аз не й се доверявам напълно,щото ме караше да почвам със сокове от 2месец.Другия ми въпрос е от кога да започна захранването и скакво да почна?
Благодаря предварително!
Аз лично бих Ви препоръчал Хумана или НАН.
Не давайте лечебни млека на здраво дете... Фризо НА е такова.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #414 -: Октомври 19, 2007, 18:04:18 pm »
Докторе, отдавна се каня да Ви попитам за нещо. Кога е нормално да се затвори фонтанелата на главичката? Ние още нямаме 9 месеца, а фонтанелата е напълно затворена, не е ли рано?  8O
От 10-ия до 14-ия месец. Не е затворена, просто има по-твърда хрущялна пластинка отгоре, вероятно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #415 -: Октомври 19, 2007, 18:20:52 pm »
Докторе, от 2-3 дни малката има пъпчици от двете страни на лицето, на бузките към ушичките. Ситни пъпчици. Наистина ли се чисти детето от хормоните на майката или...
 :? :? :?
Снимка?
Изпратих Ви ЛС.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #416 -: Октомври 19, 2007, 22:26:08 pm »
Здравейте докторе!Нашата малка принцеса-Мариела е на 4месеца и 20дни и сме само на кърма и вода до сега.Искам да си купя АМ за всеки случай да си имаме в къщи ,ако нещо стане.Посъветвайте ме какво АМ да взема.Педиатърката ми каза Фризо НА,но аз не й се доверявам напълно,щото ме караше да почвам със сокове от 2месец.Другия ми въпрос е от кога да започна захранването и скакво да почна?
Благодаря предварително!
Аз лично бих Ви препоръчал Хумана или НАН.
Не давайте лечебни млека на здраво дете... Фризо НА е такова.
  Малката наддава много добре на кърма,роди се 2.450,а сега е 6.800,което педиатърката ни определи като над нормата.На височина сме все още малки роди се 46см,а сега е 60см,да започвам ли да я захранвам или да изчакам?Имам желание да почвам с пюренца,щото вече я съжалявам 5месеца само кърма и вода.Какво ще ме посъветвате?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #417 -: Октомври 20, 2007, 01:40:51 am »
Здравейте докторе!Нашата малка принцеса-Мариела е на 4месеца и 20дни и сме само на кърма и вода до сега.Искам да си купя АМ за всеки случай да си имаме в къщи ,ако нещо стане.Посъветвайте ме какво АМ да взема.Педиатърката ми каза Фризо НА,но аз не й се доверявам напълно,щото ме караше да почвам със сокове от 2месец.Другия ми въпрос е от кога да започна захранването и скакво да почна?
Благодаря предварително!
Аз лично бих Ви препоръчал Хумана или НАН.
Не давайте лечебни млека на здраво дете... Фризо НА е такова.
  Малката наддава много добре на кърма,роди се 2.450,а сега е 6.800,което педиатърката ни определи като над нормата.На височина сме все още малки роди се 46см,а сега е 60см,да започвам ли да я захранвам или да изчакам?Имам желание да почвам с пюренца,щото вече я съжалявам 5месеца само кърма и вода.Какво ще ме посъветвате?
Кърмете поне още 1/2 месец изключително.
Защо да го "съжалявате"- то детето си е добре на кърма...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #418 -: Октомври 20, 2007, 14:05:56 pm »
Айде и аз да се включа.

Докторе препдполагам сте затрупан от задачки, но ми се ще да ми отговорите на следните въпроси. Вие сте моят он лайн пътеводител в отглеждането на Тони и много ценя вашите мнения и съвети. Надявам, че ни Ви отегчавам и досаждам.

1.Иска ми се да му приготвя леща, но незнам каква леща да избера. Веднъж му приготвих с червена белена леща, не се хареса, пък и тя нещо много трудно се свари. Какъв вид леща е подходяща за малчо и трябва ли да бъде белена?
2.Ананас, манго, въбще за цитрусите знам след годинка, но кога е най удачно да дам? Сезонните плодове почти се изчерпват с ябълка, круша и банан.
3.В нашето семейство са на особена почит кестените, мога ли да дам сварени на дребоскъчко и ако е да, с какво е най добре да се комбинира?
4.Голям проблем имаме със спането на Антоан, притеснявам се, че вече свикна да спи сгушен в мен и ще бъде много трудно да спи в кошарата си. Това вече стана и със следобедният сън. Посъветвайте ме какво мога да направя и трябва ли да правя нещо въобще, за да го отуча. Забелязвам, че изпитва страх когато не съм в кръгозорът му. Това са нормални и моментни състояния знам и ще отминат, играем на дзаг,дзаг, много се забавлява, но щом се запътя към вратата, настава неистов рев. Ще наемам детегледачка и се страхувам, че поведението му ще я изплаши. :wink:, а вече трябва да се работи.
Благодаря  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie
« Отговор #419 -: Октомври 20, 2007, 14:54:04 pm »
От 10-ия до 14-ия месец. Не е затворена, просто има по-твърда хрущялна пластинка отгоре, вероятно.
[/quote]

Благодаря Ви докторе! Да разбирам ли, че това не е проблем и не трябва да се предприема нищо?