0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #480 -: Март 22, 2014, 22:35:20 pm »
Стоека, чела съм, че момичетата ходят, като им се наложи. Не се притеснявай! Имало упойка за бременни.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #481 -: Март 23, 2014, 00:41:03 am »
....която грам не хваща. По-добре половин упойка с адреналин да не усетиш нищо, отколкото безадреналинова. Във втория случай при болката си произвеждаш естествен адреналин и не само - всички хормони свързани със страха и болката се активират и е доста по-неприятно за теб, а може би и за бебето. По-добре вземи хубава доза магнезий и но-шпа, после упойката и да оправят зъбчето.

Не подценявайте зъбите, все пак те могат да се превърнат и в огнища на инфекции, което е силно непрепоръчително за бременни.

Зъби ми оправяха с упойка като бременна, антибиотици приемах, куче ме хапа, та да ви кажа, всичко минава. Ако вие самите сте спокойни и вярвате на лекарите си и зъболекарите си ще направите най-голямата услуга на себе си и бебетата :)
[/url][/url]
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #482 -: Март 23, 2014, 10:06:38 am »
И аз си вадих зъб в 5 месец , доктора каза слагам ти щадяща упойка. Незнам какво ще рече това, но болка не усетих даже мина много бързо,много лека ръка имаше човека ;)

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #483 -: Март 23, 2014, 10:33:35 am »
katituu, как е твоята принцеска, прибрахте ли се вече в къщи?


Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #484 -: Март 24, 2014, 07:23:10 am »
Здравейте момичета  :P Как сте в това хубаво време?
Те май го дават да се разваля де.
Аз вчера изпратих мъжа ми в командировка за две седмици и сега стискам палци бебо да изчака завръщането му  :P
Моята майка обаче дойде за 2-3 дни. Ще ми помогне съвсем да вкараме апартамента у ред  :lol:

Желая ви спокойно бременеене  preggo
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #485 -: Март 24, 2014, 11:31:51 am »
Добро утро :)

Аз днес съм на работа и се опитвам да се освестя къде съм и не е лесно  :? Зацапването почти ми спря - имам само по 1-2 капки кафеникаво на ден, надявам се утре на прегледа да имаме добри новини  8)

И моята майка вчера ми беше на гости за няколко часа. Донесе ми наготвено ядене и баничка и ми изчисти малко вкъщи, че не се траеше  :oops:

Сега малко ме мъчи една мисъл. След 2 седмици трябва да летя със самолет (командировка). Докторката всеки път я питам и тя казва, че няма никакъв проблем. Аз също от полета се тревожа дотолкова, доколкото е мн рано сутринта и няма да съм се наспала и да не ми стане мн лошо и да повръщам... Там престоят също не ме плаши, защото ще съм при сестра ми и дори нещо да ми има тя знае къде/как, т.ч. не е като да съм сама и на непознато място :) Обаче ще ми се наложи 4 дни подред да ходя повече и да пътувам по около 1 час с метро, с прекачвания,... А от началото на бременността се пазя да не измина повече от 200м пеша (само с кола се предвижвам) и с това прокървяване :? Ще питам утре докторката пак :)
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #486 -: Март 24, 2014, 11:35:51 am »
Ле-ле, Смайлс, то при тебе не останало време! Все така бодра и спокойна да бъдеш до последния момент. Ти за естествено раждане ли се подготвяш? Не споменаваш за планирана дата за секцио или аз съм пропуснала. И всъщност къде ще раждаш? Като гледам колко малко дни остават до термина ти и едно такова вълнение му обзема. Спомням си как се вълнувах  преди първото раждане на сестра ми. Честно - толкова близки ви чувствам, че тръпката ми е голяма, макар от разстояние.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #487 -: Март 24, 2014, 15:20:23 pm »
Mousyt, това как ще ти се отрази летенето със самолет е много индивидуално.
Аз летях като бях в 8-ма и после в 10-та седмица. И двата пъти по два кратки полета от по 1 час, един след друг. По принцип нямам проблеми с летенето.
Но тогава ми стана много лошо при кацането. Повръщах цели 4 дни след това и нищо не можех да сложа в устата си.
Но пак казва, не съм чувала друг да има такъв проблем.
По принцип се води съвсем безвредно пътуване, а и щом и док е казала че няма проблем. Моя позната ходи чак до Щатите в третия месец пак и нищо й нямаше.

Хоупче, живот и здраве за естествено раждане се готвя в Токуда. Благодаря, че се вълнуваш с мен  :P И аз много близки ви чувствам всички тук и с лекота си споделям.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #488 -: Март 24, 2014, 21:59:31 pm »
Стоека,не се притеснявай .Аз в 11г.с вадих мъдрец и то с нормална си упойка с адреналин като преди това ми правиха в АГ-то инжекция но-шпа.Отивай на зъболекар и не търпи болки,че е страшно
« Последна редакция: Март 24, 2014, 22:01:39 pm от moniks_s »

*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #489 -: Март 25, 2014, 09:03:28 am »
Да ви се похваля - вчера чухме сърчице :) Барбарончето отговаря на 7 г.с. и е 0,889 см :0
при предиишната бременност правих зъби в 6 месец. Сложиха си ми упойка.

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #490 -: Март 25, 2014, 10:27:32 am »
Да ви се похваля - вчера чухме сърчице :) Барбарончето отговаря на 7 г.с. и е 0,889 см :0
при предиишната бременност правих зъби в 6 месец. Сложиха си ми упойка.

Маги, честито! Успех! :cheerleader:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #491 -: Март 25, 2014, 10:30:44 am »
47 Smiles, наистина при теб момента наближава.  :) Как няма да устиска бебока докато тати се прибере, не се притеснявай.
maggi4ka, честито ви тупкащо сърчице. Дано от сега нататък всичко да е наред и при вас.
Mousyt, дано кървенето при теб е спряло вече. Но гледай повече да си почиваш. Не я мисли толкова къщната работа щом има и желаещи бъдещи баби да помагат.  :D
При нас времето от неделя се застуди доста, температурите от 22 градуса паднаха на 8-10 градуса и вали дъжд. Вчера като ходих да вземам малкия от градина направо премръзнах.
Приятен ден на всички!


*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #492 -: Март 25, 2014, 10:37:48 am »
Мерси за пожелнията :) Mousyt, как си ти?

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #493 -: Март 25, 2014, 10:54:47 am »
Добро утро коремчета!Как сте днес?Минавам да ви наглеждам набързо, че напоследък много задачки имам и време нямам за почти нищо и най-вече за почивка, което не ми се отразява добре, но ще помисля по въпроса за почивката  :wink: Аз да се похваля, че ние вчера вече показахме и на тати ритничета.Усещането е невероятно :oops: Вече я усещам всеки ден предимно вечр като легна да гледам ТВ.Ама вчера доста риташе и мъжът ми също успя да я усети и да види де, защото то се вижда как ми се движи коремчето като рита малката кукла.Ние си бяхме полегнали да гледаме шоуто "Като две капки вода" и се бъзикахме с мъжът ми че и тя танцува, даже сигурно и хореография си имаше, защото вчера доста риташе  :D Похвалих се, а сега и да се оплача, че от 3-4 дни започнаха доста да ми оттичат ръцете и краката, вчера следобяд пръстите на ръцете ми бяха станали направо като кебапчета.Взех си направление да си пусна една урина да видим какво е положението.Ама лекарката ми каза, че трябва повече почивка, а аз като стана сутрин в 06:30, прибирам се от работа в 18ч., продължавам с готвене, миене на чинии и малко чистене и си лягам най-рано кам 21:30ч и доки каза, че трябва повече почивка, ама какво да правя гладни ли да стоим :? А и гледам да се възползвам докато още имам сили и не ми тежи толко бебка, че после незнам как ще я караме...Ама най-вероятно от май месец може и да си взема малко болничен и да си почивам и разчиствам вкъщи...Приятен ден момичета!
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #494 -: Март 25, 2014, 11:57:07 am »
slanceto87, това с оттоците не е шега работа. Хубаво е да ти пуснат изследвания. Мен на всеки преглед първо това ме питат дали ми оттичат краката и ръцете и дори ме оглеждат.


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #495 -: Март 25, 2014, 12:20:35 pm »
Слънце, аз се бях надула така, освен урината и почивката ми казаха да намаля солта и да приемам повече течности.Препоръчвам ти го.Аз се надух след като злоупотребих с кисело зеле и трушия, ама пусто можех само това да ям в един момент от бременността.
Но почивай, вдигай краката на високо, а таткото може да сготви и той.Има и алтернатива аламинути, от както се роди Моника разбрах колко лесни и бързи ястия имало.

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #496 -: Март 25, 2014, 14:17:36 pm »
Момичета, здравейте и честито Благовещение!
Искам да ви попитам, знаете ли дали планираното секцио в Майчин Дом  се заплаща допълнително  или се заплаща само избор на екип? При раждане по спешност кога се заплаща избора на екип? Благодаря ви !


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #497 -: Март 25, 2014, 14:24:06 pm »
 VeryMe, заплаща се само избор на екип, поне аз това платих. По принцип се плаща в деня на изписването. Но, ако е спешно, дали ще го прави определен лекар или дежурните? Ако са дежурните, не би трябвало да плащаш избор. Имаш ли уговорка с лекар от МД?

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #498 -: Март 25, 2014, 14:28:59 pm »
VeryMe, заплаща се само избор на екип, поне аз това платих. По принцип се плаща в деня на изписването. Но, ако е спешно, дали ще го прави определен лекар или дежурните? Ако са дежурните, не би трябвало да плащаш избор. Имаш ли уговорка с лекар от МД?
Не, но ще се уговарям може би идната седмица, ще си платя екипа. А ти при кого си родила там? Доволна ли си?


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #499 -: Март 25, 2014, 14:55:13 pm »
Момичета здравейте, искам да задам въпрос, който може и тъпо да звучи, но никъде не намерих информация в Мрежата - На 17.02. ми беше транфера на 1 бластоцист, т.е. в 7г.с. и 4дни съм. Вчера бях на преглед и докторката ми каза, че плодния сак е по-малък по размер, отколкото трябва. Т.е. не е правилно съотношението ембрион-плоден сак. Плодния сак е с размери 1,65, а ембриона - 0,75см. Иначе чухме сърчице - 126 удара, и всичко друго според нея е нормално, но това каза че я притеснява, макар че не може да даде още прогнвози за бременността. Има ли някой който се е сблъсквал с този проблем, ако може да сподели. На 4.04 съм пак на преглед но съм много притеснена. :(