0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #80 -: Февруари 10, 2012, 22:02:46 pm »
Ако не стане нищо сега, ще отида сама да си направя някъде, цветна снимка, въпреки, че четох, че не е от най-приятните изживявания. Дайте съвет за добър гинеколог във Варна! Благодаря ви предварително

Ми то за Варна вариантите не са много -или доктор Александров или Козовски.При първия трудно ще си запишеш час но все пак пробвай,мисля че приема в АГ-Варна на 7 етаж-ако греша поправете ме.Козовски работи в клиниката на Давидков-св.Георги Победоносец мисля се казваше.
Когото и да избереш късмет ти желая.Дано въпреки всичко инсето да е успешно и да не се налага да търсиш друг гинеколог.
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #81 -: Февруари 10, 2012, 22:12:06 pm »
Не слагайте всички лекари в Майчин дом под общ знаменател. Както всички знаем, аз успях точно там, с инсеминация. Вижда се до къде стигнах - чакам да родя след 2 седмици. На всички ви го пожелавам.
Рали, съветвам те да се обърнеш към д-р Капка Атанасова. Ако мога да помогна с нещо друго - питай
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #82 -: Февруари 10, 2012, 22:24:26 pm »
Не слагайте всички лекари в Майчин дом под общ знаменател. Както всички знаем, аз успях точно там, с инсеминация. Вижда се до къде стигнах - чакам да родя след 2 седмици. На всички ви го пожелавам.
Рали, съветвам те да се обърнеш към д-р Капка Атанасова. Ако мога да помогна с нещо друго - питай
По същата логика и всеки обикновен гинеколог е добър,когато жената кара безпроблемна бременност.Но когато има проблем ,търсим специалист все пак .Много се радвам за теб и всички,които са успели при някой от тези доктори,но моето впечатление и опит показват друго.На първо място са колко и кога да вземем парите,а останалото,ако може и да прескочим някое и друго изследване...просто от един поглед ще разбера кога да действаме.Е,има и други момичета като мен,при които има нужда и от повече изследвания,да се разбере причината ,а не да гадаем.Извинявам се ,че реагирам така,но съм от опарилите се. А на теб Катрин желая от все сърце леко раждане  :hug2:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #83 -: Февруари 11, 2012, 13:25:56 pm »
Напълно подкрепям katrin за д-р Атанасова! Тя е моят гинеколог във Варна (аз живея в чужбина), но я познавам от почти 20 години и й имам доверие.

Вестичка, прегръщам те! Не се отчайвай! Почини си малко (психически) от процедурите, пробвайте естествено и после опитайте пак! 3 процедури са нищо, защото успеваемостта е доста ниска. А междувременно опитайте във фонда. Сигурна съм, че ще се получи, защото когато искаш нещо достатъчно силно, то става! По един или друг начин.
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 13:35:21 pm от Marilena »
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #84 -: Февруари 11, 2012, 17:20:49 pm »
Напълно подкрепям katrin за д-р Атанасова! Тя е моят гинеколог във Варна (аз живея в чужбина), но я познавам от почти 20 години и й имам доверие.


Само за ,,протокола,, да попитам, Мариленка ти къде си прави процедурите(във Варна или в чужбина)
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #85 -: Февруари 12, 2012, 15:01:35 pm »
В чужбина. Бих ги направила във Варна, щеше да ни излезе много по-евтино, аз щях да съм си в къщи, но с половинката имахме разногласие по въпроса, а и той не можеше да отсъства седмици от работа, така че този вариант отпадна.
Моят личен извод в ситуацията е, че това, че плащаш по-скъпо и ходиш в реномирани клиники, не води автоматично успеха със себе си. При мен стана спонтанно, момичетата знаят. :wink:
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #86 -: Февруари 12, 2012, 15:28:52 pm »
В чужбина. Бих ги направила във Варна, щеше да ни излезе много по-евтино, аз щях да съм си в къщи, но с половинката имахме разногласие по въпроса, а и той не можеше да отсъства седмици от работа, така че този вариант отпадна.
Моят личен извод в ситуацията е, че това, че плащаш по-скъпо и ходиш в реномирани клиники, не води автоматично успеха със себе си. При мен стана спонтанно, момичетата знаят. :wink:
Радвам се ,че си послушала мъжа си и най-вече за спонтанното ти забременяване(аз също знам  :wink:),но и не случайно хората казват,че евтиното винаги излиза по-скъпо.От все сърце желая на всяка една от нас да постигне мечтата си,а на теб лека и безпроблемна  бременност :balk_21:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #87 -: Февруари 14, 2012, 08:42:54 am »
Здравейте момичета! Да споделя малко  :). След като в петък направих уринарния тест на 15ти ден след инсеминацията се обадих на док да спирам лекарствата, а тя каза не продължавай и в понеделник кръвен. Викам ок, то е ясно ама съм длъжна да слушам каквото ми каже док. Естествено знаех, че резултата ще е отрицателен. Снощи си вземам резултата 4,96.В лабораторията ми казват амии теста е хем така, хем така. Обаждам се на док и тя ми казва "много слабо положителен 8O - е те такова животно не знаех че има. Според мен е или положителен или отрицателен.Но те на мен ми се случват все такива неща.  Както и да е каза да спирам лекарствата. Питам я как ще продължим - тя казва ами четвърто инсе и после подаваме документи за фонда. Т.е. аз разбрах, че няма шанс четвъртото инсе, но аз така или иначе разбрах, че това не е нашата процедура.
Малко дълго стана, за което се извинявам  :oops:
Благодаря ви , че ви има  :bighug:


*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #88 -: Февруари 14, 2012, 09:50:05 am »
Миличка при такъв резултат съм чела,че може да е имало биохимична бременност..имаш ли вече цикъл?Защо не повториш кръвния за всеки случай?
Кафенцето имаше биохимична бременност,но не мога да се сетя какви бяха стойностите при нея..
Аз пък силно ще се надявам и ще стискам палци четвъртото инсе да ти донесе успех..


*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #89 -: Февруари 14, 2012, 11:16:03 am »
Момичета, какъв уред са използвали при вас за интраутеринна инсеминация за вкарване на обработените клетки? Четох, че имало специално приспособление. Използвали ли са при някоя от вас просто спринцовка с тънка игла за подкожни инжекции?
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #90 -: Февруари 14, 2012, 13:24:34 pm »
Вестичка, аз имах биохимична бременност и стойностите бяха 4,7. Горе главата и смело напред в четвъртия опит и фонда. Не губи време!
*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #91 -: Февруари 15, 2012, 10:37:15 am »
Момичета колко време след като спрете лекарствата ви дойде  :witch: . По-специално за утрогестана, защото когато пиех само Дуфастон си ми идваше и докато го пиех. А сега бях на Дуфастон и Утрогестан и вече два дни от както ги спрях, но не ми идва.
Притеснявам се да не е някаква извънматочна, чееееее  :( . Всъщност дали е възможно такова нещо с ЧХГ 4,96  :ask:


*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #92 -: Февруари 15, 2012, 10:43:40 am »
Vesta, на мен в два от трите опита ми дойде на 19-тия ден след инсеминацията,на 4-тия ден след като спрях утрогестана.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #93 -: Февруари 15, 2012, 10:52:11 am »
Мила,според мен трябваше да го повториш кръвния...
Иначе на мен утрогестана не ми влияеше кой знае колко за идването на цикъла


*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #94 -: Февруари 15, 2012, 13:27:19 pm »
На мен си ми идваше въпреки Дуфастона и Утрогестана.
Повтори теста,най-добре.
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #95 -: Февруари 16, 2012, 13:23:34 pm »
Здравейте момичета! Ето, че и аз се присъединявам към вас с първа инсеминация. Толкова се бях спекла, че след процедурата дори не знаех какво да питам док, а сега ми изникват десетки неизвестни  :?
Накратко: Бях на лека стимулация с мерионал, на 9 ден доминантен фоликул 20,8 мм, биха ми Оливере (нещо такова беше) уж за спукване на фоликула. На 10 ден ме инсеминираха (на 31-32 час след инжекцията), но фоликула още не се беше спукал. Док ми каза днес 11 ден да правя цял ден коремни преси и утре да отида да видим какво е положението. Снощи правих коремни преси, но имах силни болки в яйчника, особено при ставане и сядане. Днес сутринта пак коремни преси, но вече болките ги няма, цял ден се ослушвам, но не - не ме боли. Това дали означава, че вече се е спукал тоя мизерник  :ask: А утре ако се окаже, че не се е спукал, какво? До утре сперматозоидите сигурно вече ще са измрели... Какво мислите, все пак някои от вас имат повече опит /за съжаление/?


*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #96 -: Февруари 16, 2012, 14:06:38 pm »
Деси  :balk_64:
Когато си усетила болките при всяка вероятност фоликула се е спукал и няма нужда от повече  :presi: - не се тормози повече  :D . А ако не се е спукал най-вероятно ще правите реинсеминация.
Хайде успех и след две седмици да се похвалиш  :bfp1:  :crossfingers: :crossfingers:


Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #97 -: Февруари 16, 2012, 14:43:30 pm »
Vesta, благодаря ти!
Знаете ли колко време са годни сперматозоидите, че да си свършат качествено работата? Казаха ми някакви цифри, но запомних само 25 млн. и 37%, а това нииищо не ми говори  :?


*
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #98 -: Февруари 16, 2012, 17:03:07 pm »
Деси, това с коремните преси малко странно ми прозвуча.
А дали се е пукнал фоликула на един ехографски преглед може да да се разбере. По отношение на сперматозоидте - в един този случай не е толкова важно колко са на брой, защото не правите инсеминация на спукан фоликул. По важно е мисля каква е тяхната преживяемост.
Най важно е таймирането на инсеминацията. Да се уцели момента кога точно  да се пуснат плувците.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Инсеминации януари, февруари, март 2012
« Отговор #99 -: Февруари 17, 2012, 10:06:51 am »
Фоликула се е спукал и сега си имам "перфектно жълто тяло" по думите на Док  :balk_46: Ще пия дуфастон и ще слагам утрогестан.
Сега казвайте има ли някакви ограничения, които трябва да спазвам до теста. Предполагам, че ще трябва да спра танците?!?! А кафето? Да не се натоварвам?
avallon, и на мен ми беше странно цял ден да правя коремни преси, но сега ми е още по-тежко...не мога дори да се усмихна от мускулната треска  :lol: Нооо, това да е проблема :)
« Последна редакция: Февруари 17, 2012, 10:09:25 am от desita_r »