0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #20 -: Август 04, 2008, 20:17:03 pm »
austriana, радам се, че и при теб нещата се подобряват, пожелавам ти успех! Аз имах проблем също в началото на бременността - контракции, но без кървене, приемах и магнерот /магнезий/.
Поздрави!  :D
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #21 -: Август 04, 2008, 21:00:46 pm »
Благодаря ти  Nina дано да преминат че вече сам съсипана нямам и ден покой. Свършиха ми молитвите.
Магнезият сгъстява кръвта доколкото не се лъжа а аз имам склонност към тромбофилия.
Дано ношпата помогне.
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #22 -: Август 04, 2008, 21:49:06 pm »
 Имунологични правила ли си?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #23 -: Август 04, 2008, 21:53:34 pm »
Благодаря ти  Nina дано да преминат че вече сам съсипана нямам и ден покой. Свършиха ми молитвите.
Магнезият сгъстява кръвта доколкото не се лъжа а аз имам склонност към тромбофилия.
Дано ношпата помогне.

Магнерот-а по принцип е за контракции, аз затова ги споменах. Разбира се, ако за теб е противопоказен- не! Ами и от мен имаш една молитва! Кураж! Жалко, че неможе да се консултираш с лекар по всяко време  :?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #24 -: Август 04, 2008, 22:20:03 pm »
Хайде и на теб малко кураж! Хей, имай вяра, какъв е този песимизъм?!  :D

Виж това:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=27228.msg394484#msg394484
Благодаря ти Нина. Мен не ме притеснява отклонението в дни толкова, колкото това, че двете ( сака и ембриона) не вървят заедно.

Боби


  
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #25 -: Август 04, 2008, 23:40:26 pm »
Asturiana,можеШ да вземаШ buscapina 3 * 1(спазмолитик е, аз така го вземах, а  при по силни болки и контракции по 2 таблетки)
успех

Bobbie, кураж и късмет



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #26 -: Август 05, 2008, 03:29:05 am »
Момичета, нещата не изглеждат никак розово. Бета ЧХГ миналия понеделник беше 8400, а днес е 18200. Колкото и консервативно да се покачваха, за една седмица трябваше да са поне около 40000. А и не е самотова - прогестерона също пада. Сега е 14, като до сега беше над 20 ( не знам колко точно, защото ми даваха само резултати, че е >20)- и това при положение, че съм на прогестерон таблетки 2х1 ( от 20ммг влагалищно). Вече и ембриоложката не ме успокоява, че излишно се притеснявам. Казаха, че докато има сърдечен ритъм да си взимам прогестерона и в сряда пак на преглед. Не смятам обаче, че има някаква надежда и ми е много мъчно.


Боби


  
*
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #27 -: Август 05, 2008, 08:07:43 am »
Боби, не се предавай. Аз бих увеличила приема на прогестерон с още едно поне, но ти си знаеш. Сигурно имаш предвид прогестерон от 200 мг., а не 20. А ЧХГ мисля че само в началото нараства бързо. 18200 си е доста добра цифра.
Ще ти стискам палци и ти желая късмет!
« Последна редакция: Август 05, 2008, 08:29:36 am от sia »
*
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #28 -: Август 05, 2008, 08:18:05 am »
Bobbie  разбира се , че има надежда.
Не се отчаивай!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #29 -: Август 05, 2008, 10:38:26 am »
Сигурно имаш предвид прогестерон от 200 мг., а не 20.
Направила съм грешка - 200мг е.
 За съжаление този падащ прогестерон не вещае нищо добро. Да, аз си се нядявам, но реално в случаи като моя, ако не пометна ще е изключение от правилото, което е много, много рядко.

Благодаря ви момичета за подкрепата.

Боби


  
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #30 -: Август 05, 2008, 11:40:57 am »
Bobbie -Не се отчайвай докато сърчицето бие си пий хапчетата и се моли. Дано да стават чудеса.
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #31 -: Август 05, 2008, 11:44:46 am »
Asturiana,можеШ да вземаШ buscapina 3 * 1(спазмолитик е, аз така го вземах, а  при по силни болки и контракции по 2 таблетки)
Това не е ли бускулизин. На мен ама изобщо не ми деиства. Аз вчера взех две ношпи  и днес ще видя дали ще почнат болките пак и ще преценя какво да пия.

А ношпата по колко се пие?
*
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #32 -: Август 05, 2008, 11:47:42 am »
Цитат
А ношпата по колко се пие?
Зависи от състоянието ти-може 3*1, може и 3*2.
Зависи и колко милиграма е при вас.



Бусколизина не се препоръчва май при бременност.
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #33 -: Август 05, 2008, 12:09:15 pm »
На мен доктора ми предписа  бускапина 10 мг.
 Не съм сигурна дали е бускулизин, но ми прилича.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #34 -: Август 06, 2008, 16:02:04 pm »
Asturiana,можеШ да вземаШ buscapina 3 * 1(спазмолитик е, аз така го вземах, а  при по силни болки и контракции по 2 таблетки)
Това не е ли бускулизин. На мен ама изобщо не ми деиства. Аз вчера взех две ношпи  и днес ще видя дали ще почнат болките пак и ще преценя какво да пия.

А ношпата по колко се пие?

Разбира се , 4е не е бусколизин (и аз живея в Испания)
По принцип тук няма ноШПа, освен ако не си донесеШ  от Бг.
Като неможеШ да се свърЖеШ с гинеколога си, консултирай се с акуШерката където си записана(поне на мен тя много ми помага)и ако имаШ нужда от лекарства, тя Ще те свърже с гинеколог


Успех Боби и според мен 4ГХ Е доста добра цифра.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #35 -: Август 06, 2008, 16:35:29 pm »
Ношпата ми е от бг. А акушерка ощте нямам. При матроната се ходи след 10 седмица май. Но това няма значение защтото с моите проблеми е по добре да ме следи само един лекар. Беше ми писнало да ме размотават като малоумна по болницата и сега сам при шефа на гинекологията ,но ходя в частния му кабинет, а ако имам да правя изследвания или нешто по сложно той се обажда в болницата и им казва какво да ми направят .Иначе просто никой не ти обръщта внимание.
Имах една извънматочна бременност и следващият път като разбрах че съм бременна отидох при личния си лекар да ми даде направление за гинеколог. Той ми се изсмя , защтото сам била в 5или6 седмица. Как съм изобшто разбрала че съм бременна.
И понеже имах и силни болки в бъбреците ми направи анализ на урината, който даде че имам инфекция. Познайте какъв антибиотик ми даде. Накрая излезе ,че ми е навредил.
В последствие и прокървих и отидох в спешното та стигнах до гинеколог.
Направо ако имаш проблем се спасявай сам.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #36 -: Август 07, 2008, 22:55:28 pm »
На акуШерка се записваШ веднага като разбереШ, 4е си бременна, няма определена седмица.
А ли4ният лекар веднага ти назна4ава тест, изследвания и фолиева, а пък ако те знаят от преди 4е си третирана за стерилитет, ти обръЩат оЩе по голямо внимание и веднага ти насро4ват 4ас за видеозон.
И аз постоянно бях с инфекции и зле с бъбреците и на 2 седмици ми вземаха урина.
В област Валенсиа е така и с мен се отнесоха прекрасно, съсжалявам 4е при теб не е така и дано отноШението на лекарите се промени в твоята област.
Искренно се надявам да си ве4е добре.
Поздрави



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #37 -: Август 10, 2008, 12:12:13 pm »
Благодаря ти елеонор, но явно има голяма разлика между провинциите.
За съжеление тук е така никой нищто не го интересува.
От вчера пак прокървих и вече незнам какво да правя. Немога да ходя всяка седмица в спешното щте ме помислят вече за ненормална. То пък всяка седмица нешто се случва. Незнам до кога щте издържа психически.
 Да нямаш един ден покой е някакъв ад. :balk_145:
*
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #38 -: Август 10, 2008, 12:46:34 pm »
Цитат
От вчера пак прокървих и вече незнам какво да правя. Немога да ходя всяка седмица в спешното щте ме помислят вече за ненормална
Хич да не ти пука за каква ще те помислят.
Важното е всичко с бебето да е наред и ти да си спокойна.
Така ,че ако трябва отивай и не го мисли.
*
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #39 -: Август 10, 2008, 15:01:10 pm »
аустриана,боби стискам палци всичко с вас да се нареди и да нямате повече такива тревоги
лежете и се пазете много