0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #620 -: Април 04, 2014, 11:17:58 am »
Аз пресметнах, че съм горе долу по средата на бременността. Остават ми някакви си около 4 месеца и половина до термина и това някак си ме обнадеждава. Дано всички да се чувстваме добре до финала и да родим здрави и прекрасни дечица. Това е голямото ми "тайно" пожелание по случай рождения ден!
« Последна редакция: Април 04, 2014, 11:28:10 am от hope-love »
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #621 -: Април 04, 2014, 11:22:07 am »
Хоупче, честит рожден ден и от мен !
Пожелавам ти много, много здраве, лека бременност до финал и само усмивки занапред !
Весел празник !
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #622 -: Април 04, 2014, 15:36:31 pm »
Верче, честита бременност и здраво бебе!
Ей, че радостна новина!
 :cheerleader: :bighug:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #623 -: Април 04, 2014, 16:03:03 pm »
Kassi ,страхотна новина,честито. :)
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #624 -: Април 06, 2014, 13:54:31 pm »
Здравейте коремчета!Най-накрая и аз да се добера до компа и да драсна 2-3 реда :wink: Първо честити сини гащи на Моуст.
Някакви новини от 47 Smiles?А другите бъдещи мамчета как сте?Ние сме добре, девойката става все по-активна и вече я усещам по няколко пъти на ден да ми утря по някое ритниче :oops: Чувството наистина е неописуемо :P Мен напоследък както и други момичета са се оплаквали в темата по-напред започна да ме боли костта при срамните устни все едно го усещам.Аз даже първите 1-2дни си мислех че е цистит защото  все едно, че ме пареше нещо отдолу, но пък като пишкам не ме пари и започнах да се чудя какво е това и гледах във форума бяхте писали точно за такава болка, затова реших че най-вероятно и при мен е точно тази болка от разширяването на таза...Аз другата седмица съм на ЖК да видим колко е пораснала нашата принцеса.Да си призная честно вече ми е притеснено преди всеки преглед...Дано всичко да е наред с бебчето ни...Вече съм станала много тромава и коремчето доста наедрява :oops: Тази седмица работех по един проект в офиса, който трябваше да приключа в срок и в общи линии ми беше много натоварено, но се справих де :oops: Реших да поработя още следващата седмица и ще изляза в отпуска за 2 седмици малко да си почина.А май месец още не съм решила колко ще  ходя на работа, но зависи и как ще се чувствам де.Смених си маршрута и въпреки задръстването сутрин успявам да стигна пак за около час на работа.Другата седмица като отида на ЖК ще попитам лекарката дали може да ми издаде болничен за 2 семици преди другия болничен от 45дни и от края на май да си оставам вече вкъщи.Аз мисля към края на месеца като съм в отпуска да се поразходя малко по магазините и да разгледам за колички и креватчета за да се спра горе-долу на някои модели :wink:
Момичета да ви питам нещо - нещо откакто забременях нямам почти никакво желание за секс :? Това нормално ли е според вас?Почти не правим секс вече или ако се случи е 1-2 пъти в месеца :? Даже по-скоро си мисля че не е само до желанието, а и се притесняваме за бебето, защото и мъжа ми много не иска, което мисля че не е нормално...  :?
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #625 -: Април 06, 2014, 14:42:00 pm »
Слънце, за секса е много индивидуално, хормони, болки, предразсъдъци  :) Аз получавах контракции, мъжът ми го беше страх, че първите 3м бях с кървене.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #626 -: Април 06, 2014, 15:27:22 pm »
Слънчице, при мен желанието за секс след забременяването рязко спадна, особено след 3-тия месец.
При други пък се покачва. Явно е индивидуално.

Аз вече съм на вълна да предприемам мерки за предизвикване на раждането. Док. каза:
  • горещи душове
  • масажи на корема
  • дълги разходки
  • секс
Ако някой знае и други "чалъми" да казва  :lol:
Дано да се случат нещата, че вече нямам търпение  :P
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #627 -: Април 06, 2014, 17:49:50 pm »
47 Smiles,

Чувала съм също за катерене на стълби и ядене на люто :) Ама не е като да съм опитвала....

Иначе за секса - аз откакто се борехме за бебе и ми беше паднало желанието от всичките неща, но откакто съм бременна направо много ми се иска. Според док проблем няма, ама с тези прокървявания досега много ме беше страх, а и мъжът ми категорично ми отказа защото го било страх  :?

Аз от вчера съм на чужда почва и да се похваля полета мина много добре - преди ми ставаше лошо, а вчера нищо не разбрах :) Добре съм и да чукна на дърво и зацапванията май спряха.... сега остава да се справя на обучението и да се прибирам края на седмицата и да си мирясвам за 6 месеца ;)
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #628 -: Април 06, 2014, 18:04:11 pm »
hope-love честит празник на патерици и благодаря за пожеланието пожелавам ти да ти се сбъдне ! 47 Smiles аз преди 17 години с плетка си докарах контракции до 5мин. ,но докото стигна до родилно (5мин ) спряха ,съответно в 40 +6 г.с. предизвикаха раждане със системи .  :lol: :lol: :lol:
*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #629 -: Април 06, 2014, 19:02:10 pm »
Смайл, пожелавам ти безпроблемно раждане. Не се притеснявай - то ще реши кога да излезне...Стискам ти палци скоро да гушнеш съкровището си и ще чакаме радостната новина  :grouphug:!

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #630 -: Април 06, 2014, 21:27:59 pm »
47 Smiles, аз съм чела че и чай от листа на къпина се перепоръчва, но не съм пробвала. Каквото и да опитваш когато си реши бебокът, тогава ще се появи на бял свят. Пожелавам ти да е скоро и всичко да си тръгне от самосебе си.
И аз откакто съм бременна (но и при първата ми бременност беше така) нямам никакво желание за секс, но и нашият тати е съпричастен и ме разбира.  :lol:


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #631 -: Април 06, 2014, 22:09:27 pm »
Смайлс, закъде ще бързаш пък ти?! Питай кака си! Сигурно съм шампионка във форума по преносване на бебета (женско, мъжко, квото дойде).  :lol:

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #632 -: Април 06, 2014, 22:53:26 pm »
каква прекрасна новина....КАсита, честита розова лентичка и леки дни до финала. :D :D :D
пожелавам безпроблемни бременности на всички, леки раждания и здрави бебета. а за мерките не се тревожете, моето бебе го мериха 2900 и на следващия ден го родих сутринта 3300, няма как за 10 часа да качи толкова, та спокойно.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #633 -: Април 07, 2014, 08:00:42 am »
Благодаря на всички за съветите  :P

Смайлс, закъде ще бързаш пък ти?! Питай кака си! Сигурно съм шампионка във форума по преносване на бебета (женско, мъжко, квото дойде).  :lol:
Блу, не че бързам кой знае колко. Но ако пресроча термина трябва да ходя всеки ден до болницата.
В момента с ремонтите в София стигам от нас до болницата за 1.30 ч. с градския транспорт. С прегледа общо всичко към 4 часа ми отнема.
Ако взема такси ми е 12-13 лв. в едната посока само.
Освен това непрестанно трябва да поддържам къщата в пълна готовност за гости - все да е чисто и подредено.  :lol:


Alemariya,
много смешно с тази плетка  :lol:

Mousyt, наслаждавай се на престоя си в чужда държава. Попивай впечатления.

Каквото и да опитваш когато си реши бебокът, тогава ще се появи на бял свят.
Склонна съм да се съглася  :P

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #634 -: Април 07, 2014, 08:10:14 am »

Mousyt, наслаждавай се на престоя си в чужда държава. Попивай впечатления.


Мерси за пожеланията, ама тази сутрин вече си развалих настроението :( От вчера спрях утрогестана и естрофема, но ствам тази сутрин и познайте.... Сега си започвам пак, а за капак май не съм си взела достатъчно утрогестан за цяла седмица, та сега ще търся откъде да намеря и ще карам на намалена доза за начало  :( Както се сещате не мога и да остана да лежа вкъщи, т.ч. стискайте ми палци всичко да е наред....
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #635 -: Април 07, 2014, 08:42:32 am »
Мерси за пожеланията, ама тази сутрин вече си развалих настроението :( От вчера спрях утрогестана и естрофема, но ствам тази сутрин и познайте.... Сега си започвам пак, а за капак май не съм си взела достатъчно утрогестан за цяла седмица, та сега ще търся откъде да намеря и ще карам на намалена доза за начало  :( Както се сещате не мога и да остана да лежа вкъщи, т.ч. стискайте ми палци всичко да е наред....
Чела съм тук по форума, че често се случва кървене при спиране на приема на утрогестан.
Някои момичета го спират по схема - т.е. чрез намаляване на приема, а не директно спиране.
Стискам ти палци, скоро да спре това кървене  :crossfingers:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #636 -: Април 07, 2014, 08:46:39 am »
Ами и аз се изненадах като каза док да го спирам от раз, ама нали каза ако зацапам нещо да го започвам пак отначало.... Аз имам достатъчно да изкарам до петък (когато се прибирам) на 2х2, но сега пратих сестра ми да ми намери още, дано да успее :) Надявам се да е от това и да мине като предните пъти....
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #637 -: Април 07, 2014, 10:07:57 am »
Moust и според мен е от рязкото спиране на утрогестана.Аз също като го спрях и лекарката, която ме следи на ЖК и лекарката в клиника Надежда ми бяха казали, че не трябва да го спирам от раз и ми направиха схема да го спирам постепенно...Така че слагай утрогестана пак и дано всичко да е наред :goodluck:
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #638 -: Април 07, 2014, 10:19:00 am »
Moust, ако не намерите утрогестан, можеш да слагаш по-малка доза, но да имаш за два приема всеки от оставащите дни. Смятам, че това би било по-разумно, от колкото да сложиш първите дни и през последните - нищо.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #639 -: Април 07, 2014, 11:25:14 am »
Каси,честита розова сбъдната мечта!Лека и безпроблемна бременост ти желая.Да сте много щастливи и четиримата,а скоро петима  :)