0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #820 -: Октомври 17, 2013, 09:26:46 am »
Гери, ти искаш Маги да прати на мястото на твоето писмо така ли?А ти твоето искаш ли да го пратиш началото на другата година?Питам, за да удължа още малко присъствието на Рошко сред децата.

Да, това ми е идеята. Аз така и така пратих за Търново през август наместо, Маги за Русе и сега Китай ще отиде за януари, тъкмо децата ще имат по дълго Рошко, а и ще имаме време да решим какво ще правим след януари.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #821 -: Октомври 17, 2013, 11:57:30 am »
Само, кажете ми, след кого съм? Т.е, от къде ще лети Рошко към Русе?
Че да знам с влак ли да го возя, с кораб по реката ли да го возя? :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #822 -: Октомври 17, 2013, 19:31:31 pm »
Аз предлагам догодина да започнем да разказваме за народните обичаи. Всеки месец може да се намери нещо интересно :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #823 -: Октомври 18, 2013, 08:04:16 am »
Маги, ти изпращаш началото на ноември, би трябвало Рошко да дойде от Чикаго в Русе.

Гери, ще изпратиш ли Аржентина, януари или февруари когато ти е удобно, само пиши кога, за да оправя графика за след НГ.

Мими, за сега само ти и Кафето изявихте желание за обичаи да се разказва.Нека да видим и другите дали ще се включат има още малко време.В краен случай може да не пускаме писма по пощата, а да ги качваме във фейса и тук и да се теглят и печатат от родителите.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #824 -: Октомври 19, 2013, 21:50:58 pm »
Магиии, ЧЕСТИТОООО!!!!!!

Ама как ще свършва вече Рошко?! Може би трябва да стартираме мислене по въпроса с продължението за догодина, ама дайте поне месец време, че и аз трудно го намирам. Септември такъв стрес ме тресе с тези 5 различни училища, че имаше седмици, когато ядях по един голям шоколад на ден и накрая на седмицата бях даже с по-малко килограми. Горе-долу се очичерих вече, луда работа е това да ходиш на много места, ама... Брей, не помня откога не съм се напъвала да съм толкова  любезна и засмяна, на моменти си се усещах самата аз като ужасно фалшива, а и зор голяма да го запомня всичкия различен народ - малък и голям. Оцелях дотук.

Ние получихме последно от Плевен писмо! Благодарим ти, Снеже! Припомних си как ни водеха на Панорамата. Спомних си и как едно горещо лято един влак от София до Плевен ме закара да видя мъжа си, тогава все още приятел, школник от Школата за офицери (май така се водеше...). Бях му направила собственоръчно един тутманик и разни лакомства, но той пътят беше толкова дълъг, че изядох половината тутманик дотам.  :D Той не се разсърди много, защото там точно и тогава ги хранеха добре.

Момичета, наистина може да не е с хартиен вариант по пощата, но каквато и да е идеята, нека има пак график и да сме разпределени. И аз ще помисля по въпроса какво друго овен обичаи може да е.
Засега толкова. Утре пак ще вляза да видя дали имам разрешение да започвам да мисля, че е голям зор понякога... :D наскоро нещо се карах на Емма, че прави глупости, защото не мисли и тя започна да се защитава с някакви подробности, но ме срази, като каза: "Мамо, мисля бе, чувам даже как мозъкът ми работи". :D Много смешно ми се строи, като е притиснат човек в отчаяна ситуация, колко комичен може да е. Та, давайте знак да почвам да мисля и в каква посока, защото аз нещо не го чувам моя мозък, ама хич!

Лека вечер! :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #825 -: Октомври 22, 2013, 21:04:44 pm »
Писмото на Рошко от Мюнхен тръгна, до два дни ще е при получателите.  Моля да ме извините, че така го забавих и не е така богато, както исках, просто са ми затворили любимия магазин с дреболии :?
Писмото е пдф файл, на Маги ли да го пратя, за да го качи? И ако ви харесват снимките, понеже съм писала за замъците, ще ви пусна линкове с информация, за да покажете още на децата.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #826 -: Октомври 23, 2013, 17:37:15 pm »
Получих писмото Гане.

Момичета извинявам се че не пиша, имаме ужасно много работа и през ден сме по обекти на надзор, нека малко да се поизчисти покрай мен и ще седна да направя график за след НГ :)

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #827 -: Октомври 23, 2013, 21:34:51 pm »
а аз от лятото  не съм получавала писмо :(
бг пощите са просто под всякаква критика :(
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #828 -: Октомври 24, 2013, 23:44:50 pm »
И Свилен вече е притеснен за Рошко. Всеки ден ме кара да проверявам в пощата дали няма писмо. Вече се чудя дали да не започна да повтарям първите, той и без това беше много малък като започнахме да получаваме писма, та едва ли помни нещо :)


*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #829 -: Октомври 25, 2013, 10:34:41 am »
Ох, и аз се смотах последните седмици, само чета нямам време за писане. В понеделник, на който обещах да препратя Търновското писмо ще го препратя.

Иначе, за Рошко след януари, на мен за обичай ще ми е трудно да пиша, но на децата ще им бъде сигурно интересно, но мога да пиша за други места из Европа, така че можем да продължим и с обиколките на Рошко по чужбина.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #830 -: Октомври 25, 2013, 11:24:48 am »
И аз се мъча да се сетя, кое беше последното писмо, което получихме. На всичкото отгоре, ги местих и размествах и обърках реда на получаване.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #831 -: Октомври 25, 2013, 11:57:29 am »
Аз си ги печатам от фейсбук, слагам картинките и "изпращам". Благодаря ви!!!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #832 -: Октомври 25, 2013, 12:04:35 pm »
Що не пускате снимки на децата с последните писма?Така се помни какво сте получили най-лесно.

Иначе последно преди Ганка, прати прати Снежи от Плевен.Това и трябва да е последното получено.Преди това е Гери от Велико Търново, а по преди това е Лиско от Шумен.

Във фейса сме до Бургас, след 2 седмици пускам варненското, после шуменското и т.н.там имахме малко лятно забавяне но ще го наваксаме.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #833 -: Октомври 25, 2013, 15:27:04 pm »
аз нямам последните две от Ганка и от Снежи :(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #834 -: Октомври 25, 2013, 16:37:46 pm »
Моето сега трябва да пристигне, така че има още шанс да имаш :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #835 -: Октомври 25, 2013, 17:07:01 pm »
Стефи, и у дома го няма още немското, но предвид, че Ганка го е пуснала преди 3 дена, има голям шанс да дойде другата седмица.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #836 -: Октомври 26, 2013, 11:12:40 am »
При нас пристигна писмото Гане, благодарим!
Моля включете ме в списъка с изпращачите (и получатели) и за другата година.


Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #837 -: Октомври 26, 2013, 15:13:23 pm »
При нас плевенското и немското още ги няма  :(

Иначе съм готова да се включа във вякакви начинания.

Предлагам и като тема, която може да се развива:
Един ден на .....
 В случая някое дете/деца, домашен любимец, любимо тв предаване, тв/комп. игра,
в училище/градина, учителка/леличка, РД на приятели и т.н.

Мисля, че на децата, независимо от възрастта са им интересни такива неща и са универсални.
« Последна редакция: Октомври 26, 2013, 15:15:10 pm от danny22 »
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #838 -: Октомври 28, 2013, 14:42:38 pm »
немското дойде, благодаря Гане, ще четем довечера :)
Маги, Снежи, плевенското го качете във фейса, за да си го принтнем :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #839 -: Октомври 28, 2013, 14:44:33 pm »
За януари, февруари и март ще имам хора който да пишат от градове по тертипа който е до момента.Днес по-късно ще ги кача в списъка на първа страница, а на тях ще им разпратя ЛС-та за кога са.

Стефи, малко със закъснение ни вървят писмата във фейса, ще го кача и плевенското скоро.